Čas opovržení

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Druhá část ságy o Zaklínači (v pořadí čtvrtá kniha včetně povídkových souborů). Příběh běží dál paralelně v několika liniích - nejdůležitější je samozřejmě Ciri a to, co znamená pro osud světa. Nezanedbatelnou částí je také politická situace a události okolo války s Nilfgaardem, která se chystá každou chvíli vypuknout... Nutno podotknouti, že kniha je doslova plná nádherných ilustrací Jany Komárkové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30399/cas-opovrzeni-ghU-30399.jpg 4.62522

Zaklínač: sága 2.

Romány, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Czas pogardy, 1995

Kniha Čas opovržení

vlkodlaq
včera

První knihy o zaklínači jsem si užíval, akce i spád. Ale tahle už mi silně začíná připomínat hry o trůny, kde v pozdějších knihách už bylo až příliš politiky, intrik, plánování v plánech cizích plánů, spojenectví a zrad. To už mě baví o poznání méně. Závěr, který byl věnován Ciri, byl zase skvělý a akční, takže dám šanci dalšímu kousku že série.

pavlina6482
předevčírem

Super :)

veronica 01

Pro mě osobně byl tohle nejslabší díl. Mnoho politikaření a intrik mezi čaroději. Přesně tyhle pasáže jsem měla chuť přeskakovat, ale protrpěla jsem si to. Je zde také obrovské množství nových postav, ve kterých se ztrácím (asi je to i díky jejich krkolomným jménům). Občas jsem si uvědomovala, že ani nevím co daná postava v příběhu vůbec dělá a zda se dá považovat za postavu kladnou či nikoliv. I když je děj okolo Ciri zajímavý, tak mi zde neskutečně chyběl Geralt! U Yennefer ani nevím zda mi chybí. Občas ji mám ráda a někdy ji zase nemůžu vystát. Před další knihou Křest ohněm si asi chvilku odpočinu u Bouřkové sezony.

pazdy15

4 hvězdy jen proto, že předešlé díly měly větší spád a akci... ale je logické, že v půli ságy se děj tříbí a utváří ve spletitosti důležitých detailů. A sir Sapkowski to umí, o tom žádná :)

Alex.Barunka

Čas opovržení je křižovatkou skrz na skrz, je to kniha, kde všechno dostává pořádné grády, a kde už jsou kostky nenávratně vrženy. Čas opovržení je základem pro všechno. Pro budoucnost Ciri, pro vztah Geralta s Yennou, pro Marigolda a pro všechny ostatní.

Utváří se tu pohyblivá spojenectví, taková, do kterých vůbec není problém se zamotat, protože těch jmen, aliancí a loajálnosti je zde zkrátka moc. Všechny postavy se nahrnou na jednou a čtenář se s tím zkrátka musí nějak popasovat. Už to nejsou krátké povídky, ale plnohodnotný příběh plný vysoké politiky, taktiky a pletichaření. Je tužší, méně dynamický a více přemýšlivý. O akci tu sice nouze není, ale jsou to dialogy, jež se stávají srdcem všeho. A že jsou neskutečně sarkastické, trefné, upřímně syrové a nechutně přímé.

Svět se vyvíjí za pochodu, stejně tak jako se za pochodu vyvíjí postavy. Opět se jedná o svět, jehož základy jsou stanoveny tak pevně, že s nimi nic nehne a dá se na něm stavět. Je to svět, který se vám dostane pod kůži, a vy se ho nebudete chtít zbavit.

Laféeverte

Řekla bych, že se příběh celkově posouvá do temnější roviny. Nahlížíme více do fungování společnosti čarodějů se všemi krásami i neřestmi. Geralt je trochu upozaděn, zato příběh Ciri se překotně vyvíjí. Její postava je čím dál víc propracovaná, včetně světa kolem, intrik, politiky...celé to nabírá na zajímavosti. Rozvrat společnosti ve válce s Nilfgaardem je také zachycen více něž přesvědčivě. Jen vztah Geralta s Jennefer je tak trochu zvláštní, má to být ta pravá osudová láska a přitom oba neustále řeší "prkotiny" typu, kdo se kam podíval, kdo se kolem koho točí, kdo se cpe, špatně obléká a já nevím, co ještě....I přesto, že se mi tento díl líbí mnohem víc než Krev elfů, i tady se nějak nemohu zbavit pocitu, že láska a vztahy mezi muži a ženami prostě nefungují tak dobře jako jiné aspekty příběhu.

Alex.rrr
29.12.2019

Příběh Zaklínače mě baví stále víc a víc. Přiznám se, že v názvech některých míst a králů plavu, ale postavy tonejsou nosné. Příběh Ciri je zde víc probírán než v předchozích dílecha chybí mi zde víc Geralta. I tak ale zase víc poznáme z jejich příběhu. Co mě na knize překvapuje, tak nemám ráda vulgazismy, ale tady mi to k tomu prostě pasuje a připadám si, jako bych v krčně seděla u stolu s nimi. Super kniha, co vtáhne do děje.

DarthElle
01.12.2019

Od začátku se to tak krásně četlo, hlavně část s čaroději mě neskutečně bavila, konečně jsem se mohla setkat s mojí oblíbenkyní Keirou, která rozhodně není žádné ořezávátko. Bohužel, Marigold měl opět mališkou roli oproti povídkovým knihám a to dost zamrzí, jeho humor a padání do problémů mi schází, ač ta část, kdy jede podle svých průvodců na jistou smrt, byla k popukání. A pak přišla ta část, která mi přišla jako celá věčnost. Ciri, poušť, jednorožec, banda retardů a Potkani. U těch potkanů se mi to čtení už zrychlilo, přesto jsem to chtěla mít už za sebou. Na to jak hezky to začalo, tak opovržlivě to skončilo.