Čas opovržení

Druhá část ságy o Zaklínači (v pořadí čtvrtá kniha včetně povídkových souborů). Příběh běží dál paralelně v několika liniích - nejdůležitější je samozřejmě Ciri a to, co znamená pro osud světa. Nezanedbatelnou částí je také politická situace a události okolo války s Nilfgaardem, která se chystá každou chvíli vypuknout... Nutno podotknouti, že kniha je doslova plná nádherných ilustrací Jany Komárkové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30399/big_cas-opovrzeni-ghU-30399.jpg 4.63538

Zaklínač: sága 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Czas pogardy, 1995

Kniha Čas opovržení

VágníVandrák

Mnoho povyku pro nic. První díl ( Elfí krev) nestála za nic, oproti Conanovi, kterého jsem v té době hltal po tuctech , mu pan Geralt nesahal ani po zaprášené sandály ( drtící království v suť a prach). Uběhlo spoustu let a mě se zaklínače zželelo a dal jsem mu šanci po přečtení povídek, které nebyly nejhorší. Dočkal jsem se politických machinací, které mi nějak unikali v přehršli jmen a postavení. Když jsem nadával u Games of thrones, že by se ani prase s upgradem mozku nevyznalo v tom, kdo je kdo a jaká pevnost je čí apod. netušil jsem, co je Sapkowski za hovado a jak jsem Martinovi křivdil. No co už,... jsem na závěru knihy, tak to snad už nějak dotáhnu. Příště už raději jenom hru a pan Sapkowski se může dál rozčilovat nad nespravedlnosti zisku hernich vyvojářů mezi jeho ,,dílem".

poník654

Zase mě trošičku zmátla:) Jinak samozřejmě moc hezky napsaná s trochou humoru. Konečně se můžu vrhnou na pátý díl:)

TaNya_

Není možné, ale příběh se ještě oproti prvnímu dílu zlepšuje. Stejně jako postavy nabírá Sapkowski sebevědomí a ukazuje nám svou ohromnou fantazii. Hltala jsem jak rychle plynoucí, tak rozvláčnější pasáže, protože každá část měla svůj podstatný význam a děj nás vede směrem, který by většina neočekávala. Jednorožec byl vlastně jenom špičkou ledovce.

hungryreader00

(+ SPOILER) Tenhle díl byl trochu slabší než předchozí, ale souhlasím, že závěr byl skvělý. Část s Ciri bloumající pustinou byla poměrně dlouhá, dokud se jednorožec nezranil. Nějak mi asi v tom magickém chaosu uniklo, co se vlastně s jednorožcem stalo. Kromě toho všechno super. Aretuza, sněm, potkani apod. Dokonce se nám začíná otvírat Emhyrův příběh.

mekkejla

Jedna hvězda padla za tu hromadu politiky, jmen, míst a příběhů, které autor určitě myslel dobře, ale já jsem se v tom dost ztrácela. Nejvíc jsem si užívala část s čarodějným sněmem a pak samozřejmě závěr.

Kikulka97

Čtvrtý díl jsem četla poměrně déle, než jsem očekávala. Nutno říct, že nejspíš i z toho důvodu, že ve srovnání s díly předchozími autor nám hodně ubral Geralta, což mě mrzelo. A ten závěr - za mě to strhlo minimálně jednu hvězdičku z výsledného hodnocení.

michal3736

Naprostá pecka, zaklínače si moc neužíváme, ale finále a Potkani bylo nejvíc...

elyonka9643

Kromě řečí o politice a milonu jmen čarodějů, králů a kdo ví koho ještě to byl fajn díl. Geralta tam sice bylo pomálu, ale o to víc jsem si každou stránku s ním užila. A ke konci už jsem dokonce začala trochu fandit i Ciri. Yennefer si ovšem stále moje sympatie nezískala.