Meč osudu

kniha od:

Meč osudu obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Zaklínač – ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. (Dotisk 1. vydání.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431/mec-osudu-xr2-431.jpg 4.73611
Série

Zaklínač 2.

Žánr
Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno, Leonardo
Orig. název

Miecz przeznaczenia, 1992

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (354)

Kniha Meč osudu

Přidat komentář
flare
předevčírem

Geralt se s tim moc nemaze,ale to se dalo cekat..je na nej ctivy spoleh..

gambinka87
24. března

přečteno jako audiokniha, opět velmi poutavý příběh, byť o malinko slabší než kniha první. Yenefer jde někdy trochu na nervy, ale možná jako každá ženská :-) určitě se ke knize někdy vrátím ještě v papírové podobě.


Dominique27
21. března

Zaklínačovy příběhy pokračují. Tentokrát jsou romantičtější. Na rozdíl od prvního tu Geralt retrospektivně nevzpomíná, není tu žádný "Hlas rozumu", povídky jsou řazeny chronologicky. Opět je to velmi čtivé, hezky ilustrované. Překvapil a pobavil satirický tón některých kapitol. Inspirací se pro změnu staly Andersenovy pohádky (Sněhová královna, Malá mořská víla, Divoké labutě). To mě baví, jak Sapkowski pracuje s motivy klasických pohádek a dává jim drsnější a reálně podobu.
Geralt z Rivie opět nezklamal, nemůžu se dočkat, až se pustím do celé ságy. Musím ale říct, že příběhy z prvního dílu mi připadaly zajímavější. Ačkoli Yennefer mám velmi ráda, asi by neuškodilo malinko ubrat jejich neustálého nahánění a hašteření. Konec byl moc milý, ale myslím, že po dočtení celé ságy v něm bude ještě nějaký háček a nebude vše zalité sluncem. Uvidíme.

PetikLozik
16. března

(+ SPOILER) Na tom epilogu "Něco končí a něco začíná" mi něco nesedí... Jak tam mohla být Triss Ranuncul, když její jméno bylo v předchozí kapitole "Něco více" vyryto do kamene padlých čtrnácti čarodějů...Tak snad mi to objasní další díly...

Tyna_V
14. března

Za mě dokonce lepší, než díl první ( pokud je to vůbec možné). V této knize jsem si našla svou oblíbenou povídku a už se nemůžu dočkat, až zjistím v dalších dílech více o Geraldově životě.

Hobitka
08. března

Tyto povídky mi neskutečně sedly. Meč osudu se mi líbí ještě více než první svazek.
Jsem velice zvědavá na pokračování :)

Ticiana
05. března

Skvele. Mam sice v prectenych, ale posledni povidku si prece jen necham na konec cely sagy. Geraltuv humor je skvely, ale jeho popirani je nekdy az do nebe volajici. Zminka o Visenne mi prece jen potvrdila, co jsem si myslela. A teed dal cist, protoze to nejde odlozit.

Kamcatak
03. března

Četla jsem v minulosti knihy "Meč osudu a Věčný oheň", které byly později vydány souhrnně jako toto vydání. Hodnotím 4,5* - což je průměr mých hodnocení těch dvou knih.

1 ...