Meč osudu

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Zaklínač – ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. (Dotisk 1. vydání.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/431/mec-osudu-xr2-431.jpg 4.72842

Zaklínač 2.

Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Miecz przeznaczenia, 1992

Kniha Meč osudu

Murphy722
předevčírem

Tady není opět co vytknout. Vše je takové jak má a ikonografie drží pohromadě jako Marigold svoji loutnu. Nejdojemnější a nejlepší je příběh trubadúry Essi Daven.

adorjas
předevčírem

Lepšia troječka- určita ma poviedková kniha bavila viac ako v prvej časti, kde som nepoznala postavy a potrebovala som sa v tom nejako zorientovať. V tejto druhej časti to už ide ľahšie, začínate brať takú Yenefer, tak aká je. Dokonca ani Marigold vám už nejde na nervy, proste klasické stotožňovanie sa s príbehom. Opäť, dodávam, že sa jedná o dobrodružný fantasy príbeh pre mladších čitateľov a mať tak o 15 rokov menej, tak príbehom žijem ako som žila v 15tich Eragonom.

Karcoolka2210

Druhej časti už 5 dám :) Síce stále pomalejšie tempo, ale dozvedáme sa viac informácií o hlavných hrdinoch, plus prichádzajú nové postavy ako Ciri, ktorá predpokladám zohrá dôležitú úlohu v nasledujúcich knihách, aj keď nemám ani poňatia kam smeruje osud Geralta a Ciri a práve preto sa teším na to, čo bude ďalej.

Merry001

Veledílo dokreslujici a podtrhujici některé kapitoly v díle prvním.
Jednotlivé kapitoly prvního a druhého díku do sebe začínají zapadat, čtenář si dokresluje představu a styl psaní Sapkowskeho ho nutí přemýšlet více o dějích, které nebyly detailně popsány.
Ale autor si musí nechat nějaké střelivo také na další díly. Proste pět hvězd pro mistra!

grimik

Je mi líto, stejné patálie jako s prvním dílem. Ne moc záživné povídky, s ne moc dobře popisovaným světem, postavami, motivacemi postav atd. Prostě jednoduchá, povídková fantasy, zaměřená spíše na děti a náctileté. Více viz.má recenze k prvnímu dílu. Tento byl akorát o něco konzistentnější, leč ještě o kapánek nudnější a nakonec, i když jsem rozečetl papírovou knihu, musel jsem to dokončit poslechem audio verze.

anishta

No co dodat. Přes pomalejší povídkový rozjezd jsou konečně Ciri a Geralt pohromadě a já se těším na jejich další dobrodružství.

veronica 01

Opět skvělé zaklínačské povídky s Geraltem v hlavní roli! Není co vytknout. Naprosto dokonalé!

BStone

Dvojka Zaklínače mě už definitivně přitáhla k sobě. Díky této knize možná někdo ságu odloží a někdo se bude těšit na další pokračování. Jsem ten druhý případ. Skvělé povídky plné napětí, humoru ale i lásky a osudovosti.