Zaklínač – komplet 8 knih

Komplet všech osmi knih o Zaklínači v novém brožovaném vydání v dárkovém boxu.

Komplet obsahuje:

Čas opovržení
Křest ohněm
Věž vlaštovky
Paní jezera

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/348033/zaklinac-komplet-8-knih-D3d-348033.jpg 4.9156

Zaklínač

Literatura světová, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Kniha Zaklínač – komplet 8 knih

karel1076

Nádherná fantasy. Velmi dobrý vypravěčský styl a viditelný posun od nápaditě zpracovaných pohádek pro děti po epickou ságu. Pro chlapy akční souboje, pro ženy romantická linka a reálie krajin, tak jak je známe u nás a od našich sousedů. Pro mě je speciálně zajímavý popis konfliktu mocností. Přeci jen už jsem starý na typické klišé, kdy král během jednoho dne sebere vojsko a vytáhne do bitvy a všichni jedí :-). Zde je to jako ve skutečnosti. Vrstvy osobní, politické, ekonomické a logistické. Co dodat nový a neotřelý typ fantasy, která nekopíruje Tolkiena a není tak příšerně šablonovitá jako je např. Eddings a Feist.

Lie
28.10.2019

Pro mě jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla, a to nesrovnávám jen v žánru fantasy. Můžete to číst jen jako dobrodružný příběh, ale pokud chcete, zjistíte, že celý Zaklínač je vlastně jedna velká filosofická úvaha. Co je dobro a zlo? Je možné svět vůbec takto rozdělovat? Máme bojovat za to, co považujeme za správné? Je správné být neutrální? Odpovědi autor nedává, ty si musíte najít sami. Hodně lidí hejtilo poslední díl kvůli stylu, jakým je napsaný. S tím nesouhlasím. Právě na tom autor ukazuje, jak dobře umí psát. Napsat pohádku hezky tak jak šla za sebou zvládne každá 15tiletá holka na wattpadu, ale seskládat ho jako mozaiku z desítek kousků, tak, aby to dávalo smysl, umí jen opravdu dobrý spisovatel. Přečetla jsem celou ságu podruhé odzadu, a i když to zní divně, doporučuji, protože jsem najednou pochopila tolik narážek, kterých jsem si dřív nevšimla (Například mám teorii, jak to bylo dál s Marigoldem) Takže kdo už máte přečteno a chcete Zaklínače trochu jinak, začněte posledním dílem :-D

tygřík2
24.08.2019

V podání pana Martina Fingera je to koncert.

georgearrow
13.08.2019

Sapkowského sága mi dělala společnost na letošní dovolené a nezklamala. Nestavím ji sice tak vysoko jako Martinovo kolekci, ale nabízí solidní fantasy svět plný napětí a zábavy. Sapkowski je velmi zábavný v humorných pasážích (trpaslíci!), které ovšem jakoby s postupem času ubývaly, stejně jako napětí při soubojích mezi Geraltem a rozličnými obludami. Ze série mě nejvíce nadchla první povídková kniha.

Malákarkulka
12.06.2019

Nejlepší knížky co jsem kdy četla! Svět Sapkowského je super. Plný napětí.

Ondrex
21.05.2019

Není tu někdo kdo by kolekci prodal ?

Elyssia
01.05.2019

Úžasná série knih. Ten fantasy svět je dokonalý.

ManželéMannovi
22.02.2019

Ať se jde Tolkien bodnou. :) Sapkowski je naprosto jiný level. Násilí, intriky, politika, sex, prostě čtení pro dospělé.

Andrzej Sapkowski
polská, 1948