Zaklínač – komplet 8 knih

Komplet všech osmi knih o Zaklínači v novém brožovaném vydání v dárkovém boxu.

Komplet obsahuje:

Čas opovržení
Křest ohněm
Věž vlaštovky
Paní jezera

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348033/big_zaklinac-komplet-8-knih-D3d-348033.jpg 4.8315

Kniha Zaklínač – komplet 8 knih

BlackBlade

(+ SPOILER) Pozor, spoiler.

Tak vám, lidi, nevím, co si myslet...

Klady:
+ Postava Zaklínačů a jejich role ve světě (zabíječi monster).
+ Předloha pro seriál a především veleúspěšné počítačové hry Witcher I - III (kde je zaklínač naprosto skvělá komplexní role = trochu hraničář, co umí magická znamení. Hru miluji a považuji za jednu z nejlepších).
+ Netradiční a nový svět fantasy, zajímavá místa (Kaer Morhen, Brokilon...), zpracování a pestrost monster (alespoň ve hře).

Zápory:
- Celý příběh skáče jak jankovitá koza nejen zleva doprava, ale i nahoru a dolů co se dějové osy týče. Je to těžké na udržení pozornosti a v nepřehlednosti to směle konkuruje Hře o trůny (Písně ohně a ledu), kde se také příběh rozpadne na 8-10 nepřehledných dějových linií (stejně jako zde), z nichž 7-9 je neprosto nepodstatných = děs :(
- A ten konec? Fuj! Tohle NE. Otevřenější (rozuměj debilnější) konec jsem už dlouho nečetl. To si to jako máme domyslet?
- Souhlasím s jinými komentáři = přijde mi, jak kdyby se autor vyprdl na poslední knihu, která by to trochu dovysvětlila a příběh uzavřela.

Nebo nám to díky Netflix sérii pan Ondra Sapků dovysvětlí a díky scénáři se to alespoň trochu uzavře? Kéž by... (prosím...!!! )

Proto nemohu dát lepší, než 3*** a jdu hledat dovysvětlení na nějakých "fan-pages", proč vlastně všichni chtěli Ciri pro sebe a kam zmizela, když prošla portálem. Změnilo se pak v tom světě vůbec něco?

Otázky, samé otázky.

jezo31
15.08.2021

Najlepšia fantasy akú som čítal.

Radesan
13.08.2021

Abych pravdu řekl, moje první seznámení se světem zaklínače proběhlo seznámením s prvním dílem herní trilogie (hanba mi, já vím) a až poté jsem zjistitl, že je vše na základě knih. Přečtených všech osm a musím říct, že jak mne hry už v polovině druhého dílu nebavily.... knihy byly skvělé až do konce. Svět je zajímavý, přirozeně podlý a hlavně... líbí se mi, jak autor popisuje pocity, emoce a situace (pokud někdo někoho zabije, protože jej nenávidí, cítíte to...... pokud někdo miluje, cítíte to....no a hlavně... nahota je přirozená věc, žádné tabu). Za mne jednoznačně doporučuji.

Hakkon
02.06.2021

Veľmi dlho som sa vyhýbal sérii o Geraltovi (a najmä nie len o ňom), no po dočítaní kompletu som zistil, aká obrovská chyba to bola. Opisy miest, dialógy, systém mágie, celkové prepracovanie a história tvoria jeden komplexný a fantastický príbeh. Je to jedna z top 10 sérii, ktoré vo fantasy svetoch nájdeme a je fakt vynikajúca, ako správne víno dozrieva s časom.

Stepaneka
15.05.2021

Za mě úžasná fantasy.

eva-lupen
04.04.2021

Poslechnuto jako audiokniha skvěle načtená Martinem Fingerem. Děj ságy byl dost napínavý, ale nechápu proč se to jmenuje Zaklínač, když je to spíš o Ciri. Jen jsem od toho čekala tak nějak víc. Na konci jsem měla pocit skoro ztráty času, protože to nijak nedopadlo a nic mi to vlastně nedalo. Jsem zvyklá na něco hlubšího a to mi tu tedy hodně chybělo. Takové vyšumění do prázdna. Myslela jsem, že tam chybí další díl, ale Bouřková sezona už o Ciri není a nenavazuje. Jen ten Martin Finger se dobře poslouchá :-).

april4
26.02.2021

Název by mohl být trochu zavádějící, ona celá série není jen a pouze o zaklínači a o tom, jak bojuje s tou či onou příšerou....i když právě tyhle části patří k těm atraktivnějším. Gerald je charismatická postava se vším všudy, nelze ho nemít rád. To samé se dá říct i o Ciri, která projde turbulentním životním obdobím, i Jenefer si člověk oblíbí. První povídky mě lehce mátly, o skoky mezi postavami, dějovou linií a absenci samotného zaklínače není nouze. Od druhého dílu začíná být postupně vykreslován celý příběh, který chvílemi nadchne, dojímá, překvapuje, ale i nebaví složitým popisováním historie, teorie chaosu apod. Celkově převládá pozitivní dojem, ale přiznám, že jsem před Zaklínačem četla Hru o trůny a to je pro mě nejvyšší level, se kterým se tahle sága srovnat nedá :-)

Aherlow
12.02.2021

Zaklínače zrovna louskám, zbývají mi poslední dva díly.. V prvním dílu jsem měla problém se zorientovat a zvyknout si na styl jakám je kniha(knihy) psána... než jsem pochopila že jsou to různé příběhy (ano, povídky) a případně že jde o Geraltovo vzpomínání... 4. díl pro mě byl trochu zdlouhavý... musím se přiznat, že jsem jen očima přelítávala odstavce a čekala co se dozvím.. pak se to ale "zase rozjelo" a zhltala jsem zbytek... :)