Zaklínač – komplet 8 knih

Komplet všech osmi knih o Zaklínači v novém brožovaném vydání v dárkovém boxu.

Komplet obsahuje:

Čas opovržení
Křest ohněm
Věž vlaštovky
Paní jezera

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348033/zaklinac-komplet-8-knih-D3d-348033.jpg 4.8227

Zaklínač

Literatura světová, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Kniha Zaklínač – komplet 8 knih

april4

Název by mohl být trochu zavádějící, ona celá série není jen a pouze o zaklínači a o tom, jak bojuje s tou či onou příšerou....i když právě tyhle části patří k těm atraktivnějším. Gerald je charismatická postava se vším všudy, nelze ho nemít rád. To samé se dá říct i o Ciri, která projde turbulentním životním obdobím, i Jenefer si člověk oblíbí. První povídky mě lehce mátly, o skoky mezi postavami, dějovou linií a absenci samotného zaklínače není nouze. Od druhého dílu začíná být postupně vykreslován celý příběh, který chvílemi nadchne, dojímá, překvapuje, ale i nebaví složitým popisováním historie, teorie chaosu apod. Celkově převládá pozitivní dojem, ale přiznám, že jsem před Zaklínačem četla Hru o trůny a to je pro mě nejvyšší level, se kterým se tahle sága srovnat nedá :-)

Aherlow

Zaklínače zrovna louskám, zbývají mi poslední dva díly.. V prvním dílu jsem měla problém se zorientovat a zvyknout si na styl jakám je kniha(knihy) psána... než jsem pochopila že jsou to různé příběhy (ano, povídky) a případně že jde o Geraltovo vzpomínání... 4. díl pro mě byl trochu zdlouhavý... musím se přiznat, že jsem jen očima přelítávala odstavce a čekala co se dozvím.. pak se to ale "zase rozjelo" a zhltala jsem zbytek... :)

tessiesulcova

Zatím jsem všechny přečetla až na Bouřkovou sezónu, ke které se nemůžu dokopat. Svět Zaklínače je mojí lásku a patří mezi mé nejoblíbenější. Postava Geralta je prostě top! Nic bych této postavě nikdy nevytkla, je vtipný, zábavný, sexy (ano tak si ho představuji), odvážný atd. Další mojí oblíbenou postavou je Yennefer, má nejoblíbenější čarodějka!
Skvělá postava je i Ciri, která si projde peklem. Ze začátku je to princezna, která má bezstarostný život, pak přijde Nilfard a je to .... Její postava se vyvíjí k dokonalosti a proto je to moje hrdinka.

Knihy se mi četli dobře, až na první dva díly, které byly ve formě povídek a dělalo mi problém se k tomu vůbec dokopat, ale zbytek jde jak po másle. I přes to, že jako Sapkowskiho osobu nemusím, jsem mu vděčná za tento příběh Zaklínače a klaním se.
Poslední díl příběhu tedy: Paní jezera byl skvělý díl. S koncem jsem spokojená nebyla a kdyby nebyly hry, tak bych byla naštvaná, jak to skončilo. Takže ufff.

Knihy doporučuji všema deseti pro milovníky Fantasy! Svět Zaklínače mě bude provázet celým životem a přemýšlím i nad tetováním!

Michalis

za mňa top séria ktorú som doposiaľ prečítal......momentálne mám problém nájsť niečo čo ma po zaklínačovi zaujme

Sidonka3
21.09.2020

Jo, je to dobrý. Neříkám, že je Zaklínač bezchybný, ale je magický, kouzelný, docela zábavný. (A to povídám jako necílovka, fantasy běžně nečtu). Já vím, že už svojí spokojenost vyjadřuji počtem hvězdiček, které jsem udělila, ale nějak jsem měla potřebu to ještě vyjádřit slovně. A kdoví proč mi ani tenhle komentář nepřijde úplně zbytečný.
Taky jsem ráda, že v té současné záplavě západní literatury můžu vyzdvihnout i slovanského spisovatele. Což to je taky fajn, ne?

ladyKristyn
06.07.2020

Konečně jsem dočetla celou sérii knih. Příběhy jsou fantastické a v |Praze na Comic-conu jsem se dokonce se Zaklínačem nechala i vyfotit ( já coby Wonder Women). Nesmírný zážitek na celý život.

Ikral
30.06.2020