Bouřková sezóna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275021/bourkova-sezona-6vt-275021.jpg 4.31541
Série

Zaklínač

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Leonardo
Orig. název

Sezon burz, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (227)

Kniha Bouřková sezóna

Přidat komentář
neveralone
30. července

Z mého pohledu jeden z nejlepších dílů, hlavně proto, že jsem se neztrácel v časových posunech a děj svižně plynul. Tento díl mohu opravdu vřele doporučit. Bavil mě od začátku do konce a nenašel jsem hluchá místa.

MikeDV3
25. července

Bouřková sezóna mě velmi potěšila a jsem velmi rád, že jsem si ji díky doporučením čtenářů na DK nechal až nakonec. Oproti předchozím dílů ságy to bylo svižnější a snadněji pochopitelné. Po dočtení jsem opravdu cítil uspokojení a katarzi. Cítil jsem, že jsem připraven se se Zaklínačem v knižní podobě rozloučit. Uzavřu to asi tímto citátem: „Příběh nikdy nekončí. "


boxas
24. července

Místy fakt vtipné, až tak se tam neprobírá politika a nefilozofuje, Geralt zabíjí nestvůry a přestože má v hlavě jen Yenn, tak neváhá šupnout do jiných postelí...takže vlastně dobrý...byl to takový hezký návrat k zaklínači a jeho světu. Navíc jsem odhodlaná při nejbližší příležitosti vyzkoušet recept na pravou trpasličí kyselicu...

Radous
16. července

No, přijde mi to o stupeň lepší než pár knih ze ságy Zaklínače. Takové záživnější.

VeronikaZ
11. července

Díky absenci zdlouhavých politických pasáží mě tahle knížka bavila víc, než předešlé. Děj je podstatně akčnější, což mi vyhovuje. Marigold, trpaslík a liščice patří ke špičkám příběhu, naopak mi (jak jinak) chyběl Regis.

Ale proboha, autoři i překladatelé veškeré literatury - ŽÍLY NETEPOU!

Lavender756
28. června

Jedinečné! Sérii Zaklínače jsem dočetla někdy pred rokem a půl a čtenářsky se s ni s těžký srdcem rozloučila. Nyní jsem pořídila Bouřkovou sezónu a od prvních stran jsem věděla, že nechci,aby kniha skočila, abych dočetla...

mina5465
19. června

Najslabsia kniha o zaklinacovi. Ale aj tak som ju citala niekolkrat :)

Špekyn
10. června

Poslední příběh o Zaklínači časově předchází sáze (Poslednímu přání). Autor jej napsal po 13 letech. Trošku unylejší a ne moc akční, ale je to ten starý dobrý Geralt zabíjejí nestvůry a nelhostejný k páchání zla, i s vtip-dodávajícím Marigoldem.
Celková stavba je jednodušší než předcházející tvorba (nestřídá se tolik vypravěčů, pohledů apod.). I námět je trochu slabší - Proč se Geralt snaží tak úpěnlivě vypátrat své meče, když v předchozích dílech si klidně opatřil meč nový?? A některé scény jsou, na autorův předešlý styl, vcelku zbytečné (př. boj s vigilosaurem). Zajímavým překvapením je slovníček latinismů na konci knihy, ale musím říct, že tahle kniha je latinismy opravdu prošpikovaná, až mi to lezlo na nervy, takže slovníček je fakt příhodný. Překvapivé je líčení milostných hrátek - v předchozích knihách se takovým líčením autor spíše vyhýbal a byly jen náznakem. A zaujala mě ceraunoskopie - věštění z blesků :-).
Myslím, že je to pěkné uzavření cyklu o Zaklínači.

1 ...

Doporučujeme

Lovci kostí
Lovci kostí
Temná věž
Temná věž
Pramen povýšení
Pramen povýšení
Prach snů
Prach snů