Bouřková sezóna

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275021/zaklinac-bourkova-sezona-KEY-275021.jpg 4.31214

Zaklínač

Sezon burz (2013)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo

Kniha Bouřková sezóna

trudoš

Od povídek ušel Andrzej Sapkowski pěkný kus cesty, takže by jeden řekl, že románová forma mu už nebude cizí. Přesto s každou další knihou dokazuje, že je v jádru povídkářem, jen to mlží kapitolami a rozsahem. Podobně je na tom i Bouřková sezóna, tvořená sledem epizod, které spolu komplikovaně souvisí, přičemž ústřední dějová linka se mezi nimi motá se zoufalstvím osamocené staré panny na vesnickém bále. Pravda, k ústřednímu zvratu dojde hned zkraje, až si člověk říká: „Fíha, ta přímočarost je osvěžující, uvidíme, jak se to vyvrbí dál.“ Jenže ejhle, na ukradené meče se brzy zapomene a rozjede se zápletka s čarodějkou. Pak čaroději. Pak s démony. A pak už se zaklínač nechává vláčet událostmi, které on sám jen občas ovlivní. Ale abych nebyl za škarohlída, bavil mě jazyk, kterým autor promlouval, bavily mě jeho hrátky se stylistikou, bavily mě postavy vytvářené pro potěchu duše. Nejde sice o Sapkowského opus magnum, ale jako nostalgické připomenutí jeho vrcholné formy to funguje bezvadně.

MCGinger

Oddechovka, taková "větší povídka". Potěší některé odkazy do ságy i odkaz komiksové série do tohoto dílu.

Kverulant

Mám rád Zaklínače v hrách i knihách a tenhle přídavek mě velmi potěšil. Sapkowski umí prostě dobře psát a celá jeho série je pro mě něco jako pro holky červená knihovna, mohl bych pořád číst další díly a nestěžoval bych si. Bouřková sezóna je vlastně příběh z několika povídek v hororovém nebo detektivním stylu spletených zručně dohromady a je to fajn.

Janadvorackova

Autor umí používat jazyk, některé hlášky nutí člověka se rozchechtat. Příběh nemá nouzi o akci, i nějaká ta lechtivá scéna se objeví. Objeví se i hromada různých bestií. Všecko tak nějak funguje, ale příběh už nemá šťávu jako ty předešlé.

A to jsem slyšela audio knihu, která je načtená naprosto skvostně.

kralika

Milý návrat do světa zaklínače, který ocení zejména Ti, kteří mají za sebou ságu. Ta Sapkowského pomrknutí byla pro mě o to příjemnější, že zjemňovala místy zbytečně obhroublý děj...
Avšak jestli bych měl něco vypíchnout, tak to bude střední část věnující se Geraltovu hlídkování po Vysočině, cesta do Novigradu a děje na Rissbergu. Ta je za plný počet. Ne náhodou to bude tím, že nejvíce připomínala děje budoucí...

Rawen616

Takový milý "dodatek" k Zaklínačské sérii. Záměrně dávám dodatek do uvozovek, protože jde o prequel celé ságy. Tomu odpovídá i struktura knihy, která je spíše souborem několika povídek spojených v román zdánlivě banální zápletkou o ukradených mečích. Při pátrání po nich se samozřejmě Geralt nachomýtne k celé řadě nešťastných příhod. Rozhodně od toho nečekejte nic víc přelomového, jinak budete zklamáni. Vlastně by mi ani nevadilo, kdyby to bylo celé více povídkové jako první dvě knihy. Ale ve výsledku je to jedno. Ať už vedly Sapkowského k napsání jakékoliv zištné či nezištné důvody, jsem rád, že jsem se mohl ještě jednou podívat do Geraltova světa a na konci knihy(kdy už se to opravdu vezlo na vlně nostalgie a emocích) mi bylo opravdu smutno, že už to končí. A právě tenhle pocit mě přesvědčil o tom, že tomu dám i tu pátou hvězdu i když si jí to asi objektivně nezaslouží. A hlavně, teď mám skvělý důvod dát si celou tu ságu znovu:-)

kocour_mikeš

Čekal jsem málo a dostal hodně, dávám 90%.

waits
31.12.2018

Doplnkový příběh zaklínače. Četl jsem po prvních dvou dílech ságy, takže mě překvapil civilnější pohled na Geralda a humoristické prvky. Bouřková sezona nemá takový švih jako sága, ale pořád je parádní četbou, s koupí netřeba váhat.

rutto45
27.12.2018

Som rád, že sa aj toto dielo dočkalo slovenského prekladu. Dej síce nenaväzuje tam, kde skončil posledný diel, za to nám ale Andrzej ponúka pohodovú (možno už poslednú?) jazdu po boku nestarnúceho Geralta a dáva tým bodku za svojím životným dielom, ktoré sa zapísalo na popredné priečky celosvetovej literárnej tvorby nielen v oblasti fantasy.

Devil-Ivet
13.12.2018

Na Bouřkovou sezónu jsem se moc těšila. Byla jsem zvědavá na Geraltovo putování, jaké bude mít dobrodružství. Zprvu jsem byla zklamaná, nedokázala se začíst. Až asi 10. kapitolou se to konečně rozjelo. No... Nebylo to špatné, ale čekala jsem něco zcela jiného a lepšího.

Metla
30.11.2018

Přečteno do tří dnů, stránky se otáčely samy, nikde jsem se nezasekla a přesto musím nerada souhlasit s výhradami části čtenářů, že kniha postrádá kouzlo povídek i propracovanost ságy. Cosi "Bouřkové sezóně" chybí, jakýsi tmel, jiskra... nadšení. Trochu Sapkowskiho podezírám (možná neprávem), zda nebyl veden ani tak múzou, či touhou vrátit se do zaklínačova světa, leč jeho motivace mohla být mnohem pragmatičtější. Zaklínač je holt slepice, co stále nese zlatá vejce.
Konec skuhrání: setkání s Geraltem bylo veskrze příjemné a leckterý spisovatel by nejspíš bez váhání obětoval tchyni, aby dokázal napsat dílo takhle chytlavé, plné živoucích postav, inteligentních postřehů, humoru, dobrodružství i akce. Hodnocení 75% odráží mé pozitivní, lehce rozervané dojmy - nějak ten příběh (dle mého názoru) úplně nedržel pohromadě. Jestli se ovšem Sapkowski uvolí napsat další knihu o zaklínači, zase ji budu netrpělivě vyhlížet a koupím při první možné příležitosti. Pochvalu zaslouží Robert Pilch, kromě již zmíněné čtivosti (na které má výborný překlad svůj výrazný podíl) jsem narazila snad na jedinou drobnou chybičku v textu. Kéž by se každé dobré knize dostalo takhle kvalitní péče.

Alyx
10.10.2018

Je docela legrační, jak řada čtenářů začíná svůj post slovy "Nevím, co proti té knize máte, já myslím, že je dobrá..." a přitom má hodnocení 85%. Takže dobrá asi je, a "něco" proti ní má jen málokdo.

Na Bouřkové sezóně je strašně zajímavé, že poskytuje jiný čtenářský zážitek člověku, který četl Zaklínače od začátku a jiný tomu, kdo Geralta ještě nezná. Myslí, že v obou případech silný a výjimečný, ale jiný. Pro druhou skupinu je to zajímavý lehkým perem napsaný román, který jim otevře cestu do kouzelného světa. Ale první skupina ví, že je to vlastně strašně smutná knížka, protože my už víme, že Korál podruhé v kritické situaci "neuteče před bitvou" a jak to dopadne, víme, kde využije své znalosti - jistě načerpané i ze spisu získaného v aukci v Novigradu - Marti Sodergern a jak to dopadne...

Říkám si, jestli Sapkowski nenapsal Bouřkovou sezónu právě kvůli tomu, aby mohl na své čtenáře takhle pomrkávat, zkoušet jejich pozornost a hlavně jim v poslední kapitole Geraltovými ústy poděkovat. Kdo nebyl dojatý, není mistra hoden :-)

zuzana4291
23.09.2018

Tato kniha je ze všech románů o zaklínači jedna z nejlepších. Ale stejně je tam spousta zbytečných stránek. I když má tato kniha většinou děj a většinou se i něco děje, tak tomu stále něco chybí jako v povídkách.

Peťulka3
17.09.2018

Příběh nikdy nekončí.

budhaj
10.09.2018

Nejslabsi z romanu o Geraltovi, ale porad celkem dobre

Azmodan
25.08.2018

Po všech těch knihách a hrách předtím je tohle již vyzrálé dílo se zajímavým příběhem a vším, co k tomu patří. Aby taky ne, když první příběh Geralta začal již před mnoha a mnoha lety. Kniha se mi líbila, i když Geraltovi souboje bych snesl o něco hlouběji, podrobněji a detajlněji popsané, abych si mohl vychutnat zaklíačský um.

ladaol
13.08.2018

Skvělá kniha, jako všechny z této série, těším se, že se k nim ještě vrátím.

Ondracool
06.08.2018

Je to první kniha Zaklínače, co jsem přečetl. I přestože moc žánr fantasy nemusím, mě poměrně chytla. Geralt se mi zapíše na dlouho do paměti.....

HoyaCarnossa
21.07.2018

Takový krásný dovětek či předmluva. Budu muset celou ságu přečíst znovu.

pomero
11.07.2018

"Trápí mě žaludeční vředy a nechutenství, takže hodovní síně už pro mě nejsou. Projevila se u mě jaterní choroba, tudíž mám zakázáno i pít. Fujarka, no dobrá - ta se mi ještě postaví, ale je fuška, aby vydržela stát, takže i ten sex spíše unaví, než potěší. Co mi ještě zbývá, he?"
"Politika?"
"Bravo Marigolde, jako obvykle přesná trefa."

Bouřková sezona je lehká oddechovka bez nějaké hlubší zápletky, která nepostrádá Sapkowskeho vtipný, odlehčený styl, ovšem nějak neubíhá. Člověka nezajímá, co bude dále. Všechno jako kdyby se už stalo v jiných knihách. I tak si ji ovšem člověk rád přečte. Sága je však někde jinde.

Faila
26.06.2018

Bouřková sezóna mi atmosférou připomněla mé první setkání se Zaklínačem. A nejvíce vděčná jsem za Epilog, neboť to je pro mne to pravé ukončení celé ságy.

modrakytara
14.06.2018

Super :)

Kutcho
27.05.2018

Pre mňa milé prekvapenie. Veľa ľudí kritizuje túto knihu, takže ani ja som od nej nečakal veľa. Možno práve preto som od nej dostal viac, ako som predpokladal. Hoci všetky knihy sú skvele napísané, práve prvé dve poviedkové a táto sa mi obsahovo páčili najviac. Príbeh tu nie je možno tak prepracovaný a temný ako v päťdielnej románovej ságe, ale dej ubieha rýchlo, narozdiel od ságy sa tu autor nezdržuje presunmi a v podstate stále sa niečo deje. Je to napínavé, aj zábavné, pútavé, Geralt opäť potešil pár žien a najmä je to odlahčené. Pán Sapkowski vedel, že si takúto knihu môže dovoliť, nakoľko veľký príbeh bol už dopovedaný. Bolo fajn stretnúť staré ale aj nové postavy a možno nebyť posledných 20% knihy, kedy sa tempo zvoľnilo a už sa len doriešovali veci a uzatváral príbeh, dal by som aj 5*.

aachilovka
24.05.2018

mám ráda Zaklínače, ale toto mi přišlo jako nejslabší. Nicméně přečteno a nelituji

špulo
19.05.2018

Bez komentára. Nech nám Andrzej napíše o Geraltovi čokoľvek, vždy to čítať budem. Vlastne, budeme...

DeathStroke
07.05.2018

Sice poněkud slabší díl, ale měl něco do sebe. Na Sapkowskiho se člověk nemůže zlobit

oleg121
20.04.2018

Sapkowski tentoraz síce neprináša veľmi celistvý dej, na druhej strane je ale svižne vyrozprávaný a bez zdĺhavých pasáží. Celkom spokojnosť.

postoran-CZ
12.04.2018

Zřejmě nejslabší kniha ze Zaklínačské série. Možná dílem tím, že jsem ji četl po dočtení předešlých sedmi knih. Ne, že by se četla nějak špatně. To vůbec ne. Pokud bych ji bral jako samostatnou knihu, tak byla velice dobrá. Ale prostě tomu srovnání s předešlými knihami (a především pak s poslední knihou - Paní jezera) se nejde ubránit.

Dolina
16.03.2018

Po předchozích knihách o Zaklínači celkem zklamání. Byly tam nějaké skvělé momenty, ale jinak mi to přišlo takové nijaké. To, co se mi na předchozích knihách tak líbilo, mi tady chybělo.

Rooz
07.03.2018

Ačkoliv se nejedná o žádný literární zázrak, stejně jsem rád, že Sapkowski své slovo ohledně Geralta nedodržel a napsal o něm další knihu. Protože o Geraltovi si vždycky člověk rád počte. Jasně, všeobecně asi máme od pojmu "zaklínač" opravdu značně vysoká očekávání, rádi bychom si zase přečetli něco tak vynikajícího, jako jsou povídky ve sbírkách Poslední přání a Meč osudu, nicméně to, že jsme se myšlenkami i srdcem zase jednou mohli vrátit do tohoto světa je prostě uspokojující.