Bouřková sezóna

Bouřková sezóna https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275021/bmid_bourkova-sezona-6vt-275021.jpg 4 2390 308

Zaklínač série

>

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Leonardo
Originální název:

Sezon burz , 2013


více info...

Komentáře (308)


Martina852
Martina852
05.02.2024 5 z 5

Další skvělé dobrodružství Geralta z Rivie, které se odehrává ještě před hlavní ságou. Myslím, že není co dodat, než že román byl úžasný. Geralt společně s Marigoldem se zapletou, jak již tradičně, do nějaké šlamastyky, ať už omylem či kvůli nějakým úkladům z třetí strany a jen čekáme jak si s tím náš Zaklínač poradí a při tom odhalí velká tajemství a kde taky porubá mnoho nestvůr, dokonce i ty v lidské podobě.

Vidlička
Vidlička
29.01.2024 3 z 5

Už jsem konečně pochopila, co mi na Zaklínači vadí. Není to ani ryba, ani rak. Líbilo by se mi víc, kdyby to celé bylo psáno buď jako vážná hrdinská sága, nebo naopak jako ironické vtipné vyprávění. Ale tím, jak Sapkowski přebíhá z jednoho do druhého, nedrží mi to pohromadě. Až mi to celé připadá lehce trapné (a jéjé, teď dostanu jmen!). Prostě mutant. Jako Geralt. Což je mimochodem takový játro, že se divím, že vždycky přežije byť jen první kapitolu.
Tak sbohem, Andrzeji. Kdyby ses byl býval držel kratších útvarů a vynechal Ciri a Yennefer (vlastně všechny ženský postavy, ty ti nejdou), mohlo nám být spolu lépe.


Kate3003
Kate3003
12.01.2024 3 z 5

Stejně jako u ostatních knih musím ocenit to jak je celá sága propracovaná a to jak autor opravdu skvěle promyslel celý svět. Bohužel příběh jako takový trošku sráží autorova tendence opakovat to co už víme, a nakonec je toto opakování spíš k zlosti než k užitku, protože i když příběh pak dále pokračuje nechceme slyšet xkrát za sebou tu samou informaci.
U Bouřkové sezóny mi přišlo, že už je v příběhu trošku moc vaty a valnou část příběhu se nic moc neděje a děj tak nějak stagnuje na místě. Příběh se rozchází mnoha směry a tak nějak mi přišlo že najednou se toho má stát hodně, ale ve výsledku se vlastně neděje nic.
Nemůžu říct, že by se mi příběh vůbec nelíbil to vůbec ne. Tím, že jsem si to nechala až jako závěr série tak už jsem s postavami něco zažila a tudíž jsem si i tak dokázala příběh užít.

PinkBunny
PinkBunny
11.01.2024 5 z 5

Čtěno jako audiokniha.
Mistrovské dílo, nemám slov. A jako bonus je výborně namluvená se super hereckými výkony a efekty. Nejlepší audiokniha ever.

frouzystar
frouzystar
29.12.2023 5 z 5

Kniha mi připomínala svým spádem první dvě knihy (plné povídek), což podle mě Zaklínačovi svědčí a sluší. "Jednodušší" příběh oproti románu o Ciri a Geraltovi posiluje důraz na to, co mě na Sapkowskem psaní okouzolilo, a to právě jeho napínavé vyprávění jakoby po střípcích. Nechybí ani cynismus, vtipný trpaslický hantec a mnoho zajímavých vedlejších postav. Za mě snad o trochu lepší než románová sága.

wooloong
wooloong
12.12.2023 4 z 5

Působilo to na mě jako dovětek hlavní zaklínačské ságy.

mila2411
mila2411
29.11.2023 5 z 5

Moje první setkání se Zaklínačem v knižní podobě. Moc příjemné. Ani se nedivím výtkám fanouškům vůči Netflixu, že jim jejich oblíbence poněkud przní. I když toto je jiný příběh, než ten televizní, je kniha mnohem lepší než tv zpracování. I přes spousty postav, zemí a souvislostí je děj přehledný a má příjemný spád. Pěkná knížka!

Agatha84
Agatha84
14.11.2023 5 z 5

Maximální spokojenost - hodně sprosťáren, hodně vtipu, hodně nadsázky, spousta mrtvol.
Tahle nějak jsem se potřebovala s Geraltem a Marigoldem rozloučit a zároveň smýt tu podivnou pachuť, která mi tam někde vzadu po posledním dílu s Ciri stále zůstávala...

Palorizek85
Palorizek85
18.10.2023 4 z 5

Je to trochu rozporuplný díl. První část je celkem o ničem a hrozně se to táhne a je to takové nemastné a neslané. Druhá část je o poznání lepší...takže 4*

Joymg
Joymg
08.10.2023 4 z 5

Tento díl mě nějak nepřesvědčil. Na jednu stranu se mi líbil příklon k jednodušší dějové lince a klasickému řemeslu zaklínače, na stranu druhou se to tak podivně zamotávalo a nepřesvědčivě rozmotávalo, že jsem z toho trochu rozpačitá. Rozhodně by se mi líbilo, kdyby byl tento díl pojat povídkově, jednotlivá setkání by měla větší ráz a lepší ukotvení (teď spíše boční zápletky proplouvaly kolem té hlavní a mizely, aniž by zanechaly silnější dojem).
Taky chování postav mi připadalo - - - jako by se tlačilo na pilu.
Tak či tak - kniha je to pořád kvalitní a bavila mě. Místa jsou výborně popsána a třeba vedlejší postavy mají vždycky nějaký charakter nad rámec nálepky “vedlejší postava. Ale na jedničku a dvojku to u mě nemá.

Budulman
Budulman
07.10.2023 4 z 5

(SPOILER) 4 - 4,5* z 5*
Po naprosto zvláštně zamotané zápletce na začátku, kdy se mi moc nechtělo číst dál, se vše rozjede takovým tempem, že to je zase "ono" a hledání démona s naprosto brutálním a nechutným vyústěním je vrcholem celé knížky.
Rissbergští čarodějové (minimálně někteří) byly tentokrát větší šmejdi, než elfové a čarodějové v románu komplet a poučka "účel světí prostředky" tady dostává naprosto nový rozměr.
Pletichy na Kerackém trůnu jsou divnou marmeládou okolo, která končí nevysvětlenou apokalyptickou záplavou. WTF?
Lytta Neyd mě vysírala do začátku do konce, kdy mi zase nebylo naprosto jasné, proč s ní vlastně Geralt cokoliv má, ale to maj u mě stejný asi obecně skoro všechny čarodějky v téhle sáze, včetně Yennefer (dobře, dobře, kromě Triss )
Musím obecně souhlasit s tím, že Sapkowskému jdou (šly) mimo hlavní román víc povídky a tomuhle by to asi formou i klidně navazujících příběhů slušelo taky víc. Díky tomu, že to tak nebylo, došlo během děje k několika vyloženě zvláštním "řešením" předešlých událostí, které neměl ani hlavu, ani patu a jen se účelově stalo...
Jako například "překvapivé" objevení se mečů v hospodě uprostřed ničeho. Ok, překvapení se dostavilo, ale o smyslu se mluvit nedá.
Tiziana, jak se objevila, tak zmizela, jen aby jsme nafasovali zvláštní pozbytí odměny za vlastně celou hlavní pointu příběhu a k tomu vlastně příjemný můstek na jednu z nejlepších zaklínačských povídek Zaklínač z Posledního přání. To zahřálo
No a konec s Aguarou, na kterou jsem vlastně úplně zapomněl a "Epilog" bylo asi to, co mi celkový pocit z knížky vlastně nakonec zlepšilo.
"Všechno je iluze"
Dočítal jsem někdy v půl druhé ráno z pátku na sobotu a v tak pokročilé době mi chvilku trvalo si uvědomit, že se přece SAKRA Nimue a bělovlasým zaklínačem nikdy nemohla potkat.
A tak jsem vlastně dostal tak trošku odpověď na svoji otázku po dočtení Paní jezera.
Vysvětlí se budoucí posedlost Nimue po Zaklínačích a vlastně si minimálně já budu dál myslet to svoje, že Ciri všechny na konci románu zachránila, naučila je cestovat mezi sférami (dimenzemi) a vykonávají svoje řemeslo všude tam, kde je jich potřeba.
A nebo... "Všechno je jen iluze"?

vera5841
vera5841
30.09.2023 4 z 5

Především je mi už jasné, že začínat touto knihou sérii nebylo nejlepší rozhodnutí :)
Na druhou stranu sérii již trochu znám z televize a proto nebylo těžké poznat kdo je kdo i když jsem místy trochu tápala.
Gerald jde z dobrodružství do dobrodružství a všechna se vlastně dořeší až na konci. Nebo ne?
Příjemně napsaná fantasy a jistě budu pokračovat dál

animovanej medv
animovanej medv
26.08.2023 4 z 5

Kniha mě bavila, ale doufala jsem o větší zapojení Jennifer.
Bylo moc príma se vrátit do doby, kdy Geralt chodí po světě a zabíjí potvory :)

Predator3313
Predator3313
11.08.2023 5 z 5

po těch posledních dílech, kdy monstra byly absolutně v pozadí a vše se točilo jen kolem ciri jsem si tuhle knihu fakt užil.
Jen teda bych byl raději, kdyby Geralta zase nezachranovala Yennefer :).

gambinka87
gambinka87
27.06.2023 5 z 5

Po předchozích neméně barvitých dílech opět zažíváme zaklínače při jeho profesi, se zaklínadly a boji s "příšerami", které mi chyběly. Přečteno jako audiokniha. Jako vždy skvěle.Co teď? :-O konec světa zaklínače

Teraesa
Teraesa
17.06.2023 4 z 5

Počas čítania som mala pocit, ako keby som hrala vedľajšie questy v hre. Nie je to úplne hlavná dejová linka, ale s vedľajšími questmi je hra oveľa zaujímavejšia, bohatšia, človek viac spoznáva postavy a fantazijný svet. Aj táto kniha mi prišla ako také príjemné osvieženie toho, čo poznáme a na čo sme zvyknutí. Niektoré epizódky boli lepšie, niektoré menej dobré, ale ja som sa celkovo bavila.
*3,5

krakonos.kraken
krakonos.kraken
13.06.2023 5 z 5

Za mě super. Hlavní dějová linka byla zajímavá a odbočka s vixenou byla moje nejoblíbenější část.

BrooksWasHere
BrooksWasHere
08.05.2023 4 z 5

"Žil proto, aby zabíjel."

V porovnaní s hlavnou Zaklínačskou sériou je Búrková sezóna iba slabý odvar, ale aj napriek tomu predstavuje celkom príjemný návrat do Geraltovho sveta...

Štýl písania je parádny a čítalo sa to skoro samo (to platí pre hlavnú sériu dvojnásobne), ale hlavný problém tkvie v niečom úplne inom - príbeh kombinuje ohromné množstvo nápadov a preto mi v niektorých pasáž prišiel dosť neprehľadný.
Oveľa lepšie by podľa mňa bolo, ak by Sapkowski napísal ďalšiu poviedkovú knihu s viacerými samostatnými príbehmi...

Ale našla by sa ešte jedna vec, ktorá mi prekážala... Táto kniha síce predstavuje pekný návrat Geralta, Marigolda a čiastočne aj Yennefer, ale celý čas som mal jednoducho pocit, že všetky ostatné postavy z hlavnej partie mi citeľne chýbajú...
Búrková sezóna by ma nadchla oveľa viac, ak by sa v nej objavili napríklad trpaslíci, Milwa alebo Ciri...

Bez nich mám z tejto knihy veľmi zmiešané pocity... Dávam 75 %

jjanca
jjanca
26.04.2023 4 z 5

Síce to na ságu nemá, ale aj tak som sa do sveta Zaklínača rada vrátila. Geralt ostal Geraltom, Marigold je stále Marigold. Len mi chýbala Yennefer. V tejto knihe mi hlavu nemotalo toľko politikárčenia, takže sa v nej dalo ľahko vyznať. Počúvané znovu ako audiokniha, ktorá bola brilantne nahovorená Martinom Fingerom.

Lele61
Lele61
15.04.2023 4 z 5

Sapkowski znovu nezklamal! Bělovlasý zaklínač Geralt opět na scéně a myslím si, že v dobré formě (jako vždy) :-) Nad světem se sice stahují černá mračna, přichází bouřková sezóna, ale na Geralta se stále můžeme spolehnout.

Štítky knihy

polská literatura zaklínači fantasy

Autorovy další knížky

Andrzej Sapkowski
polská, 1948
1999  90%Poslední přání
2019  95%Zaklínač – komplet 8 knih
2005  85%Narrenturm
2015  85%Bouřková sezóna
2000  92%Meč osudu

Kniha Bouřková sezóna je v

Právě čtených66x
Přečtených3 787x
Čtenářské výzvě238x
Doporučených183x
Knihotéce1 413x
Chystám se číst720x
Chci si koupit197x
dalších seznamech23x