Bouřková sezóna

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275021/big_bourkova-sezona-6vt-275021.jpg 4.32047

Zaklínač

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Sezon burz, 2013

Kniha Bouřková sezóna

niki-chan

Ze začátku jsem knize moc nefandila, přeci jen to nebyl ten klasický Zaklínač. Ale zhruba od poloviny mě příběh začal bavit a místy i rozesmál. A když nastoupily do děje příšery opravdové i lidské, byla jsem knihou pohlcena. Takže 5 * dostává oprávněně.

Cady

Jelikož jsem velice nemotorný člověk, co se nákupů knih týče, objednala jsem si místo 1. dílu, doplňující příběh.Ve výsledku to však nevadilo, protože jsem si knihu užila i přes mou menší chybu.
Jak jsem již říkala, knihu jsem si náramně užila.U překvapivě velkého množství pasáží jsem se dost nasmála a někdy i kdybych se ani smát neměla. Líbilo se mi, že celý příběh byl seskládán z jednotlivých menších "povídek" které na sebe měli minimální návaznost, ale ve výsledku dávalo vše smysl.
Jelikož je to moje první sektání s knihou pana Sapkowského, tak si nemůžu stěžovat na určitá neporozumění, které se mi vyskytli jak u píběhu tak u jeho světa samotného. Knihu však doporučuji všem, co si již přečetli předchozí díly a nemohou se dostatečně nabažit tého skvělé fantasy ságy. ;)

Samorost693

Bolo to krásne zakončenie úžasnej fantasy serie ktorú som si užil asi najviac zo všetkých kníh ktoré som kedy čítal, ako u nemnohých kníh, viem že k tejto sérii sa ešte určite par krát vrátim. Bol to nádherní zážitok a doporučujem to každému kto váha.

FantasyCZech

Závěrečný díl jedné z nejlepších fantasy knižních sérií na světě. Sapkowskiho svět je dokonale promyšlen, je plný nestvůr, příšer a nepřátel. Já bych řekl že Bouřková sezóna je hodně dobrá na zakončení celé série. K sérii se určitě vrátím a pokaždé co ji dočtu to pro mě bude stejně úžasný zážitek jako teď. Děkuji Sapkowskimu za super chvíle se zaklínačem Geraltem, půvabnou čarodějkou Yennefer, nenapravitelným trubadúrem a nejlepším přítelem Geralta - Marigoldem, a naší malou zaklínačkou - Ciri. Přeji všem co se chystají Zaklínače číst hodně štěstí!

Kami33

Návrat k Zaklínači jak pro autora tak pro čtenáře. Děj poněkud spletitý, ale důležité je, že Geralt zůstal svůj, stejně tak jako jeho přítel Marigold. Souhlasím, že jako povídková kniha by to asi dávalo větší smysl. Ale i tak milé čtení.

Leonora

(+ SPOILER) Jako povídková kniha by to asi dopadlo líp. Takhle je to poněkud nesourodá hromádka vedlejších epizodek jako zametených z pod stolu. Chybí nějaká smysluplná provázanost a někdy i smysl sám.
Honba za ukradenými meči je linie dobrá tak akorát pro druhořadé stolní RPGčko na dvě hodiny hraní.
Palácový převrat by byla zajímavá povídka. Aguara by byla zajímavá povídka. Výroba mutantů by byla nejspíš vynikající povídka. Ale všechno napleskané páté přes deváté do jednoho dějového rámce to prostě nemá šanci. Pejsek a kočička vařili dort. A ta tsunami, no tak ta je tam snad jenom proto, aby měla kniha podle čeho mít chytlavý název, ne? Jiný smysl v ní nevidím.
Taky mám výhrady k nehorázné výslovnosti Martina Fingera, jehož RiviJEEE a Jen-fer mi trhají žíly od chvíle, kdy to v druhém díle převzal po kolezích s lepším jazykovým vzděláním. O těch úchylných hudebních vložkách nemluvě. Ale to samozřejmě do hodnocení knihy samotné nezahrnuji.

cérka

Audiokniha

"Pověst pokračuje, příběh nikdy nekončí"

Po těchto slovech se asi nesluší prohlásit: Jsem na konci série, hurá ;)

Ve skutečnosti cítím, že je čas se posunout. Tato kniha byla sice příjemným rozšířením příběhu, ale už mě tolik nepřitahovala, na rozdíl od prvních příběhů o Zaklínači.

Hold v této části příběhu mě už nic nedokázalo překvapit, už jsem se nedokázala bát. Co mě však opravdu rozesmálo, byla kletba ala Šípková Růženka :)

Haloon

Báječný návrat do světa Zaklínače. Nabízí více informací, víc lokací a mnoho nových postav. Z poutavého vyprávění, které Sapkowski obohacuje jakousi intelektuální svěžestí se nic nevytratilo, jen mu tentokrát možná trochu ujela ruka s latinskými výrazy. Ale to mi radost z nového Zaklínače rozhodně nezkazí.