Bouřková sezóna

Bouřková sezóna https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275021/bmid_bourkova-sezona-6vt-275021.jpg 4 2425 312

Zaklínač série

< 8. díl

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Sezon burz , 2013

Anya636
27.11.2014 3 z 5

Inu, skutečně je lepší očekávat méně, ale stejně jsem do tohoto dobrodružství vstoupila s neúměrně vysokým očekáváním, a dle to to také dopadlo. Kniha nenadchne ani neurazí a určitě se nedozvíte odpovědi na otázky, které Vás tížili na konci pentalogie. Ze všeho nejvíce mám z příběhu pocit, že Sapkowski chtěl mít prostě poslední slovo ohledně svých postav, a to zejména co se týče podoby některých postav.

Harry_
26.11.2014 4 z 5

Sapkowski ve staré dobré formě, přečteno víceméně jedním dechem. Opět se zamotá do čarodějnických a vládních intrik, třebaže vůbec nechce. Časově lze knihu zařadit před první povídkovou knihu.
Čekal jsem jako ostatní trochu víc, 9/10.
Zajímalo by mě, na čem Sápek pracuje teď ;)

Fuksinka
25.11.2014 4 z 5

Zaklínač po tolika letech? Počítej s nejhorším, doufej v nejlepší. Řekla jsem si a zakousla se do knihy. Čekala jsem asi jako spousta ostatních víc filozofie, víc akce, víc politiky, víc vtipu, ale hlavně víc překvapení. Jenže tohle je jedna kniha, ne 5. Všechno se do ní nevejde. Příběh mohl být vymakanější. Nicméně zklamání se nekoná. Sapkowski napsal důstojné "pokračování".

"...Doposud se nám pokrok spíše snaží namluvit, že temnota je pouze pověra, jež zastiňuje světlo a vlastně není čeho se bát. Jenže to není pravda, je se čeho bát. Protože vždycky bude existovat temnota. A vždycky se bude v temnotě skrývat Zlo, vždycky v ní budou tesáky a drápy, vražda a krev. A vždycky budou zapotřebí zaklínači. Aby se objevovali všude tam, kde budou užiteční. Tam odkud se nese volání o pomoc. Aby přispěchali s mečem v ruce. S mečem, jehož lesk proniká temnotou, jehož záře rozhání stíny. Pěkná pohádka mám pravdu?..."

Doprkýnka, proč zase ta Nimue???!!!

Atheal
25.11.2014 4 z 5

Ani nedokážu popsat nadšení, které se mě zmocnilo, když se objevila zpráva, že Sapkowski píše další příběh o Geraltovi. Šťastnější bych byla asi jen kdyby Christopher Tolkien v tatínkově domě našel tajnou skříňku se čtvrtým dílem Pána Prstenů. Spolu s nadšením samozřejmě přišly i obavy: uplynula spousta let, co když už to nebude jako dřív? Co když už to Sapkowski neumí? Co když...? Hned po první stránce ale bylo jasné, že obavy byly zbytečné. Ano, pravda, chyběly mi Yennefer a Ciri, mohlo by být více filozofování a vtipu, mohlo by... ale kruci, nečekala jsem 14 let, abych kritizovala. Geralt je zpátky! A je to jako kdyby nikdy neodešel.

HAL
24.11.2014 4 z 5

Směska průměrných Zaklínačských povídek spletených do jakéhosi příběhu nepříběhu. Pro ty, kteří byli zklamaní románovou pentalogií, to jistě svou přímočarou jednoduchostí bude příjemné překvapení, ale já už od Sapkowského očekávám něco víc. Silnější příběh, i hlubší myšlenky v něm ukryté.

A hlavně čekám že ty příběhy budou o Geraltovi - chlapovi s rozervanou duší, který se nechová hloupě, zůstává neutrální, a nemá zbytečné skrupule - ne že se jako pitomec vrhá zachraňovat každého losera který projde kolem. A je tu bohužel pomálu i Sapkowského dokonale vypointovaných dialogů, i nápaditého těžení z bohaté slovanské mytologie a pohádek, takže k Bouřkové sezoně se, na rozdíl od jeho starších knih, tolikrát vracet už asi nebudu.

(s tím že celou dobu srovnávám s ostatními knihami o Zaklínači - tedy s pro mě naprostým vrcholem fantasy žánru vůbec - takže na poměry jiných běžných fantasy je to pořád hodně dobré) 7/10

SONP
24.11.2014 5 z 5

Vždycky proklamuji, jak nemám rád knižní série a přesto mě páni spisovatelé vždycky dostanou na starého známého. I nového zaklínače, jakmile se objevil na knihkupeckém pultě, jsem prostě musel mít. A nebyl jsem zklamán! Před vydáním této novinky jsem si přečetl pro srovnání dnes už vousaté první „pohádkové“ povídky o Geraltovi a musím říct, že Bouřková sezóna je i není starý Geralt. Styl mi připomenul spiše Sapkovského husitskou trilogii – a tu mám hodně rád. O poznání méně je zde akčních pasáží i slovních popisů šermířských soubojů, které jsem nikdy rád neměl (do dneška nevím, co to je vlastně ta „paráda“). Zato je zde ale halda latinských vsuvek, archaicky psaných dopisů (a úryvků z fiktivních knih) a různých politických a právních úvah. Nemůžu si pomoci, prostě se mi to hodně líbí. 9/10

zuzenae
24.11.2014 5 z 5

Kniha plná akce, napětí humoru a všeho co od kvalitní zaklínačského příběhu čekáte :-)
Doufám, že autor napíše pokračování Geraltova příběhu...

moonell
22.11.2014 4 z 5

Mám otázky, které vyřeší jen další kniha..

Fefin Lišák
22.11.2014 4 z 5

Namísto fantazy románu z třicetileté války Andrzej vsadil na osvědčenou kartu Geraltova osudu … a tak je tady Bouřková sezóna. Aneb nový příběh a staronoví lidé ve starých kulisách zaklínačského světa. Světa mocných vládců a vlivných mágů, intrik a protichůdných zájmů, z kterých starý známý Geralt zkouší vybruslit - jak jinak než - cestou neutrality. Protentokrát bez svých zaklínačských čepelí. Příběh je pěkný a čtivý - narozdíl od románu nikoli tolik spletitý a vcelku přímočarý. Když se navrch přidají frivolní čarodějky, obšoust Marigold a všechny staré dobré prvky, které věrnému čtenáři připomenou původní knížky, nevidím důvod, proč fanoušek nezaplesá a nepustí slzu. I když …

… mě osobně mrzí, že kniha ničím nepřekvapí. Je plná stále stejných schémat. Sapkowski nám předkládá stále stejné motivy, jednou čtené, v nepatrných obměnách, kterými se sice prosadil, ale jsou bez inovací a začínají být lehce ohrané (což většině fanouškům vyhovuje, ale kdo by viděl Andrzeje raděj tvořit něco nového a nemrhat talentem nad omíláním již jednou psaného, nadšený rozhodně nebude). Jediné štěstí, že Geralt se tentokrát obejde bez zahořklosti ze zkaženosti světa a otravného filozofování o údělu a sudbě proměněnce …

… Zkrátka Bouřková sezóna.
Aneb - „Pověst pokračuje. Příběh nikdy nekončí.“
Toho se právě bojím.

Ranuncul
21.11.2014 4 z 5

Nechápu jak jsem to mohla přehlídnout,že vyšel.Letím do knihkupectví!
Už je doma.
Takže už mám přečteno,za jeden den.
Začátek sice trochu nudnější,vadily mě věty jednoduché.Ale od Sosnovce dál to bylo super.

d.fogas
21.11.2014 4 z 5

Andrzej Sapkowski vrací úder a je zpět a ve skvělé formě. Ti co četli jeho předchozí knížky mohou popustit uzdu nostalgii, kterak před 10-15 lety žmoulali v rukou skvělou Krev elfů a také Čas opovržení a sledovali osudy Ciri přes celou pentalogii Ságy o Zaklínači. Ciri sice v Bouřkové sezóně chybí a i Yennefer se tam spíše jen tak mihne (nicméně v Geraltově mysli je stále), ale jinak je to moc pěkné čtení.
K trochu zanedbaným stránkám knihy patří, že děj a zápletka by šli ještě trochu více ozvláštnit a vyšperkovat, místy děj přijde předvídatelný a chybí překvapení (tedy pokud nečekáte, že padouši zvítězí).
Asi je to taky trochu i na objednávku k pomalu vycházející hře Witcher 3: Divoký hon, že se Sapkáč nechal zlákat k pokračování, ale proč ne - značka je to parádní a snese porovnání s čímkoliv co na nás může (zvlášť v poslední době) nachystat Hollywood a u mně má při tomhle srovnání zaklínač vždy přednost.

SuperFrankie
20.11.2014 5 z 5

‚‘Bravo, Marigolde, jako obvykle přesná trefa. Politika, to je za téhle situace něco pro mě. Zpočátku se mi do toho moc nechtělo, říkal jsem si, že čistější bude organizování prostituce a investování do veřejných domů. S politiky jsem už sjednával kšefty a dost jsem jich poznal. Přesvědčil jsem se, že s kurvami je lepší pořízení, poněvadž kurvy mají alespoň nějaké zásady a nějakou čest, Na druhou stranu se z hampejzu nedá tak dobře vládnout jako z radnice. A vládnout by se mi docela chtělo, když ne světu, tak aspoň okresu. Staré přísloví říká: když je nemůžeš porazit, tak se k nim přidej…‘‘

Gerald je zpátky a v nejlepší formě! I po čtrnácti letech neztratil zaklínač nic na svém šmrncu a naopak je možná ještě lepší. Humor je ještě břitčí, čaroději jsou ještě větší kurvy a Gerald má ještě větší smůlu a aby získal zpátky své meče, musí se zase chtě nechtě zaplést do všemožných problémů.

Opravdu nemám knížce co vytknout. Grafické zpracování je skvělé, citát ke každé kapitole je příhodně zvolený a ilustrace jsou skvělé, jen mě trošku mrzí, že knížka se dá sehnat jen jako paperback. Příběh je fantastický a po pár prvních kapitolách se začne větvit jako šílený a přitom nic neztratí na své přehlednosti. Jen doufám, že nebudeme muset čekat na další díl zase takovou dobu!

polská literatura zaklínači fantasy

Andrzej Sapkowski