Křest ohněm

Třetí část ságy o Zaklínači. Setkáváme se opět Geraltem, který si léčí zranění utrpěna na Thaneddu v tajemném lese Brokilonu u dryád. Do příběhu vstupují nové důležité postavy, o kterých byla v dřívějších knihách jen malá či žádná zmínka. Na prvním místě je to lučištnice Milwa. Dále pak rytíř Cahir a nakonec ještě postava nejtajemnější, upír Regis…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30487/zaklinac-v-krest-ohnem-p8l-30487.jpg 4.71824
Série:

Zaklínač (5.)

Originální název:

Chrzest ognia (1996)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (101)

Přidat komentář
KlariN
09. března

Sága nabírá grády, neskrblí životnými postavami, nepostrádá humor, posmutnělost ani brilantní temporytmus. Jednoduše krása.

DarthSoren
04. března

10 hvězdiček! To se nedá? Aaaach... Ale nevadí. Tohle snad dostatečně vystihuje můj obdiv nad timhle dílem. Je potřeba více slov? Nemyslím si. Bohatě musí stačit: Brokilon, Zoltan, Regis a sir Geralt z Rivie.

Shinstria
03. března

Po předchozím - pro mne slabším dílu, který je plný otravných politických machinací a keců, je tento díl učiněných skvostem! Skvěle napsaný - méně politiky a pletichaření, ovšem přibyli nové a opravdu skvěle vymyšlené postavy. Sic děj nebyl bůhvíjak gradovaný, nicméně našláplo se na další díly a celé je to najednou zajímavější. Čtenář dostane prostor pro poznání nových i starších postav a mě osobně hned více přirostly k srdci. Díl jsem si opravdu užila. Konec byl pro mě nanejvýš zábavný. A už hltám následující Věž vlaštovky. Jen si říkám - proč jsem tak dlouho otálela se čtením této série?!

Dolina
15. února

Jestliže předchozím dílům jsem dal 5 hvězdiček, tenhle by si zasloužil nejmíň 6. Zatím nejlepší kniha se Zaklínačem. Přitom děj je tak civilní a minimální. Řekl bych, že tento díl slouží hlavně k představení nových postav a načrtnutí vývoje dalších událostí.
Zaklínač putuje zemí, ve které zuří válka. Cestou se k němu přidávají další společníci (kteří jsou naprosto skvěle napsaní - Regis!) a společně se dostávají do různých lapálií. Všemu ale vévodí epický závěr. Ještě se mi nestalo, abych hned po přečtení knihy měl chuť si jí dát hned znova.

Alex.Barunka
06. února

Chvíli trvalo než se Křest ohněm naplno rozjel, ale pak to opravdu stálo za to. Jak už jsem řekla, autorův styl psaní zkrátka nesedne každému. Autor se místy rád rozepisuje, může upadnout do nudy. Ale pak Vás dokáže naplno zaujmout a vy prostě žasnete nad tím, jak pravdivé jeho texty jsou.
Konec byl naprosto parádní, na postavách je patrný vývoj, opravdu to stojí za to :)

sarka45
02. února

Pro mě zatím nejlepší kniha ságy. Málo politiky, svižný děj, nové postavy zajímavé, už se těším na další.

Alee
29. ledna

Za mě zatím nejlepší díl Zaklínačské ságy. Konečně se začalo pracovat více s postavami než s výpisem politických událostí (které vám stejně bez podrobnějšího zkoumání moc neřeknou). Geralt distal v tomto díle naprosto skvělou družinu nových charakterů. Kromě již známého Marigolda přibude Milwa, Cahir a Regis, občas doplněni partou Zoltanových trpaslíků. Všechny postavy skvělé, vtipné, vůbec mi nevadilo, že scén s Ciri a Yenefer tam bylo po málu.

DeathTheKid
31.12.2017

Co by mnohým vadilo, já uvítal. Křest ohněm totiž neoplývá dynamikou, děj se moc neposouvá a vlastně jen rozdává karty. A právě to na tom miluji. Před bouří vám totiž Sapkowski umožní více poznat Geralta i Marigolda, zjistíte, jak se mají misky vah u čarodějnic a poznáte lučišnici Milwu, lekárníka Regise, nenilfgaarďana Cahira a trpasličí bandu včele se Zoltanem. Upřímbě jen Cahir měl méně prostoru, i tak budu ale napjatě číst jejich další dobrodružství. Tenhle "buddy" styl mi velmi vyhovoval a u pasáže vaření polévky jen vyeskaloval do maximální příjemnosti. Ale i po dramatické stránce má kniha silné chvíle a s válečnou tématikou tak namíchává pocity z nových postav a kruté reality do zvláštního myšmaše.

VeronikaZ
29.11.2017

Skvělá knížka o cestě skupinky hrdinů. Geralt jako vždy občas na facku a Yennefer mi lezla na nervy i na těch pár stránkách. A jako přidaná (a nejzábavnější) hodnota Marigold, Zoltan a hlavně charismatický Regis, který doufám dostane hodně prostoru v dalších dílech.

B-artX
23.09.2017

Křest ohněm byl zatím ze všech knih nejhorší. Děj byl neuvěřitelně natahovaný, po většinu času se tam vlastně nic nedělo. Po výborném Času opovržení docela zklamání. Ale A.S. psát umí a překlad je skvělý, takže to vlastně ve finále vyšlo. Jakože jo.

Knihu rozhodně táhne čtveřice nových postav- Milwa, Cahir, Regis a Zoltan. Ty byli zcela nejlepší na celé knize. Za to Geralt se chová jak asociální hňup a z malé Ciri je vrahoun. A pak že Arya je mad.. Marigold si jede svoje a tentokrát jeho řeči nejsou tak cool, jako bývaly. Ale pořád dobrý.
Linka čarodějek byla neuvěřitelně nudná. Moc si z ní nepamatuji, protože jsem jí četl v polospánku. Jo, tak bad to bylo.

Knize by dle mého hodně přidalo, kdyby jsme slyšeli o víc o celkovém dění války a banda se víc účastnila bojů, třeba přepadávali nějaké menší, polomrtvé skupinky Veverek nebo nějaké Nilfgarďany. To by zvýšilo napětí, které tam skoro vůbec nebylo.
Linka čarodějek tam moc prostoru neměla, ale stejně tam byla "až moc".
Potkani jsou hrozný. V minulé knize se mi líbili víc.

Ale stejně.. bavil jsem se. Jakože jo. I když to tady docela hatuju, tak to bylo fajn. Za mě 86%.

Faila
23.09.2017

"Šumář s loutnou. Hubatá polodryáda. Vampýr, kterému táhne na padesátý křížek. A mizerný Niifgaarďan, který se hádá, že není Nilfgaarďan…“ „A v čele družiny zaklínač, který se nedokáže k ničemu rozhoupat.“ Dokonalé! Kniha je o dost jiná než předchozí dva romány, pozornost je zde věnována především Geraltovi a o všem ostatním padne jen pár, spíše méně významných zmínek. Pro mě měla každopádně zase to kouzlo prvních setkání se Zaklínačovým světem.

IvaKo
11.08.2017

Opět skvělý příběh, místy trýznivý, jindy vtipný. Zajímavé nové postavy a jako vždy báječný překlad. Vrhám se na další díl, který je naštěstí trošku tlustší.

kralika
10.08.2017

Road story po rozbité cestě...
Sága o zaklínači se nadechuje, skoro nic zásadního se v tomto dílu nesemele, ale Sapkowski dokazuje, že je Pan autor.

Aniday
24.07.2017

miluju trpaslíky 8)

amaenium
16.07.2017

Již pátá kniha o našem oblíbeném zaklínači. Konečně se dozvídáme, kam se poděla Yennefer a naopak toho v tomto díle víme pramálo o "běžném" životě Ciri. Začíná mě znervózňovat, že jsem s knihami už za polovinou a mířím ke konci..

Romžiry
11.07.2017

K Zaklínači není co dodat. Zase skvělé.

Charlie119
08.07.2017

Stále dobrá. Je vidět, že autor si připravuje půdu pro další díly. A třebaže tento díl není zvraty nic závratného, jeho soukolí pokračuje dál docela bez problémů a je zde vidět, že i řemeslně je autor již někde jinde než na počátku. :-) Jo a počkejte si na konec.

Rawen616
07.07.2017

Tak konečně díl který mě plně chytil po těch dvou, které se mi jen líbily ale zdaleka né tak jako povídky. Celá kniha je vlastně jen o tom, jak Geraltova parta putuje z bodu A do bodu B a prožívá různá dobrodružství , což je vlastně takové to nejosvědčenější fantasy klišé. Jak už je u Zaklínače zvykem, moc pohodovou atmosféru ale nečekejte. Hrdinové totiž putují krajem, který je sužován válkou.

Evisis
26.06.2017

Naprosto parádní další díl Zaklínače, který mě opravdu bavilo číst. Co jiného k tomu dodat než že jsem se zase ocitla hned vedle Geralta, Marigolda, Ciri a dalších skvělých postav a náramně jsem si to užila. Těším se na další díl.

Aurorita
01.06.2017

Opět skvělý díl, prostě Zaklínač, k tomu asi není potřeba nic dodávat. Tento díl se mi asi zatím líbil z celé série nejvíce.

Janadvorackova
16.05.2017

Bombasticky načtená audioverze.
Skvělý příběh.
Poslech na veřejnosti jsem občas okořenila záchvatem smíchu, ale bylo mi to celkem jedno, i když lidi čučeli jak trubky :).

zpevSusannah
09.05.2017

Další skvělý díl! Jak by řekl můj brácha - bylo to mrteeeeeeeee, kámo! :D
Trochu mě mrzelo, že zde často Geralt propadal v beznaděj a tím se ze sexy hrdinského chlapa pomalu stával ufňukánek. Naštěstí má ale kolem sebe parádnej a divnej kompanyji, která ho za žádnou cenu nechce nechat na holičkách :)
A Regis? Nová postava jak se patří!

Dovolím si jednu nádhernou citaci: "Mnozí lidé tvrdí, že úplně každá věc na světě má svou cenu, ale není to pravda. Některé věci jsou neocenitelné. Nejlépe je poznáš tak, že když je jednou ztratíš, nikdy je nezískáš nazpět." (Geralt, Vlk z Rivie)

lukes2424
05.05.2017

Tento díl mě velmi bavil. Nemohl jsem se od ní odtrhnout. Četl jsem všude i v tramvaji na zastávce, nebo ve vlaku.

martunka
25.04.2017

Další díl a další dobrodružství. Baví mě to.

Heisenberg
17.04.2017

Tak pro mě nejlepší kniha o Zaklínači. Tak jsem se do příběhu zažral, že jsem měl knížku hned za 2 dny přečtenou. Nejvíce se mi samozřejmě líbila hlavní dějová linka, která vrcholí bojem o most přes Jarugu, ale i vedlejší dějové linie byly hodně zajímavé. Pro mě to byl doopravdy (musí prostě použít to slovo) kulervoucí zážitek.

kacenka7206
16.04.2017

Bojím se ještě teď, naprostá pecka.

fvalek
16.04.2017

Nejlepší díl zatím. Cesta Geralta pokračuje a mimo známých postav se k němu přidávají i naprosto nové. Milwa a Regis se mi opravdu moc líbí. Regisova "nepřemožitelnost" přináší do zoufalého příběhu Geralta paprsek naděje. Taky se mi hrozně líbí trpaslíci. Ciri je hodně v pozadí, ale vzhledem k tomu, co se s ní děje, to je dobře. Hodně mě zaujala dějová linka okolo Lóže čarodějek. Vyděsila mě genetika, kterou řešily ke konci knihy, ale po druhém přečtení už jsem to pochopil. Nejlepší je prostě konec - "Tyf bránil moft?" :D
Za mě opět super čtení a těším se na poslední dva díly :)

Devil-Ivet
10.04.2017

Sapkowski se překonal. Poutavý a napínavý příběh Vás nenechá odpoutat se od knihy. Tak skvělé to bylo. Z některých věcí jsem byla překvapena (nečekaně) a některé jsem očekávala. Z něčeho jsem byla znechucena (respektive z někoho) a z něčeho nadšena. Myslím, že je to zatím nejsilnější díl z celé série.

PeťkaW.
22.03.2017

Za sebe tuto knihu zatím hodnotím jako nejlepší ze série. Uvidím, jak laťku posunou další díly. Konečně je tu méně politiky (nebo je alespoň méně popisovaná). Co mě mrzí je, že máme tak malý přehled o tom, co se děje s Ciri, ale doufám, že další knihy nám všechno objasní. Děj je sice táhlý a občas až moc dlouhý, ale čtivý a čtenáře neustále drobné náznaky a otázky, nutí číst dál. Jsou tu pasáže, které pobaví,jiné ho zase donutí k zamyšlení. Jsem ráda, že se tu objevilo několik nových postav, které děj neskutečně oživily a posunuly dál. Hlavně Rigis a Milwa.

jan14s
21.03.2017

Nejlepší díl, po přečtení jsem běžel koupit dvě poslední knihy.