Křest ohněm

Křest ohněm obálka knihy
Mé hodnocení:

Třetí část ságy o Zaklínači. Setkáváme se opět Geraltem, který si léčí zranění utrpěna na Thaneddu v tajemném lese Brokilonu u dryád. Do příběhu vstupují nové důležité postavy, o kterých byla v dřívějších knihách jen malá či žádná zmínka. Na prvním místě je to lučištnice Milwa. Dále pak rytíř Cahir a nakonec ještě postava nejtajemnější, upír Regis…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30487/zaklinac-v-krest-ohnem-p8l-30487.jpg 4.72880

Zaklínač 5.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Chrzest ognia, 1996

Kniha Křest ohněm

Barbara182

Dějově se toho ve třetím románovém dobrodružství zaklínače Geralta zas tak moc neděje, jde spíš o vykreslení země zmítané válkou, kterou se snaží pokud možno nepozorovaně dostat za Ciri, nicméně objevují se tu nové postavy, vč. Cahira, z něhož se z prvotního nepřítele vyklube poměrně sympaťák (a dozvíme se víc o jeho životě), nebo nové party trpaslíků s drzým papouškem či léčitele Regise. A Sapkowski dokáže propašovat osudovost i do na první pohled obyčejné historky. Je to takové zastřené vyprávění, spíš v útržcích, s pomalým tempem... Uvidíme, jestli v dalším díle přijde trochu víc akce :-)

Sixao

Hodnocení tohoto dílu píšu zpětně po přečtení Paní jezera. Zhltla jsem to všechno moc rychle po sobě, takže mi děje jednotlivých knih splývají. Tohle je jedno velké dobrodružné putování Geralta za Ciri. Připojila se lučišnice Milwa, upír Regis. Líbí se mi obrat u postavy Cahira.

smazenaryba

Tak tu už nemá zmysel vyplakávať za nedostižnými poviedkami. Skvelá ukážka poctivého dobrodružného fantasy o putovaní v skutku neobvyklej, no veľmi sympatickej družiny. Celé to funguje o to lepšie, že Sapkowského svet je už plne predostretý, pohnutý a tak všetky príhody, ktoré sú v podobných knihách často iba nahodilým sledom udalostí, tu dávajú perfektný zmysel a ikeď nevyhnutne vždy nezasahujú do vyšších udalostí, plne odrážajú stav vecí, ktoré autor rozvinul v predchádzajúcich dieloch. Dokonca aj osudy Ciri nabrali zaujímavý, neočakávaný smer. A Regis, ten by utiahol hádam aj samostatnú knihu.

Ticiana

Dalsi dil za mnou. A tentokrat zas vice akce. Sice mensi, ale pocetnejsi. Geralt mi prijde jako naivka, ale doufam, ze se nejak srovna. Co se stalo Yennefer bylo vskutku zajimave a taky jsem vedava, jakou roli v tom vsem ma. Spletity puvod Ciri je konecne rozmotan. Jsem zvedava jak se to bude vyvijet dal, co resi carodejky, Ciry a Geralt, jestli bude pokracovat dal se svou druzinou. A jsem rada, ze putuje s Marigoldem :)

bílárůže

Další kniha ze ságy Zaklínač mne opět pohltila. Není úplně komfortní číst ságu s takovým časovým rozestupem, jako to dělám já, ale i tak se mi další díl líbil. Opět jsem velmi napjatá, jak bude příběh pokračovat a jak vše nakonec dopadne, protože u pana Sapkowského si čtenář nemůže být ničím jist, což je vskutku vzrušující. V mnoha recenzích jsem četla, že ostatní čtenáře četba ze začátku tolik nebavila. Vzhledem k tomu, že fantasy žánru se příliš nevěnuji, nepostřehla jsem, že by tomu tak bylo i u mne. Stejně jako u jiných činností, i u četby udělá mnoho, když se čtenář na knihu těší a má na ni tu správnou náladu, což se ne vždy poštěstí, ale mně se to povedlo. Již teď se těším na své opětovné setkání s Ciri a Geraltem, bez kterého by pro mne kniha nebyla celá. Brzy na shledanou, Geralte...

Anushka1

Tenhle díl mě bavil více než předchozí. Možná proto, že se více zaměřil na příběh Geralta a Ciri tu byla jen okrajově. Ale i o ní jsme se dozvěděli podstatné informace. Děj se sice moc dopředu neposunul, ale trpaslíci a Regis to vynahradili.

mehilainen

Zatím nejhorší díl, prvních 200 stránek se táhlo jak smrad, ale pak se to rozjelo, konec pobavil.:)

vlkodlaq

Nepůjdu tak daleko, abych hodnotil knihu, jako jiní, jako nejhorší díl série (ještě nemám přečtenou celou sérii, takže to dodatečně ještě může přijít) ale ani bych ji ani zdaleka neoznačil za nejlepší. Jsou témata, která nesnesu v žádné knize, nebo i filmu, proto tak nízké hodnocení, navíc v této knize je oproti předchozím méně napětí, více military fantasy (nejsem fanda) a bohužel i spád místy pokulhává. Nicméně i přes to stojí v rámci série za přečtení. Například Regis je velmi zajímavá postava.