Křest ohněm

od:


KoupitKoupit eknihu

Třetí část ságy o Zaklínači. Setkáváme se opět Geraltem, který si léčí zranění utrpěna na Thaneddu v tajemném lese Brokilonu u dryád. Do příběhu vstupují nové důležité postavy, o kterých byla v dřívějších knihách jen malá či žádná zmínka. Na prvním místě je to lučištnice Milwa. Dále pak rytíř Cahir a nakonec ještě postava nejtajemnější, upír Regis…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30487/zaklinac-v-krest-ohnem-p8l-30487.jpg 4.71997
Série:

Zaklínač: sága (3.)

Orig. název:

Chrzest ognia (1996)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (114)

Přidat komentář
gretl74
13. listopadu

Zaklínači ani panu Sapkovskému nemám co vytknout - tudíž plný počet hvězd.

jaroiva
06. září

Chybí mi dočíst poslední kapitolu, ale marně pátrám po tom, co má být nejlepší na této knize. Mně připadá zatím nejhorší z celé série. Tak jestli to nezvrátí nějaký superskvělý konec, bude to tak na 60%.
EDIT: tak po dočtení uznávám, že poslední kapitola byla fakt dobrá, ale na vylepšení hodnocení celé knížky mi jedna kapitola nestačí.
Ovšem bavil mě upír-abstinent.

Azmodan
25. srpna

To co jsem napsal k předešlému dílu série však přestáva značně platit u této knihy a naprosto neplatí u následujících dvou. Konečně to začínalo dávat smysl, konečně to začlo bavit, vtahovat do děje a táhnout a strhávat. Snad jen...tahle kniha byla zvláštní tím, že popisovala zejména bezcílné Geraltovo bloudění válkami zmítaným světem, které mohlo trvat nekonečně dlouho. A vlastně skončilo s příchodem další knihy...jako když rozetnete poleno do kamen...

toulava
05. srpna

Do této knihy jsem všechny knihy serie hltala a nemohla se od nich odtrhnout. Tato bohůmžel tento můj postup zpomalila. Po přečtení mi bylo smutno z osudů Ciri, Geralta ale i Yennefer. Musím si dát od toho smutku delší pauzu. Ale k dalším knihám se pak velmi ráda vrátím.

orangerose
28. července

Pekne akci knizka o zaklinacovi a ciri :)

JirkaDitt
16. července

Křest ohněm byla pro mě zatim nejlepší kniha! Konečně se kniha týkala více děje než politiky - přišlo mi. Hrozně mě bavilo cestování Geraltovy družiny - to bylo snad poprvé, kdy nějakou měl víceméně po celou knihu. Taky jsem se hodně začetl do tajné lóže, kterou vytvořily čarodějky. A vlastně mě bavilo i pátrání po rodokmenu Ciri.
V knize sice nebylo žádné ,,woow,, ale to si myslím přijde někdy v dalších dílech.
Každopádně doporučuji číst v kuse. Od čtyřky už to nejsou knihy do vlaku a do autobusu, od kterých se dá odbíhat. Hezky sednou a přečíst v kuse!

Svoby42
11. července

I když kniha popisuje hlavně cestu zaklínačovy skupiny, tak to dělá bravurně. Poněkud filozofická úvaha vyššího upíra o světle světa donutí člověka k zamyšlení. Nemohu hodnotit jinak než plně. Sapkowski mě uhranul.

OSTROVID
10. července

Předchozí dva díly byly chvílemi docela otravné, Geralta si tam člověk moc neužil, ale Křest ohněm opět románu o zaklínači zpravil reputaci. Když pominu nudné několikastránkové tlachání na sletu čarodějek, tak tato kniha nemá absolutně chybu.

Vesmich
21. června

Zaklínač je v této části takový nějaký lidský..naštěstí se kolem něj utvořilo pozoruhodné společenství, které ani chvíli nenudí. Když se ještě přidají trpaslíci...Čím více se nořím do ságy o Zaklínači, tím více se bavím!

ladaol
20. června

Skvělé, skvělé, skvělé, už ani nevím, co jiného psát :)

špulo
19. května

Bez komentára. 100%.

Anoell
12. května

Po přečtení si říkáte, že je to prostě skvělé a lepší to být nemůže? Já ano a zatím jsem byla vždy vyvedena z omylu. Může to být ještě lepší... a konkrétně tento díl je opravdu parádní. Vypadá to, že už se zaklínač blíží ke svému cíli, ale zápletek přibývá, a tak je jasné, že zbývá ještě pořádný kus cesty ke konci. Příběh stále hýří vtipem i tragickými situaci a celé je to v rovnováze, takže pohlcení do děje je jisté... Ačkoliv se tento díl zabýval více samotnými postavami než politikou apod., sága nabírá grády.

Petass
29. dubna

Zatím nejlepší kniha ze ságy, příběh se rozběhl a zaplétá se a zaplétá... Nevím, o koho se bát dříve :) Nové postavy, nové příběhy, nové podněty k přemýšlení... Trošku mi vadilo, že autor začal najednou měnit styl a místy se objevuje popis události z pohledu různých postav, což dosud nepoužíval, nebo to nebylo tak výrazné... Pak jsem to hodila za hlavu a užila si zbytek knihy.

KlariN
09. března

Sága nabírá grády, neskrblí životnými postavami, nepostrádá humor, posmutnělost ani brilantní temporytmus. Jednoduše krása.

DarthSoren
04. března

10 hvězdiček! To se nedá? Aaaach... Ale nevadí. Tohle snad dostatečně vystihuje můj obdiv nad timhle dílem. Je potřeba více slov? Nemyslím si. Bohatě musí stačit: Brokilon, Zoltan, Regis a sir Geralt z Rivie.

Shinstria
03. března

Po předchozím - pro mne slabším dílu, který je plný otravných politických machinací a keců, je tento díl učiněných skvostem! Skvěle napsaný - méně politiky a pletichaření, ovšem přibyli nové a opravdu skvěle vymyšlené postavy. Sic děj nebyl bůhvíjak gradovaný, nicméně našláplo se na další díly a celé je to najednou zajímavější. Čtenář dostane prostor pro poznání nových i starších postav a mě osobně hned více přirostly k srdci. Díl jsem si opravdu užila. Konec byl pro mě nanejvýš zábavný. A už hltám následující Věž vlaštovky. Jen si říkám - proč jsem tak dlouho otálela se čtením této série?!

Dolina
15. února

Jestliže předchozím dílům jsem dal 5 hvězdiček, tenhle by si zasloužil nejmíň 6. Zatím nejlepší kniha se Zaklínačem. Přitom děj je tak civilní a minimální. Řekl bych, že tento díl slouží hlavně k představení nových postav a načrtnutí vývoje dalších událostí.
Zaklínač putuje zemí, ve které zuří válka. Cestou se k němu přidávají další společníci (kteří jsou naprosto skvěle napsaní - Regis!) a společně se dostávají do různých lapálií. Všemu ale vévodí epický závěr. Ještě se mi nestalo, abych hned po přečtení knihy měl chuť si jí dát hned znova.

Alex.Barunka
06. února

Chvíli trvalo než se Křest ohněm naplno rozjel, ale pak to opravdu stálo za to. Jak už jsem řekla, autorův styl psaní zkrátka nesedne každému. Autor se místy rád rozepisuje, může upadnout do nudy. Ale pak Vás dokáže naplno zaujmout a vy prostě žasnete nad tím, jak pravdivé jeho texty jsou.
Konec byl naprosto parádní, na postavách je patrný vývoj, opravdu to stojí za to :)

sarka45
02. února

Pro mě zatím nejlepší kniha ságy. Málo politiky, svižný děj, nové postavy zajímavé, už se těším na další.

Alee
29. ledna

Za mě zatím nejlepší díl Zaklínačské ságy. Konečně se začalo pracovat více s postavami než s výpisem politických událostí (které vám stejně bez podrobnějšího zkoumání moc neřeknou). Geralt distal v tomto díle naprosto skvělou družinu nových charakterů. Kromě již známého Marigolda přibude Milwa, Cahir a Regis, občas doplněni partou Zoltanových trpaslíků. Všechny postavy skvělé, vtipné, vůbec mi nevadilo, že scén s Ciri a Yenefer tam bylo po málu.

DeathTheKid
31.12.2017

Co by mnohým vadilo, já uvítal. Křest ohněm totiž neoplývá dynamikou, děj se moc neposouvá a vlastně jen rozdává karty. A právě to na tom miluji. Před bouří vám totiž Sapkowski umožní více poznat Geralta i Marigolda, zjistíte, jak se mají misky vah u čarodějnic a poznáte lučišnici Milwu, lekárníka Regise, nenilfgaarďana Cahira a trpasličí bandu včele se Zoltanem. Upřímbě jen Cahir měl méně prostoru, i tak budu ale napjatě číst jejich další dobrodružství. Tenhle "buddy" styl mi velmi vyhovoval a u pasáže vaření polévky jen vyeskaloval do maximální příjemnosti. Ale i po dramatické stránce má kniha silné chvíle a s válečnou tématikou tak namíchává pocity z nových postav a kruté reality do zvláštního myšmaše.

VeronikaZ
29.11.2017

Skvělá knížka o cestě skupinky hrdinů. Geralt jako vždy občas na facku a Yennefer mi lezla na nervy i na těch pár stránkách. A jako přidaná (a nejzábavnější) hodnota Marigold, Zoltan a hlavně charismatický Regis, který doufám dostane hodně prostoru v dalších dílech.

B-artX
23.09.2017

Křest ohněm byl zatím ze všech knih nejhorší. Děj byl neuvěřitelně natahovaný, po většinu času se tam vlastně nic nedělo. Po výborném Času opovržení docela zklamání. Ale A.S. psát umí a překlad je skvělý, takže to vlastně ve finále vyšlo. Jakože jo.

Knihu rozhodně táhne čtveřice nových postav- Milwa, Cahir, Regis a Zoltan. Ty byli zcela nejlepší na celé knize. Za to Geralt se chová jak asociální hňup a z malé Ciri je vrahoun. A pak že Arya je mad.. Marigold si jede svoje a tentokrát jeho řeči nejsou tak cool, jako bývaly. Ale pořád dobrý.
Linka čarodějek byla neuvěřitelně nudná. Moc si z ní nepamatuji, protože jsem jí četl v polospánku. Jo, tak bad to bylo.

Knize by dle mého hodně přidalo, kdyby jsme slyšeli o víc o celkovém dění války a banda se víc účastnila bojů, třeba přepadávali nějaké menší, polomrtvé skupinky Veverek nebo nějaké Nilfgarďany. To by zvýšilo napětí, které tam skoro vůbec nebylo.
Linka čarodějek tam moc prostoru neměla, ale stejně tam byla "až moc".
Potkani jsou hrozný. V minulé knize se mi líbili víc.

Ale stejně.. bavil jsem se. Jakože jo. I když to tady docela hatuju, tak to bylo fajn. Za mě 86%.

Faila
23.09.2017

"Šumář s loutnou. Hubatá polodryáda. Vampýr, kterému táhne na padesátý křížek. A mizerný Niifgaarďan, který se hádá, že není Nilfgaarďan…“ „A v čele družiny zaklínač, který se nedokáže k ničemu rozhoupat.“ Dokonalé! Kniha je o dost jiná než předchozí dva romány, pozornost je zde věnována především Geraltovi a o všem ostatním padne jen pár, spíše méně významných zmínek. Pro mě měla každopádně zase to kouzlo prvních setkání se Zaklínačovým světem.

IvaKo
11.08.2017

Opět skvělý příběh, místy trýznivý, jindy vtipný. Zajímavé nové postavy a jako vždy báječný překlad. Vrhám se na další díl, který je naštěstí trošku tlustší.

kralika
10.08.2017

Road story po rozbité cestě...
Sága o zaklínači se nadechuje, skoro nic zásadního se v tomto dílu nesemele, ale Sapkowski dokazuje, že je Pan autor.

Aniday
24.07.2017

miluju trpaslíky 8)

amaenium
16.07.2017

Již pátá kniha o našem oblíbeném zaklínači. Konečně se dozvídáme, kam se poděla Yennefer a naopak toho v tomto díle víme pramálo o "běžném" životě Ciri. Začíná mě znervózňovat, že jsem s knihami už za polovinou a mířím ke konci..

Romžiry
11.07.2017

K Zaklínači není co dodat. Zase skvělé.

Charlie119
08.07.2017

Stále dobrá. Je vidět, že autor si připravuje půdu pro další díly. A třebaže tento díl není zvraty nic závratného, jeho soukolí pokračuje dál docela bez problémů a je zde vidět, že i řemeslně je autor již někde jinde než na počátku. :-) Jo a počkejte si na konec.