Křest ohněm

Třetí část ságy o Zaklínači. Setkáváme se opět Geraltem, který si léčí zranění utrpěna na Thaneddu v tajemném lese Brokilonu u dryád. Do příběhu vstupují nové důležité postavy, o kterých byla v dřívějších knihách jen malá či žádná zmínka. Na prvním místě je to lučištnice Milwa. Dále pak rytíř Cahir a nakonec ještě postava nejtajemnější, upír Regis…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30487/big_zaklinac-v-krest-ohnem-p8l-30487.jpg 4.73311

Zaklínač 5.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Chrzest ognia, 1996

Kniha Křest ohněm

Teraesa

Uff, tak to bola pecka, za mňa zatiaľ najlepšia zo série! ️
Nemám absolútne čo vytknúť, Sapkowského štýl je nenahraditeľný.

hungryreader00

Tenhle díl mě trochu zklamal. Nemůžu sice říct, že by mě Geraltovo putování úplně nudilo, ale už mi to přišlo dost dlouhé. Beru ovšem na vědomí, že události, které Geralta, Milvu a Marigolda po cestě potkaly, byly důležité pro příběh. Mnohem víc mě nadchlo setkání lóže a Ciriin rodokmen. Musela jsem se i párkrát vrátit, abych to přesně pochopila. Celkově vzato se mi tento díl líbil nejméně.

anej

Tento díl se mi moc líbil. Příběh je čtivý, setkání a vykreslení dalších postav, které se přidávají ke Geraltovi v jeho putování není nudné a zdlouhavé. Kolikrát jsem se přistihla, že se u knížky dobře bavím. Normálně si knihy v sérii různě prokládám, ale tentokrát nastal bod, kdy už musím vědět, co Geralta, Ciri a ostatní na konci čeká :)

michal3736

Putování pokračuje a Geralt pomalými krůčky spěje k svému osudu. Velice čtivé...nic moc zásadního se tedy nestane, ale přesto jen tak dál Geralte.

TaNya_

Tak jak jsem si u předchozích dílů vrněla blahem v několika paralelních liniích, tak tady mi děj převážně soustředěný na Geralta přišel jako skvěle zvolený zlomový prvek a ještě zajímavější zobrazení světa v obležení Nilfgardem. Už ve hře jsem se setkala s Regisem a Cahira znám ze seriálu, ale tady se mi obě postavy líbí mnohem víc, tak doufám, že je autor jenom tak nevypustí.

elyonka9643

Další Zaklínač, jak má být. Už mi to trochu začíná splývat, jak čtu jednotlivé díly za sebou, ale pořád mě to baví. Milwa i Regis jsou super postavy a Cahir už mi taky přestává vadit. Zato u Ciri nějak nevím a Yennefer se tady sotva ohřála. Ale jsem samozřejmě zvědavá, co bude dál.

Vidlička

Díl od dílu trpim víc a víc, ale už to teda dočtu... Není AS nějakej tajnej tranďák? Protože všechny slety čarodějnic jsou především o tom, co má která ta důra na sobě... (prosim vás, sranda, jo...) Dialogy tragický, postavy na ránu a děj tohodle dílu nulovej, prostě šli. Jediné světýlko na konci tunelu jsou trpaslíci.

mekkejla

Opravdu moc povedený díl. Zamilovala jsem si postavu Milwy i Regise. A moc mě potěšily filozofická okénka. Autor několikrát uhodil hřebíček velmi přesně na hlavičku.