Neonomicon

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Komiksová legenda Alan Moore a geniální umělec Jacen Burrows představují mrazivý příběh lovecraftovského hororu! Brearsová a Lamper, dva mladí a nafoukaní agenti FBI vyšetřují sérii čerstvých rituálních vražd nějak spojenou s posledním tajným posláním Aldo Saxe – kdysi zlatého hocha FBI, nyní odsouzeného vraha a chovance ve věznici s maximální ostrahou. Podle Saxova výslechu (kdy mluví výlučně nelidským jazykem) a podle informací z razie související s drogami v pochybném klubu pomalovaném kouzelnými symboly a s hudbou z jiného světa, očekávají, že jsou na stopě něčeho hrůzostrašného… ale nic je nedokáže připravit na příšerné šílenství a nevyslovitelné hrůzy, kterým budou čelit v malém přístavním městě Salem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452862/big_neonomikon-ElR-452862.jpg 496
Žánr:
Literatura světová, Horory, Komiksy

Vydáno: , Argo
Originální název:

Neonomicon, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Neonomicon

Luigi1
14. března

Těšil jsem se na další pokračování byl jsem však zklamán

smazenaryba
27.09.2022

Je zaujímavé sledovať, ako Lovecraftom stvorený mýtus žije dodnes a ďalej sa rozvíja. Vieme, že je to len akási zbierka temných rozprávok stvorená podivínom z Providence, no sú také znepokojivé a sugestívne, že sa k nim stále vraciame a pribúdajú noví fanúšikovia, ktorí do tohto sveta vnikajú a bezvekými tunelmi zostupujú hlbšie a hlbšie do zapovedaných a bezbožných svätýň služobníkov veľkého Cthulhu. Neonomicon je zaujímavým prírastkom, akousi modernou nadstavbou, ktorú môžete aj nemusíte brať ako pokračovanie. Pracuje s Lovecraftovým odkazom vcelku inovatívne a prevracia na ruby isté dogmy, ktoré sú spájané s jeho tvorbu, či osobou samotnou. Až by sa dalo povedať, hravým spôsobom, i keď slovo hravý môže pôsobiť v spojení s obsahom trochu dvojznačne. Komix si zrejme užijú najviac čitatelia, ktorí sú s mýtusom Cthulhu aspoň z časti oboznámení, na druhú stranu, nevidím dôvod, prečo by práve toto dielo nemohlo byť vstupom do tohto sveta. Som zvedavý, čo odhalí Providence.


Kapis
22.07.2022

Iä Cthulhu Wgah-nagl fhtagn, Ia Shub-Niggurath!!!

Tak jsem včera před tou naší hvězdou, žhnoucí ve viditelném spektru, doma zavřený, otevřel Neonomicon, sám bez rodiny a zavřel ho v deset večer s vytřeštěnýma očima. Ten starý úchylný hipísák to zase dokázal! Žádná komiksová adaptace HPL mě nějak extra svou atmosférou neoslovila, ale po této knize si říkám, jestli je rozumné kdy otevírat Krále ve žluté;) A přitom to žádná adaptace HPL není, že? Načal jsem už i Providence - a to taková divočina nebude, to vypadá pomaleji, nicméně Neonomicon, no, co říci, já jsem tím uchvácen. HLP ze Zlatého koně i Sebrané spisy jsem přečetl, ale už to je nějaký roček, což, jak jsem zjistil, úplně stačí. Bát se člověk nemusí, že by nic nepochopil, stačilo by asi mít načteno i jen pár hlavních povídek. Pochopit každou narážku stejně snad ani u Moora není možné, ale čím člověk zná více z díla HLP, o to víc si to užije. Věřím, že ti skalní fanošuci, co přespávají v Měsíčních močálech a Temných hrobkách, u toho musí buď v extatickém vytržení se masírovat nějakou kopií chapadla nebo to pálit na hranici. Já osobně jsem opravdu unešen a nemůžu se dočkat jak to celé dopadne. Doprdele a to mi začíná dovolená zítra, co mám dělat s tou desetikilovou knížkou, to nemůžu tahat s sebou, Ia Ia Iug-rr vunn dho-na!!!!!

No a Rudý hák to jak by mi tím hákem jezdili po zádech, vždycky to byl Redhook, to by mohli opravit v kontextu toho, co tu kolikrát už vyšlo u nás aspoň do toho omnibusu.

Criosphinxx
04.07.2022

Jako přečtený to má člověk raz dva, pač jsou tam krátké texty a i obrázky nejsou nikterak plné detailů (pominu-li hromadu vibrátorů:D) ale jelikož jsem nikdy nečetl nic od Lovecrafta, tak to pro mne nebylo asi tak skvělé, jako pro jeho fanoušky. Mrzí mě to, ale zas o důvod víc to napravit a potom… potom si to přečtu ještě jednou a v plné parádě! Zatím tomu dám 3 hvězdy, ale časem uvidíme.

Blasth
06.04.2022

Tak tohle jsem si hodně užil. Jako čtenář Lovecrafta jsem od toho nic neočekával, komiksů jsem přečetl zatím jen hrstku, nicméně to, co jsem dostal, se mi hodně líbilo. Sexuální stránka pro mě byla velkým překvapením ale nejsem puritán, tak jsem si to užil, jak to přicházelo. Atmosféra skvělá, zajímavý děj a pro milovníky Lovecraftových námětů příjemné ožití jeho nepopsatelna. Kdyby přidali více konkrétních rozvinutých vazeb na původní díla, byl bych rád... ale to by pak kniha mohla mít tisíce stránek a pořád bych chtěl víc.

Terror
26.03.2022

Komentář píši z pohledu čtenáře Moorem nepolíbeného. (No, vzhledem k povaze jistých zapovězených scén z tohoto komiksu, bych od něj teda pusu nechtěl...)
Scénář i kresba jsou na velmi vysoké úrovni. Příběh je dostatečně napínavý a děsivý. Hvězdu srážím pouze za mírné zklamání, které se týká využití mýtu Cthulhu. Čekal jsem více temnoty a méně porna...

dr.horrible
20.03.2022

Cool animal porno; Moore si skrátka môže dovoliť prakticky čokoľvek a to je strašne super.

Honzajosl
15.02.2022

Komiks tak akorát na deštivý podzimní večer. Ve velkém formátu vynikne výborný vizuál a přilepí vás k sobě Innismouthsky lepkavou atmosférou. Moorova práce s Lovecraftovými postavami, jazykem a mýtem prastarých fanouška samozřejmě pobaví. Navíc pokud jste četli Providence, tak je Neonomicon příjemným návratem a doplněním celého příběhu.

1