koupit knihy

Alan Moore

britská, 1953

Nahrávám...

Nová kniha

Neonomicon

Neonomicon - Alan Moore

Komiksová legenda Alan Moore a geniální umělec Jacen Burrows představují mrazivý příběh lovecraftovského hororu! Brearsová a Lamper, dva mladí a nafoukaní agenti FBI vyše... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 23 knih

Komentáře (7)

Darknessfriend
19.09.2017

Genialni komiksovy autor co jeho kniha to naprosty skvost.

jaroslaf2941
15.12.2015

ačkoliv některá jeho díla mne zcela míjí, v jiných je mi naprosto jasné, že je to totální a neoddiskutovatelný génius.

Wheelcrusher
12.09.2015

Třetí má osudová láska s iniciály A.M., byť tentokrát ryze intelektuelního rázu:) Komiksovej čaroděj, správně porozumět jeho tvorbě je v podstatě nadpřirozený privilegium na prahu psychologickýho šílenství, BRAVO!

borknagar
13.01.2015

Ten, kdo stvořil Strážce. Nic víc by už ani nemusel tvořit, i tak by se stal komiksovou legendou.....Ale díky komiksům Z pekla a V jako Vendeta nemůže nikdo pochybovat o jeho genialitě.......

Captain
28.05.2013

Snad nejpřeceňovanější comicsový tvůrce všech dob. Jasně, napsal pár kvalitních kousků, ale spousta z nich je průměrných (Ztracené dívky) až podprůměrných (Co se stalo s Mužem zítřka). Moore je více zajímavější svojí osobností, než jeho dílem.

Kapis
28.05.2013

Naprostý génius komiksů, v podstatě přepsal dějiny. Po šašcích, co nosí slipy přes elasťáky přinesl do "brakové literatury" naprosto nový rozměr. Jeho díla jsou komplikovaná, propletená, dramatická, plná silných témat, s nečekanými obraty a rozuzleními, s revolučně stavěnými panely a mnoha přesahy. Zkrátka je to vrcholný komiksový scénarista a většina produkce mu sotva dýchá na záda.

Neuznává žádnou z adaptací svých komiksů, i když některé jsou dost povedené, např. Watchmen. Myslím, ale že s rostoucím věkem se z něj stává protivnější, zapšklejší a uzavřenější psychopat než zatím je:-)

JP
18.12.2011

Abych byl přesný, zatím jediný člověk, z nějž mám dojem, že využil výhody grafického románu tak, jak se sluší a patří, že pochopil tohle médium a jak s ním pracovat. Na tvorbě tohohle člověka si vylámala zuby i kdejaká beletrie, dokonce i kdejaká pořádná klasika.

Veřejnost stále vnímá comic-books jako podřadné umění, ale řekl bych, že od doby, co přišel tenhle zarostlý chlapík se na bitevním poli hodně změnilo. A ano, v drtivé většině jsou comic-books brak nejhoršího kalibru, protože je to pro ně nejvýhodnější, ale Alan Moore, to je ryzí legenda. Jeho díla Z pekla, Strážci, V jako Vendeta - to jsou jednoduše mistrovské kusy, ať se na to díváte z jakéhokoliv úhlu a stále aktuální, ne-li víc, než v době vzniku. Můžeme hovořit o štěstí, že jsou zpracovány jako comic-booky, protože uznejte - fungovaly by jako próza? Nemyslím si.