Koupit knihy

Alan Moore

britská, 1953


Nahrávám...

Přidat citát

Citáty (29)

….najdeme zde úvahy nad věčností jako neměnitelnou konstantou, a myšlenku, že čas je ve vyšších matematických dimenzích vlastně degradován z trvání na pouhou vzdálenost. (Providence)


...lékař mě prohlásil za mrtvého. (Providence)


„Čas je simultánní, je jako drahokam se složitým výbrusem, z něhož lidé nechtějí vidět naráz víc než jednu plošku, když celý výbrus je viditelný v každé fasetě. Jaká je tvoje první vzpomínka?“ „Cože? Moje první vzpomínka? Já... nevím. Nejspíš bude z dob, kdy se naši rozcházeli... Vzpomínám si na hračku, takovou kouli, co v ní sněží, ale... Ne. Ne. Je to pryč.“ „Není to pryč. Je pořád tady. Soustřeď se a uvidíš ji.“ (Dr. Manhattan × Laurie; Watchmen- Strážci)


„Teď“ je později. (Vnitroblok)


A co fe týče tvé fkutečné fituace, tenhle mrd je fakt hluboký. (Neonomicon)


Ak chcete uspieť, musíte dať bokom strach zo zlyhania a túžbu po úspechu. A to čo robíte, musíte robiť najlepšie ako viete, bez strachu, bez túžby. Pretože len výkony, ktoré robíme bez žiadostivosti, sú tými najpoctivejšími, akých sme schopní.


Co je čtvrtá dimenze?Z pekla (barevné vydání)


Cthulhu Fhtangn R´lyeh. (Neonomicon)


Dost. Dost už toho. Jdu do postele, spát. Už nikdy nechci snít. (Providence)


Fakt jsem špinavá zmrdaná děvka, i teď mám mokrou pičku. (Neonomicon)


Initium sapientiae timor domin – Strach z pána je základem moudrosti. (Providence)


Jediné miesto, v ktorom bohovia a démoni s istotou existujú, je ľudská myseľ.


Jednou jsem slyšel vtip. Přijde chlap k doktorovi, že prý má deprese. Že je život tvrdej a krutej. Že se cítí v tom hrozným světě úplně sám. Doktor povídá, že léčba je snadná: "Do města přijel slavný klaun Pagliacci. Zajděte se na něj podívat. To by vás mohlo postavit na nohy." Chlap se rozpláče: "Ale doktore... já jsem Pagliacci."


Léčili mě ze soužení se sexem. Tedy vlastně souložení se Saxem. (Neonomicon)


Lidé by se neměli bát své vlády. Vláda by se měla bát svého lidu. (V jako Vendeta)


Lidi nezajímá sníh, když si na chodníku můžou smažit vajíčka. (Providence)


Myslím, že je důležité udržet věrohodnost fantaskních příběhů tím, že autor poskytne racionální vysvětlení, jak se cosi tak neuvěřitelného mohlo dostat k čtenářstvu. (Providence)


Nyní jest předtím. (Providence)


Opravdu jsem nevýslovným idiotem.... (Providence)


Páření mezi příbuznými začíná tam, kde končí uježděné cesty. (Providence)


Po líhnutí v týhodnu počtu ročních období srpěna, u Svatého Judy v prrndělí 25. srpěna proběhne křest háčkem, po němž nesprávně narození budou v dobré víře předáni bříchu Oannesovu. (Providence)


Pod touhle maskou, je toho víc, než jen maso. Pod touhle maskou, se skrývá myšlenka... a myšlenky jsou neprůstřelné. (V jako Vendeta)


Podle toho smradu tady snad někdo vaří svoje boty. (Vnitroblok)


Pokud vy ženské dostanete volební právo, už mě v téhle zemi nikdo neuvidí. (Providence)


Protože ale ve všem dokážu odhalit abstraktní vzorce, dostávám práci na pomezí zákona. (Vnitroblok)


Tenhle rok osmaosmdesát je peklo, co?Z pekla (barevné vydání)


To hlavné, čo som sa o konšpiračných teóriách naučil je, že konšpirační teoretici veria v konšpiráciu, pretože je to pohodlnejšie. Pravdou však je, že svet je chaos. Pravda je, že tu nie sú žiadni Ilumináti, alebo spiknutie židovských bankárov, alebo konšpirácia s mimozemšťanmi. Pravda je omnoho strašidelnejšia - nikto nič neriadi. Svet je bez kormidla.


Udělali z toho krotkou protibushovskou alegorii, ve které hrdina s liberálním cítěním bojuje proti státu vedenému neokonzervativci. Ale o tom ten komiks není. Byl o fašismu, anarchii a o Anglii. (O filmu V jako Vendeta)


Život se nedělí na žánry. Je děsivý, romantický, tragický, komický, science-fiction, kovbojkou, detektivním románem. A s kouskem pornografie, když máte štěstí.