Spirála přehled

Spirála
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470651/bmid_spirala-dFc-470651.jpg 5 215 215

Spirála série

Jedno obyčejné japonské maloměsto zachvátila posedlost spirálami. Objevují se všude. V očích, vlasech, ve stěnách domů – a postupně kolem sebe všechno proměňují. Bojovat můžete s démony, přízraky, duchy… ale jak chcete bojovat s tvarem? Monumentální hororový příběh je provázanou sérií děsivých povídek na téma spirál. A budete žasnout, kam až s tím dokáže Džundži Itó, expert na temnotu a deformace těla, dojít. Nové, vylepšené vydání legendární mangy japonského mistra hororu – celé kompletně v jednom svazku a s bonusovou povídkou navíc!... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

Uzumaki , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Spirála. Přihlašte se a napište ho.

p3tris
24.07.2024 4 z 5

Je vidět, že Itó má hodně nakoukáno i načteno. Takže i když základní premisou a linkou příběhu je prokletí spirálou, dočkáme se i několika kapitol, které jsou na tento nápad naroubovány možná trochu "přes závit", abych zůstal v žargonu knihy. Například likvidace "zombie" včetně zakončení jako by vypadla z pera Stephena Kinga, upíři v porodnici nebo duchové v keramice zase z nějakého osmdesátkového hororu a změna člověka na hlemýždě dá vzpomenout na Kafkovu Proměnu. Zkrátka je znát, že měl autor možná až moc nápadů a občas bylo těžké ukotvit je do celkového děje. Přesto nakonec všechny dílky skládačky do sebe zapadnou a i přes plno zjevných nelogičností vás to vtáhne jako ta spirála a bude bavit až do konce. Velkým plusem je i kresba. Jak už jsem psal minule, je potřeba si na ní zvyknout. Na první pohled působí jako obaly levných metalových alb, ale při bližším prozkoumání zjistíte, jak je propracovaná a plná detailů.

Martin82
10.07.2024 5 z 5

(SPOILER) Spiralová apokalypsa s napínavým začátkem a epickým koncem. Opět se mi některé obrázky vybavují i s odstupem času (porodnice, bludiště, finále v podzemí....) Spirála je podle mě nadčasové dílo, které se ani po 25 letech od vzniku rozhodně v konkurenci na knižním trhu neztratí. 90%

hungryreader00
17.01.2024 4 z 5

Na spirálu už se nikdy nepodívám bez vzpomínky na tuto mangu. Čte se to sice rychle, ale zaryje se vám pod kůži.

Knižní novinky (36. týden)

05.09.2021

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Spirála v seznamech

v Právě čtených6x