Spirála #1 přehled

Spirála #1
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44820/bmid_spirala-1-Gbf-44820.jpg 5 163 163

Spirála série

1. díl >

Spirály. Člověk je v běžném životě ani nevnímá. Každý den je podvědomě vidíme všude kolem sebe a jsou jen dalším z mnoha tvarů. Tvoří jen další drobnou součást života... Ale jen do okamžiku, než začne jít o život! Kirie Goši o tom ví své. Její domov totiž zachvátila podivná posedlost těmito magickými tvary. Poklidná atmosféra přímořského městečka mizí, lidé začínají šílet a první oběti na sebe nedávají dlouho čekat. Hysterie narůstá a spirály útočí. Podaří se Kirii přežít v prokletém městě? První díl děsivého grafického románu známého japonského autora hororů Džundžiho Itóa vám otevře dveře do hrůzostrašného světa spirál. Máte možnost - poprvé v českém jazyce - ponořit se do napínavého příběhu doprovázeného ilustracemi, ze kterých vám bude běhat mráz po zádech, a to ještě dlouho po zavření knihy! Možná, že se po přečtení této mangy začnete na spirály kolem sebe dívat trochu jinýma očima…... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Zoner Press
Originální název:

Uzumaki 1 , 1998


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Spirála #1. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (24)

Teddy2023
01.01.2024 4 z 5

Jedna z mých prvních hororových mang, které jsem si koupila a přečetla rychlostí blesku. Naštěstí tohle dílo neobsahuje násilí, sex či drogy...pro některé povahy zkrátka tohle čtení není. Zvlášť pokud Vám tenhle žánr nesedí.
Jak už někteří zmínili, některé kapitoly by se daly považovat za vsuvky, ale větší smysl Vám celý příběh začne dávat až v dalších dílech.
Elementy nacházející se v tomto díle: pomalý rozjezd, školní prostředí, důležitá role spirál, propadající šílenství

RadimWiniarski
20.04.2022 4 z 5

Uplynula už nějaká doba od přečtení poslední stránky a stále jsem na vážkách s rozhodnutím, zdali se mi první díl této hororové klasiky líbil, či nikoliv. Jsou stránky a příběhy, které působí surovým hororovým dojmem, které v člověku opravdu dokážou zanechat i po přečtení tu pachuť něčeho nepříjemného. Poté jsou však stránky, které připomínají šílený tripový random generátor slov, který extrémním způsobem překračuje hranici absurdna, a který podkopává i samotnou hororovou atmosféru celého příběhu. Samotných nelogičností je v tomto příběhu nespočet a chování některých postav ala. Dějí se nám tu v městečku totální bizáry, ale budeme se tvářit, že se nic neděje a snažit se žít dál normální život působí často opravdu až komickým dojmem. Samotná kresba je velmi vtahující. Taktéž jsem rád za decentní užívání citoslovce, které byly vloženy do příběhu. Zde opravdu mají svůj účel a nejsou přidávány jen kvůli vyplnění prázdných polí. Zajímavě je pojato i samotné vyprávění příběhu, které je rozděleno na několik více, či méně logicky navazujících kapitol, které jsou sice skrze některé postavy propojené, nicméně zvládají fungovat i jako samostatně stojící příběh.
Je možné, že některé věci, které mi v tuto chvíli vadí, se v následujících dvou dílech vysvětlí a budou dávat jako celek smysl. Víc, než 70% však prozatím dát nemůžu.


vevera6
27.12.2021 4 z 5

Podobně jako Balónky oběšenců je i spirála taková "random" ....Itó prostě dostane nápad, a pokud je to dost zvláštní/šílené, tak to zamíří do povídky. Což nemyslím ve zlém, nebo že by to taak bylo špatně, ale osobně mi to občas trochu vytáčí, že zde prakticky nic nedává smysl. Na třídílnou povídku bych čekala, že se dočkáme i nějakého vysvětlení (proč se co děje), ale tak nějak o tom upřímně pochybuju a trochu mi to mrzí. Jinak fajn čtení.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Spirála #1 v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených213x
ve Čtenářské výzvě8x
v Doporučených22x
v Knihotéce62x
v Chystám se číst37x
v Chci si koupit14x
v dalších seznamech6x

Štítky knihy

manga

Autorovy další knížky

Džundži Itó
japonská, 1963
2010  91%Spirála #1
2019  87%Balónky oběšenců a další hororové příběhy
2017  79%Ryby - Útok z hlubin
2021  91%Spirála
2022  83%Tomie