Balónky oběšenců a další hororové příběhy přehled

Balónky oběšenců a další hororové příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414957/bmid_chveni-vQJ-414957.jpg 4 249 249

Tvůrce Ryb se vrací v parádním sborníku svých osobně vybraných nejlepších hororových povídek. Najdete tu létající hlavy, obludné modelky, díry v těle, duchy, temné uličky i obludy. Bizarní svět Džundžiho Ita je děsivý i fascinující! A pozor, ke každé z povídek patří i autorova předmluva, ve které vysvětluje tajemství jejího vzniku… a původní náčrtky a rozepsané nápady!... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

Shiver: Selected Stories / 伊藤潤二自選傑作集 , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Balónky oběšenců a další hororové příběhy. Přihlašte se a napište ho.

Martin82
03.05.2024 4 z 5

Vřele doporučuji pro čtení před spaním - jeden příběh je tak na 15 -25 minut a některé kresby z komiksu člověku zůstanou dlouho v paměti, např. zoubky modelky nebo pacienta z dlouhého snu. Jednotlivě: Deska z bazaru - 75%, Zimnice - 85%, Modelka - 95%, Balónky oběšenců - 100%, Dům loutek - 85%, Malíř - 80%, Dlouhý sen - 85%, Velectění předkové - 85%, Tuk - 95%, Modelka - prokletý záběr - 70%. Celkem tedy 86%.

DjLuko
30.01.2024 4 z 5

Ilustrácie dokonalé, námety originálne, akurát dramaturgicky trochu nedotiahnuté. Možno na dlhšej ploche (Uzumaki?) by vedel Ito fungovať ešte lepšie. Film Špirála je jeden z mojich najobľúbenejších japonských hororov.

sgjoli
15.10.2023 5 z 5

Tato sbírka je kolekcí několika povídek s poněkud kontroverzními náměty, které jsou místy možná šokující a dost často nechutné svojí podstatou. Člověk ale autorovi nemůže upřít to, že jednotlivé příběhy jsou dost čtivé. Autor tu jde dost na dřeň, s ničím se nemaže a k jádru povídky se dostanete dost rychle.
Kresba jednotlivých povídek je černobílá, ale o to mi to připadalo děsivější, nějak to víc dosahovalo syrovosti a brutálnosti, než kdyby to bylo barevné. A o to autorovi asi šlo. Děsit. Přeci jen v názvu sbírky najdeme slovo "hororové". V tomto ohledu podle mne tato sbírka splňuje očekávání. Autor tu pracuje doslova s nočními můrami, popouští uzdu fantazii - fantazii jako takovou skoro jakoby překračoval za její hranice do sfér čirého šílenství.
Příběhy jsou to teda místy dost brutální, je to místy dost řežba - asi bych to nedoporučovala slabším povahám, které se záměrně vyhýbají brutálnímu násilí. Tady se tomu totiž úplně nevyhnete.
Nicméně do říjnového období - do doby před Halloweenem je to sbírka jako dělaná. Hodnotila jsem plným počtem - kniha splnila veškerá moje očekávání a já od toho dostala přesně to, co jsem čekala. Horor, děs, šílenství v manga podobě.

Knižní novinky (33. týden)

11.08.2019

Kniha Balónky oběšenců a další hororové příběhy v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech6x