Balónky oběšenců a další hororové příběhy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tvůrce Ryb se vrací v parádním sborníku svých osobně vybraných nejlepších hororových povídek. Najdete tu létající hlavy, obludné modelky, díry v těle, duchy, temné uličky i obludy. Bizarní svět Džundžiho Ita je děsivý i fascinující! A pozor, ke každé z povídek patří i autorova předmluva, ve které vysvětluje tajemství jejího vzniku… a původní náčrtky a rozepsané nápady!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414957/big_chveni-vQJ-414957.jpg 4.4175
Žánr:
Literatura světová, Horory, Komiksy

Vydáno: , Crew
Originální název:

Shiver: Selected Stories / 伊藤潤二自選傑作集, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (29)

Kniha Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Voliarty
07. září

Mám rád horor. Mám rád komiksy. Mám rád mangu. A o Japoncoch sa traduje, že sú bizarní. A na Džundži Itóa (ak zle skloňované, tak sa ospravedlňujem) počúvam samú chválu. A preto, že si myslím, že autor sa najlepšie predstaví na poviedkach, tak som siahol po tejto zbierke.

Celkom som aj spokojný, že som si ju prečítal. Nebudem klamať, nie všetky poviedky boli dokonalé, vyskytujú sa tu aj zlé či priemerné. I keď väčšina tých priemerných je stále fajn, má nejaký zaujímavý nápad a priemerne ich robí skôr to, že Itó ten skvelý nápad, aspoň za mňa, nezvláda rovnako zaujímavo spracovať.

Kresbu tiež chválim, niektoré obrázky sú správne desivé a atmosférické. Napríklad TÁ jedna scéna z poviedky Zimnice je fakt skvelá a anime spracovanie ani z polovice nezvládlo zachytiť tú atmosféru, ktorá vychádzala z Itóvej kresby.

Za najlepšie poviedky považujem Balóny obesencov a Tuk. Za najhoršie Maliar a Dom bábik.

Určite ma to presvedčilo, aby som sa o tohto autora hororovej mangy viac zaujímal.

yaoiyuri
06. března

Další sbírka japonských hororových bizarností z pera pana Itóa. Musím říct, že po Spirále a Rybách to byla celkem slabota, čekala jsem větší ulítlosti a nechuťárny. Za mě jsou top Balónky a Velectění předkové, oba příběhy mají ten Itóův správný tísnivý divno šmrc. Zbytek byl průměr až pod průměr, s občasnými záblesky zajímavých nápadů.


opic 12
02. března

PSYCHO
Oh u mě nebýt svátky hororu tak často.Ani nevyhledávat moc.Avšak konečně šáhnout po manga.
Ačkoliv většinou tenhle žánr k smíchu klišé: vždy utíkat z baráku lidi před monstrem ne ven z domu,ale na půdu ap.
Tady po něčem takovém ani památky.Zapomente na filmy západní produkce.Nebo o nějaké bubu kletbě.Kinga taky nechat na poličce.Tento svět je docela jiný.
Všeobecně známá věc o Japoncích a mě mnohem blížší.Studnice fantazie,která nemá hranic.
Tady mnoho dostatečná ochutnávka porce podivných příběhů.
Fantazie plíživých stínů,chcete-li děsů jen hlavně ne podobné tomu,co už jste někde viděli nebo četli.Kromě těch tedy ze souostroví Zipangu.
Vymazlená záležitost v podobě Dlouhého snu.Už jen ta představa je skličující.
Mega hustej příběh s názvem TUK.Nechutná,ale silně atmosférická záležitost.
Dále pak ústřední Balonky oběšenců nebo třeba Zimnice alias erupce nápadů.Ani další příběhy nejsou vyloženě pozadu a jistě vás nadchnou.
Velmi vyvážené vtahující v manga stylu vás nenechat na pochybách,že je v tom jakási nechutná krása.Originalita a vyložené autorství.
Komentáře za každým story plus stránka z deníčku už je vyvážená třešnička na dortu.
Není na škodu si občas něco takového dopřávat.
Takových věcí se k nám zase tolik (zatím) nedostává.
Hulení ehm manga tady až tak nemá takovou tradici.
Tak v lepších časech ...

Boboking
01. března

Sem tam přečtu (ne)hrdinské komiksy, ale po manga Skrýš od Masasumi Kakizaki jsem se začetl i do této hororové mangy a byla to "jízda". Co fascinující, není ani tak "hororovost", ale ta fantazie, ty ujeté, bizarní nápady, které mohou vzniknout snad jen v Japonsku, a které jen manga dokážou tak zpřístupnit.

Annkag
05. února

Za mne osobně je to skvost.
Příběhy, které nahánějí husí kůži a ohromí svou nenásilnou brutalitou.
Kdybych měla vypíchnout tři tak jako první by byly Balónky oběšenců-vytvořit příběh tak silný že tomu málem věříte je skutečným uměním.Balónky, které mají podobu lidských tváří a na smyčku kterou mají uvázanou na sobě oběsí člověka kterému patří.... prostě pecka.
Dlouhý sen-desivá představa že bych měla jít spát a probudit se s představou tisíci letého spaní...a dle toho i vypadat....brrr
Velectení předkové-neskutečná představa takového dědictví.Asi bych o to nestála.... některé vzpomínky by měli umřít s našimi předkami a né přetrvávat takovým způsobem.
Příběh který byl totálně nechutný byl Tuk ale tak nějak tam prostě patřil.

vevera6
02.12.2021

Fajn čtení. Každý příběh je úplně jiný, někdy ani nechápu, jak na takový random nápad vůbec mohl někdo přijít. Některé povídky jsou seskládané z totálně náhodných nápadů, které pan Ito přetvořil do podoby podivných příběhů. Za mě jsou asi nejlepší Balónky oběšenců, Zimnice, Velectění předkové (ti mohli dostat více prostoru) a Dlouhý sen.

Macvosik
18.11.2021

Brrr, to bolo nepríjemné. Itó už tradične útočí na diváka prestupovaním média a fyzického sveta (mátoha "vyskakujúca" z fotografie, vraždiace chúťky z LP platne), čím vytvára znepokojivý pocit už zo samotného čítania. Akoby tie kreatúry mali každú chvíľu vyskočiť z komiksu a pohltiť vás. Prekračujú sa tu tiež hranice telesnosti, ktorá sa nenapraviteľne deformuje a deštruuje pod tlakom podivných, nevysvetliteľných a abnormálnych udalostí, čo pre zmenu vyvoláva pocity odporu, znechutenia, nepredstaviteľnej bolesti a znepokojivej transgresie. Itó nie je ani tak autor šokujúcej brutality ako skôr plýživého, znepokojivého všadeprítomného zmaru, ktorému sa nedá uniknúť a ktorý, ako to už napísal puml, prechádza až do grotesknej surreálnosti. Jedinec sa tu stáva akousi hračkou v rukách vyšinutého, a tým pádom rozumovo neuchopiteľného osudu Ako žánrové dielo je to naozaj výborné a originálne, zároveň však ide len o takú lepšiu jednohubku, po ktorej sa budete pár dní báť zaspať a potom vám vyfučí z hlavy (teda, až na modelkin ksicht).

P.S. Ak ma zajtra nájdete roztrhaného, viete, čo sa stalo.

Patro
08.11.2021

Jedna z nejděsivějších, nejnechutnějších, nejbizárnějších, nejchaotičtějších a nejodpornějších věcí, na které jsem kdy položila zrak. Miluju :)
Pokud chcete nespat klidně dalších čtrnáct dní, bát se naprosto každodenních předmětů, nebo jste třeba jen někdo, kdo se velmi rád bojí, určitě doporučuji.

1