Spirála #1

Spirály. Člověk je v běžném životě ani nevnímá. Každý den je podvědomě vidíme všude kolem sebe a jsou jen dalším z mnoha tvarů. Tvoří jen další drobnou součást života... Ale jen do okamžiku, než začne jít o život! Kirie Goši o tom ví své. Její domov totiž zachvátila podivná posedlost těmito magickými tvary. Poklidná atmosféra přímořského městečka mizí, lidé začínají šílet a první oběti na sebe nedávají dlouho čekat. Hysterie narůstá a spirály útočí. Podaří se Kirii přežít v prokletém městě? První díl děsivého grafického románu známého japonského autora hororů Džundžiho Itóa vám otevře dveře do hrůzostrašného světa spirál. Máte možnost - poprvé v českém jazyce - ponořit se do napínavého příběhu doprovázeného ilustracemi, ze kterých vám bude běhat mráz po zádech, a to ještě dlouho po zavření knihy! Možná, že se po přečtení této mangy začnete na spirály kolem sebe dívat trochu jinýma očima…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44820/big_spirala-1-Gbf-44820.jpg 4.6146

Spirála 1.

Literatura světová, Horory, Komiksy

Vydáno: , Zoner Press

Uzumaki 1, 1998

Kniha Spirála #1

Josefie

Tohle bylo skvělý :o Všem milovníkům hororu doporučuju.

V japonském městečku Kurouzu se začnou vyskytovat spirály, které v místních obyvatelích vyvolávají šílenství a chaos.
Některé kapitoly jsou opravdu zvrácené. Pár kreseb z mangy ze svý mysli už v životě nedostanu, a po přečtení posledního dílu se mi ze všech těch spirál dobře zamotalo v palici! Komiks s člověkem zatočí psychicky i fyzicky

RadimWiniarski

Uplynula už nějaká doba od přečtení poslední stránky a stále jsem na vážkách s rozhodnutím, zdali se mi první díl této hororové klasiky líbil, či nikoliv. Jsou stránky a příběhy, které působí surovým hororovým dojmem, které v člověku opravdu dokážou zanechat i po přečtení tu pachuť něčeho nepříjemného. Poté jsou však stránky, které připomínají šílený tripový random generátor slov, který extrémním způsobem překračuje hranici absurdna, a který podkopává i samotnou hororovou atmosféru celého příběhu. Samotných nelogičností je v tomto příběhu nespočet a chování některých postav ala. Dějí se nám tu v městečku totální bizáry, ale budeme se tvářit, že se nic neděje a snažit se žít dál normální život působí často opravdu až komickým dojmem. Samotná kresba je velmi vtahující. Taktéž jsem rád za decentní užívání citoslovce, které byly vloženy do příběhu. Zde opravdu mají svůj účel a nejsou přidávány jen kvůli vyplnění prázdných polí. Zajímavě je pojato i samotné vyprávění příběhu, které je rozděleno na několik více, či méně logicky navazujících kapitol, které jsou sice skrze některé postavy propojené, nicméně zvládají fungovat i jako samostatně stojící příběh.
Je možné, že některé věci, které mi v tuto chvíli vadí, se v následujících dvou dílech vysvětlí a budou dávat jako celek smysl. Víc, než 70% však prozatím dát nemůžu.

vevera6
27.12.2021

Podobně jako Balónky oběšenců je i spirála taková "random" ....Itó prostě dostane nápad, a pokud je to dost zvláštní/šílené, tak to zamíří do povídky. Což nemyslím ve zlém, nebo že by to taak bylo špatně, ale osobně mi to občas trochu vytáčí, že zde prakticky nic nedává smysl. Na třídílnou povídku bych čekala, že se dočkáme i nějakého vysvětlení (proč se co děje), ale tak nějak o tom upřímně pochybuju a trochu mi to mrzí. Jinak fajn čtení.

Disease
17.05.2021

Rozjezd celého příběhu, který se ve finále zvrtne v povídky, které se odehrávají v jednom malém městečku.

Yaromil
10.09.2019

Mylně jsem se domníval, že dílo Junji Ita u nás nikdy nevyšlo a tak jsem si pořídil anglické vydání kompletní trilogie Uzumaki. Hodnotím tedy jako celek.

Krásná kresba kombinovaná s neotřelými hororovými prvky a autentickou atmosférou japonského maloměsta. Ne že by se čtenář při četbě strachy zajíkal, ale mnohdy mě obcházel velmi znepokojující pocit, který mě držel v napětí a jednotlivé stránky jsem přímo hltal! V rozsahu celé trilogie jsem nenašel žádní slabé místo.

Rád si přečtu i další autorovy díla, protože tohle byla opravdu delikatesní porce zábavy a skvělý čtenářský zážitek.

eraserhead
14.11.2018

Nejprve jsem viděl filmové verze jak Itóovy Spirály, tak jeho Ry. Obě verze mě zaujaly natolik, že jsem se rozhodl přečíst si je v originální komiksové podobě. A to komiksy vůbec nečtu. Ryby mě docela zklamaly, ale Spirála, to je prostě naprosto geniální dílo. Jak myšlenkou, tak provedením.

GongmingMasuta
23.10.2018

V sobotu 20.10.2018 jsem pujčil v knihovně 1 díl,lterý jsem přečetl do hodiny. V pondělí 22.10.2018 jsem si pujčil 2 díl a dneska 23.10.2018 jsem půjčil 3 díl a teď jsi ho du přečíst. Fakt mně ta knížka zaujala a dávám jí 10/10 bodů.

Khagrael
11.11.2017

No paráda, četl jsem jako prvni Ryby, což mě připravilo na to, co mám čekat. Autor je určitě věčně zhulenej nebo nevím kde tohle bere ;)