Spirála #1

Spirály. Člověk je v běžném životě ani nevnímá. Každý den je podvědomě vidíme všude kolem sebe a jsou jen dalším z mnoha tvarů. Tvoří jen další drobnou součást života... Ale jen do okamžiku, než začne jít o život! Kirie Goši o tom ví své. Její domov totiž zachvátila podivná posedlost těmito magickými tvary. Poklidná atmosféra přímořského městečka mizí, lidé začínají šílet a první oběti na sebe nedávají dlouho čekat. Hysterie narůstá a spirály útočí. Podaří se Kirii přežít v prokletém městě? První díl děsivého grafického románu známého japonského autora hororů Džundžiho Itóa vám otevře dveře do hrůzostrašného světa spirál. Máte možnost - poprvé v českém jazyce - ponořit se do napínavého příběhu doprovázeného ilustracemi, ze kterých vám bude běhat mráz po zádech, a to ještě dlouho po zavření knihy! Možná, že se po přečtení této mangy začnete na spirály kolem sebe dívat trochu jinýma očima…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44820/spirala-1-Gbf-44820.jpg 4.6115

Spirála 1.

Literatura světová, Horory, Komiksy
Vydáno, Zoner Press

Uzumaki 1, 1998

Kniha Spirála #1

Yaromil
10.09.2019

Mylně jsem se domníval, že dílo Junji Ita u nás nikdy nevyšlo a tak jsem si pořídil anglické vydání kompletní trilogie Uzumaki. Hodnotím tedy jako celek.

Krásná kresba kombinovaná s neotřelými hororovými prvky a autentickou atmosférou japonského maloměsta. Ne že by se čtenář při četbě strachy zajíkal, ale mnohdy mě obcházel velmi znepokojující pocit, který mě držel v napětí a jednotlivé stránky jsem přímo hltal! V rozsahu celé trilogie jsem nenašel žádní slabé místo.

Rád si přečtu i další autorovy díla, protože tohle byla opravdu delikatesní porce zábavy a skvělý čtenářský zážitek.

eraserhead
14.11.2018

Nejprve jsem viděl filmové verze jak Itóovy Spirály, tak jeho Ry. Obě verze mě zaujaly natolik, že jsem se rozhodl přečíst si je v originální komiksové podobě. A to komiksy vůbec nečtu. Ryby mě docela zklamaly, ale Spirála, to je prostě naprosto geniální dílo. Jak myšlenkou, tak provedením.

GongmingMasuta
23.10.2018

V sobotu 20.10.2018 jsem pujčil v knihovně 1 díl,lterý jsem přečetl do hodiny. V pondělí 22.10.2018 jsem si pujčil 2 díl a dneska 23.10.2018 jsem půjčil 3 díl a teď jsi ho du přečíst. Fakt mně ta knížka zaujala a dávám jí 10/10 bodů.

Khagrael
11.11.2017

No paráda, četl jsem jako prvni Ryby, což mě připravilo na to, co mám čekat. Autor je určitě věčně zhulenej nebo nevím kde tohle bere ;)

Lenka.Vílka
11.10.2017

Jsem trochu zmatená. Mělo to nějaký příběh? Já si myslím, že nemělo. Jsou to jednotlivé epizodky, které spojuje "prokletí spirál". Jsem zvědavá, jestli se to v dalším díle nějak pospojuje, dovysvětlí. Kresba byla nádherná a v těch psycho částech pohlcující. Zatím příběh nahoru táhne právě vizuál. Měl by to být horor, ale já se nebála. Pouze jsem byla fascinována v momentech, kdy jsem se měla asi podle autora bál. Nebo já nevim. Ale na nějaké hodnocení a pochopení to asi po prvním díle není objektivní. V tom případě dobrý tah a záruka, že si čtenář pořídí další díl...

J_D
08.10.2017

Celá série spirál je opravdu nářez. Nikdo mi nenamluví, že je ten autor normální :-) Suprový zážitek, krásná a sympatická hlavní hrdinka. Škoda, že to není barevné, ona to je pastva pro oči i tak, ale ty první barevné stránky jsou fakt krásné.

OldaB
30.09.2017

Moc jsem o tom dopředu nevěděl, ale příjemně mě to překvapilo. Hororová atmosféra, šílené nápady. Celé to někam směřuje a mě láká objevovat další střípky tohoto podivného příběhu.

BeyondHorizon
02.09.2017

Nikdy se nepřestávám divit, jak šílený a naprosto ujetý věci dokáže Junji Ito na ten papír dostat. Bála bych se podívat, co všechno za hrůzy se mu honí hlavou. Vezme tu nejobyčejnější věc, jako je třeba spirála a vytvoří z toho pekelný monstrum. Klaním se.

Živí mrtví 2: Míle a míle
Živí mrtví 2: Míle a míle