Harry Potter a Ohnivý pohár přehled

Harry Potter a Ohnivý pohár
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29808/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-OGc-29808.jpg 5 13019 13019

Harry Potter série

< 4. díl >

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Harry Potter a Ohnivý pohár. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (733)

Michelle13
18.06.2024 5 z 5

Tak a vracíme se k mé oblíbené sérii. Vracíme se 4. rokem opět do školy v Bradavicích. Autorka vám přináší nezapomenutelný zážitek plný magie, napětí a překvapivých zvratů. Tento díl je nejenom klíčovým bodem v životě mladého čaroděje Harryho Pottera, ale také významným okamžikem pro celou sérii.

Příběh nás zavádí do Bradavic, kde se letos koná legendární turnaj tří kouzelníků, prestižní soutěž, které se mohou zúčastnit jen studenti starší sedmnácti let. Harry, který ještě nedosáhl tohoto věku, si může o účasti v turnaji jen nechat zdát. Vše se ale změní během Halloweenu, když Ohnivý pohár, magický předmět vybírající účastníky turnaje, překvapivě vybere právě Harryho.

Od tohoto okamžiku jste svědkem neuvěřitelných a nebezpečných dobrodružství, která Harryho čekají. Smrtící úkoly, střetnutí s draky a temnými čaroději – to vše tvoří napínavou a strhující dějovou linku, která vás doslova připoutá ke stránkám knihy. Máme tu mistrovský talent v budování komplexního a fascinujícího světa, kde se prolíná fantazie s reálnými emocemi a morálními dilematy.

Postavy, které jsme si zamilovali v předchozích dílech, se zde vyvíjejí a čelí novým výzvám. Harry musí čelit nejen fyzickým nebezpečím, ale i psychologickému tlaku a nedůvěře svých spolužáků. Navíc se stále více dozvídáme o temné síle, která se probouzí, což přidává příběhu další vrstvu napětí a tajemna.

Je to skvělá fantasy kniha s hlubokým příběhem o odvaze, přátelství a důsledcích našich činů. Autorka dokáže mistrně vyprávět příběhy, které jsou nejen zábavné, ale také inspirativní a poučné. Pokud hledáte knihu, která vás vtáhne do světa kouzel, kde se budete smát, plakat a napětím zadržovat dech, tak tato kniha vlastně celá série je tou pravou volbou. Je to příběh, který ve vás zanechá dlouhotrvající dojem a připomene, že odvaha a přátelství může překonat i ty největší překážky.

Věra91
12.05.2024

Další díl Harryho Pottera. Za mě osobně se mi tento díl jeden z těch lepších. Díl od dílu nám Harry roste a stává se z něj pomalu a jistě dospívající chlapec. Ačkoliv je tento díl o něco drsnější a temnější než předchozí díly, autorka zde ukazuje jak je jejich svět složitý, ale i zároveň promyšlený. Je velice čtivá, napínavá a na konci i trochu smutná.


Cteme_s_Terkou
26.04.2024 4 z 5

V CELÉ RECENZI SE MOHOU VYSKYTOVAT SPOILERY, KVŮLI VŠEOBECNÉ SLÁVĚ A ZNALOSTI TÉTO SÉRIE
Vítám vás u dnešní recenze, ve které se podíváme na čtvrtý díl s názvem Ohnivý pohár ze série o Harrym Potterovi, která je světově známá.
No schválně, kdo z vás nemá rád Harryho Pottera?
A kdo z vás o něm nikdy neslyšel?
Věřím, že vás recenze této série budou vracet ve vzpomínkách k příjemným chvílím stráveným s Harrym a jeho přáteli.
A kdo HP neznáte, tak vás snad nalákám.
Pojďme už ale na to.

Rowling zde opět ukazuje, jak moc dobře umí udělat záporáky s lidí, u kterých byste to vůbec nečekali. Opět nechybí dobrodružství, přátelství a tentokrát už i opravdového boje o život, který zde v předchozích dílech tak úplně nebyl.
Nejspíše je to tím, jak její čtenáři rostli společně s prvním vydáváním Pottera a byli schopni přijmout větší nálož emocí.
Svádíme zde totiž bitku s hrozivým drakem, přemáháme všemožné podvodní potvory a konečně procházíme bludištěm, které se Harrymu a celému světu stane osudným.
Líbilo se mi, jak autorka také zakomponovala do příběhu sportovní utkání a tedy i pobit s Weasleyovými, kteří byli jako vždy dokonale boží.

Komu bych tuto knihu doporučila?
Opět klidně i mladším čtenářům, milovníkům magie, přátelství, dobrodružství a napětí.

Více najdete na:
https://ctemesterkou.cz/2024/04/26/harry-potter-a-ohnivy-pohar-harry-potter-and-the-goblet-of-fire-joane-kathleen-rowling/

všechny komentáře

Související novinky (2)

Tiché hlasy, Královský život a další knižní novinky (10. týden)

03.03.2024


50 nejčtenějších knih letošních prázdnin (2022)

04.09.2022


Citáty z knihy (2)

Nezáleží na tom, kto sa čím narodil, ale čo z neho vyrástlo.


Sme silní, ak sme spojení, a slabí, ak sme rozdelení.


Ocenění knihy (1)

2001 - Hugo Award (Best Novel)


Kniha Harry Potter a Ohnivý pohár v seznamech

v Právě čtených157x
v Přečtených22 634x
ve Čtenářské výzvě1 016x
v Doporučených1 368x
v Knihotéce5 041x
v Chystám se číst458x
v Chci si koupit169x
v dalších seznamech69x