Pět

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225958/big_beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4.31058

Beatrice Kaspary 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Fünf, 2012

Kniha Pět

Kubajzz
26. listopadu

Moje první knížka od této autorky a musím říct, že za mě super. Zajímavé téma a sama knížka poutavě napsaná.

JerryDexter
21. listopadu

K autorce jsem se dostal přes román Saeculum, který mě naprosto pohltil. A tahle detektivní série je skvělá.

Hoxer

Detektivka měla opravdu povedenou zápletku a byla poutavě napsaná. Sám se v oblasti geocachingu pohybuji a musím uznat, že přesnost skrýší a hádanek byly věrohodné. Pachatel měl rozumný motiv a většina dílků nakonec pěkně zapadla do sebe. Určitě doporučuji všem milovníkům detektivek a lovení pokladů.

Leona333

Tak ten úvod byl, se mi zdál trošku vlažný..., pak se to rozjelo a detektivka dostala správný spád i napětí.
Fanoušci "kešek,, si u této četby přišli samozřejmě na své. ; )

moudivlacek

Velmi originální spolupráce vraha a policie. Také mě kniha dovolila nahlédnout na zajímavý koníček - geocashing, o kterém jsem slyšela poprvé.
Hlavní vyšetřovatelé a hrdinové se vzájemně podporují a doplňují.
A zas je tu pro mne dilema - zcela vraha odsoudit nebo se ho přinejmenším snažit pochopit. Nevím, snad jen to, že smysl lidského života se může změnit během okamžiku.
A ještě mám zmatek ve vztahu nevztahu mezi Beou a Florianem.
Prví setkání s autorkou, ale určitě ne poslední. Doporučuji.

zuzu8480

Kniha se mi líbila, jen na to, jak dlouho se hledá a pátrá a řeší, tak najednou sek a konec a vyřešení během pár stránek. Četlo se dobře, z prostředí geochacingu jsem knihu ještě nečetla.

Pepina19

Hodně dobré, moc se mi příběh líbil a závěr nebyl vůbec špatný. Shoda okolností, která dovede pár cizích lidí do situace ze které je těžké odejít bez ztrát a udělat správná rozhodnutí.

iv.ča

Příběh dobrý, ale nebyl dotažený do konce.