Pět

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225958/beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4.4855

Beatrice Kaspary (1.)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Fünf (2012)

Kniha Pět

Mirin1349

Neotřelé téma geocachingu dodává knize na zajímavosti, kniha měla spád a byla napínavá prakticky od prvních stran. Autorčin styl mám ráda, toto je třetí kniha v pořadí, kterou jsem od ní četla, a určitě se pustím do další. S trochou nadsázky můžu říct, že jediná věc, která mě malinko rozptylovala, byly (hlavně v první třetině) časté poznámky o jídle. :)

verden

Po mojom druhom stretnutí s Beatrice Kaspary môžem povedať, že sa stala jednou z mojich obľúbených knižných postáv a rozhodne mojou najobľúbenejšou vyšetrovateľkou.

Páči sa mi Ursulin štýl písania a až do poslednej chvíle som netušila, kto je Owner. Opäť. A to sa mi pri detektívkach často nestáva. Nechápem, ako to tá žena robí, ale strašne ma to baví! :)))

katallinka

Naprostá spokojenost. Skvělý příběh, který byl napínavý a zajímavý po celou dobu. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Navíc, od teď pokaždé, když najdu kešku, vzpomenu si na tuto dokonalou knihu.

Daxania

Knihu si koupila mamka pod stromeček. Jakožto milovníka geocachingu jí okamžitě zaujaly souřadnice na obálce, a mě taktéž. Jako nápad paráda, co se případu týče, nemám co vytknout, závěr nakonec docela překvapivý, ovšem co mě totálně vytáčelo, byla hlavní hrdinka, její ex, dva svišti, a její kámoš v práci. Větší část knihy se tam řešily vztahy mezi výše vyjmenovanými a to mě prostě netáhlo. Kdybych chtěla číst o někom, jehož život se točí kolem: "Ach bože, zase volá můj šikanující ex... Co asi chce? Ach ježiši, děti, zase nestihnu jejich besídku... Ach bože, kolega - chci s ním rande? Neee... Ale anooooo.... Nee, nesmím... Jujs, teď jsem přišla domů a mám stihy, že mě někdo sleduje oknem. Rychle zadělat žaluzky..." tak si přečtu jiný druh knihy, než zrovna detektivku / thriller... Chápu, že se musí čas vyplnit i něčím jiným a že se na 320 stránkách nemůže řešit jen případ... Ale... ale.
Mamka četla další dvě knihy, mě ovšem ani trochu nelákají. Možná jednou, čistě ze zvědavosti. Ale spíš ne.

tulip131

Samotnou mě baví keškovani a proto jsem byla ráda, že kniha je zasazena do tohoto prostředí. Skvěle napsané, bavilo mě to.

Eicherik

Tuhle knihu jsem si záměrně vybral, protože jsem si chtěl přečíst něco z prostředí geocachingu. První půle tohoto thrilleru mi přišla nezáživná, ale druhá mé negativní hodnocení zvrátila. Kladně hodnotím námět, který mi přijde originální. U tohoto případu se mi podařilo uhádnout pachatele, což nebývá tak často.

zelenoockaa

Po knížce kterou jsem málem nedočetla mě tato detektivka opravdu nadchla a už se chystám na další díly série.

Tyrkysovka

Byla úžasná