Pět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225958/beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4.4962
Série

Beatrice Kaspary 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Fünf, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (308)

Kniha Pět

Přidat komentář
Nikidree
07. září

Ačkoliv nejsem zrovna fanoušek detektivek a vlastně je vůbec nevyhledávám, kvůli keškám s částí mrtvoly, jsem prostě musela udělat výjimku.
Námět je velmi originální a dost dobře zpracovaný. Obecně se knížka četla velmi dobře, díky příjemnému stylu psaní. Avšak místy jsem se celkem nudila a dokonce i ztrácela pocit napětí. Dost možná to je tím, že to není žánr co preferuji.
Druhá polovina knihy je rozhodně lepší a skvěle ji zakončuje překvapivý závěr. Padoucha jsem netipla právně a o to to pro mě bylo zajímavější. Trošku mě rušily vsuvky s bývalým manželem, protože jsem netušila, co přesně se mezi nimi stalo. A tak jsem to vnímala spíš jen jako odbočku, aby vyšetřovatelka měla taky něco jako "osobní život" a nežila jen prací.

Allys
28. července

Ako aktívna hráčka geocachingu som si knihu proste musela prečítať :-) Námet bol spracovaný super, dej bol napínavý, aj keď lepšia mi prišla druhá polovica knihy. Zápletka aj konanie vraha bolo premyslené do posledného detailu a za pozornosť stojí aj spracovanie pocitu viny. Nejak som si nedokázala vytvoriť vzťah k vyšetrovateľom, owner bol miestami neuveriteľný rovnako ako aj množstvo "náhod". Záver bol spracovaný kvalitne a svojim spôsobom dáva zmysel. V každom prípade verím, že takéto "poklady" v keškách nikdy nenájdem. Kniha je super aj pre nehráčov ;-)


Placinecka
29. června

Hlavní vyšetřovatelka mi byla sympatická, prostředí hledání kešek u o něco méně. Přesto čtivé, zajímavá zápletka, dobře zpracované, vše do sebe zapadalo, překvapivý závěr. Líbila se mi psychologie a pozadí hlavního padoucha.

INCOGNITOREADER
24. června

Od knihy jsem měl hodně velká očekávání.... Začátek je trochu pomalejší a také poznávání hlavná postavy je hodně postupné a proto mi trvalo a možná stále trvá si k ní vytvořit nějaký pozitivní vztah. A to je za mě jediná výtka vůči knize. Zápletka je hodně dobrá a vrah má vše do detailu promyšlené. Poslední třetina knihy je opravdu strhující.

Jíťa307
22. června

Kniha se mi velmi líbila, přečtena jedním dechem

Anetiina
21. června

Autorka i samotná kniha Pět mi velmi sedla. Geocaching praktikuje manžel, takže pro mě blízké téma, stejně tak Beatricino balancování rodinného a pracovního života. Samotný příběh byl zajímavý, napínavý, a i když jsem velmi zkušený čtenář detektivek, pachatele jsem odhalila až na poslední chvíli. Hvězdu navíc dávám za romantickou linku, tohle já v detektivkách prostě můžu.

MirkaProk
10. června

Tak po přečtení této knihy jsem na vážkách, jak ji hodnotit. Po přečtení prvních stránek nadšení, že to bude skvělá kniha. Toto nadšení mě bohužel po přečtení dalších stránek přešlo a poslední třetina knihy to zase napravila. Geocaching sama provozuji, tak jsem si myslela, že to bude kniha přesně pro mě, ale není tomu tak. Vlastně mi tam ten geocaching vadil a i vyšetřovatelé byli sympatičtí a přitom mi často na nich něco vadilo. Celé kniha se občas zbytečně táhla, vyšetřovatelé dělali občas nesmyslné kroky a jejich jednání občas nedávalo smysl, ale i tak celkově hodnotím, že to nebyla špatná kniha, nelituji stráveného času čtením této knihy, ale znovu ji rozhodně číst nebudu.

artlucie
23. května

Skvělý příběh, neotřelý průběh, teda aspoň já nic podobného nečetla, vraha jsem netušila a prostě mě to děsně bavilo!
Jediné co pokulhávalo, byl (ne)překlad některých pasáží - přece jen ne každý ovládá angličtinu.. ale pro mě osobně to bylo nepodstatné.

1 ...

Doporučujeme

Mesiáš
Mesiáš
Muž, který hledal svůj stín
Muž, který hledal svůj stín
Hrob mé sestry
Hrob mé sestry
Rakvář
Rakvář