Pět

Pět https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225958/bmid_beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4 1196 360

Beatrice Kaspary série

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fünf , 2012

Ovecka_Saki
16.03.2022 4 z 5

Po velmi dlouhé době jsem četla detektivku a jsem ráda, že jsem vybrala zrovna tuhle. Četla se úplně sama a byť bylo postav více, autorka to sepsala všechno hezky přehledně. Líbilo se mi, že téměř do poslední chvíle čtenář nevěděl, kdo by mohl být pachatel a jen mohl mít několik svých teorií. Takové knihy já si užívám.

dom.ini
09.03.2022 5 z 5

Perfektní! Napínavé, čtivé, originální a a až do samého konce jsem nevěděla, jaká je pravda. Detektivku jsem nečetla už hrozně dlouho a tuto rozhodně doporučuji. :)

Myš007
08.03.2022 5 z 5

Moc ráda lovím kešky, takže jsem tuto knihu samozřejmě musela mít, i když normálně moc detektivky nevyhledávám. A nadšení! Zajímavá zápletka, sympatická dvojka detektivů, napínavé čtení a nenudila jsem se ani minutu. Mohu jedině doporučit !

ddkk
07.02.2022 4 z 5

Geocaching jako prostředek zvrácené hry zločince s policií byl pro mě novinkou a docela zajímavou. Spletité pátrání mě bavilo, stejně jako oba kriminalisté Beatrice a Florin. Je to prví část série, tak uvidíme...
U mně zatím za čtyři.

castiglione
01.02.2022 5 z 5

Kdybych takovouhle knihu četla před 13 lety, nejspíš bych ty mé dva -náctileté kačery už nikam samotné nepustila, tak se mi to zdálo dobře a věrně napsané (podotýkám, že na keškách v Salzburgu jsme byli v roce 2010). Fakt se mi tohle čtení líbilo :)

BlackFun
22.01.2022 2 z 5

Bohužel nenavážu na nadšení ostatních čtenářů.. nebavilo, nedočteno, odloženo. Zápletka mě vůbec nechytla.

mataj
14.01.2022 4 z 5

Jako první díl série to vůbec nebylo špatné... zajímavý nápad s keškami i samotné pozadí příběhu. No nechám se zlákat dalšími díly.

Miška74
11.01.2022 5 z 5

Tak tahle knížka je skvělá. Moc se mi líbil příběh celé detektivky inspirovaný lovením kešek. Je sice pravda, že takovou kešku bych najít nechtěla, ale jako téma pro detektivku to bylo výborné. Beatrice mi byla celkem sympatická a příběh se pěkně rozvíjel. Bylo to napínavé až do poslední stránky. Určitě brzy sáhnu po další knížce z této série.

strippedd
10.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Byla jsem příjemně překvapena. Ze začátku to bylo trochu divné, ale později pátráni s hádankami bylo super. Jen mě občas štvala hlavní hrdinka s tím, že se neuměla najíst :D, ale určitě sáhnu po pokačování.

Karoley
28.12.2021 3 z 5

Geocachingu se věnuji posledních pět let a na svém kontě mám už skoro deset tisíc kešek, takže přečíst si knihu s touto tematikou byla má kačerská povinnost ;)) Příjemná detektivka, čtivá, se zajímavou zápletkou. Ale pár věcí mi přece jen vadilo - divný překlad některých slov (výjezdy z tiskárny), používání výrazu "owner" místo vrah, natvrdlost policejního sboru (Co se asi tak dá dělat se zeměpisnýma souřadnicema?).

Kubajzz
26.11.2021 5 z 5

Moje první knížka od této autorky a musím říct, že za mě super. Zajímavé téma a sama knížka poutavě napsaná.

JerryDexter
21.11.2021 5 z 5

K autorce jsem se dostal přes román Saeculum, který mě naprosto pohltil. A tahle detektivní série je skvělá.

Hoxer
31.10.2021 5 z 5

Detektivka měla opravdu povedenou zápletku a byla poutavě napsaná. Sám se v oblasti geocachingu pohybuji a musím uznat, že přesnost skrýší a hádanek byly věrohodné. Pachatel měl rozumný motiv a většina dílků nakonec pěkně zapadla do sebe. Určitě doporučuji všem milovníkům detektivek a lovení pokladů.

Leona333
30.10.2021 4 z 5

Tak ten úvod byl, se mi zdál trošku vlažný... Pak se to rozjelo a detektivka dostala správný spád, i napětí.
Fanoušci ,,kešek" si u této četby, přišli samozřejmě na své. ; )

moudivlacek
24.10.2021 5 z 5

Velmi originální spolupráce vraha a policie. Také mě kniha dovolila nahlédnout na zajímavý koníček - geocashing, o kterém jsem slyšela poprvé.
Hlavní vyšetřovatelé a hrdinové se vzájemně podporují a doplňují.
A zas je tu pro mne dilema - zcela vraha odsoudit nebo se ho přinejmenším snažit pochopit. Nevím, snad jen to, že smysl lidského života se může změnit během okamžiku.
A ještě mám zmatek ve vztahu nevztahu mezi Beou a Florianem.
Prví setkání s autorkou, ale určitě ne poslední. Doporučuji.

zuzu8480
20.10.2021

Kniha se mi líbila, jen na to, jak dlouho se hledá a pátrá a řeší, tak najednou sek a konec a vyřešení během pár stránek. Četlo se dobře, z prostředí geochacingu jsem knihu ještě nečetla.

Pepina19
28.08.2021 4 z 5

Hodně dobré, moc se mi příběh líbil a závěr nebyl vůbec špatný. Shoda okolností, která dovede pár cizích lidí do situace ze které je těžké odejít bez ztrát a udělat správná rozhodnutí.

iv.ča
24.08.2021 2 z 5

Příběh dobrý, ale nebyl dotažený do konce.

marti7729
16.06.2021 2 z 5

Kniha, která mě zaujala popisem pribehu, nicmene je škoda, že se nevyužil uplne potenciál příběhu. Ten konec mi přišel uplne osekly a to se s tim rozhodně dalo pracovat. Miluju prostředí geocachingu a čekala jsem různé mysteriózní výpočty a lov za pokladem a jeje vylezla z toho průměrná detektivka, . Znovu bych to nečetla a ani bych nedoporučila. Jako nebyla to tragédie, ale za moc to nestalo.

Hanca91
18.05.2021 4 z 5

Velmi zajímavý příběh. Kniha se četla téměř jedním dechem. Malé mínus má u mne dělení kapitol, mám raději číslované kapitoly.