Pět

Pět https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225958/bmid_beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4 1197 360

Beatrice Kaspary série

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fünf , 2012

Hoshi
05.03.2015 5 z 5

Knihu jsem právě dočetla a mám z ní... Velkou radost, že jsem se do ní s pustila. I když nejsem jeden z hledačů kešek, celý příběh jsem si náramně užila, ačkoliv tuším, že nikdo by nechtěla najít takové kešky Bylo to trochu děsivé a až do poslední chvíle napínavé.....

Za mě plný počet a určitě doporučuji

Fzuzik
04.03.2015 5 z 5

Jakožto nadšenec geocachingu, jsem si užívala každý řádek!! :)
Do poslední chvíle příběh zahalený tajemstvím.

Daenerys
03.03.2015 5 z 5

Moderní, svižná detektivka. Promyšlený příběh s precizním zpracováním. Navíc neotřelé téma. Za mě rozhodně plný počet bodů, těším se na další dílko a vřele doporučuji.

Askarinka
02.03.2015 4 z 5

Celkem zajímavá detektivka. Já jsem si jí jako kačer vysloveně užívala. Už se těším na pokračování

Mišulenka
27.02.2015 5 z 5

Na počátku čtení jsem se těšila, až budu psát komentář a postěžuju si na naprosto pitomý popis mé oblíbené záležitosti, geocachingu. Ale už před půlkou jsem věděla, že to neudělám. Kniha mě nesmírně bavila, příběh byl parádně zamotaný, reálný a děsivý. To, že jsem se bála a nemohla číst večer, je v podstatě taková maličká satisfakce pro autorku, že pokud někdy o příběhu pochybovala, tak minimálně jeden čtenář u toho s*al magi v kostkách (i když - ruku na srdce - u čeho se já nebojím?!).

Musím vyzdvihnout perfektní a neotřelý nápad a i když člověk nemohl moc dobře předvídat důvod, měl reálný a de facto "rozumný" (byť to zní nevhodně) podklad. Autorce budiž chválena snaha nevybrakovat sama sebe nebo jiné autory thrillerů, kterými je český trh přehlcen a je vážně náročné najít kvalitní "detektívku", u níž se člověk bude bát a prodýchávat další a další stránky. Zdá se, že nenároční čtenáři hodnotí kladně neskutečnou brutalitu, namísto myšlenky a ducha celého příběhu.

A mimochodem - noční keš jsem absolvovala jednou loni v létě a po této knize vím, že byla poslední!

Nelly
24.02.2015 5 z 5

Než kniha vyšla, těšila jsem se, že od autorky vyjde zase nějaká pěkná knížka pro mládež jako byl Erebos a Saeculum. Když jsem pak četla anotace, říkala jsem si škoda, tahle detektivní voda se už hemží tolika rybami, že pro poměrně mladou a "nezkušenou" autorku to bude těžké. Jak jsem se mýlila! Kniha Pět se velmi povedla a v tom "rybníku" se určitě neztratí. Jen ta mládež jaksi přichází o další skvělé knížky ze své kategorie. I když kdo ví, třeba se tam autorka ještě vrátí...

Henriette
23.02.2015 3 z 5

Napínavý příběh vystavěný na hledání kešek. Jen tyhle kešky byste určitě najít nechtěli...Autorka postavila knihu na oblíbené aktuální hře a dokázala až téměř do posledních stránek udržovat čtenáře v napětí a nevědomí. Bohužel konec byl až moc zdlouhavý a protahovaný, proto jedna hvězdička dolů.

NicaCola
19.02.2015 5 z 5

Jelikož jsem "keškař", tak jsem se na knihu nejvíc těšila a jsem moc ráda, že mě nezklamala! :) Byla úžasně napsaná, dokázala člověka vcucnout do děje a kdykoliv jsem dočetla kapitolu, přemýšlela jsem, jak bude kniha pokračovat dál. Ukončení bylo úžasné, opravdu jsem to nečekala :) Dala bych hvězdiček i víc, kdyby to šlo :D

peedbook
16.02.2015 5 z 5

Skvelý námet tak trošku desivý .....

Luca287
15.02.2015 5 z 5

Něco nového, to tu ještě nebylo... každopádně kniha se skvěle četla, má spád, velmi mne bavila... louskla jsem ji na jeden zátah... :-)))

Safienka
14.02.2015 5 z 5

Wow! Pěkný thriller :-) Osvěžení geocachingu téměř stoprocentní...zvlášť když místa jsou reálná a opravdu si je můžete prohlédnout! Čtivé, napínavé, zajímavé téma. Určitě doporučuju :-)

Maragad
14.02.2015 5 z 5

Pět není jen klasickou detektivkou, čtenáři se také dostane pořádné porce dobrodružství, ale jsou tu patrné i prvky thrilleru. Děj má spád a vy budete každou stránku hltat a přemýšlet nad hlavní zápletkou, ta je totiž dokonale nepředvídatelná. Příběh doplňují pohledy obětí, které jsou velmi děsivé, vrah/owner si rozhodně nebere žádné servítky. Ale také dává autorka čtenářům nahlédnout do minulosti hlavní hrdinky, která nakonec ukáže, že i jediná chyba a následný pocit viny, mohou změnit spousty lidských životů.

jansmares
10.02.2015 5 z 5

Jako hráč geocachingu, který hraji už přes pět let, jsem si prostě nemohl tuto knihu odepřít! Vůbec nelituji zaplacených peněz. Knížka vás prakticky nepustí, dokud ji nedočtete. Všem "kačerům" by neměla ujít pozornosti a "mudlové" alespoň zjistí zajímavou formou, o co ve hře jde. Svůj výtisk hodlám opatřit "cestovatelem" (travelbug) a budu ji rád půjčovat geocacherům ve svém okolí :-)

Melindaaaa
08.02.2015 5 z 5

Neokoukané téma, skvělé zpracování, postavy tak obyčejné, až jsou dokonale reálné!! Jak uděláte ze skvělé detektivky perfektní? Napíšete vraha geocachera. Autorka opět nezklamala Doporučuji geonadšencům i mudlům. Odkaz na celou recenzi v záložce recenze :)

Babouš
30.01.2015 3 z 5

Na můj vkus tam bylo až příliš náhod, ale námět výborný a honička na vraha byla svižná.

mijala
26.01.2015 5 z 5

jako správný kačer jsem si tuhle knížku nemohla nechat. jakmile byla příležitost, tak jsem jí koupila a začetla se do ní. přečetla jsem jí na jeden zátah s menšími přestávkami. od knížky jsem se nemohla odtrhnout. líbí se mi, že se autorka pečlivě věnuje geocachingovému názvosloví a že měla všechno pěkně promyšlené. dokonce jsem se i něčemu přiučila, protože zkratku JAFT jsem opravdu neznala a těžko jsem věřila tomu, že to znamená to, jak je to napsáno v knize, tedy jedno slovo mi tam nesedělo :D. knížku určitě doporučím dál, kamarádi kačeři se na ní už také těší. jenom si nejsem jistá, jestli nám to trochu neznepříjemní naše noční odlovy :D

Modrina
26.01.2015 4 z 5

Když jsem mezi novinkami narazila na (i mně již pár let) známý znak na obálce, bylo jasné, že si knihu musím přečíst. I přes jistou drsnost se čte velmi dobře, ostatně od vpádu severských detektivek jsme vycvičení. :) Hodně se mi líbilo, jak tuto "multi mystery" owner pojal (nechci prozrazovat), to autorka vymyslela fakt skvěle. Jednu hvězdu dolů dávám za to, že mi owner připadal trochu jako superman, jeho tělo toho zvládlo na můj vkus trochu moc. Přes tuto lehkou výhradu knížku rozhodně doporučuji.

mh.mail
22.01.2015 4 z 5

Protože patřím taky mezi „blázny“, kteří provozují geocaching, když jsem se dozvěděl o této knize, byla to jasná volba. Přečetl jsem ji na dva zátahy a to jenom z důvodu, že jsem musel taky trochu pracovat. Nicméně v úterý zakoupeno, ve středu dočteno. Kniha je napsána čtivě a napínavě, opravdu není jednoduché se od ní odtrhnout. Asi kolem 90. strany jsem měl svého favorita na pachatele, na konci se ukázalo, že jsem se mýlil, což je vlastně dobře. Reálie ze světa geocachingu jsou napsané fundovaně, je vidět, že jej autorka taky provozuje, k čemuž se přiznala v doslovu. Shrnuto - dobrá volba, už se začínám poohlížet po jejích ostatních knihách.

Neri
18.12.2014 5 z 5

Autorce se podařila působivá směsice všeho, co člověk od napínavé knihy může očekávat, s bonusem v podobě neobvyklého prostředí. A právě geocoaching hraje v thrilleru Pět velmi podstatnou roli, stejně jako téma viny a promarněných šancí. Je to přesně ten typ knihy, kterou je problém odložit dokud není dočteno, s dokonale dávkovaným napětím a momenty překvapení. Víc než dobrý začátek série ....vřele doporučuji!

kneslova
08.12.2014 5 z 5

Je to první kniha co čtu ,ve které nějaký autor použil nyní dost moderní geocaching. A téma skvěle využila a zpracovala po svém U.Poznanski. No těm. kdo ji znají je jasné, že kniha je napínavá, má spád, má napětí. Zaujme vás od první stránky, nudit se nebudete, ano dám 5 hvězdiček, ale tentokrát s přivřenýma očima, nějak mi úplně nesedla vyšetřovatelka a různé detaily, přesto nadprůměr.