Pět

Pět https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225958/bmid_beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4 1196 360

Beatrice Kaspary série

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fünf , 2012

anibeni
27.01.2016 5 z 5

Tato kniha je, stejně jako i ostatní knihy od této autorky, prostě úžasná. Úžasná zápletka, úžasný námět, úžasné rozuzlení... Fakt by mně zajímalo,kam na tyhle nápady U.Poznanski chodí... Četla jsem Erebos i Saeculum a každá kniha je svým způsobem geniální, originální a napínavá do posledního momentu..

derluc
20.01.2016 5 z 5

Úžasná knížka. Je dobře napsaná, vtáhne do dějě, prostě se čte úplně sama :-) Také se zabývám geocachingem, takže když jsem o ní četla, byla to jasná volba :-D a vyplatila se.

veronie
19.01.2016 5 z 5

Když jsem u této knihy viděla, že námětem je geocaching, volba byla jasná. Již několik let s manželem patříme k vášnivým "lovcům", byla jsem tedy zvědavá, jak bude do této hry zapojeno vyšetřování vražd. A bylo to super. Hodně dlouho jsem hledala smysl a motiv. A asi bych neuhodla. Na konci byl nečekaný a velmi silný příběh. Vše dokonale zapadlo.

Prateri
10.01.2016 5 z 5

Knihu nešlo odložit. Napínavá od první stránky a ten konec, ten teda byl nečekaný a naprosto překvapující. O geocachingu jsem neměla do dneška tušení, rozšířila jsem si obzor, rozhodně zajímavé, ale už to rozhodně provozovat nezačnu:)

Daku
09.01.2016 5 z 5

Původně jsem si chtěla knížku přečíst, protože je jejím námětem geocaching. A vůbec nelituju. Knížka mne zaujala od začátku do konce. Co mne trochu zklamalo, byl občas nepřesný překlad z oblasti geocachingu. Knihu rozhodně doporučuji k přečtení :-)

jana.hud
08.01.2016 5 z 5

Za mě nejlepší detektivka,co jsem zatím četla. Doporučuji.

MartinSt
05.01.2016 5 z 5

Úžasná svižně psaná detektivka. Jak jsem náročnej na kvalitní konce, tenhle konec mě dostal a rozhodně bych nečekal :) těším se na další tvorbu s určitě opět zajímavým tématem a knihu doporučuji na 5/5 :)

adela3429
03.01.2016 5 z 5

Knížka mě bavila od začátku, ale první polovina se mi zdála zkrátka obyčejná, nemohla jsem pochopit, co na příběhu všichni vidí tak úžasného, ale když se kniha přehoupla do druhé půlky, byla jsem nadšená a všechno pochopila. Děj se neskutečně rozjel a já knížku nedokázala odložit, dokud jsem neměla dočteno. No a námět s geocachingem je opravdu nesmírně originální! :)

Miricius
20.12.2015 5 z 5

Úprimne, knihu som začal čítať len kvôli námetu z oblasti geocachingu. Po očakávanom začiatku ma kniha v druhej polovici začala trochu nudiť (ale stále sa dobre čítala), ale koniec ma príjemne prekvapil. Vrah bol nečakaný, no rozuzlenie nebolo prvoplánové, ale premyslené a zaujímavé.

pkweb.eu
17.12.2015 5 z 5

Po knize jsem pokukoval už delší čas, ale pořád mě odrazovala obálka. Evokuje ve mě, že se jedná o laciný béčkový horor. Naštěstí jsem po letech předsudky opustil a knihu přečetl. Četlo se to parádně a přiznám se, že jsem téměř do poslední chvíle netušit, kdo je vrahem. Ještě malinko více prokreslení prostředí a vedlejších postav a je to dokonalý.

Terez.a
13.12.2015 4 z 5

Zajímavé spojení detektivního vyšetřování s geocachingem mě bavilo. Zapeklitý příběh a mazaný vrah, co víc si u detektivky přát.

KačkaTT.
09.12.2015 5 z 5

Bezva kniha, je to asi první kniha ve které čtu něco o Geocachingu. Já osobně kešky hledám a můžu doporučit jak hledání tak knihu ;)

smejkalova.m
03.12.2015 5 z 5

První kniha, se zaměřením na geocaching, kterou jsem četla. Kniha splnila všechno co jsem od ní očekávala. Mohu jen doporučit. :)

jarka2222
21.11.2015 5 z 5

Velká spokojenost, pět hvězdiček určitě knížce patří. Četla se hodně dobře, že i já, která nemá o geocashingu ani páru, jsem tomu rozumněla. I mne tato hra začala zajímat, jen musím zapomenout nejdřív na děj a obsahy schránek. Teď by mně to strach nedovolil, tak je to dobrá detektivka. Těším se na další od této autorky. TFTB.

happy-smile
20.11.2015 5 z 5

Tato spisovatelka má opravdu skvělé nápady. Ve všech třech knížkách nám nabízí nějakou dnes populární hru a staví na ní zajímavý příběh (online RPG, larp a geocaching). Zatímco Erebos byl spíše pro náctileté a Saeculum pro cca dvacetileté, tak Pět je regulérní detektivka, která se nezaměřuje na žádnou mladší věkovou kategorii. Tato geocachingová detektivka mě opravdu nadchla. I když mě třeba tolik nebralo vyprávění o osobním životě hlavní vyšetřovatelky, tak pátrací část jsem si opravdu užila a doufám, že bude i další díl!

Pepa13
18.11.2015 5 z 5

Naprosto strhující děj, absolutně mě pohltil, četl jsem každou volnou chvíli! Opravdu skvělá kniha, od čtení jsem se nemohl odtrhnout. Jako hráč geocachingu jsem se na ni těšil, ovšem předčila moje očekávání, pokud bude další díl určitě si ho také přečtu. Všem jen a jen doporučuji a dávám Fünf * ! :D

Janet11
14.11.2015 5 z 5

Po předchozím Saeculu určitě pokrok. Kniha se mi četla mnohem lépe, nejsou zde žádné zbytečně natažené části, vše v příběhu do sebe zapadá. Líbila se mi myšlenka s geocachingem, i přestože se jím sama nezabývám. Bylo to napínavé, čtivé, závěr mě překvapil, což se stává málokdy, takže plný počet :)

Elisa.Day
12.11.2015 5 z 5

Soudě už jen podle zdejších komentářů - knížka především pro "kačery", mezi které se řadím i já. Těch výhrad by se pár našlo (hlavně mě zarazilo, že policajtka na první pohled nepozná GPS souřadnice a že policajt hned neví, že když se souřadnice zadají do google maps, tak se ukáže požadované místo), ale přibližně od poloviny byl děj tak napínavý a knížka tak čtivá, že i přes tyhle nedokonalosti dávám plný počet hvězdiček. Rozuzlení mě tedy překvapilo, na vraha jsem tipovala někoho jiného a za to autorce taky patří plus. Zkrátka a jednoduše - TFTB (thanks for the book)! ;-)

martunka
07.11.2015 5 z 5

Musím uznat,že kniha se mi četla moc dobře. Líbí se mi děj příběhu a nápad s geocachingem je originální, zvlášť jeho použití v příběhu.

petym
04.11.2015 3 z 5

Kupodivu vysokého hodnocení jsem se nemohl začíst. Možná i tím, že geocaching hraju.