Slepí ptáci

Dva mrtví v salcburském kempu. Ona uškrcená, on zastřelený. Že by čin zhrzeného milence? Zdá se ale, že ti dva neměli vzájemné kontakty. Nebo je první dojem mylný? Salcburské duo vyšetřovatelů Beatrice Kasparyová a Florin Wenninger sleduje stopy, které mrtví zanechali na internetu. Najde je na facebooku, kde oba byli členy skupiny, kde s... celý text

Zdá se ale, že ti dva neměli vzájemné kontakty. Nebo je první dojem mylný?
Salcburské duo vyšetřovatelů Beatrice Kasparyová a Florin Wenninger sleduje stopy, které mrtví zanechali na internetu. Najde je na facebooku, kde oba byli členy skupiny, kde se publikují básně plné temných poselství o strachu a smrti. A pak zemře další z milovnic poezie… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/301744/slepi-ptaci-WvV-301744.jpg 4147

Beatrice Kaspary (2.)

Blinde Vögel (2013)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

theale

Knížka mi přišla srovnatelná s předchozím dílem - za mě spokojenost.

Mark

Pěkná kniha, ale trvalo mi dlouho než jsem se začet.

Schullerka

Skvělý další díl o Beatrice a její vyšetřovací partě. Poznanski prostě dokáže vybudovat zamotaný příběh, kde není jasný vrah ani motiv do poslední chvíle. Stejně jako byl předchozí díl prošpikován geocachingovými hádankami, tak v tenhle je zpestřen úryvky básní. Autorka si prostě libuje v různých slovních hříčkách a hlavolamech, jak je to vidět ve všech jejích knihách, a já si to jako čtenář velmi užívám.

A stejně jako zamotanost a nepředvídatelnost příběhu se mi líbí i vedlejší dějová linka, která postupně pokračuje v průběhu série. Vím, že některé Beatricin soukromý život moc nezajímá, ale mě to ještě více vtahuje do příběhu. Vyšetřovatelé vražd mají také vlastní životy i když prací leckdy dost omezené a když už jsem v hlavě Beatrice tak se vším všudy. Je to realistické? Je. A je to zábavné? Pro mě ano! Všechny její knihy mě vždy chytly a nepustily do poslední chvíle a Slepí ptáci nejsou výjimkou. Nemůžu se dočkat na další díl Hlasy.

čef

Kam se hrabou na detektivy z této knihy detektivové staré školy třeba Sherlock, Carella nebo dnes už i Harry Hole. Kromě logického myšlení, odvahy a statečnosti nebo týmové práce musí zvládat i znalosti klasické poezie (mimochodem mimořádné působivé), ale i lajkování, postování a líčení pastiček na facebooku. Rozhodně mne kniha velmi upoutala, podle mne zde není příliš mnoho hluchých míst a myslím, že s ní bude spokojen i nejnáročnější čtenář této literatury.

Misa25

Zase jedna velmi povedená kniha :) těším se na další :)

qydko

Autorka mě opět nezklamala, kniha napínavá do poslední chvíle, zajímavé téma... milovníkům napínavých detektivek doporučuju.

petjanca

Zajímavá zápletka, děj plynul rychle a závěr byl uspokojivě vysvětlen. Takže za mě spokojenost.

Olia

Uf, právě jsem dočetla.. ačkoli jsem velký příznivec geocachingu, Slepí ptáci se mi líbily o chlup více než Pět.. a není to ani tím, že poezii mám taky moc ráda.. napínavé od A do Z, a hlavně jsem až do poslední chvíle nepoznala, kdo za tím vězí, což v Pěti jsem tušila už v průběhu.. drsná a skvělá zápletka.. bez hluchého místa.. :-)

lucie2371

Další díl ze série o policajtce Beatrice Kaspary, byl opět výtečný. Do samého konce jsem nevěděla,kdo je vrah.A to na detektivkách právě miluji!

Bbpanda

Ke knížce jsem ze začátku byla velmi skeptická, ale nakonec jsem se do ní začetla a nemohla se odtrhnout. Skvělý námět, zápletka. Rozhodně jsem s touhle vyšetřující dvojicí neskončila. :)

Hell_Rihova

Druhý díl ze série se mi líbil ještě o něco víc než ten první. Autorka ví o čem píše a opravdu se chytla velmi zajímavého tématu. Zápletka byla skvělá. Konec opět nečekaný jako v prvním díle. Když jsem narazila na kapitolu, který vypráví o zvrhlostech, které se děly v Jugoslávii, tak jsem nevěřila svým očím. Ale kdyby jich tam bylo víc, nezlobila bych se. I tak, kniha se velice líbila.

DAVRE

Po přečtení předchozí knihy Pět jsem se těšil na volné pokračování, ale bohužel čekalo mne zklamání. Asi jsem více příznivcem geocachingu než facebooku. Knihu jsem několikrát odkládal, ale nakonec jsem jí dočetl. Uvidíme, co bude příště?

konicekbily

Autorka používá elektronickou komunikaci k tomu, aby nás při zprávách FB hodně utahala. Plno "prázdných stránek" určitě snese přiměřenou kritiku! Snad se příště polepší.

papajapa

Zacinam prichazet na chut detektivkam.
Pet se mi libilo svym nametem, ale ptaci byly jeste o level lepsi. Kapitola, ve ktere Panter vypravi o zverstvech, ktere napachal v chorvatske vesnici, byla presne vsazena do celeho deje.
Tesim se na dalsi dil.

Ivusa007

Dočetla jsem a jsem nadšená. Tápání mi nevadilo vůbec, naopak, přinutilo mě se o to víc zamýšlet nad tím, jak to mohlo být .....rozuzlení mi přišlo ještě lepší než v "Pět". Přečtu si i předchozí autorčiny knihy a budu se těšit na další. Jen doufám, že ze vztahu Bey a Florina neudělá autorka nějakou příliš sladkou romanci.

HCh

Po přečtení knihy Pět od této autorky jsem se pustil do čtení jejího "volného" pokračování, tedy do slepých ptáků. Kniha má opět zajímavý námět a velmi zajímavé rozuzlení, které jsem opravdu nečekal. Jak psali někteří přede mnou, že jim vadilo "tápání" přes 3/4 knihy, tak mě to naopak nevadilo. Nenašel jsem zde prázdné pasáže u kterých bych se nudil. Děj mě opět pohltil a držel od začátku do konce. Těším se na další knihu. Za mě hodnocení 5.

Elsa14

Opět úžasná detektivka. Už jsem četla i Pět. Musím říct, že Pět se mi o vlásek líbilo více. Ale tím nechci odsuzovat Slepé ptáky. Stejně jako u předešlého dílu jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah. Můj osobní tip byl nesprávný :). Doufám, že autorka vydá další díl s Beatrice a Florinem, velmi jsem si její knihy oblíbila.

Liilith

Slepí ptáci patří mezi čtivé a svižné thrillery ozvláštněné tématikou sociálních sítí a poezie. Zbožňuju propojení detektivního vyšetřování s problematikou moderních technologií, tak jsem si čtení Slepých ptáků báječně užila.
Kniha se zabývá z velké části poezií, protože celý děj se točí převážně kolem poetické skupiny. Musím říct, že jako nečtivec básní jsem v tomhle autorku celkem hodně obdivovala, protože zvládla zakomponovat do textu úryvky různých básní tak, aby doplňovaly děj příběhu a nějak jej rozvíjely dál. Aby člověk zvládl něco takového, musí mít přehled v poezii, ale i tak to muselo dát hrozně moc práce a času, dohledat potřebné úryvky, vložit je na správná místa v textu a „dostavět“ k tomu ten příběh, a to všechno tak, aby z toho vznikla napínavá a úžasná detektivka na skvělé úrovni.
Příběh svižně plyne, stránky vám doslova ubíhají pod rukama a vy čekáte, kdo bude vrah. Upřímně, byla jsem blízko, ale nakonec se ukázalo, že případ je mnohem zamotanější, než jsem si myslela, a autorka mě pěkně převezla. Nechybí ani lehký náznak romantiky. Knihu rozhodně doporučuji k přečtení.

Audrina

Srovnání s předešlou knihou je nevyhnutelné. Bohužel v tomto případě, vycházejí Slepí ptáci jako poražení. Ve svém žánru se jedná o výborně napsanou a čtivou knihu, ale chybí tam to něco, abych ji označila za výbornou. Stejně jako u knihy Pět autorka pracuje se zajímavým vzorcem obětí, ale tentokrát to jaksi nestačí. Celou dobu knihy vlastně policisté nemají vůbec nic a vše najednou zacvakne až na posledních šedesáti stranách, což mi trochu kazí dojem z celého příběhu.
Nejsem psycholog, ale navíc mi připadalo chování hlavního viníka nemožné. Nemyslím si, že by takovýto člověk mohl žít léta v klidu, ale to je spíš moje domněnka.
Určitě stojí za přečtení a nepřinese zklamání, bohužel ani velké ovace.

Allia

Ne všem musí tato kniha sednout. Než jsem se začetla, přečetla jsem si pár komentářů a většina čtenářů byla celkem zklamaná. Takže jsem od ní moc nečekala, ale jaké bylo moje překvapení, že mne Ursula nezklamala. Mě kniha sedla krásně, i když nebylo moc času číst, vždy jsem si našla chvilku. Děj měl spád, vztah mezi hlavními hrdiny, dostal jiného rozměru, do poslední chvíli jste hádali motiv a vraha, i když jste jen něco tušili, nebyli jste si moc jistí. Co se týče většího počtu básní, to mi nevadilo, přece jen se děj točil kolem skupiny Poezie žije a mne to ponouklo si některá díla přečíst. :-P Těším se na další knihy autorky. :-)

stolbice

Příběh se mi líbil, i když Pět mě asi dostalo víc. Tady se to ze začátku vleklo a spíš se řešil vztah dvou hlavních hrdinů než nějaké vraždy, po půlce už to však nabralo spád a ten konec....prostě výborný.

Napůlanděl

Moc pěkné...už jsem četla i knihu Pět, která mě velmi zaujala a proto jsem také "skákala" po tomto druhém díle...čtení této knihy jsem si užila a přečetla jsem jí během dvou dnů...ani nevim jak. Děj plynul a mělo to spád, až do samého konce jsem nevěděla kdo za tím stál...velmi dobře propracovaný příběh...mohu jen doporučit!

Tereyciiik

Knížka se mi moc líbila, i když byla o Facebooku.. Ale jinak dějová linie parádní a zase jsem nevěděla jak to dopadne, až do samého konce..

bajinecka

A mně se kniha líbila.... Prvních pár stránek byla sice celkem nuda, ale poté se to ihned rozjelo.
Předtím jsem četla první díl s Beatrice (Pět) a líbilo se mi pojetí aktuálního tématu geocachingu. Nyní se děj točí kolem Facebooku, ale až takové varování ohledně tohoto fenoménu zde není...
Uznávám, že zde nemuselo být tolik básniček sdílených ve skupině Poezie žije, ale jinak podle mě knížka neměla chybu (co mě ovšem dost rozčilovalo, byly chyby z nedostatečné revize překladu).

katerina2660

Četla jsem všechny knihy od této autorky a tato kniha je dle mého nejslabší... Opravdu místy strašně nudné, protažené zbytečnými pasážemi z profilů - básničkami... No nutila jsem se ke čtení, ale chtěla jsem jí dočíst...Nicméně cca posledních 60 stránek absolutní bomba! to jsem četla téměř jedním dechem. Pravda je, že závěr mě dost překvapil - mile. Bylo to něco nového, neobvyklého. Takže za ten strhující konec dávám tři hvězdičky.

petrels

Tak konečně jsem dočetl tuto knížku. Ale musím přiznat ,že jsem ji chtěl několikrát odložit a tak jsem projížděl stránky kde byly nezáživné pasáže z profilů na facebooku. (A těch pasáží bylo opravdu hodně co neměli do činění s dějem nic společného). Sám jsem sice z generace která se narodila i bez nezbytných sociálních sítí, ale nic neříkající tlachání na těchto sítích nemusím. S odřenýma ušima jsem dal dvě hvězdičky. Četl jsem od autorky knihu "Pět" a ta se nedá s touto vůbec srovnat. Až na posledních asi 50 stránek (abych nekřivdil, autorce). Dle mé recenze bych se do knihy nepouštěl.
(Už vidím čtenáře co mně odsuzuji pro moji nechuť k různým sociálním sítím).

anibeni

Tak bohužel, pro mně byla tato kniha zklamáním.... přitom všechny předešlé knihy byly výborné, těšila jsem se tedy i na tuto, ale fakt to nešlo... děj nezáživný, roztahaný, vláčný... tatam bylo napětí předešlých knih..

makke

Tak nevím... od začátku mi kniha přišla skvělá, napětí dávkováno správnou měrou, čtivě napsáno... jenže ke konci se něco změnilo, někde se to zamotalo, někde vyjasnilo, ale výsledný pocit už není na pět hvězd.

Vladísek

Knihu hodnotím 4*. Zhruba do poloviny příběhu jsem se od ní nemohla odtrhnout a hltala jsem doslova každou stránku a hledala odpověď na otázku KDO? PROČ? Konec knihy už byl dost předvídatelný. Byla to moje první kniha od této autorky, určitě zkusím další.

happy-smile

Pro mě docela zklamání. Chybělo mi tam něco, co v sobě měly předchozí knihy autorky. Tato detektivka mi oproti nim taková suchá, FB je sice aktuální věc, ale na sledování diskuze nic moc objevného nebylo a kromě tohoto se v knize nic moc dalšího nedělo. Asi pro mě Ursula originálními nápady ve svých ostatních knihách nasadila laťku až moc vysoko...

detektivky rakouská literatura

Ursula Poznanski