Slepí ptáci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dva mrtví v salcburském kempu. Ona uškrcená, on zastřelený. Že by čin zhrzeného milence? Zdá se ale, že ti dva neměli vzájemné kontakty. Nebo je první dojem mylný? Salcburské duo vyšetřovatelů Beatrice Kasparyová a Florin Wenninger sleduje stopy, které mrtví zanechali na internetu. Najde je na facebooku, kde oba byli členy skupiny, kde se publikují básně plné temných poselství o strachu a smrti. A pak zemře další z milovnic poezie…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301744/big_slepi-ptaci-WvV-301744.jpg 3.8532
Série:

Beatrice Kaspary 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Blinde Vögel, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (157)

Kniha Slepí ptáci

Kubrtík
31. ledna

Asi jsem čekala víc. Až na konci jsem se nemohla odtrhnout.

Luigi1
15.12.2022

Tak mě tato kniha zklamala.Myslel jsem,že pojedeme ve stejném trendu,ale chyba lávky.


rumova_kulicka
31.10.2022

Tento díl mě bavil podstatně méně než předchozí. Téma básní a fb mi nebylo blízké, celá zápletka mi přišla přespříliš zamotaná a komplikovaná.

A co mě teda strašně iritovalo, je překlad. Nejen "kupice" jak píše panKrbec. Ale použití výrazů místo důkaz - poukaz? Místo pobrukovat melodii - bzučet? Co to má být? Místo doprovod - průvodce, průvodkyně. A koupací plášť místo županu. Okej, Bademantel, ale je potřeba to překládat takto doslovně?

zbožňuju_knihy
17.09.2022

Mne ta Bea prostě baví.., jen doporučuji, abyste četli sérii od jedničky a ne jako já, jak se vám knihy dostanou do ruky - na přeskáčku :-D.

ennlady
18.04.2022

Já prostě nemůžu jinak, není to úplně čistých 5, ale skoro. Líbilo se mi to nejvíc z dosud přečtených autorčiných děl. Sympatičtí vyšetřovatelé, zajímavý a napínavý příběh, který spěje k překvapivému rozuzlení. Sama moc neholduju sociálním sítím, s Facebookem jsem po kratičké době skončila, ale tady mě diskuze vůbec nerušily ani nezdržovaly, naopak. Za mě doporučení pro ty, komu nevadí, že knížka není jedna velká akce, ale pomalé vyšetřování, kde nakonec do sebe všechno zapadne.

castiglione
21.03.2022

K této knížce jsem po přečtení zdejších komentářů přistupovala tak trošku s nedůvěrou. Asi se musíte pohybovat na FB, abyste do děje vpluli tak nějak v pohodě. Je fakt, že kdo neví, jak to na Facebooku v mnohých skupinách chodí, bude to pro něj nejspíš málo akční. Přes spoustu postav (tady mi pomohla prachobyčejná tužka a papír) je pro samotný příběh důležitých fakt jen několik z nich. Když se pak vracíte v ději a listujete knihou zpět, (což já dělám ráda, abych se ujistila o tom, že mě autor jen tak zbůhdarma nebalamutí), vše má logiku. Samotná zápletka, a hlavně vše, co jí předcházelo, je hrůzná, až mrazivá, zvláště v dnešních dnech! Dávám (a myslím že oprávněně) čtyři hvězdy.

PanKrbec
22.02.2022

Komentářů už je tu dost, tak jen krátce, mně se to docela líbilo, za mne tak 3,5 *. Vadilo mi, ale pár věcí v překladu, asi nejvíc neustále používané slovo "Kupice". To jsem do teď snad nikde nečetl, ani neznám nikoho, kdo by ho používal, ale tady bylo použito tolikrát, že už mne to s...iritovalo. A pak i když jsem originál nečetl, jsem si v podstatě jistý, že "Peng" tam určitě nebylo a paní překladatelce, bych chtěl vzkázat, že "Ping" v tomto případě není jen citoslovce ! Ale jinak se mi to četlo dobře.

ddkk
07.02.2022

Po prvním nadějném dílu série s vyšetřovatelkou Beatrice Kaspary docela zklamání. Souhlasím s jprst, že to tentokrát bylo dosti nudné, vleklo se to, místy byl děj zmatený a konec byl prapodivně překombinovaný...

1 ...