Slepí ptáci

Dva mrtví v salcburském kempu. Ona uškrcená, on zastřelený. Že by čin zhrzeného milence? Zdá se ale, že ti dva neměli vzájemné kontakty. Nebo je první dojem mylný? Salcburské duo vyšetřovatelů Beatrice Kasparyová a Florin Wenninger sleduje stopy, které mrtví zanechali na internetu. Najde je na facebooku, kde oba byli členy skupiny, kde se publikují básně plné temných poselství o strachu a smrti. A pak zemře další z milovnic poezie…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/301744/slepi-ptaci-WvV-301744.jpg 4202

Beatrice Kaspary (2.)

Blinde Vögel (2013)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Drowned

Už předešlá kniha autorky mě dost zaujala námětem a napětím. To samé se mi stalo i u této knihy a donutilo knihu zhltnout jako malinu. Hned po přečtení této knihy se pouštím do dalšího kriminálního případu Beatrice a Florina "Hlasy".

knihomolkadorfa

Ursula Poznanski zatím nikdy nezklamala, i když tato kniha mi od počátku připadala zatím nejslabší. Možná to bylo i tím, že poezii zrovna moc nerozumím. Ovšem od poloviny nabral děj rychlý spád a nakonec jsem ji nemohla odložit a na jeden zátah ji dočetla.

lukasguran

Druhá knížka od skvělé autorky Ursuly Poznanski, která se mi dostala do knihovničky. Opět nezklamala - napínavý děj, který ke konci tak graduje, že není možné knihu odložit.

hana2111
30.12.2017

První půlka byla hodně rozvláčná, nic moc akce a nemohla jsem se začíst (asi i vlivem básní a celkově "čtení smyslu" poezie). Ale druhá půlka mi to vynahradila. Zápletka s Jugoslávií byla zajímavá. Cíleně se vyhýbám válečným filmům i knížkám, tohle moc nezvládám a když jsem i jen četla ten krátký kousek, ve kterém se minulost popisovala, nebylo mi z toho vůbec dobře.
Každopádně knížku rozhodně můžu doporučit, cením si velmi zajímavého nápadu a řadím k oblíbeným knihám. Už se těším na Hlasy... :)

misuii
29.12.2017

Přečteno jedním dechem.

SilvieSisinka
29.12.2017

Pul knihy se tahl.Az konec byl napinavi.I tak me kniha bavila.

intelektuálka
28.12.2017

Tak podle mě hodně zdařilá krimi.. Po nálezu dvou mrtvých nachází Bea stopu na Facebooku ve skupině přátel poezie, a to poezie koketující z odchodem ze světa.
Pro mě hodně zajímavé - spousta překladů krásných básní.
Ale stopa k vrahovi vede do minulosti...
Doporučím a přečtu si další knihy této autorky.

petrarka72
19.12.2017

Dva mrtví, co se prý neznají, poezie, Salcburk, Jugoslávie a zajíček v své jamce... Nenápadný, skoro poklidný začátek, dobře dávkované napětí a žhavé finále. Prima.

efka.saf
07.12.2017

Druhá knížka od Ursuly a opět jsem se nenudila ani chvíli. Tato žena opravdu píše neuvěřitelně svižně, poutavě a s úžasnou lehkostí. Příběhy jsou zamotané, složité a většinou začínají v dávné minulosti. A za těchto okolností vždycky pomsta stojí za to :). Velmi sympatičtí jsou mi i hlavní vyšetřovatelé a vývoj jejich vzájemného vztahu je do příběhu vložen opět velmi citlivě. Osobně mě zajímá, jak se bude vyvíjet dál.

Stejně jako v předešlém díle se Ursula s ničím nepárala a vhazuje nás do víru dění na prvních stránkách a už nám nedá vydechnout až do konce. Ani mně básnický svět nic moc neříká a pokud jde o poezii, jsem doslova tabula rasa, ale nic to nemění na tom, že to bylo velmi zajímavé a opět neotřelé prostředí pro vraždění (ještě ve spojení s fb) a do určité míry i poučné. Básně byly opravdu nevšedním doprovodem pro celý příběh.
Co se týče závěru, ten byl v tomto případě opravdu docela divoký a uvědomila jsem si, že Beatrice s Florinem vlastně sami nic moc nevyřešili, spíš jenom rozkryli střípky, které se jim až ve staré autodílně všechny pospojovaly dohromady. Ale vadilo mi to? Vůbec! :) Já jsem nakonec dostala všechny odpovědi na své otázky, a proto jsem byla čtenářsky opět dokonale uspokojena.

Suma sumárum, kniha Slepí ptáci mi ve výsledku zprostředkovala opět další skvělý čtenářský zážitek, jehož pozadí mi přišlo ještě tragičtější, než u knihy Pět. Vlastně v tragickém pozadí knih spatřuji lehkou paralelu s mou další nesmírně oblíbenou autorkou Yrsou Sigurdardöttir, byť každá píše úplně jinak.

martina.tim
26.11.2017

Příběh nebyl vůbec špatný, ale ve spoustě chvil mi přišel jakoby autorka vařila z velké množství vody. Je pravda, že básně mi absolutně nic neříkali. Nechápala jsem souvislosti a konec sice nebyl nudný, ale už to nedokázal zachránit. Volím zlatý střed a to 3 a čtvrt hvězdičky.

renefer
22.11.2017

Trochu zašmodrchané, po přečtení jsem si ještě srovnávala v hlavě, kdo koho vlastně zavraždil.

oolinkaa
11.11.2017

Super..ac mi nic poezie nerika, kniha me bavila..socialni site a facebook je aktualni tema, takze zakomponovat ho do deje super napad..miluji knihy od ursuly

beruska
07.11.2017

Tuto knihu jsem si přečetla ráda, ale předchozí dílo paní spisovatelky - "Pět" - to nepřekonalo..

Dousabel
21.10.2017

Tak s touto knihou jsem měla trochu problém. Hlavně v tom, že občas mě bavila a občas nebavila a ta druhá možnost dosti převládala. Zápletka mi přišla moc neuvěřitelná a kostrbatá a poezie, za to autorka nemůže, té já nerozumím, takže mě tam spíše lezla na nervy.

Dzovicek
20.10.2017

Kniha mě v průběhu poměrně nudila, asi protože nemám příliš citu pro poezii, nakonec rozuzlení bylo zajímavé, ale celou knihu to nezachránilo. Ale je pěkné, jak autorka do děje zakomponovala xichtoknihu a vůbec poukázala na možné negativní dopady sociálních sítí jako takových. Celkově průměr.

koki.veru
13.10.2017

Druhý díl s Beatrice, a opět povedený detektivní příběh. Postava Beatrice a Florina se mi velice líbí a knihu jsem zhltla raz dva :) Zajímavá zápletka, hlavně ve spojení s básněmi a facebookem.

allebra
02.10.2017

Další kniha od Ursuly Poznanski (už čtvrtá), které jsem s radostí dala plné hodnocení. Všechny knihy od autorky se mi moc líbily, ale detektivní série „Beatrice Kaspary“ je mi přece jen žánrově bližší. Navíc dvojice vyšetřovatelů Beatrice a Florin jsou sympaťáci. Kniha Slepí ptáci byla opět velmi čtivá a pro mě zajímavá i z jiného důvodu. Co se týče Facebooku, jsem totiž „nepopsaný list.“ Něco nového jsem se tedy dozvěděla, ale měnit to nebudu, jsem ráda, že Facebook pro svůj život nepotřebuju. Těším se na Hlasy!

Rade
24.09.2017

Výborná detektivka. I když už Pět se mi líbilo, tohle bylo prostě výjimečné. Facebooková skupina Poezie žije, nádherné zlověstné básně, záhadná úmrtí - a my se prodíráme náznaky a hádankami, až se nakonec vše spojí v neuvěřitelný drsný příběh. A závěr hodně působivý, troufám si říct, že kniha už opouští prostý detektivkový žánr a dává i trochu něco navíc. Po dočtení jsem se k mnoha částem vracela, protože některé věci – např. dialogy na facebooku, vložené monology záhadného neznámého – jsou plně srozumitelné až zpětným pohledem.
Že nuda? Ani vteřinu! Daleko pro mě zůstávají severští autoři…

Alethea_k
10.09.2017

Slepí ptáci jsou první knihou od autorky, již jsem četla. Velice mě zaujalo téma, rozvleklý začátek mi kupodivu přišel vhod a já okamžitě po 30 stranách věděla, že si knihu zamiluju. Vše se mi zdálo reálné, uvěřitelné a jsem mile překvapená, jaké souvislosti dokázala autorka propojit, aby došla k logickému závěru. Mylně jsem se domnívala, že znám vraha a je to přece jasné. Nic není jasné až do úplného konce. Taková souvislost mohla napadnout vážně jen U. Poznanski.
Oba hlavní vyšetřovatele jsem si také oblíbila a zajímá mne jejich soukromí. To, co se stalo před tímto dílem, ale také to, co na nás autorka chystá.

Artep25
11.08.2017

Asi nejslabší od této spisovatelky ,přečetla jsem ,ale Erebos a Pět se mi líbilo víc .

SikiL
01.08.2017

Tahle kniha mi moc nesedla

1v8na
26.07.2017

Oproti prvnímu dílu byl tento druhý díl o něco slabší. Nicméně i přesto se mi líbil. Zhruba do 1/3 příběhu byl rozjezd pomalejší, poté se však rozjel a byla zde akce, napětí, dobrodružství, intriky, ale i láska.
Florin mi byl velmi sympatický a příjemný a jsem zvědavá, zda bude budovat nějaký vztah s Beou.

theale
22.07.2017

Knížka mi přišla srovnatelná s předchozím dílem - za mě spokojenost.

Mark
15.07.2017

Pěkná kniha, ale trvalo mi dlouho než jsem se začet.

Schullerka
03.07.2017

Skvělý další díl o Beatrice a její vyšetřovací partě. Poznanski prostě dokáže vybudovat zamotaný příběh, kde není jasný vrah ani motiv do poslední chvíle. Stejně jako byl předchozí díl prošpikován geocachingovými hádankami, tak v tenhle je zpestřen úryvky básní. Autorka si prostě libuje v různých slovních hříčkách a hlavolamech, jak je to vidět ve všech jejích knihách, a já si to jako čtenář velmi užívám.

A stejně jako zamotanost a nepředvídatelnost příběhu se mi líbí i vedlejší dějová linka, která postupně pokračuje v průběhu série. Vím, že některé Beatricin soukromý život moc nezajímá, ale mě to ještě více vtahuje do příběhu. Vyšetřovatelé vražd mají také vlastní životy i když prací leckdy dost omezené a když už jsem v hlavě Beatrice tak se vším všudy. Je to realistické? Je. A je to zábavné? Pro mě ano! Všechny její knihy mě vždy chytly a nepustily do poslední chvíle a Slepí ptáci nejsou výjimkou. Nemůžu se dočkat na další díl Hlasy.

čef
16.06.2017

Kam se hrabou na detektivy z této knihy detektivové staré školy třeba Sherlock, Carella nebo dnes už i Harry Hole. Kromě logického myšlení, odvahy a statečnosti nebo týmové práce musí zvládat i znalosti klasické poezie (mimochodem mimořádné působivé), ale i lajkování, postování a líčení pastiček na facebooku. Rozhodně mne kniha velmi upoutala, podle mne zde není příliš mnoho hluchých míst a myslím, že s ní bude spokojen i nejnáročnější čtenář této literatury.

Misa25
15.06.2017

Zase jedna velmi povedená kniha :) těším se na další :)

qydko
13.06.2017

Autorka mě opět nezklamala, kniha napínavá do poslední chvíle, zajímavé téma... milovníkům napínavých detektivek doporučuju.

petjanca
05.06.2017

Zajímavá zápletka, děj plynul rychle a závěr byl uspokojivě vysvětlen. Takže za mě spokojenost.

Olia
31.05.2017

Uf, právě jsem dočetla.. ačkoli jsem velký příznivec geocachingu, Slepí ptáci se mi líbily o chlup více než Pět.. a není to ani tím, že poezii mám taky moc ráda.. napínavé od A do Z, a hlavně jsem až do poslední chvíle nepoznala, kdo za tím vězí, což v Pěti jsem tušila už v průběhu.. drsná a skvělá zápletka.. bez hluchého místa.. :-)

detektivky rakouská literatura

Ursula Poznanski