Slepí ptáci

Slepí ptáci https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301744/bmid_slepi-ptaci-WvV-301744.jpg 4 555 160

Beatrice Kaspary série

Dva mrtví v salcburském kempu. Ona uškrcená, on zastřelený. Že by čin zhrzeného milence? Zdá se ale, že ti dva neměli vzájemné kontakty. Nebo je první dojem mylný? Salcburské duo vyšetřovatelů Beatrice Kasparyová a Florin Wenninger sleduje stopy, které mrtví zanechali na internetu. Najde je na facebooku, kde oba byli členy skupiny, kde se publikují básně plné temných poselství o strachu a smrti. A pak zemře další z milovnic poezie…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Blinde Vögel , 2013

Lenka40
25.03.2018 3 z 5

Tak na tuhle knihu jsem se docela těšila .Už jsem měla přečtenou knihu Pět , a tak jsem se rozhodla pustit se do další ze série s Beatrice . Bohužel mě docela zklamala .Bylo to takové roztahané a pasáže z facebooku mě opravdu nebavily, ale jelikož autorka píše čtivě ,tak jsem i tak knihu přečetla docela rychle. Jsem zvědavá na další díl Hlasy.

martoska77
04.03.2018 4 z 5

První třetina knihy se trochu vlekla a nemohla jsem se do ní pořádně začíst. Pak to ale dostalo dobrý spád a konec jsem doslova hltala a přečetla na jeden zátah.

lachtan77
16.02.2018 4 z 5

Trochu jsem byl namlsaný knihou Pět a zdálo se mi, že se to ze začátku nějak táhne. Pak se to rozjelo a co cením je, že téma jako konflikt v Jugoslávii také není časté u detektivek. Urshule se to povedlo a o sympatické Beatrice si rád přečtu další díly.

ArwenAragorn
04.02.2018 3 z 5

Byla jsem docela zklamaná. Větší část knihy se nic moc neděje, až konec je trochu akčnější. Je to moje první kniha od autorky, ale koupila jsem si ještě Pět, doufám, že mě zaujme víc.

yvett239
26.01.2018 5 z 5

Po dočtení knihy jsem byla ohromena. Perfektní zápletka a motiv, spravedlnosti bylo učiněno zadost, i když poněkud drasticky. Opět jsem posledních cca 60 stránek dočetla na jeden zátah, poslední 3 nebo 4 kapitoly. Nešlo se odtrhnout. Dokonce jsem pachatele chápala, motiv měl vlastně lidský. (Více prozrazovat nechci, mohlo by to sklouznout ke spoileru.) Ale opět jsem byla schopna ho odhalit až na úplném konci, chviličku před Beatrice. Navnadila jsem kamarádku, se kterou jsem četla už Pět, že si přečte i druhý díl.
Pro mě mnohem, ale mnohem lepší než úvodní díl série (Pět), kterému jsem dala pět hvězdiček. Takže mi nějak přestává stačit bodové rozmezí. Navíc jsem se teď dozvěděla při zpracovávání úkolu o své nejoblíbenější spisovatelce, že v roce 2017 vyšel v němčině dokonce už čtvrtý díl. Opět si nechám nějaké rozmezí, než si přečtu Hlasy, abych nebyla potom bez tohoto příběhu příliš dlouho do vydání překladu dalšího dílu. Sice se německy učím, ale čeština je přece jen krásnější. Doporučuji přečíst, skvělá detektivka!

stju
21.01.2018 5 z 5

Zpočátku jsem se do knihy nemohla nějak začíst, ale neodložila jsem ji-a dobře jsem udělala, protože tato kniha je opravdu "čtivá". Po celý následující děj jsem se od příběhu nemohla odtrhnout, vůbec jsem netušila, jak příběh dopadne, takže až do konce mě autorka dokázala držet v napětí. A konečné rozuzlení pro mne bylo dost velkým překvapením. Jako bonus mě nadchly úryvky vložených básní, nejvíc "Je bílý zámek v bílých samotách...", při té mi v kontextu s příběhem mrazilo.

Drowned
05.01.2018 5 z 5

Už předešlá kniha autorky mě dost zaujala námětem a napětím. To samé se mi stalo i u této knihy a donutilo knihu zhltnout jako malinu. Hned po přečtení této knihy se pouštím do dalšího kriminálního případu Beatrice a Florina "Hlasy".

knihomolkadorfa
04.01.2018 4 z 5

Ursula Poznanski zatím nikdy nezklamala, i když tato kniha mi od počátku připadala zatím nejslabší. Možná to bylo i tím, že poezii zrovna moc nerozumím. Ovšem od poloviny nabral děj rychlý spád a nakonec jsem ji nemohla odložit a na jeden zátah ji dočetla.

lukasguran
02.01.2018 5 z 5

Druhá knížka od skvělé autorky Ursuly Poznanski, která se mi dostala do knihovničky. Opět nezklamala - napínavý děj, který ke konci tak graduje, že není možné knihu odložit.

hana2111
30.12.2017 4 z 5

První půlka byla hodně rozvláčná, nic moc akce a nemohla jsem se začíst (asi i vlivem básní a celkově "čtení smyslu" poezie). Ale druhá půlka mi to vynahradila. Zápletka s Jugoslávií byla zajímavá. Cíleně se vyhýbám válečným filmům i knížkám, tohle moc nezvládám a když jsem i jen četla ten krátký kousek, ve kterém se minulost popisovala, nebylo mi z toho vůbec dobře.
Každopádně knížku rozhodně můžu doporučit, cením si velmi zajímavého nápadu a řadím k oblíbeným knihám. Už se těším na Hlasy... :)

misuii
29.12.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

SilvieSisinka
29.12.2017 4 z 5

Pul knihy se tahl.Az konec byl napinavi.I tak me kniha bavila.

intelektuálka
28.12.2017 4 z 5

Tak podle mě hodně zdařilá krimi.. Po nálezu dvou mrtvých nachází Bea stopu na Facebooku ve skupině přátel poezie, a to poezie koketující z odchodem ze světa.
Pro mě hodně zajímavé - spousta překladů krásných básní.
Ale stopa k vrahovi vede do minulosti...
Doporučím a přečtu si další knihy této autorky.

petrarka72
19.12.2017 4 z 5

Dva mrtví, co se prý neznají, poezie, Salcburk, Jugoslávie a zajíček v své jamce... Nenápadný, skoro poklidný začátek, dobře dávkované napětí a žhavé finále. Prima.

efka.saf
07.12.2017 5 z 5

Druhá knížka od Ursuly a opět jsem se nenudila ani chvíli. Tato žena opravdu píše neuvěřitelně svižně, poutavě a s úžasnou lehkostí. Příběhy jsou zamotané, složité a většinou začínají v dávné minulosti. A za těchto okolností vždycky pomsta stojí za to :). Velmi sympatičtí jsou mi i hlavní vyšetřovatelé a vývoj jejich vzájemného vztahu je do příběhu vložen opět velmi citlivě. Osobně mě zajímá, jak se bude vyvíjet dál.

Stejně jako v předešlém díle se Ursula s ničím nepárala a vhazuje nás do víru dění na prvních stránkách a už nám nedá vydechnout až do konce. Ani mně básnický svět nic moc neříká a pokud jde o poezii, jsem doslova tabula rasa, ale nic to nemění na tom, že to bylo velmi zajímavé a opět neotřelé prostředí pro vraždění (ještě ve spojení s fb) a do určité míry i poučné. Básně byly opravdu nevšedním doprovodem pro celý příběh.
Co se týče závěru, ten byl v tomto případě opravdu docela divoký a uvědomila jsem si, že Beatrice s Florinem vlastně sami nic moc nevyřešili, spíš jenom rozkryli střípky, které se jim až ve staré autodílně všechny pospojovaly dohromady. Ale vadilo mi to? Vůbec! :) Já jsem nakonec dostala všechny odpovědi na své otázky, a proto jsem byla čtenářsky opět dokonale uspokojena.

Suma sumárum, kniha Slepí ptáci mi ve výsledku zprostředkovala opět další skvělý čtenářský zážitek, jehož pozadí mi přišlo ještě tragičtější, než u knihy Pět. Vlastně v tragickém pozadí knih spatřuji lehkou paralelu s mou další nesmírně oblíbenou autorkou Yrsou Sigurdardöttir, byť každá píše úplně jinak.

martina.tim
26.11.2017 3 z 5

Příběh nebyl vůbec špatný, ale ve spoustě chvil mi přišel jakoby autorka vařila z velké množství vody. Je pravda, že básně mi absolutně nic neříkali. Nechápala jsem souvislosti a konec sice nebyl nudný, ale už to nedokázal zachránit. Volím zlatý střed a to 3 a čtvrt hvězdičky.

renefer
22.11.2017 3 z 5

Trochu zašmodrchané, po přečtení jsem si ještě srovnávala v hlavě, kdo koho vlastně zavraždil.

oolinkaa
11.11.2017 4 z 5

Super..ac mi nic poezie nerika, kniha me bavila..socialni site a facebook je aktualni tema, takze zakomponovat ho do deje super napad..miluji knihy od ursuly

beruska
07.11.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla ráda, ale předchozí dílo paní spisovatelky - "Pět" - to nepřekonalo..

Dousabel
21.10.2017 3 z 5

Tak s touto knihou jsem měla trochu problém. Hlavně v tom, že občas mě bavila a občas nebavila a ta druhá možnost dosti převládala. Zápletka mi přišla moc neuvěřitelná a kostrbatá a poezie, za to autorka nemůže, té já nerozumím, takže mě tam spíše lezla na nervy.