Slepí ptáci

Slepí ptáci https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301744/bmid_slepi-ptaci-WvV-301744.jpg 4 555 160

Beatrice Kaspary série

Dva mrtví v salcburském kempu. Ona uškrcená, on zastřelený. Že by čin zhrzeného milence? Zdá se ale, že ti dva neměli vzájemné kontakty. Nebo je první dojem mylný? Salcburské duo vyšetřovatelů Beatrice Kasparyová a Florin Wenninger sleduje stopy, které mrtví zanechali na internetu. Najde je na facebooku, kde oba byli členy skupiny, kde se publikují básně plné temných poselství o strachu a smrti. A pak zemře další z milovnic poezie…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Blinde Vögel , 2013

kabrnak
30.12.2016 4 z 5

Četl jsem všechny knihy od Ursuly Poznanski, a bohužel musím přiznat, že u této mi docela trvalo než jsem se začetl, místy mi přišla trochu zdlouhavá (né úplně nudná, ale zdlouhavá ano)... ovšem posledních cca 70 stran mi uteklo opravdu rychle a kvůli tomu stála ta kniha za to :)
Ikdyž připouštím, že Pět ale i Erebos a Saecelum mě bavilo více...
Přesto se těším na další knihy od Ursuly Poznanski...

MahulenaK
27.12.2016 3 z 5

Pět mě bavilo víc. Měla jsem trochu problém s Poetickou skupinou, úryvků básní bylo poměrně hodně, a pro pochopení to nebylo nutné. Autorka nakonec stejně všechno na závěr dovysvětlí i pro ty méně chápavé :-) Navíc, opravdu mě děj bavil až v poslední třetině.

gad
26.12.2016 5 z 5

Spokojenost. Četla se mi velice dobře, stejně jako první díl. Hlavní hrdinka je mi sympatická, i když někdy věci moc řeší. Aktuální téma, zajímavá zápletka.

ankaras
26.12.2016 5 z 5

Druhý díl ze série přidal na grádech a to se mi fakt zamlouvá :).

Modrina
21.12.2016 4 z 5

Účet na FB nemám, ale lehké povědomí o tom, jak funguje, ano. Domnívám se, že to stačí. Příběh sám byl zajímavý, motiv velmi silný, postavy byly podle mého vykresleny velmi dobře - přesto mi knížka sem tam malinko drhla, asi neumím přesně popsat, proč. I já souhlasím s tím, že Pět bylo lepší, ale přesto se mi Slepí ptáci líbili a myslím, že stojí za přečtení.

LuckaH2
12.12.2016 3 z 5

Velke plus za moderni tema - Facebook, i kdyz pokud ho nekdo nema, nebude chapat (nejaky slovnik nebo legenda by neuskodila).Ale Pet se mi libila mnoh vic. Proste jsem se do toho nemohla zacist, nemela jsem pocit ze musim pokracovat. Zajimavy motiv a rozuzleni.

Danago
09.12.2016 3 z 5

Zamě o hodně slabší než kniha Pět, která mě nadchla daleko víc. Od této autorky jsem čekala mnohem lepší knihu. Pro mě zklamání.

Vilas1979
08.12.2016 4 z 5

První díl s geocachingovou tématikou jsem přečetl nedávno, druhý díl vyšel jako na zavolanou krátce na to. Hodně jsem se na něj těšil, Poznanski ráda píše o moderních technologiích a dokáže na nich postavit velmi propracovanou a dobře promyšlenou zápletku. Tentokrát se detektivové Bea a Florin ponoří do hlubin sociální sítě Facebook, nemalou část tak tvoří přepisy komentářů a chatové komunikace. O čtivosti myslím nejlépe svědčí fakt, že jsem knihu přečetl asi za tři dny, nerad jsem ji odkládal a rád se k ní vracel. Autorka vedle budování hlavní linie neopomíjí ani soukromý život obou detektivů, ale nepřehání to, jak občas bývá u ženských autorek zvykem. Je toho zkrátka tak akorát, aby nám postavy přiblížila a zároveň z detektivky neudělala růžovou knihovnu. I přes nepochybně pečlivou přípravu se však Poznanski nevyhnula několika nelogičnostem. Kniha se odehrává v roce v 2013, přesto detektivové úplně ignorují existenci smartphonů, Facebook v telefonu v té době byl naprosto běžný, mezi mladými lidmi kolem dvaceti let zcela určitě. Místo toho všichni nosí po venku laptopy, které jsou neustále připojeny k internetu jakoby to byla samozřejmost. Trošku naivní představa. Závěr mne lehce zklamal, zápletka se ukázala až moc překombinovaná a snad i přitažená za vlasy, čekal jsem něco trošku jiného, ale nevadí, cesta k jejímu rozluštění byla parádní a užil jsem si jí. Další knihu autorky si rozhodně nenechám ujít. Zarazilo mne neuvěřitelné množství chyb v elektronické verzi knihy, nevím zda se jedná o špatnou práci korektora nebo byl problém kdesi mezi korektorem, vydavatelstvím a čtečkou.

kikies
03.12.2016 4 z 5

Líbí se mi moderní témata autorky, její hrdinové, napínavost a čtivost příběhů. Co se mi na Slepých ptácích už tolik nelíbilo, byla v podstatě naprostá absence informací o pachateli - nebývá zvykem, že se o vrahovi a jeho pohnutkách dovídáme vlastně až na posledních stranách, byl to pro mě v detektivce cizí prvek, protože člověk pak nemá o čem přemýšlet, koho obviňovat.... Celou dobu to nedávalo smysl, všichni byli vedle jak ta jedle a vše se rozsekne na posledních stranách...? Ne, tenhle styl - pokud to byl styl a ne chyba zapříčiněná nepříliš promyšleným postupem nebo snad nějakým tlakem na autorku či časovou tísní - mi moc nevyhovuje. Je fajn, že vrah byl nakonec takový, jaký byl, ale podle mě si zasloužil více prostoru a jeho motiv větší propracování a větší hloubku.

azraelka
02.12.2016 4 z 5

Čekala jsem dalšího klasického vyšinutého vraha a ono se z toho vyvinulo něco jiného. To bylo skvělé. Jinak ta soukromá linka vyšetřovatelky a její potíže s exmanželem a jejím parťákem, kterého tak trochu chce, mi přišly zbytečné a moc mě nebavily.

Irsaf
20.11.2016 3 z 5

Vůbec jsem se do knihy nemohla začíst a spíš mě nebavila.

PetraBery
15.11.2016 4 z 5

Na další knihu této autorky jsem se těšila a rozhodně nejsem zklamaná... Opět povedený detektivní příběh s vyšetřovatelkou Beou a jejím parťákem Florinem... Tentokrát je hlavní nitkou fenomén naší doby - facebook. Zápletka propracovaná, chování i vztahy v příběhu uvěřitelné... Za mne ano, líbilo.

gossipavlina
29.10.2016 3 z 5

U.P. si jako pozadí ke svým příběhům vybírá moderní a zajímavá témata nebo prostředí. Nejinak tomu bylo i v případě Slepých ptáků, zde použila jako nástroj zvýšení zajímavosti facebook.
Další věc, co se mi líbí, že v jejích detektivkách jsou vyšetřovatelé lidští, normální, bez nadpřirozených schopností. Zápletku má vždy propracovanou.
Ale......
Mám trochu pocit, že Slepí ptáci byli napsání resp. „ušiti horkou jehlou". Jako by se nedokázala ponořit víc do hloubky příběhu. Proto „jen" 3 *
U této autorky jsem zvyklá na lepší počin.

dominika2585
27.10.2016 2 z 5

Za mě ně. Celé mi to přišlo takové zmatené, rozuzlení přichází velmi rychle asi na posledních dvaceti stranách. Jinak pro mě čtení o ničem.

Didi15
26.10.2016 5 z 5

Takže tuhle autorku jsem si oblíbila od knihy Pět, která mě zároveň přivedla i na geocaching. Těšila jsem na nějakou novinku a přisli Slepí ptáci. Opět musím konstatovat, že je to skvěle a čtivě napsáno. Jedna z dalších knih, kterou musíte dočíst co nejdřív, abyste věděli, jak to všechno dopadne. Florina a Beatrici jako vyšetřovatele vysloveně miluju.
Co se týče facebooku, zase jsem byla utvrzena o tom, že tato ,,věc,, pouze obírá lidi o čas a veškeré osobní vztahy, navíc může být velice a velice nebezpečná. Ursula , výborně.

Thanyss
25.10.2016 4 z 5

Facebook je fenomén dnešní doby. Kdekdo tam na sebe prozradí veškeré myslitelné i nemyslitelné informace a nikomu to nepřijde divné. Uživatelé se vesele přihlašují do všemožných skupin, které se dotýkají jejich zájmů. Ale co když se přihlásíte do skupiny, jejíž virtuální vody si někdo označil jako svůj lovecký revír? To, co zpočátku postujete jako nevinnou báseň, momentku z procházky, své myšlenky, vás může stát i život.
Slepí ptáci minimálně nutí k zamyšlení, zda je naše domnělá internetová anonymita tak bezpečná. Přečtěte si, zamyslete se a bavte se...

Atak
24.10.2016 4 z 5

Abych pravdu řek byl jsem po celou dobu čtení zmaten, závěr nabral na rychlosti a vše zapadlo kam má :)

Babouš
12.10.2016 5 z 5

Detektivka zasazená do rakouského Salcburku. Perfektní atmosféra a výborně vykreslené vztahy mezi vyšetřovateli. Slepí ptáci se podle mého názoru budou líbit těmto skupinám: fanouškům poezie, fanouškům sociálních sítí a fanouškům detektivek. Ursula Poznanski píše skvěle, takže pokud do jedné z těchto tří skupin spadáte, s chutí do toho!

kneslova
09.10.2016 4 z 5

Velice slušná detektivka jak bývá od této spisovatelky zvykem...

Luciecs
08.10.2016 5 z 5

Tak na tuto knížku jsem se vysloveně těšila... Byla jsem jak na trní a pořád nahlížela do výloh knihkupectví. A podařilo se :) Kniha mne pohltila .. Výborné téma dnešní doby - přečteno za jediný den. Za sebe dávám pět hvězd a budu nakukovat, zda se nechystá další dílko této autorky.