Erebos – Hra, která zabíjí!

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87451/big_erebos-hra-ktera-zabiji-SpR-87451.jpg 4.2996

Erebos 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Erebos, 2010

Kniha Erebos – Hra, která zabíjí!

-knihomolka-

Dobrá pointa, na nic podobného jsem zatím nenarazila a myslím, že díky tomu brzy sáhnu po další fantasy knize. Autorka píše čtivě a ten konec mě překvapil, takovouto pointu jsem nečekala a bylo to příjemné rozuzlení.

chaera

Slušná jízda. Vzhledem k tomu, že mě hraní videoher živí, jsem si tuto knihu zkrátka musela přečíst. Od této autorky jsem četla již Saeculum a to mě nadchlo, takže to pro mě byla sázka na jistotu. Z počátku jsem měla problém pochopit mechaniku hry ("vždyť tohle by přece nefungovalo v reálných hrách"), ale na konci je vysvětleno, jak Erebos funguje, za což má autorka velké plusové body. Kniha má spád, nechybí akce, propracované postavy ani trocha romantiky. Konec možná zbytečně protáhlý, i když chápu, že byla snaha vysvětlit a uzavřít všechny zápletky. Jen mi přišlo, že se to dalo udělat v kratším odstavci. Už je i druhý díl, bohužel pouze dostupný v němčině. Tak snad se brzo dočkáme překladu, protože tohle byl parádní díl. 4.5/5

Hanncha

Kniha se četla velmi dobře, děj byl napínavý a velmi dobře vykreslený a skvěle to vystihla @KnihomolkaAnna : "Nic, co bych si toužila přečíst víckrát než jednou, rozhodně však nic, co by mělo upadnou v zapomnění ve druhé řadě knihovny."

KnihomolkaAnna

Elsa14

Je znát, že se jedná o autorčinu prvotinu. Před touto knihou jsem četla Pět, na které nedám nikdy dopustit, a poté ještě Slepé ptáky a Cizince, které nebyly špatné. To samé platí pro Erebos. Když ho člověk přečte až do konce, zjistí, že to není vůbec špatná kniha. Myslím si, že kdyby tento příběh vznikl až později, bude potenciál myšlenky mnohem lépe uchopen.

uzasna
28.12.2021

nedočítané ... nevedela som sa preniesť cez prvé strany, nudila som sa, pre mňa nezaujímavý dej

roso.mak
16.08.2021

Skvělé a napinavé čtení se zajímavým rozuzlením. Kdo si pamatuje skandál kolem Modre velryby, kdyby kniha nebyla napsana před tím, měla bych pocit, že tím byla inspirována.

Jen to zařazení do štítku liteRPG mi nesedí. Ano, hraje se tam hra, ale mnohem víc mi to připomínalo knihu Zrcátko, než třeba Cestu Šamana. Nejde tam o to jak hrají hru, ale o tajemství té hry. Ne všechny knihy o starcích se odehravaji na moři.

NikolOt
07.05.2021

Nejsem sice cílová skupina, ale příběh byl tak poutavý, že se nedalo od knihy odtrhnout.