Erebos – Hra, která zabíjí!

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87451/erebos-hra-ktera-zabiji-SpR-87451.jpg 4.2846

Erebos (2010)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Erebos – Hra, která zabíjí!

Mirin1349

Příběh kombinující zabijáckou počítačovou hru, umělou inteligenci, manipulaci s lidmi, přátelství, čestnost, morální dilema… Knížka byla neskutečně napínavá a přečetla jsem ji jedním dechem. Hezky nám taky servíruje nepopiratelný fakt, že moderní technologie a umělá inteligence jsou dobrý sluha ale zlý pán. Nemyslím, že bylo nějaké takové poselství primárním cílem autorky, mně osobně ale možná trochu přinutí přemýšlet, jestli za obrazovkami mobilu a PC netrávím víc času, než je potřeba.

Sariklen

Druhou půlku knihy jsem musela přečíst naráz, jedno, že jsem ji zaklapla až ve tři ráno. Pohltí vás stejně, jako Erebos pohltí postavy v knize. Zvraty a napětí skoro na každé stránce. Konec vás jen přesvědčí o tom, jak je všechno do puntíku promyšlené a propojené.

kruppe

Dobře se to čte, když jste unavení, chcete vypnout a nechce se vám moc u knihy přemýšlet. Je v ní několik celkem podstatných nelogičností, které knihu brzdí...

Sany87

Moc pěkná kniha. Bavila mě

Amolein
10.12.2018

Dočteno. Trvalo to sice trochu déle, ale jenom kvůli tomu, že nebylo moc času. Jinak se kniha četla jedním dechem. Zažíval jsem u ní takové ty stavy, ještě jednu stránku a už půjdu spát a najednou koukáte, že jsou dvě ráno. Jedná se o strhující čtení. Nevím, jestli je to paradox, ale kniha je o závislosti na hře a sama vytváří závislost na čtení. Postupné rozkrývání událostí směřuje k nečekanému, přesto uvěřitelnému závěru. Hlavně v závěru knihu prostě nejde odložit, dokud nezjistíte, co za vším vlastně stojí.
Slabší je začátek knihy, kdy vám množství postav (středoškolských studentů i herních postav) může připadat nepřehledné. Ale čase je začnete poznávat více a zorientujete se. Taky se jedná o žánr Young Adult literatury, ale to tady nebude vadit ani dospělému čtenáři. Uvažování i jednání teenagerů je tu zase dobře uvěřitelné.
Knihu jsem dostal od své sestry, protože ví, že hraji počítačové hry. :) Nedokážu tedy úplně posoudit, jaký zážitek by kniha přinesla těm, co s počítačovým hraním nemají zkušenosti. Mnoho pasáží knihy se totiž odehrává ve fantasy světě počítačové hry.

sgjoli
09.12.2018

Tohle bylo naprosto neuvěřitelný! Erebos je rozhodně jedna z nejlepších knih, co jsem letos přečetla. Kniha mne do sebe pohltila od první stránky a já se vůbec nedokázala od čtení odtrhnout. Skvěle napsané, skvěle vymyšlené, skvěle pojaté postavy. Já jsem naprosto nadšená. Skoro se mi ani nechce věřit, že tuhle knihu napsala ta samá autorka, co knihu Hlasy, která se mi moc nelíbila. :-D Protože mezi Hlasy a Erebosem je propastný rozdíl. Erebos byla fakt pecka. Hrozně moc doporučuju, pokud jste ještě nečetli!

OndřejMergl
19.11.2018

Knih s podobným tématem (hrou přenesenou do reality, manipulací s hráči) už jsem pár četl, takže jsem čekal hlavně, jestli mi bude dávat rozuzlení smysl a postavy budou jednat reálně a smysluplně.

No, spokojený jsem tak napůl. Ne, že by se něco takového nemohlo stát, ale na konci si přijdu trošku ošizený, že z toho šlo vytřískat více.

nikola3
26.10.2018

Knihu jsem chtěla odložit už jenom kvůli typu PC hry. Po prvním dnu čtení záložka skončila na straně 174 a já byla nadšená. Kniha vás vtáhne stejně jako hra hráče. Měla jsem úplně stejné pocity,jako kdybych hrála hru : " nepropasnu něco,když teď nebudu číst? Neměla bych raději číst dál místo spánku?". O knize se mi zdálo. Absolutně top!!

pro děti od 13 let strach počítačové hry rakouská literatura

Ursula Poznanski