Erebos – Hra, která zabíjí!

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87451/erebos-hra-ktera-zabiji-SpR-87451.jpg 4.2886
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Erebos, 2010

Kniha Erebos – Hra, která zabíjí!

Kacennnka
10. listopadu

Tahle kniha je hrozne aktuální. Příběh o hře, která zasahuje do soukromých životů hráčů, plnění questů... Tohle si přečtěte, bylo to výborný.

ArwenAragorn

Světe div se, sci-fi a navíc s počítačovou hrou, a mně se to líbilo! O tom, jak se dá geniální výtvor spolehlivě zneužít u mládeže (a určitě nejen u nich). A líbilo se mi víc ve virtuálním světě. Měla jsem ale takový pocit, že na posledních asi 100 stranách kniha začala ztrácet na tempu a konec mi přišel nějak málo dramatický. Ale vykročila jsem do světa sci-fi a snad taky trošku fantasy a zkusím ještě něco dalšího.

Metla

Brala jsem "Erebos" z knihovny s notnou dávkou skepse, protože, co si budeme nalhávat, když mám náladu (a čas) na počítačovou hru, prostě sednu ke kompu a pařím. Čtení o tom, jak hraje někdo jiný, se interaktivnější formě stěží může vyrovnat. Kupodivu však příběh o školácích, co propadli tajemstvím opředené hře, nebyl vyloženě marný. Zápletka s virtuální realitou nevybíravě zasahující do všedních životů má své dobré momenty i úsměvné lochny v logice, nicméně v rámci young adult škatulky si není na co stěžovat. Správný věk pro tuto knihu jsem bohužel minula téměř o čtvrt století, nenašla jsem cestu k sobeckému, hormony zmítanému smradovi v hlavní roli ani k ostatním postavám. Nick se choval přiměřeně své pubertě, což nesnižovalo mou touhu vlepit mu pár výchovných, vzduchem chlazených.
Být mi nějakých 15 (+/- 3 roky), stačil by zážitek jistě na čtvrtou hvězdu. A mít k tomu všemu ještě camprlíka, možná by "Erebos" dostal plnou palbu. Za usedlé maminy (postižené PC hravostí) dávám tak 60-65%.

wlado

Pekné čítanie s prvkami sci-fi.

bacouch

Knihu jsem si přečetla v rámci čtenářského klubu, protože sci-fi moc nečtu a s počitačovými hrami jsem skončila někde u Sims 2. Nicméně mě přiběh velice zaujal, po první třetině jsem to viděla na jasných 5 hvězd. Později bohužel autorce došel trochu dech a nesedělo mi vypointování příběhu. To mi přišlo ale velmi přitažené za vlasy. No každopádně, kromě těchto dvou věcí se mi kniha líbila velmi.

Irsaf

Tento příběh se mi fakt líbil...
Četla jsem knihu v rámci čtenářského klubu CBDB a jsem ráda, že jsem nevynechala...
Bavilo mě to...

Dolik13

Dlouho jsem se na tuto knihu těšil. Miluju knihu Saeculum od stejné autorky, a především jsem vášnivý hráč počítačových her. Nutno dodat hned na začátku, že v půlce knihy jsem chtěl hlavní postavu Nicka regulérně zabít. Strašně mi lezl na nervy, jeho závislost a posedlost hrou mi k němu vytvořila naprosto intoleranci. :D Ale vím, že to byl cíl. Celkově se mi děj knihy líbil, i přes některé nelogičnosti (Jak zjistil posel, že Nick nedal učiteli nic do čaje)? Závěr a logické vyústění mi přehnané nepřišel.

mandari

Kniha byla opravdu poutavá. První dvě třetiny jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Poslední část je za mě jak z jiné knihy. Z první části jsem měla dojem, že čtu psychologické drama a pak spíš detektivku :) Ale rozhodně stojí za přečtení :)

pro děti od 13 let strach počítačové hry rakouská literatura

Ursula Poznanski