Erebos – Hra, která zabíjí!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87451/big_erebos-hra-ktera-zabiji-SpR-87451.jpg 4.21037
Série:

Erebos 1.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Erebos, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (279)

Kniha Erebos – Hra, která zabíjí!

DK197
22. dubna

E-KNIHA: Erebos je milým překvapením. Příběh má svižné tempo a zajímavou dějovou linku. Nečekané rozuzlení a napínavý závěr. Rozhodně doporučuji a myslím, že kniha potěší i čtenáře mimo cílovou skupinu. Vytkla bych možná jedině to, že přes počet stran všechno ubíhá natolik rychle, že si vlastně ničeho moc neužijete. Čekala bych více času ve hře. Více úkolů. A pomalejší rozplétání celého příběhu. Ale nehledě na to je kniha velice zdařilá. Takže ještě jednou, já doporučuji.

Biba_with_Book
24.10.2022

Celkem masakr musim rict, autorka dokaze udrzet napeti od zacatku do konce.
Sama casto hraju ruzne hry na PSku a vim jak dokazou cloveka uplne pohltit, takze tema mi bylo blizke.


Miška74
06.07.2022

Ačkoliv se jedná o YA, byla jsem zvědavá a tak jsem po ní sáhla. Autorku mám ráda a její knihy patří mezi mé oblíbené. Moc se mi líbilo, že příběh je o mládeži a počítačové hře. Díky tomuto tématu se povedlo přimět svého syna (absolutního ignoranta knih) k jejímu přečtení a světě div se, líbila se mu. Pointa příběhu se mi moc líbila, knížka se četla moc dobře a dej pěkně uprašoval. Spojení virtuálního prostředí hry s realitou bylo hodně zajímavé.

HYPNOS88
16.02.2022

Poměrně slušně slušné dílo. Trochu více YA než bych čekal/doufal, ale i tak super čtení. Než jsem začal číst, vytvářel jsem si v hlavě různé varianty, jak bude příběh uchopený. Tento mě nenapadl, ale postupně jsem se do do toho dostával, až jsem chvílemi musel číst, číst, stejně jako v knize "hrát, hrát". Což je snad cílem každé dobré knihy. Čtenáře natolik pohltit, že musí dál a dál. Ve své věkové čtenářské kategorii skvělá kniha.

miri.f
24.01.2022

Zatím nejslabší ze všech knih, které jsem od autorky četla a to nejspíš jen proto, že nejsem zrovna skalní fanoušek počítačových her. Vzhledem k faktu, že se jedná o její prvotinu a také k tomu, že autorka s každým dalším napsaným příběhem zraje jako to nejlepší víno, je to polehčující okolnost, která mě od dalšího čtení rozhodně neodradí. Přiznám se, že popisování herního obsahu mě příliš nebavilo a občas jsem se ztrácela v tom množství vedlejších postav. Zatímco počínání Sariuse jsem s mírnou nelibostí jen tak přelétla (a něco málo z toho úplně přeskočila), příběh Nicka Dunnmora mě oslovil víc a celkem mě bavil. Finále bylo grandiózní, i když popravdě ani ne příliš překvapivé...

-knihomolka-
18.01.2022

Dobrá pointa, na nic podobného jsem zatím nenarazila a myslím, že díky tomu brzy sáhnu po další fantasy knize. Autorka píše čtivě a ten konec mě překvapil, takovouto pointu jsem nečekala a bylo to příjemné rozuzlení.

chaera
18.01.2022

Slušná jízda. Vzhledem k tomu, že mě hraní videoher živí, jsem si tuto knihu zkrátka musela přečíst. Od této autorky jsem četla již Saeculum a to mě nadchlo, takže to pro mě byla sázka na jistotu. Z počátku jsem měla problém pochopit mechaniku hry ("vždyť tohle by přece nefungovalo v reálných hrách"), ale na konci je vysvětleno, jak Erebos funguje, za což má autorka velké plusové body. Kniha má spád, nechybí akce, propracované postavy ani trocha romantiky. Konec možná zbytečně protáhlý, i když chápu, že byla snaha vysvětlit a uzavřít všechny zápletky. Jen mi přišlo, že se to dalo udělat v kratším odstavci. Už je i druhý díl, bohužel pouze dostupný v němčině. Tak snad se brzo dočkáme překladu, protože tohle byl parádní díl. 4.5/5

Hanncha
18.01.2022

Kniha se četla velmi dobře, děj byl napínavý a velmi dobře vykreslený a skvěle to vystihla @KnihomolkaAnna : "Nic, co bych si toužila přečíst víckrát než jednou, rozhodně však nic, co by mělo upadnou v zapomnění ve druhé řadě knihovny."

1 ...