Saeculum

Strávit pět dní v hlubokém lese a zkusit žít jako ve středověku vypadalo jako výborný nápad. Bastian by si však tento zážitek v klidu odpustil. S účastí na výpravě souhlasil jen kvůli své lásce Sandře. Parta dobrodruhů se vydává na cestu i přesto, že místo, kde chtějí tábořit, bylo kdysi prokleto. Staré povídačky o tom, že kdo do lesa vstoupí, nevrátí se už zpět, nikdo nebere vážně. Během první noci přijde prudká bouře a z tábora zmizí první člen výpravy. Zbydou jen podivné vzkazy vyryté do kůry stromu. Když se ho ostatní vydají hledat, začnou bloudit. Pak se ztratí další z nich… Jak velkou udělali chybu, když nebrali varování vážně? Nechá je les vůbec odejít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219584/saeculum-rRB-219584.jpg 4.3455
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Saeculum

DericCaster
předevčírem

Po nějakém čase, co jsem četl Erebos, jsem dostal chuť na další setkání s autorkou a učinil tak prostřednictvím knížky Saeculum. Samotný příběh je o jakési hře na středověk, kde však ne vše musí být hra... Knížka se hezky četla a zhruba od poloviny jsem hltal každou stránku. Závěr knížky mne pak velmi překvapil a ač by to tak asi mělo být, přesto ve mne zůstal spíše slabý pocit rozpačitosti. Něříkám, že je závěr příběhu špatný a dává smysl, ale tak nějak jsem čekal něco více v duchu knížky... Přesto si myslím, že Saculum je hezký příběh a určitě stojí za přečtení.

RemiBlack

2019/32
Tak já nevím. Na jednu stranu, je to zajímavá knížka, mimo tu mou komfortní bublinu. Ale já mám tu bublinu docela ráda... ;)
Sice vím, co je to larp a tak podobně, ale nějak extra mě tahle knížka nezaujala. Některé postavy mi vůbec nesedly, ale jak říkám, změna žánru občas nezaškodí. :) Asi jen nejsem na tyhle duchařsko-"hororové" typy.

wlado

Kniha určená skôr pre mládež ako pre skôr narodených. Dej je prekombinovaný, no kniha je čitateľná.

Imy

Výborně napsaná čtivá kniha.

pavel9989

Od autorky jsem dříve četl knihu Pět (jako hráč geocachingu), a ta se mi líbila, i když mi děj chvílemi přišel přehnaný. Kniha Saeculum byla tedy má druhá od této autorky a velice mě překvapila. Příběh s trošku středověkou tématikou je velice zajímavý. Když jsem knihu četl, pokaždé jsem se těšil na další a další stránky. Ačkoliv jsem přemýšlel, jak by mohla kniha končit, tak mě konec překvapil. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Mirin1349

Na knihách od Ursuly se mi moc líbí, že se jejich děj zpravidla odehrává v zajímavém prostředí nebo využívá neotřelé metody. Moje první knihy Erebos se mi moc líbila, bohužel jejích kvalit už v mých očích žádná další nedosáhla a nejinak je tomu v případě Saecula. Rozjezd byl rozvláčný, pasáže po příjezdu do tábora byly o úroveň výš, ale přesto jsem měla mrazení v zádech jen párkrát, konec byl čtivý. Pravda, moje chyba byla od knihy očekávat napětí jako v Blair Witch, ale přeci jen jsem čekala o dost víc. I přes to všechno se mi knížka dostala pod kůži a rozhodně o ní nemohu tvrdit, že by byla špatná. Co ale rozhodně vyzdvihuji, je skutečnost, že v knize nikdo nezemřel. Je to příjemná změna a navíc důkaz, že autorka je šikovná vypravěčka.

Cleo De Nile

Tohle byl hodně zvláštní příběh... Po přečtení anotace jsem stále nevěděla, co od toho očekávat, a byla jsem příjemně překvapena. Námět je velmi originální a neotřelý, jak to ostatně Ursula Poznanski umí, knížka postupně graduje a já si samým napětím skoro kousala nehty, zkrátka jsem byla jako na trní, jak to celé je. Většina postav mi byla sympatická, včetně hlavního hrdiny, a moc jsem jim fandila, ať se dožijí konce. Na larp ale asi nikdy nepojedu.

ElizabethB

Perfektná kniha plná napätia, tajomstiev a nenahraditeľného čara. Dej je perfektný, nenudíte sa, pokojne by ste s knihou strávili celú noc aj s vedomím, že ráno musíte vstávať. :D