Cizinec

V Joannině domě náhle stojí cizinec. Tvrdí, že je její životní partner. Ale ona ho dosud nikdy neviděla. Erik se večer vrací domů ke své Joanně. Ale ona ho nepoznává. Myslí si, že se k ní ten cizí muž vloupal. V domě nejsou žádné jeho věci. Žena. Muž. Čím víc se pokoušejí situaci pochopit, tím je zamotanější. Někdo tu hraje děsivou hru. Hru, která se brzy projeví jako smrtelně nebezpečná pro oba…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364858/cizinec-UNx-364858.jpg 3.7235

Fremd (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

dominika2585
včera

Já jsem spokojená. Kniha mě velmi bavila, něco mě nutilo číst pořád dál a dál, a zjistit co se vlastně děje. Dlouho jsem netušila komu z postav mám vlastně věřit. Ke konci už mi začínalo svítat, a závěr knihy moje domněnky potvrdil. Přečteno během jediné noci, což svědčí samo o sobě :)

MartulkaS
05. listopadu

Musím uznat, že chvilkami to bylo opravdu přitažené za vlasy, vlastně celý ten příběh byl takový dost nepravděpodobný (tím to u mě ztrácí body), ale četlo se to skvěle. Střídání kapitol z pohledu Joanny a Erika byl dobrý nápad. Čekala jsem, ale jiné rozuzlení, trochu mi v té knize něco chybělo (možná aspoň trochu víc té reality :D ). A ten konec byl takový nedořešený, zajímalo by mě jak to dopadlo, zda si Joanna vzpomněla, co Gavin atd....

Phorbo
02. listopadu

Zajímavá anotace a známé autorčino jméno mě přesvědčilo o rozečtení Cizince. Bojoval jsem, a i ve čtvrtině knihy stále bojujis pocitem, že je něco špatně s překladem. Inu, možná ne s překladem, ale třeba s němčinou překladatele, nebo jen Ursula prostě neumí psát. Náměty u Pět, Erebos a i tady jsou zajímavé, skvěle se vyvíjí, ale postavy jsou předvídatelné, ploché a mnohdy nudné.
Abych jen nehanil, je zajímavé v prvních kapitolách sledovat vývoj situace z pohledu Joanny a Erika, ale později opakující se přímá řeč hrozně ruší text. Koho baví číst to stejné během pěti minut dvakrát? Pak "přímo-řečové repete" téměř mizí a střídají ho jen vnitří otázky a stránky plné dohadů obou hrdinů, co je a co není pravda, aniž by se příběh nějak znatelně vyvíjel.
Po dočtení se docela divím, že jsem knížku stihl za osm dnů. To se mi dlouho nepodařilo, asi doháním čtecí deficit z minulého roku. Nebo si jen vybírám lepší a silnější tituly. I když u Cizince i nejsem moc jistý, co si o něm myslet. Bylo to dobré, čtivé, plot twist zajímavý, ale od začátku standnu prohlédnutelný. Kdyby román vyšel před dvaceti lety, bude to trhák, ale psychologické poruchy a hypnóza? No žádná převratná novinka na nynějším knižním trhu...
Libí se mi hodně způsob, kdy snad mužskou část píše Strobel a ženskou Poznanski. Obě postavy se v myšlenkách vyjadřují krapet jinak. Stále si nejsem jistý, je-li psaní autorů, či překlad, nebo prostě jen divné německé vyjadřování (které je pro němce úplně normální) chybou v textech, ve vyjadřování postav a ve fádních odpovědích? Nevím, ale do další knihy od Poznanski se asi jen tak nepustím.

Nikkaa

Hodnotím kladně, zpočátku jsem si představovala něco jiného, vyvrcholení bylo překvapením,četlo se s lehkostí,těžko jsem knihu odkládala a nemohla se dockat až se dočtu překvapivého konce, doporučuji

theMarty

Zpočátku jsem očekávala slušnou hororovou povídku, konečný happyend to ale celé zkazil.

Digi28

na knihu jsem se tesila, ale v zaveru me celkem zklamala. cekala jsem trochu neco jineho

Blondebookdevil

Nechápala jsem, která bije až do posledních stránek. Joannina amnézie, vymazané vzpomínky a Erikova podivná práce. Všechno to najednou začne dávat smysl a konec to vše jen pěkně shrne. Myslím, že spolupracovat těchto dvou autorů fungovala perfektně, nejenom kvůli psaní z pohledu dvou hlavních postav. Zajímavé!

LittleK

Téma knihy bylo nadějné, ale celý průběh pro mně byl jako na houpačce. Nejprve ne příliš záživný začátek, poté chvíle napětí, kdy jsem si říkala, že je to konečně tady, ale poté to začalo být čím dál tím víc přitažené za vlasy. Rozhodně bych netvrdila, že je tato kniha nejhorší, některé jsem ani nedočetla, ale popravdě nemám pocit, že bych ji chtěla někomu doporučit. Snad si najde své čtenáře, ktr potěší. Já mezi ně bohužel nepatřím.

andrea4468

Pro mě zajímavá a fajn kniha, která mě bavila ale něco malého tam chybělo. Trochu mi vadilo přehnané chování hlavní hrdinky ale jinak dobré čtení. Závěr knihy jsem opravdu nečekala a dle mého je hodně realistický a k zamyšlení...

LadyCarousel

Začátek mě docela nudil a trvalo trochu déle, než mne příběh pohltil. Nejsem sice spisovatel, ale tak nějak mi přišlo, že se tam hodilo trošku jiné rozuzlení. *WANNABE SPOLIER* Ne ani tak že se jí snaží okrást, ale prostě něco trošku ještě jiného, tohle na mě bylo moc krimi. Ale celkově hodnotím nadprůměrně:)

Kamilka85

Kniha mě svým způsobem zklamala. Od autorky sem čekala mnohem více, protože předchozí knihy neměly chybu. Začátek poutavý, nebylo jasné, co se děje,na čí straně je pravda. Konec už nic moc.

Mišule_11

Zajímavá knížka, která je svým způsobem zvláštně napsaná! :) Samotný příběh mě zaujal, nedokázala bych se vcítit ani do jednoho z hlavního hrdinů..když by mě někdo ovlivnil jako Joannu a já díky tomu přišla o svou lásku nebo v případě Erika i o domov, nedokázala bych to..trochu i místy silnější příběh, který donutí alespoň chvíli po dočtení člověka přemýšlet! :)

Raimelli

To, co vypadalo jako svižné psychologicke krimi-drama, kdy si hlavně ze začátku nemohl být čtenář zcela jistý, na čí straně je pravda, se na konci vyjevilo jako sociálně-politický nesmysl pojednávající o novodobém záporném hrdinovi - pravicovém politikovi či byznysmenovi, nemajícím rád a cizince a zejména muslimy...

Zrzavá_Tereza

Jak už tu je zmíněné - je to akční, je to svižné. Dá se to. Neurazí, nenadchne.

adelaska

Mně se kniha moc líbila. Byla svižná, akční, bez hluchých míst a přečtená během pár hodin.

MíšaS.

Příběh nebyl špatný, četlo se to hezky, jeho a její pohled byl zajímavý, ale nevtáhlo mě to do děje. Přečetla jsem a nic víc to ve mě nezanechalo. Zákusek na dovolenou nebo víkend.

kiraa

Celkem vzato, nebylo to špatný, tedy tím myslím čtivost. Ovšem co se týče děje, uvěřitelnosti, zápletky a konce, tak to snad ještě nevymyslel ani "halyvůd entrtejment". Přistihla jsem se, že v okamžicích, kdy bych měla mít nervy jako prase, mi cukají koutky a usmívám se jako debil. Prostě americkej, akční, béčkovej film v knižním vydání.

DiLay

Tak mě se kniha líbila od začátku až do konce a snad nikdy jsem se u ni nenudila. Knihu jsem koupila kvůli tomu, že vyšla od Ursuly nová kniha a trochu mě překvapilo, že ji napsala s chlapem a nějak jsem nedokázala pochopit jak to sepíšou. Opravdu se mi moc líbilo, jak byla situace sepsána pohledem muže a pak ženy. Musela jsem číst pořád dál a hrozně mě zajímalo kde je vlastně ta pravda. Postavy Erika a Joanny byly moc sympatičtí. Za mě je to 5* s tím, že i konec byl opravdu dobrý a já jsem více jak nadšená.

jahlina

Do poloviny knihy jsem měla okamžiky, kdy jsem chtěla knihu odložit. Pak se mi přece jen podařilo se začíst a zvědavost, co se z té zápletky vyvine, mi nedovolilo knihu nedočíst. Rozuzlení mě však také nenadchlo.

medialstar

Příběh, který měl své silné i slabší chvilky. Občas jsem měla až dojem, že je cílovka teenage čtenář. Nebylo to špatné, ale jsou lepší.

Melaanie

Kniha se mi velmi líbila. Příběh vás nutí číst pořád dál, protože musíte vědět, proč si ona na něj nevzpomíná, proč on tvrdí, že je její snoubenec. Příběh měl spád a bylo to akční čtení. Mohu jen doporučit. Konečné rozuzlení je zajímavé.

jahoda444

Celkově mě kniha překvapila, protože jsem čekala něco jiného, více nudného, ale přesto dobrého. Počítala jsem, že mi kniha vydrží alespoň na týden, než jí přečtu, a proto mě překvapilo, když jsem jí měla už druhý den přečtenou.
Všechny kapitoly byly skvělé a u žádné jsem si něříkala, že jí mohli vynechat.
Celkově se mi líbilo, že skoro každá kapitola byla něčím akční a to rozuzlení ještě lepší.
Na závěr bych knihu zařadila mezi skvělé oddechovky.

Jamra

Velice čtivý, zajímavý děj. Člověk chvílemi neví, komu věřit.

koki.veru

Velice podareny pribeh. Knizku jsem precetla behem dvou dnu a nemohla jsem se od ni odtrhnout :-)

Petra024

Příběh Joanny a Erika je napínavý a zajímavý. Celý příběh mě chytnul a nepustil. Jenom mám možná takovou blbou otázku myslíte že bude pokračování? Pro někoho SPOILER!!!! Protože:
1. Jak to dopadne s Gavinem a jeho lidmi?
2. Co se stane když Erik s Joannou dají policii ten flash disk?
3. Co se stane s Gaborem?
4. Jak to bude s Joannou vzpomene si někdy na Erika?
5. A co Joanna udělá když slyšela od Bartsche jeho poslední větu? Přišlo mi že konec je hrozně otevřený ale jinak výborná kniha a DOPORUČUJI!!!!!

verca0794

Bombastický příběh, skvěle se četl, vtáhl a nepustil. Kdo lže?? Komu věřit?? Hlavní dvojici jsem drzela palce. Nechtěla bych být v jejich kůži. Doporučuji!!!

Pajina68

Kniha byla od začátku velice zajímavá, pouze v závěru se děj začal odvíjet v žánru, který není až tak můj oblíbený. Ale i přesto hodnotím čtyřmi hvězdičkami.

perpe2a

Skvělé, výborně napsané. Pohled na situaci ze dvou stran mě velmi zaujal. Do poslední chvíle nevíte, kdo je jaký, kdo lže a kde je pravda. Doporučuji, moc se mi líbila.

PetaPug

Skvělá a čtivá kniha. Doporučuji :)))

ivousekk

Vyborny thriller. Od prvnich stran se skvele cetl, vtahl a nepustil. Zapletka zajimava, ne moc obvykla a lehce konspiracni. I kdyz, kdo vi, nerealne to zas az tak neni. Ustredni dvojici jsem drzela palce. Na jejich miste bych nechtela byt ani nahodou. Doporucuji.