Cizinec

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V Joannině domě náhle stojí cizinec. Tvrdí, že je její životní partner. Ale ona ho dosud nikdy neviděla. Erik se večer vrací domů ke své Joanně. Ale ona ho nepoznává. Myslí si, že se k ní ten cizí muž vloupal. V domě nejsou žádné jeho věci. Žena. Muž. Čím víc se pokoušejí situaci pochopit, tím je zamotanější. Někdo tu hraje děsivou hru. Hru, která se brzy projeví jako smrtelně nebezpečná pro oba…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364858/big_cizinec-UNx-364858.jpg 3.7508
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Fremd, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (189)

Kniha Cizinec

zema.al
15. ledna

(+ SPOILER) Cože? Já pořád čekala vysvětlení a ono... žádné nepřišlo. SPOILERY: Já pořád nechápu, proč byl hlavní pár vlastně terčem? Teroristický útok byl motivován politicky a proveden extremistickou nacistickou skupinou za účelem zmanipulování voleb, jak jsme se dozvěděli na konci. Zároveň byl naplánován už od začátku (dle toho mailu, co Erik viděl)... ale Erik měl být už v dobu toho útoku mrtvý? Takže to nebyl plán na odstranění jeho. A PROČ ho vlastně zabíjet? Proč zrovna jeho? Proč si dávat takovou práci se sledováním náhodného páru na jejich dovolenou a tam jednoho z nich zhypnotizovat, aby toho druhého zabil? Jaký byl motiv toho starého nácka na odstranění Erika? Přijde mi jak kdyby někdo slepil dvě spolu nesouvisející knížky. Co tohle bylo...

micha-ella
03. ledna

Právě jsem dočetla a komentář od Katky (pod tím mým) to všechno řekl za mne. Přemýšlím, čím to je, že hodně knížek z této doby mě baví číst jen do poloviny a pak se příběh zvrhává v úplnou nesmyslnou motanici s krvavým koncem. PROČ? Autor si vymýšlí a potom neví, jak dál? Je to předpisová norma thrillerů? Já dávám dvě hvězdičky, protože ten začátek mě vážně zaujal a kvůli tomu jsem vydržela až do konce (no, malé odstavce jsem přeskakovala), ale chtěla jsem pochopit to PROČ.
Bohužel - NE, to se pochopit nedalo!


miri.f
08.12.2021

Co na to říci? Od autorky jsem zvyklá na jinačí kousky, takže tohle bylo takové jakési odskočení od umění k plotně. Četlo se to celkem hezky, dějová linka je také v pohodě až na pár absurdit. Jako největší z nich považuji: (SPOILER) Erik se Joanny po extempore s nožem děsně bojí, schovává se před ní, ale pověří svou kamarádku, aby se o ní postarala a nechala ji u sebe přespat? No nevím... Jinak to bylo poutavé a zajímal mě konec, který však nakonec stejně příliš neuspokojil.

kackahracka
06.12.2021

(+ SPOILER) Přemýšlím, že si založím seznam knížek, jejichž hodnocení se z pěti hvězd propadlo až na samou nulu. Nemám zdání, jak se s nimi popasovat. Děj Cizince mě úplně pohltil. Přetáčela jsem stránky jak naspídovaný nadhazovač zednickou lžíci na stavbě a nemohla jsem se nabažit. Jak tohle celé autorka (autoři-jsou totiž dva) vysvětlí??? Osamělá ženská, kterou večer vyruší zvonek u dveří a v předsíni chlap, co tvrdí, že je její partner. Muž, co dorazí po práci domů a jeho manželka ho nepoznává. Každou z kapitol vypráví jeden z nich, a to ze svého úhlu pohledu. Všechno perfektně sedí, ženská se asi zbláznila-jenže-co když ne? Ponořila jsem se do děje, do pocitů postav, do jejich myšlenkových pochodů, všechno se zdálo dokonalé. Jenže pak se začaly drolit okraje. Čtenáři dojde, že je žena evidentně, a bez jakýchkoliv pochybností, těžce narušená, super-akutní případ pro odborníka (neurolog? psychiatr?). Nejdřív si totiž pustí plyn a přiotráví jím sebe i manžela. Pak si rozmlátí půlku hlavy o futra. No a nakonec se rozhodne ubodat manžela kuchyňským náčiním během společné přípravy večeře. Jaký je další logický postup? Manžel odejde pryč, aby dal ženě prostor se uklidnit, žena dospěje k závěru, že si během následujícího víkendu možná vyhledá na internetu nějakou pomoc, ale nejdřív si asi zajede přespat ke kamarádce...
Od této chvíle mě začal děj nesmírně, ale nesmírně iritovat. Ztratila jsem veškeré pochopení a osud postav mi byl ukradený. Chovaly se zmateně, nelogicky, bylo to táhlé a furt dokola. Přeskákala jsem na konec, abych alespoň pochopila, čím jsem si to celé zasloužila. Takže Bože! Firma se chce zbavit svého zaměstnance. Tak zhypnotizuje jeho přítelkyni a udělí jí rozkaz, aby se sebepoškodila (hlavou o futra) a následně manžela zabila (nožem). Že to bude vypadat jako domácí násilí a nutná sebeobrana ... Tak samozřejmě. Jenže zhypnotizovaná ženská je trochu nešika nemožná a svého muže nožem jen tak pošolíchá, takže to ten bídák přežije. Čas na plán B. Zaměstnanec je poslán na nádraží, kde má jakože někoho vyzvednout. Ve skutečnosti je tam na něj nastražena bomba. Ha! Do povětří vyletí celá hala, zpopelní se třicet nevinných životů, až na toho chlapa, bohužel...Neb zůstal trčet v zácpě před nádražím...
Ježiš, to bylo tak blbý, ale TAK! Proč dávám vůbec nějakou hvězdu!??? Nevím, za ten začátek, ten byl brilantní. Jinak nic.
Nedoporučuju, absolutně nedoporučuju!

zuzu8480
16.08.2021

Jakože jo,četlo se dobře,napínavé,vtáhnout do děje. Moc se mi líbilo,jak děj pokračoval vyprávěním Erika a Joanny na preskáčku. Ale už trochu moc psycho a "akční amerika" a to mi celkový dojem zkazilo.

Lumír23
09.06.2021

Všichni to tu píšou! A já blbec, nedbám dobrých rad. Kniha ušla, pohled dvou párů očí na situace, taky dobrý. Ale takhle zprasit příběh pár nesmyslnostma na závěr... škoda promarněné šance.

Comelye
31.05.2021

Knížku mám stále v hlavě, občas se mi vynoří některé kousky z děje a to už je nějaká doba co jsem ji četla, takže asi dobrý : ) až na ten konec..

Holly.W
18.05.2021

Nevím proč, ale čekala jsem, že kniha bude úplně o něčem jiném. Přečíst se to dalo, ale rozhodně mě to neoslnilo. Začátek se dal, ale čím více se blížil konec, tím více to bylo překombinované a přitažené za vlasy.

1 ...