Cizinec

V Joannině domě náhle stojí cizinec. Tvrdí, že je její životní partner. Ale ona ho dosud nikdy neviděla. Erik se večer vrací domů ke své Joanně. Ale ona ho nepoznává. Myslí si, že se k ní ten cizí muž vloupal. V domě nejsou žádné jeho věci. Žena. Muž. Čím víc se pokoušejí situaci pochopit, tím je zamotanější. Někdo tu hraje děsivou hru. Hru, která se brzy projeví jako smrtelně nebezpečná pro oba…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364858/cizinec-UNx-364858.jpg 3.9110

Fremd (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

hs777
včera

Vypadalo to docela jednoduše. Joanně pravděpodobně přestává sloužit paměť, takže ten, kdo má všech pět pohromadě, je Erik. Proč ale v bytě, kde spolu bydlí, nemá ani tenisku? Důvod celé této záhady je sice hůře uvěřitelný, ale co rozhodně nemůžu upřít této knize je, že jsem byla napnutá jako kšandy.

Calibra
včera

Čekala jsem mnohem víc, námět zajímavý na psychothriler, ale byl to akčňák s nádechem psychothrileru. Akční moc nemusím, ale nakonec to bylo na tý knize to nejnapinavejší. A bohužel až v poslední třetině. Fandila i věřila jsem Erikovi i Jo.

Calinda

Může obsahovat SPOILER: Souhlasím s většinou, třičtvrtě knížky super, výborně se čte, napětí, které Vás nutí číst a číst, líbí se mi, že děj je vyprávěn jak z pohledu Joanny, tak z pohledu Erika, ovšem ke konci pro mě totálně nepřehledné, překombinované, neuvěřitelně blbé. A hlavně otevřené a nevysvětlené. Jak jsem na začátku byla z knihy nadšená, tak ke konci jsem se cítila podvedená a měla pocit, že jsem ztratila čtením knihy čas. To by se asi u dobré knihy stávat nemělo, proto dvě hvězdičky.

bajinecka

Ja jsem nadsena. Neskutecne ctiva, napinava, vymyslena...
Zacatek je psychothriller, prostredek krimi (hledani pravdy) a konec akcnak. Tato kombinace se mi moc libila.
Ja knizku za sebe vrele doporucuji.

intelektuálka

Začalo to zajímavě - muž a žena se večer setkávají v domě, ale žena tvrdí, že svého snoubence nezná...a z domu zmizely všechny jeho věci...

Dále jsem měla pocit, že do toho autoři zakombinovali příliš mnoho prvků...ale dočetla jsem protože mne zajímalo rozuzlení...

Arsi

Kniha je čtivá, napínavá. Moc jsem se těšila na pokračování. Ale... Zklamalo mě, že příběh je jaksi nedokončený, otevřený. Taky jsem nějak nepochopila pointu. Proč to všechno? Nevím...

Mikako

Jsem z toho na rozpacích...
První třetina začala slibně. Čtení bylo napínavé a zápletka s amnézií zajímavá...
Ale čím přečtené stránky přibývaly, tím byl příběh překombinovanější a neuvěřitelnější. Nakonec z toho zbyla přeplácaná blbost nad kterou jsem na konci jen kroutila hlavou.

oolinkaa

Ale asi mi unikla hlavní pointa. Proč se to vlastně stalo? Proč to udělali?

oolinkaa

malinko mě zklamal konec, bylo to zvláštní a takové jiné. nicméně jinak kniha jako celek suprová, přečteno jedním dechem.. doporučuji a jsem ráda, že mi kniha přišla pod ruku

Manyna

Představte si, že přijdete po šichtě domů, tak jako obvykle, a najednou je něco jinak, v domě chybí vaše věci, partner vás nepoznává...to je zlý sen každého z nás. Kniha na víkendové zabití nudy.

Danilla

Mně se kniha líbila. Měla svižný děj, postavy byli sympatické a zápletka také nebyla špatná.

Alma-Nacida

Očekávání, ač nijak velká, kniha nenaplnila. POZOR, SPOILER!!!!
Už po pár prvních stránkách jsem si říkala, že to snad nemůžou uhrát na hypnózu... a ono jo. A plno dalších klišé, hlavně že se hlavní postavy milují. A že kvůli tomu, aby se padouch zbavil jedné postavy, podniknou "jeho lidé" neskutečné eskapády a nejmíň dvě další vraždy už pomlčím.

putpuda

Musím říct, že po přečtení komentářů se mi do knihy vůbec nechtělo. Otevřený konec!? To tak nemám ráda. No, ale přečetla jsem.Váhala jsem mezi 3 a 4*, ale za ten konec jen 3. Ze začátku jsem si říkala, co to je za blbost, ona neví,kdo je on....on zase nechápe, že ona neví.....zmatek. Pak se tak krásně rozjede, že jsem četla až dlouho do noci, ráno brzy vstala nevyspalá, abych dočetla.....ale ten konec je fakt divný, nevím jak bych to vyjádřila........překombinovaně nelogický....prostě divný

biairicia

Začátek je skvělý. Člověk absolutně nechápe a jen hltá větu za větou. Pecka! Až do 3/4 paráda. Ovšem to co příjde pak? What the fuck?! Rychlý pád z obláčku nadšení :( Kdo zodpoví těch spoustu otázek???!

p.pavlina

Kniha se mi moc líbila. Byla napínavá od začátku až do konce. Námět knihy je velmi zajímavý a neobvyklý.

Skatty

Kniha se mi líbila četla se skvěle, byla jsem napnutá jak to nakonec dopadne. Ale...ten konec byl opravdu hrozný. Proto ubírám jednu hvězdu. Jinak bych dala plný počet hvězd.

Sobotikova

Souhlasím s většinou, velmi slibný začátek, vůbec jsem netušila, co se děje...ale ten konec mne opravdu velmi zklamal :(

anna5732

Otevřela jsem tuto knihu a nevěřila vlastním očím, cože to čtu. Přišlo mi to tak za vlasy pritažené a divné, ale naprosto mě to pohltilo. Nemohla jsem přestat číst, nevím, koho mi bylo líto více zda Joanny nebo Erika a pořád jsem se presouvala s důvěrou na jednu nebo druhou stranu, nemohla jsem poznat, kdo je ten zrádce. Pak jsem si zase myslela, že by v tom mohl mít prsty její otec, ale to rozuzlení to bylo dosti podivné. Přišlo mi to trochu jako směs Kafkových děl a ke konci i inspirace Neprůstřelným Mnichem, upřímně doufám, že bude pokračování, protože tenhle konec se mi vážně nelíbil. Chci vysvětlení!

ReadingFox11

Velice slibný začátek, ale to, co se z toho vyklubalo... přitažené za vlasy. Dalo by se to vyjádřit českým rčením - proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Chcete se zbavit člověka? Tak vymyslete naprosto neuvěřitelně komplikovaný postup, jak ho zlikvidovat.
Škoda, první půlka byla vážně slibná.

SilvieSisinka

Kniha mě velice bavila,četla se sama.Opravdu napínavé to bylo.Čekala jsem,co se z toho všeho vyvine.Zda se zabijí,nebo přežijí :-)
Konec byl pro mě zklamání,doufala jsem v trochu lepší rozuzlení.

witko

Po dlouhé době kniha, která mne téměř nepustila spát a nutila mne přečíst ještě jednu kapitolu a pak ještě jednu a ještě.... Po přečtení některých komentářů jsem se konce vyloženě bál. Mě to tak hrozné nepřišlo. Nějaká ta otázečka v hlavě pořád hlodá, ale celkový pocit z knihy je výborný.

plamínek21

Kniha začíná dobře a slibuje napínavý a zajímavý příběh. Čte se dobře.... ovšem to rozuzlení :-(. ...to je jak nafackování dychtivému dítěti, které vás napjatě poslouchá.

Dominika_a

Za dva dny přečteno, od knihy jsem se nemohla odtrhnout.
Naprosto skvělá kniha, děj plynulý, žádné odbočování od tématu. Hltala jsem každé slovo, jen konec mě trošku zamrzel. Mám tolik nezodpovězených otázek ..

gordon13

Velice zajímavý příběh, netypický, originální. I ten konec mi nepřipadal až tak špatný, líbilo se mi to ..hodně

iška

Vlastně jsem celou knihu četla jedním dechem a čekala na rozuzlení. Závěr mě ale dost zklamal. Pro mě byl nepropracovaný a ne zcela logický.

Kayla

Wau. To byla pecka. Kniha mi naprosto vyrazila dech a ještě ted po dočtení ve mě zůstává dost silný zážitek, který budu ještě vstřebávat několik dní. Nečekala jsem takový zvrat. Nemám dost slov, abych knihu podrobně rozebrala, prostě mi došla slova. Jen ten konec bych trochu lépe zakončila, ale přesto je to pro mě TOP kniha.

Urbana

Kniha se mně líbila, byla čtivá, nechybělo napětí, ubírám * za konec, ten se dle mého názoru nevyvedl, přesto kniha určitě stojí za přečtení.

Hvězdinka

Tak slibny a skvely zacatek a tak desny konec!

Jitkarka

Výborná! Dostala mě už od první stránky, o napětí není nouze. Mě příšerně bavila :)

kneprulka
27. březnaodpad!

Slátanina. Knížka by měla dostat pojmenování Terorismus alá lidská zbraň a ne Cizinec!
Hvězdička za rychlé čtení