Cizinec

V Joannině domě náhle stojí cizinec. Tvrdí, že je její životní partner. Ale ona ho dosud nikdy neviděla. Erik se večer vrací domů ke své Joanně. Ale ona ho nepoznává. Myslí si, že se k ní ten cizí muž vloupal. V domě nejsou žádné jeho věci. Žena. Muž. Čím víc se pokoušejí situaci pochopit, tím je zamotanější. Někdo tu hraje děsivou hru. Hru, která se brzy projeví jako smrtelně nebezpečná pro oba…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364858/cizinec-UNx-364858.jpg 3.8156

Fremd (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Pajina68
včera

Kniha byla od začátku velice zajímavá, pouze v závěru se děj začal odvíjet v žánru, který není až tak můj oblíbený. Ale i přesto hodnotím čtyřmi hvězdičkami.

perpe2a

Skvělé, výborně napsané. Pohled na situaci ze dvou stran mě velmi zaujal. Do poslední chvíle nevíte, kdo je jaký, kdo lže a kde je pravda. Doporučuji, moc se mi líbila.

PetaPug

Skvělá a čtivá kniha. Doporučuji :)))

ivousekk

Vyborny thriller. Od prvnich stran se skvele cetl, vtahl a nepustil. Zapletka zajimava, ne moc obvykla a lehce konspiracni. I kdyz, kdo vi, nerealne to zas az tak neni. Ustredni dvojici jsem drzela palce. Na jejich miste bych nechtela byt ani nahodou. Doporucuji.

scoiattolo

Příběh se mi na začátku zdál velice zajímavý. První stránky jsem doslova hltala a čekala, co bude dál. Kdo mluví pravdu? Kdo klame? Nicméně to tápání bylo zdlouhavé a stále se opakující. Musím se přiznat, že jsem chtěla knihu i odložit, ale nedělejte to. Druhá polovina nabere překvapivý spád a konec stojí za to.

Danago

Knížka mě chytla hned od začátku a nepustila po celou dobu. Příběh je napínavý , bez hluchých míst, vše je logické , překvapivé a uvěřitelné. Konec je perfektně uzavřený a vysvětlený. Knížka není překombinovaná. Řekla bych ,že je trochu konspirační, ale pochopitelně i pro mě. Mě se knížka moc líbila.

Lindulinek

Kniha se mi moc líbila. Byla napínavá, čtivá a na konci bylo vše odhaleno a vysvětleno. Přečetla jsem jedním dechem a za jeden den. Nemohla jsem se odtrhnout.

katst

Kniha mě zpočátku nadchla, rozjížděla se poměrně slibně, téma zajímavé... Bohužel druhá polovina knihy a hlavně její závěr, mi přišly už moc překombinované, nereálné a když už to muselo mít takový závěr, mohl být alespoň lépe propracovaný.

Ceit

Bohužel jsem nedocetla, motivy s amnézii se nějak namnožily viz.Nekdo cizí v domě .... cetla jsem to hned po sobě a tak mě to nebavilo, třeba to bylo jen špatným načasováním výběru knihy.

elisa194

Začátek má pomalý rozjezd, ale pak se začnou odkryvat věci a vše začne zapadat do pribehoveho puzzle. Člověk se nenadeje a uz je konec. Příběh je zajimavy, kniha se dobře čte. Prijemna oddychovka.

aydam

Své čtenáře si tento titul jistě najde. Já z něj ohromený tedy nejsem. Celé se to opírá o chatrnou myšlenku a v závěru zůstalo pár záležitostí nedořešených.

romanka26

Kniha mne ze začátku bavila, námět zajímavý, ale později jsem se nudila, nechápala moc, co se tam děje a proč.. Až jsem nakonec musela přeskočit na poslední stránky a rychle to dočetla. Ale stejně jsem nepochopila moc důvod, proč to udělali.

ajasin

Jako oddychové čtení mohu doporučit. Čtivé, napínavé, dobře zpracované. Určitě dobrý námět na filmové zpracování.

Ceeca

Kniha mě bavila, do poslední čtvrtky jsem moc nevěděla co se děje :D Konec trochu zdlouhavý a přemrštěný, ale za mě 4hvězdy i za nápad

Jandula

Začínalo to poměrně dobře, ale s každou stránkou se z toho stávala taková slátanina nesmyslů, že jsem si říkala to snad ani autor nemyslí vážně. Jedním slovem blbost, ale zase na druhou stranu dobře se to četlo, takže dávám hvězdičky za dobrou čtivost.

Adush

Kniha se četla dobře. Jediné co mi vadilo, byla špatná orientace v tom, jestli je zrovna kapitola Erika nebo Joanny. Jasně, střídalo se to, ale přesto mi to vždycky trvalo. Klidně jejich jméno mohlo být v podnázvu kapitoly, která stejně neměla název. Po přečtení některých komentářů tady musím souhlasit, že konec byl hodně zrychlený. Líbilo by se mi nějaké zakončení "Po letech".

kikies

Četlo se to moc dobře, má to moc dobrou myšlenku a je to poměrně hodně napínavé. Ale možná až moc. Co mi vadilo, byla ta nereálnost, nepředstavitelná schopnost přežít jakýkoli pokus o likvidaci, nehorázné štěstí, které odpovídá instinktům trénovaného agenta, a pak také to chabé vysvětlení, proč zrovna oni dva a proč tak složitě!?! Napínavé, ale stěží uvěřitelné, asi tak.

ArwenAragorn

Erik se jeden den vrátí z práce domů a jeho snoubenka ho nepoznává, vidí v něm Cizince. Navíc z domu zmizely i všechny Erikovy věci.
Trpí Joanna amnézií nebo Erik lže? Nebo lže naopak Joanna? Zdá se, že si autoři zmatení čtenáře pěkně vychutnali.
Jedná se o nadprůměrný (nějak nechápu jeho nižší hodnocení), originální, napínavý thriller, který se asi od poloviny knihy stává dost akční. Závěr všechny otázky (kterých je skutečně hodně) dostatečně jasně vysvětluje.
Pokud se chcete i vy dozvědět, co se vlastně Joanně a Erikovi přihodilo, přečtěte si Cizince. Já ho mohu jen doporučit.

Aires

Ursula Poznanski jednoduše umí :) Nejdříve mě dostala svojí knihou Pět a teď se jí povedl další přímý zásah. Cizinec je totiž záhadný, napínavý a vtáhne vás natolik do děje, že se čtením neskončíte, dokud neobrátíte na poslední stránku. Celé to je pěkně zamotané, krapet méně uvěřitelné, ale víte co? Bylo mi to jedno, protože jsem byla napnutá jako kšandy. :)

Lethania

Původně jsem vůbec netušila, co se to vlastně děje. Jak je možné, že si zničehonic joanna vůbec nepamatuje svého manžela. Reakce manžela nebyla taková, jakou jsem čekala. Příběh byl napínavý, pořád se něco dělo. Pak mě napadlo, co se asi Joanně stalo a poslední stránky byly nudné. Ale kniha stojí za přečtení.

krizek

Takový slibný nápad a tak ho pokazit :( Jak jiz bylo několikrát řečeno - krásný začátek, vtáhne do děje, zname pocity obou... Ale ten konec? Ach jo. Prekombinovane, preakcnene. Zbytečně.

hs777

Vypadalo to docela jednoduše. Joanně pravděpodobně přestává sloužit paměť, takže ten, kdo má všech pět pohromadě, je Erik. Proč ale v bytě, kde spolu bydlí, nemá ani tenisku? Důvod celé této záhady je sice hůře uvěřitelný, ale co rozhodně nemůžu upřít této knize je, že jsem byla napnutá jako kšandy.

Calibra

Čekala jsem mnohem víc, námět zajímavý na psychothriler, ale byl to akčňák s nádechem psychothrileru. Akční moc nemusím, ale nakonec to bylo na tý knize to nejnapinavejší. A bohužel až v poslední třetině. Fandila i věřila jsem Erikovi i Jo.

Calinda

Může obsahovat SPOILER: Souhlasím s většinou, třičtvrtě knížky super, výborně se čte, napětí, které Vás nutí číst a číst, líbí se mi, že děj je vyprávěn jak z pohledu Joanny, tak z pohledu Erika, ovšem ke konci pro mě totálně nepřehledné, překombinované, neuvěřitelně blbé. A hlavně otevřené a nevysvětlené. Jak jsem na začátku byla z knihy nadšená, tak ke konci jsem se cítila podvedená a měla pocit, že jsem ztratila čtením knihy čas. To by se asi u dobré knihy stávat nemělo, proto dvě hvězdičky.

bajinecka

Ja jsem nadsena. Neskutecne ctiva, napinava, vymyslena...
Zacatek je psychothriller, prostredek krimi (hledani pravdy) a konec akcnak. Tato kombinace se mi moc libila.
Ja knizku za sebe vrele doporucuji.

intelektuálka

Začalo to zajímavě - muž a žena se večer setkávají v domě, ale žena tvrdí, že svého snoubence nezná...a z domu zmizely všechny jeho věci...

Dále jsem měla pocit, že do toho autoři zakombinovali příliš mnoho prvků...ale dočetla jsem protože mne zajímalo rozuzlení...

Arsi

Kniha je čtivá, napínavá. Moc jsem se těšila na pokračování. Ale... Zklamalo mě, že příběh je jaksi nedokončený, otevřený. Taky jsem nějak nepochopila pointu. Proč to všechno? Nevím...

Mikako

Jsem z toho na rozpacích...
První třetina začala slibně. Čtení bylo napínavé a zápletka s amnézií zajímavá...
Ale čím přečtené stránky přibývaly, tím byl příběh překombinovanější a neuvěřitelnější. Nakonec z toho zbyla přeplácaná blbost nad kterou jsem na konci jen kroutila hlavou.

oolinkaa

Ale asi mi unikla hlavní pointa. Proč se to vlastně stalo? Proč to udělali?

oolinkaa

malinko mě zklamal konec, bylo to zvláštní a takové jiné. nicméně jinak kniha jako celek suprová, přečteno jedním dechem.. doporučuji a jsem ráda, že mi kniha přišla pod ruku