Cizinec

V Joannině domě náhle stojí cizinec. Tvrdí, že je její životní partner. Ale ona ho dosud nikdy neviděla. Erik se večer vrací domů ke své Joanně. Ale ona ho nepoznává. Myslí si, že se k ní ten cizí muž vloupal. V domě nejsou žádné jeho věci. Žena. Muž. Čím víc se pokoušejí situaci pochopit, tím je zamotanější. Někdo tu hraje děsivou hru. Hru, která se brzy projeví jako smrtelně nebezpečná pro oba…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364858/cizinec-UNx-364858.jpg 3.8204

Fremd (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Mišule_11
včera

Zajímavá knížka, která je svým způsobem zvláštně napsaná! :) Samotný příběh mě zaujal, nedokázala bych se vcítit ani do jednoho z hlavního hrdinů..když by mě někdo ovlivnil jako Joannu a já díky tomu přišla o svou lásku nebo v případě Erika i o domov, nedokázala bych to..trochu i místy silnější příběh, který donutí alespoň chvíli po dočtení člověka přemýšlet! :)

Raimelli

To, co vypadalo jako svižné psychologicke krimi-drama, kdy si hlavně ze začátku nemohl být čtenář zcela jistý, na čí straně je pravda, se na konci vyjevilo jako sociálně-politický nesmysl pojednávající o novodobém záporném hrdinovi - pravicovém politikovi či byznysmenovi, nemajícím rád a cizince a zejména muslimy...

Zrzavá_Tereza

Jak už tu je zmíněné - je to akční, je to svižné. Dá se to. Neurazí, nenadchne.

adelaska

Mně se kniha moc líbila. Byla svižná, akční, bez hluchých míst a přečtená během pár hodin.

MíšaS.

Příběh nebyl špatný, četlo se to hezky, jeho a její pohled byl zajímavý, ale nevtáhlo mě to do děje. Přečetla jsem a nic víc to ve mě nezanechalo. Zákusek na dovolenou nebo víkend.

kiraa

Celkem vzato, nebylo to špatný, tedy tím myslím čtivost. Ovšem co se týče děje, uvěřitelnosti, zápletky a konce, tak to snad ještě nevymyslel ani "halyvůd entrtejment". Přistihla jsem se, že v okamžicích, kdy bych měla mít nervy jako prase, mi cukají koutky a usmívám se jako debil. Prostě americkej, akční, béčkovej film v knižním vydání.

DiLay

Tak mě se kniha líbila od začátku až do konce a snad nikdy jsem se u ni nenudila. Knihu jsem koupila kvůli tomu, že vyšla od Ursuly nová kniha a trochu mě překvapilo, že ji napsala s chlapem a nějak jsem nedokázala pochopit jak to sepíšou. Opravdu se mi moc líbilo, jak byla situace sepsána pohledem muže a pak ženy. Musela jsem číst pořád dál a hrozně mě zajímalo kde je vlastně ta pravda. Postavy Erika a Johanny byly moc sympatičtí. Za mě je to 5* s tím, že i konec byl opravdu dobrý a já jsem více jak nadšená.

jahlina

Do poloviny knihy jsem měla okamžiky, kdy jsem chtěla knihu odložit. Pak se mi přece jen podařilo se začíst a zvědavost, co se z té zápletky vyvine, mi nedovolilo knihu nedočíst. Rozuzlení mě však také nenadchlo.

medialstar

Příběh, který měl své silné i slabší chvilky. Občas jsem měla až dojem, že je cílovka teenage čtenář. Nebylo to špatné, ale jsou lepší.

Melaanie

Kniha se mi velmi líbila. Příběh vás nutí číst pořád dál, protože musíte vědět, proč si ona na něj nevzpomíná, proč on tvrdí, že je její snoubenec. Příběh měl spád a bylo to akční čtení. Mohu jen doporučit. Konečné rozuzlení je zajímavé.

jahoda444

Celkově mě kniha překvapila, protože jsem čekala něco jiného, více nudného, ale přesto dobrého. Počítala jsem, že mi kniha vydrží alespoň na týden, než jí přečtu, a proto mě překvapilo, když jsem jí měla už druhý den přečtenou.
Všechny kapitoly byly skvělé a u žádné jsem si něříkala, že jí mohli vynechat.
Celkově se mi líbilo, že skoro každá kapitola byla něčím akční a to rozuzlení ještě lepší.
Na závěr bych knihu zařadila mezi skvělé oddechovky.

Jamra

Velice čtivý, zajímavý děj. Člověk chvílemi neví, komu věřit.

koki.veru

Velice podareny pribeh. Knizku jsem precetla behem dvou dnu a nemohla jsem se od ni odtrhnout :-)

Petra024

Příběh Joanny a Erika je napínavý a zajímavý. Celý příběh mě chytnul a nepustil. Jenom mám možná takovou blbou otázku myslíte že bude pokračování? Pro někoho SPOILER!!!! Protože:
1. Jak to dopadne s Gavinem a jeho lidmi?
2. Co se stane když Erik s Joannou dají policii ten flash disk?
3. Co se stane s Gaborem?
4. Jak to bude s Joannou vzpomene si někdy na Erika?
5. A co Joanna udělá když slyšela od Bartsche jeho poslední větu? Přišlo mi že konec je hrozně otevřený ale jinak výborná kniha a DOPORUČUJI!!!!!

verca0794

Bombastický příběh, skvěle se četl, vtáhl a nepustil. Kdo lže?? Komu věřit?? Hlavní dvojici jsem drzela palce. Nechtěla bych být v jejich kůži. Doporučuji!!!

Pajina68

Kniha byla od začátku velice zajímavá, pouze v závěru se děj začal odvíjet v žánru, který není až tak můj oblíbený. Ale i přesto hodnotím čtyřmi hvězdičkami.

perpe2a

Skvělé, výborně napsané. Pohled na situaci ze dvou stran mě velmi zaujal. Do poslední chvíle nevíte, kdo je jaký, kdo lže a kde je pravda. Doporučuji, moc se mi líbila.

PetaPug

Skvělá a čtivá kniha. Doporučuji :)))

ivousekk

Vyborny thriller. Od prvnich stran se skvele cetl, vtahl a nepustil. Zapletka zajimava, ne moc obvykla a lehce konspiracni. I kdyz, kdo vi, nerealne to zas az tak neni. Ustredni dvojici jsem drzela palce. Na jejich miste bych nechtela byt ani nahodou. Doporucuji.

scoiattolo

Příběh se mi na začátku zdál velice zajímavý. První stránky jsem doslova hltala a čekala, co bude dál. Kdo mluví pravdu? Kdo klame? Nicméně to tápání bylo zdlouhavé a stále se opakující. Musím se přiznat, že jsem chtěla knihu i odložit, ale nedělejte to. Druhá polovina nabere překvapivý spád a konec stojí za to.

Danago

Knížka mě chytla hned od začátku a nepustila po celou dobu. Příběh je napínavý , bez hluchých míst, vše je logické , překvapivé a uvěřitelné. Konec je perfektně uzavřený a vysvětlený. Knížka není překombinovaná. Řekla bych ,že je trochu konspirační, ale pochopitelně i pro mě. Mě se knížka moc líbila.

Lindulinek

Kniha se mi moc líbila. Byla napínavá, čtivá a na konci bylo vše odhaleno a vysvětleno. Přečetla jsem jedním dechem a za jeden den. Nemohla jsem se odtrhnout.

katst

Kniha mě zpočátku nadchla, rozjížděla se poměrně slibně, téma zajímavé... Bohužel druhá polovina knihy a hlavně její závěr, mi přišly už moc překombinované, nereálné a když už to muselo mít takový závěr, mohl být alespoň lépe propracovaný.

Ceit

Bohužel jsem nedocetla, motivy s amnézii se nějak namnožily viz.Nekdo cizí v domě .... cetla jsem to hned po sobě a tak mě to nebavilo, třeba to bylo jen špatným načasováním výběru knihy.

elisa194

Začátek má pomalý rozjezd, ale pak se začnou odkryvat věci a vše začne zapadat do pribehoveho puzzle. Člověk se nenadeje a uz je konec. Příběh je zajimavy, kniha se dobře čte. Prijemna oddychovka.

aydam

Své čtenáře si tento titul jistě najde. Já z něj ohromený tedy nejsem. Celé se to opírá o chatrnou myšlenku a v závěru zůstalo pár záležitostí nedořešených.

romanka26

Kniha mne ze začátku bavila, námět zajímavý, ale později jsem se nudila, nechápala moc, co se tam děje a proč.. Až jsem nakonec musela přeskočit na poslední stránky a rychle to dočetla. Ale stejně jsem nepochopila moc důvod, proč to udělali.

ajasin

Jako oddychové čtení mohu doporučit. Čtivé, napínavé, dobře zpracované. Určitě dobrý námět na filmové zpracování.

Ceeca

Kniha mě bavila, do poslední čtvrtky jsem moc nevěděla co se děje :D Konec trochu zdlouhavý a přemrštěný, ale za mě 4hvězdy i za nápad

Jandula

Začínalo to poměrně dobře, ale s každou stránkou se z toho stávala taková slátanina nesmyslů, že jsem si říkala to snad ani autor nemyslí vážně. Jedním slovem blbost, ale zase na druhou stranu dobře se to četlo, takže dávám hvězdičky za dobrou čtivost.