Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364858/bmid_cizinec-UNx-364858.jpg 4 580 199

V Joannině domě náhle stojí cizinec. Tvrdí, že je její životní partner. Ale ona ho dosud nikdy neviděla. Erik se večer vrací domů ke své Joanně. Ale ona ho nepoznává. Myslí si, že se k ní ten cizí muž vloupal. V domě nejsou žádné jeho věci. Žena. Muž. Čím víc se pokoušejí situaci pochopit, tím je zamotanější. Někdo tu hraje děsivou hru. Hru, která se brzy projeví jako smrtelně nebezpečná pro oba…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fremd , 2015

knihomolkadorfa
23.03.2018 5 z 5

Napínavý příběh na aktuální téma. Ursulu Poznanski mám ráda. Od Arna Strobela jsem zatím nic nečetla. Více mě zaujala druhá polovina knížky, i když už bylo zřejmé, kam příběh směřuje. Místy trochu překombinované a závěr jak z americké gangsterky. Přesto se mi knížka četla moc hezky a líbila se mi.

efka.saf
19.03.2018 5 z 5

Když jsem ke knížce sedala, byla jsem trochu ovlivněna komentáři a přistupovala k ní obezřetně, bez většího očekávání a smířená s tím, že závěr mě možná úplně neuspokojí. Jak jsem byla nakonec ráda, že všechny mé obavy se ukázaly jako liché!

Ursula Poznanski se pro mě stává ekvivalentem dobrého, kvalitního a originálního čtení. Zajímalo by mě, jak si oba autoři rozdělili spisovatelské role (je možné, že Ursula psala linii s Joannou a Arno psal očima Erika?), každopádně ale musím uznat, že ačkoliv děj vyprávěný několika aktéry je v dnešní době zcela běžný, toto mělo opravdu šťávu, především na začátku. Sledovat v podstatě jednu a tutéž událost dvěma naprosto odlišnými pohledy a nevědět, v čem je zakopaný pes, se mi nesmírně zamlouvalo. Přišlo mi, že kniha se žánrově přelévala nejprve z dramatu do romantického románu, postupně pak do akčního thrilleru. Druhá polovina je opravdu odlišná od té první, ale nejsem s to říct, jestli se mi některá líbila více či méně. Celkově mi zápletka přišla nejen velmi originální, ale jak už zde párkrát padlo, také setsakramentsky aktuální. Příběh na mě působil kompaktně a závěr jsem si užila. Neměla jsem nejmenší pocit zklamání, já totiž dostala nakonec vše, co jsem si přála.

Knihu tedy doporučuji všem, kteří mají rádi zajímavé zápletky, romantiku i akční dění. A pokud si na základě anotace nebo komentářů nejste jistí, jestli číst či nečíst, pusťte se prostě do ní a udělejte si názor sami ;-).

Ankavi
18.03.2018 3 z 5

Pro mě průměrně napínavý příběh, za který dávám tři hvězdičky, nicméně za ten konec bych nejraději ještě jednu ubrala. Námět je bezva, ale zpracování podle mě pokulhává a závěr, jak už zde někdo napsal, překombinovaný.

teli9845
17.03.2018 5 z 5

Výborné psychodrama. Kladu si otázku, jestli nebylo až moc překombinované, ale asi si na tuto otázku nechci odpovědět. Super volba pro sledovatele aktuálního dění, konspirací a pro milovníky paranoii! :-D

evasamankova
16.03.2018 4 z 5

Kniha je to napínavá, čtivá, krátké kapitoly a střídání pohledů obou hrdinů přidávají na tempu. Jen ten závěr nebyl úplně tím, co by se mi k tak výborné "psychoatmosféře" minimálně první poloviny knihy hodilo...

seabook04
15.03.2018 5 z 5

Cizinec je thriller, který pracuje s nevídaným a tabu tématem, které by v dnešní době mělo být pravým opakem.
Mělo by se nejen řešit, ale hlavně jeho problematice předcházet a snažit se bránit tak silné a později nezastavitelné moci.
Zároveň pracuje s psychologii hlavních postav, které se chtě nechtě dostávají z jedné šlamastiky do druhé. Jeden si na druhého nepamatuje a druhý toho prvního miluje, ale nemá o tom jediný hmatatelný důkaz, což situaci, kdy jde oběma o život, podstatně ztěžuje. Proto se nám dostává nejen akce, ale i napětí a budování vztahu, které je jistými podmínkami dost ovlivněné.

To autoři využívají pro větší dopad na čtenáře.
Celou knihu jste napjatí jak kšandy, ale při akčních scénách se vám doslova tají dech. S postavami neustále soucítíte a extrémně v situacích, kdy oba dva v sobě navzájem hledají to, na co si (ne)pamatují.

Zoy
13.03.2018 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, která Vás nenechá ani chvíli nečinně sedět a musíte číst, otáčet stránku za stránkou, protože jsem zvědaví, co bude dál a hlavně, co to vše znamená. Kdo má pravdu?? Jak se něco takového mohlo přihodit, aby si jeden nic nepamatoval a druhý měl jasný názor na vše, co pro něj denně existovalo jako vzduch, který dýchá?? Bylo to pro mne záhadou, která ale v druhé polovině byla pomalu vyjasňovaná, až došla ke konci, který pro mne byl menším zklamáním. Ale každopádně doporučuji přečíst

happy-smile
09.03.2018 5 z 5

Kniha byla opravdu napínavá, skoro jsem se nemohla odtrhnout. Tak do první třetiny je člověk opravdu totálně zmatený a neví, čemu má věřit. Kdo má pravdu, Erik nebo Joanna? Potom už si člověk udělá docela pevný názor, ale stejně pořád neví, jak se to všechno semlelo. Navíc se do toho zaplétají stále podivnější okolnosti a nakonec je z toho až skoro špionážní thriller. Doporučuju.

mariva
08.03.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem, prostě člověk si od první stránky říká, co se to vlastně děje, a nedokáže knížku odložit, dokud ji nedočte do konce. Doporučuji nezačínat číst pozdě večer, jinak nepůjdete spát, alespoň já jsem si nedovedla představit, že bych knihu odložila a dočetla další den. Po celou dobu mě svrběly ruce, abych nalistovala a nakoukla na konec, ale odolala jsem a nelituji. Čtení jsem si báječně užila a i když ke konci už bylo jasné, co za tím je, bavilo mě to až do konce.

M100
07.03.2018 4 z 5

Začátek velmi chytlavý a nutí vás číst dál a dál. Jen ten konec mohl být lepší, ale stojí to za přečtení.

Didi15
07.03.2018 4 z 5

Velmi čtivá kniha, pořád jsem čekala,co se z toho všeho vyvine. Konec mě až tak neuspokojil, ale přesto dávát za pět:)

lenka.g
05.03.2018 5 z 5

Překvapuje mne relativně nízké hodnocení knihy (v tuto chvíli 78%), protože já bych knížce dala devět bodů z deseti. Zajímavý námět, napínavý příběh, krátké kapitoly, solidně napsané... člověk by neřekl, že je to kniha německých autorů. Bod bych strhla jedině za závěr, ale podle mne tahle knížka stojí za přečtení.

zuzana2599
04.03.2018 4 z 5

Děj byl opravdu rychlý, střídaly se krátké kapitoly, kdy u každé z nich se měnil vypravěč. To dělá knihu velmi čtivou, rychlé tempo a napětí, které je přítomné na každičké stránce. Byla jsem opravdu zmatena, kdo mluví pravdu, Joanna nebo Erik ?
Ten samotný konec příběhu mě až tak moc neuspokojil, přišel mi trochu hůře uvěřitelný či překombinovaný, ale jinak se mi čtení líbilo, užila jsem si napětí dle libosti :-)

Hope80
02.03.2018 5 z 5

Knížka byla opravdu dobrá. Moc se mi líbila, chytla mě hned od začátku a být na to čas přečetla bych ji na jeden zátah, ale za 3dny taky super. Můžu jen doporučit, skvělá knížka. Po čase mi bylo jasné, že něco Joanne udělali. Knížka byla zase úplně něco jiného než jsem četla doposud. Určitě si ji přečtěte.

maizy
02.03.2018 4 z 5

Na začátku jsem z knihy byla velmi nadšená, kniha se četla svižně, je rozdělena do poměrně krátkých kapitol a vždy se střídá vyprávění ze strany Joanny a ze strany Erika. Stále jsem musela přemýšlet, jak to asi bude dál a proč si Joanna na Erika nevzpomíná? Jak je to možné? A který z nich se zbláznil - Erik nebo Joanna?
Ale 5 hvězdiček nedám, protože ten konec byl takový...nijaký? No, úplně mě to vysvětlení, proč se to všechno stalo právě tomuto páru, neuspokojilo.
Každopádně bych knihu nezatracovala, podobné napínavé zápletky mám ráda a kniha se mi jako celek líbila, přečetla jsem jí za cca 3 dny. Jen prostě ten konec, no...
*Čtenářská výzva 2018 - č. 11. Kniha od více autorů

Kamienkova33
22.02.2018 3 z 5

Z tejto knihy mám veľmi zmiešané pocity... Začuatok napínavý, písaný z pohľadu oboch hlavných postáv - Joanna, ktorá je sama doma, nikoho nečaká, sa zrazu musí ukrývať vo vlastnom dome pred votrelcom. On však tvrdí, že je jej snúbenec a už pár mesiacov spolu v tom dome žijú... Postupne sa príbeh rozmotáva, ale mne sa to zdalo celé... prekonšpirované? Nechcem prezrádzať nič bližšie z deja, ale pre mňa sklamanie.

Gabetka
18.02.2018 4 z 5

Mě to opravdu bavilo. Musela jsem číst dál a dál, protože jsem fakt byla zvědavá, co za tím vším je. Byla jsem vstřícná jakémukoliv rozuzlení a časem už jsem nějaké tušení měla. Střídání vyprávění z pohledu Joanny a Erika zápletku oživovalo a nutilo k přemýšlení, který z nich je tedy ten šílený. Dle mého šlo o promyšlenou a dobře propracovanou zápletku s přiměřenou dávkou akce, která si říká o zfilmování. Pro mě bylo vysvětlení nápadité a ta malá chybička, ke které došlo (čtenáři pochopí), měla správný nádech ironie.

kneslova
15.02.2018 4 z 5

Tato kniha mne hodně chytla na začátku, to byla velmi zajímavá zápletka, ale postupem se to vytrácelo do ztracena. Ale přesto, čte se dobře, slušná kniha

gossipavlina
14.02.2018 3 z 5

Byla jsem trochu zklamaná, nějak mě to nebavilo. Od Arna Strobela jsem žádnou knihu nečetla, tak nemůžu posoudit, nakolik sám sebe do knihy vtiskl, ale od Ursuly P. jsem už několik knih přečetla a moc jsem ji v knize nepoznávala. Začátek byl dobrý, ale v polovině už jsem se začala nudit, Joannino sebezpytování mi přišlo zdlouhavé, nebavil mě ani Erik. Celkově mi to přišlo takové dost na hlavu. A o hlavu tady teda šlo, o tu Joanninu. Nakonec se vše tak nějak vysvětlilo. Ale pro mě ne moc uspokojivě. I australští borci s kolty nízko u pasu mě nepřesvědčili. Vadily mi krátké, úsečné věty. Tak snad příště to vyjde líp.