Cizinec

Cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364858/bmid_cizinec-UNx-364858.jpg 4 579 199

V Joannině domě náhle stojí cizinec. Tvrdí, že je její životní partner. Ale ona ho dosud nikdy neviděla. Erik se večer vrací domů ke své Joanně. Ale ona ho nepoznává. Myslí si, že se k ní ten cizí muž vloupal. V domě nejsou žádné jeho věci. Žena. Muž. Čím víc se pokoušejí situaci pochopit, tím je zamotanější. Někdo tu hraje děsivou hru. Hru, která se brzy projeví jako smrtelně nebezpečná pro oba…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fremd , 2015

biairicia
22.04.2018 3 z 5

Začátek je skvělý. Člověk absolutně nechápe a jen hltá větu za větou. Pecka! Až do 3/4 paráda. Ovšem to co příjde pak? What the fuck?! Rychlý pád z obláčku nadšení :( Kdo zodpoví těch spoustu otázek???!

p.pavlina
19.04.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla napínavá od začátku až do konce. Námět knihy je velmi zajímavý a neobvyklý.

Skatty
17.04.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila četla se skvěle, byla jsem napnutá jak to nakonec dopadne. Ale...ten konec byl opravdu hrozný. Proto ubírám jednu hvězdu. Jinak bych dala plný počet hvězd.

Sobotikova
14.04.2018 3 z 5

Souhlasím s většinou, velmi slibný začátek, vůbec jsem netušila, co se děje...ale ten konec mne opravdu velmi zklamal :(

anna5732
12.04.2018 5 z 5

Otevřela jsem tuto knihu a nevěřila vlastním očím, cože to čtu. Přišlo mi to tak za vlasy pritažené a divné, ale naprosto mě to pohltilo. Nemohla jsem přestat číst, nevím, koho mi bylo líto více zda Joanny nebo Erika a pořád jsem se presouvala s důvěrou na jednu nebo druhou stranu, nemohla jsem poznat, kdo je ten zrádce. Pak jsem si zase myslela, že by v tom mohl mít prsty její otec, ale to rozuzlení to bylo dosti podivné. Přišlo mi to trochu jako směs Kafkových děl a ke konci i inspirace Neprůstřelným Mnichem, upřímně doufám, že bude pokračování, protože tenhle konec se mi vážně nelíbil. Chci vysvětlení!

ReadingFox11
12.04.2018 3 z 5

Velice slibný začátek, ale to, co se z toho vyklubalo... přitažené za vlasy. Dalo by se to vyjádřit českým rčením - proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Chcete se zbavit člověka? Tak vymyslete naprosto neuvěřitelně komplikovaný postup, jak ho zlikvidovat.
Škoda, první půlka byla vážně slibná.

SilvieSisinka
09.04.2018 4 z 5

Kniha mě velice bavila,četla se sama.Opravdu napínavé to bylo.Čekala jsem,co se z toho všeho vyvine.Zda se zabijí,nebo přežijí :-)
Konec byl pro mě zklamání,doufala jsem v trochu lepší rozuzlení.

witko
05.04.2018 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mne téměř nepustila spát a nutila mne přečíst ještě jednu kapitolu a pak ještě jednu a ještě.... Po přečtení některých komentářů jsem se konce vyloženě bál. Mě to tak hrozné nepřišlo. Nějaká ta otázečka v hlavě pořád hlodá, ale celkový pocit z knihy je výborný.

Dominika_a
31.03.2018 5 z 5

Za dva dny přečteno, od knihy jsem se nemohla odtrhnout.
Naprosto skvělá kniha, děj plynulý, žádné odbočování od tématu. Hltala jsem každé slovo, jen konec mě trošku zamrzel. Mám tolik nezodpovězených otázek ..

gordon13
31.03.2018 5 z 5

Velice zajímavý příběh, netypický, originální. I ten konec mi nepřipadal až tak špatný, líbilo se mi to ..hodně

iška
31.03.2018 3 z 5

Vlastně jsem celou knihu četla jedním dechem a čekala na rozuzlení. Závěr mě ale dost zklamal. Pro mě byl nepropracovaný a ne zcela logický.

Kayla
30.03.2018 5 z 5

Wau. To byla pecka. Kniha mi naprosto vyrazila dech a ještě ted po dočtení ve mě zůstává dost silný zážitek, který budu ještě vstřebávat několik dní. Nečekala jsem takový zvrat. Nemám dost slov, abych knihu podrobně rozebrala, prostě mi došla slova. Jen ten konec bych trochu lépe zakončila, ale přesto je to pro mě TOP kniha.

Urbana
28.03.2018 4 z 5

Kniha se mně líbila, byla čtivá, nechybělo napětí, ubírám * za konec, ten se dle mého názoru nevyvedl, přesto kniha určitě stojí za přečtení.

Hvězdinka
28.03.2018 1 z 5

Tak slibny a skvely zacatek a tak desny konec!

Jitkarka
27.03.2018 5 z 5

Výborná! Dostala mě už od první stránky, o napětí není nouze. Mě příšerně bavila :)

kneprulka
27.03.2018 odpad!

Slátanina. Knížka by měla dostat pojmenování Terorismus alá lidská zbraň a ne Cizinec!
Hvězdička za rychlé čtení

ATheo
26.03.2018 4 z 5

Knížka se hezky četla a pěkně "odsejpala", zápletka mě bavila. Hvězdičku dolů dávám za – pro mě poněkud odfláknuté – vysvětlení toho hlavního problému, kterým to vlastně všechno začalo a který se táhl celou knihou. Přišlo mi málo uvěřitelné a byl bych ocenil delší, hlubší a propracovanější odůvodnění.

Lisa123
25.03.2018 4 z 5

Kniha se mi (kromě konce) velmi líbila. Od začátku byla napínavá, musela jsem číst pořád dál. Při čtení člověk vůbec neví, komu má věřit (nedokážu si představit, že bych byla Erikem nebo Jo). Konec.. no, asi jsem čekala trochu něco jiného. Ale pořád tam je akce a napětí. Knihu mohu doporučit :)

kulatina
25.03.2018 4 z 5

Od knihy jsem se nemohla utrhnot, napínavý děj, svižně vyvíjející příběh viděný očima muže a ženy, střídající se v krátkých kapitolách. Po tom, jak držíte palce hlavním hrdinům, přišel bohužel konec příběhu, který byl úplně mimo děj, takže zklamání. Jak to vlastně dopadlo s oběma hrdiny, se tak úplně nedozvime.

PaniJani
23.03.2018 4 z 5

Dobrá kniha. Svižná, poutavá, napínavá. Ze začátku mě některé věty šly špatně do pusy, přišlo mi to takové umělé, ale pak už to bylo ok. Zhruba v půlce mě bavila úplně nejvíc a konec mě sice nezklamal, ale asi jsem od toho čekala malinko něco jiného. Větší wow. Ale knížku rozhodně doporučuji. Krátké kapitoly a střídání vypravěče vtáhne rychle do děje.