40 dní pěšky do Jeruzaléma

22letý muž jde pěšky 1400 kilometrů do Jeruzaléma. Pořád se ztrácí a je trochu nešikovný, potká ale dobrý lidi. Jak to skončí: do Jeruzaléma dojde, ale pak ho na letišti málem zabije raketa. Komu to můžeš koupit: komukoliv ve věku 14–99 let se smyslem pro humor. Seznam alergenů: obsahuje vtipy o náboženství a tlustých lidech.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/336450/40-dni-pesky-do-jeruzalema-Dcp-336450.jpg 4.41361
Humor, Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, BizBooks

haWranka
včera

Opět velmi zábavný cestopis. Tenhle jsem si užila ještě víc než Gruzii, protože jsem si ho mohla užít v audioverzi čtené autorem. Člověk měl pak pocit, jako by byl na cestě s ním. Skvělé “počtení”!

bruntal
včera

Příjemné překvapení. Prvních pár stránek mne úplně nepřesvědčilo, zdálo se mi, jako by se Ládík snažil nacpat vtip všude a za každou cenu, ale po těch prvotních stránkách jsem knize přišel "na chuť" a byl jsem opravdu rád, že jsem po ní v knihovně sáhl. Svěží, velmi vtipný cestopis protknutý osobitým a na věk autora až neuvěřitelně vyspělým pohledem na svět.

Keram.mareK

superčtivé, ale na mě trochu málo cestopisné. Autorům humor mi moc nesedl, čekal jsem také víc Izraele.
Hvězda navíc za autorovu odvahu jít a za závěr knihy.

kyslikova

Nenáročné čtení, ovšem bez jakékoliv gradace :-/

Median

Vtipný svižný cestopis - myšlenkopis, zážitkopis. Jedině doporučuji. A ilustrace jsou nádherné!

Paidam

Lehké svižné čtení.

Ilkamilka1

Autoruv profesni obor novinare se nezapre - kniha je psana vtipne, trefne a tak akorat popisne, aby si ctenar - budouci cestovatel - mohl udelat vlastni obrazek, zda chce podobna dobrodruzstvi absolvovat tez;)

LiLinka

Po půl roce rozečtení mě začala bavit a při ranním cestování do práce jsem jj konečně dočetla. Vtipná kniha to je, čte se hezky, ale nešla mi číst na jeden zátah. Přesto doporučuji.

Martina99

O knížce jsem dlouho uvažovala a teď jsem si řekla, super, donutí mě výzva. A teď si uvědomuji, jak jsem prohloupila. Knížka je vtipná a Ladislava obdivuji, já bych na to odvahu neměla.

1Terisek1

Mám knihy od Zibury ráda ačkoliv dějově to nijak napínavé není, ale pokud chce někdo napínavý děj ať si přečte horor či podobný žánr.
Budoucím čtenářům radim vyzbrojit se při četbě sklenicí vody nebo šálkem čaje protože já vždy při čtení o tom jak popíjí či strádá žízní toužila se také napít :D

Awča

Knížka se četla velmi lehce, proplakala jsem si u ní smichy. Chodím a poznávám velmi ráda, ale teď vidím, jak mě limituje moje potřeba jistoty. Mapa, seznam toho, co chci navštívit, zajištěné
ubytování, to vše mě svým způsobem ochuzuje. Víc než cestopisem je knihou zážitků a knihou motivační. Jsem moc ráda, že jsem se ke knize v rámci čtenářské výzvy dostala.

Krystanela

Nejlepší příběhy píše sám život. Tahle kniha je podle mě zářný příklad citátu, že nezáleží na cíli jako spíše na cestě k němu. Zibura se jen s krosnou a se svýma vlastníma zapuchýřovanýma nohama vydává do Jeruzeláma. Když však do Jeruzaléma dojde, kniha úplně ztratí své cynicky zábavné, a záviděníhodnými i nezaviděníhodnými historkami okořeněné kouzlo. Pouť, kterou putoval přes Turecko jsem si nesmírně užívala. Po celou tu dobu čtení jsem se cítila, jako bych putování prožívala s ním, smála jsem se každou stránku jeho vtipům a situacím, které by snad nevyymyslel ani ten nejlepší scénárista a otevřel se mi s knihou zcela nový svět bez každodenních stereotypů, ale hlavně svět zcela spontání, kdy se člověk bez jakéhokoli plánování ponoří do neznámé krajiny a je zcela odkázán na lidskou pohostinost tamějších. Bohužel ve chvíli, kdy spolu s knihou opouštíte Turecko, Jeruzalém už vlastně nemá co nabídnou a byť to není zcela autorova chyba, že tam už nic zajímavého vlastně nezažil, musím urazit hvězdičku, jelikož posledních pár stran jsem četla už jen ze slušnosti, abych měla splněno. I přesto bych knihu vřele doporučila, nesmírně pozitivní, nenáročná a odpočinková četba. Zvláště pro ty, co rádi cestují. Snad ještě zvláštněji pro ty, co by cestovat chtěli, ale mají strach.

Tumbik
28.12.2018

Tomu říkám prvotina, tak dobře jsem se u knihy již hodně dlouho nepobavil a u některých částí jsem se dokonce musel nahlas zasmát. Ladislav je sympatický mladý muž překypující humorem a dobrou náladou, což jsem poznal i z několika záznamů jeho přednášek na youtube (a také se sám na jednu chystám :)). Forma, jakou je příběh podán, mě až přivádí k myšlence, že bych podobnou pouť chtěl prožít taky. Je to jako byste při čtení šli, přemýšleli a prožívali strasti i radosti společně s ním. Děkuji za skvělou knihu a už se nemohu dočkat až si přečtu další jeho knihy. Jedním slovem vynikající!

work
28.12.2018

Posloucháno jako audiokniha, skvěle načtená autorem, což podtrhuje autenticitu a bezprostřednost podání "z první ruky". Ideální a lehkým perem napsaný průvodce k tomu, abyste zjistili, že smysl života je někde úplně jinde, než jste se doposud domnívali. Dobře vám tak.

kyticka152
26.12.2018

Knížka byla jiná něž jakou jsem ji očekávala, ale nemůžu říct, že mě zklamala. Nedokázala jsem přečíst mnoho stran naráz, takže jsem knihu četla opravdu dlouho. Na druhou stranu mě spisovatel (pro mě záhadně) oslovil a kniha se mi ve výsledku líbila. Byl to přece jenom deník :) Doporučuji k přečtení

Dany45
16.12.2018

Příjemně a vtipně vedená kniha se zajímavým pohledem na cestu a cíl! Je v ní nepřímo formulováno více nevyslovených myšlenek , než se zdá . Knihu jsem poslouchal ( Jako Audio ) a byl to pohodově strávený čas . Také přemýšlím o další z jeho titulů .

nanana
12.12.2018

"Všude na světě jsem potkal jen dva typy lidí. Ty dobrý a ty špatný. A žádný politik, náboženství ani válka na tom nic nezmění."

"Pocit štěstí není výsledkem okolností, ale především vlastního rozhodnutí. Náš život neovlivňuje to, jaký svět skutečně je, ale jak k němu přistupujeme."

Popko
09.12.2018

Pěkná cestovatelské kniha, novodobý Holub :-D

Mája777
07.12.2018

Cestopis není můj šálek kávy, ale po přečtení tohoto přemýšlím o dalším.

Verrrunka
07.12.2018

Opravdu vtipná kniha, jen je asi lepší si ji dávkovat a nečíst najednou. Já jsem posledních 80 stran přečetla najednou a už mě to tolik nebavilo, bylo to hodně stejné. Největší přínos spatřuji v tom, jak kniha boří všechny předsudky ohledně nebezpečných muslimů a cizinců obecně. Nemohl by ji Ježíšek přinést Pitomiovi? :-D

bookcase
01.12.2018

Vitpně o cestování, člověk by hned vyrazil. :)

Atlantis
30.11.2018

Bohužel. Nesedl mi vyprávěcí styl, kdy se vlastně den po dni opakují ty samé výjevy. Nejhorší ale je, že se při tom prakticky nedozvíte nic o tom, jak daná země vypadá. Osobně mi také nepřišel vtipný autorův humor. Ano, chápu, že knihu stvořil poměrně mladý, ale některé vtipy jsou vyloženě jako od zastydlého puberťáka a neustálá honba za děvčaty všeho druhu byla vyloženě trapná. A to už vůbec nezmiňuji fakt, že název knihy evokuje, že autor šel celou cestu z Česka do Jeruzaléma, ale ve skutečnosti prošel jen dvě země.

Dani25
26.11.2018

Oddychovka, celkom zaujímavé, ale nie nejak ohurujúce.

Haloon
20.11.2018

Absolvování pouti do Jeruzaléma je velmi obdivuhodný, leč nepříliš originální nápad. Napsat poté o své cestě knihu taktéž. Psát to však s humorem a odlehčením, na to jsem narazil prvně. Cesta i historky se mi líbily a stejně tak autorova strategie vetřít se k cizím rodinám na jídlo. Jen mě trochu mrzelo, že se autor vyhýbal památkám a jiným hmotným kulturním aspektům a spíše upřednostňoval lidi a jejich vztahy. Rozumím ale, že to byl jeho záměr a jeho volba. Autor si za svou cestu a odvahu zaslouží obdiv.

Gabca1990
14.11.2018

Nenaročné pohodové čtení, které má spád, vtip a originální komiksové vsuvky..určitě šáhnu i po dalším pěškopise :)

magda24
10.11.2018

Tento díl byl poslední, který mi chyběl přečíst, abych měla komplet všechny Ziburovy knihy. A opět jsem byla nadšená. Tak jako ostatní díly se kniha četla sama a hýřila vtipem. Myslím, že jsem objevila nový žánr, který mě opravdu baví.

swon
07.11.2018

Ma to vtip, ma to spad, ma to poselstvi. Smekam pred princem Ladikem a diky za knizni pohlazeni na dusi.
Taky chci verit, ze lidi na svete jsou dobri vlastne ze sve podstaty.
Z policky uz vytahuju dalsi peskopis :-)

namornice
05.11.2018

Nebylo to špatný čtení, ale Ládínek Smolík mě kdysi bavil víc než Ládík Zibura.....

ivana02
02.11.2018

Není to klasický cestopis, je to popis jeho poutě - setkávání s lidmi, ne popisy památek. Opět jsem se hodně nasmála, což je u knih vzácné. "Prince Ládíka" obdivuji, já bych to nedala. Neví, kde bude spát, co jíst a hlavně to šílené vedro. Nejvíc mě asi vyděsil popis, když spal pod širákem, probudil se a myslel si, že vidí kapičky ranní rosy... a ony to byly očička pavouků... V tu chvíli by bylo po mně :-) Však on se taky raději zvedl a urychleně odešel :-) Příběh doplňují vtipné komiksové kresby.

Sanmark
24.10.2018

Na Wikipedii je vedle hesla "total control freak" moje fotka. Mám na každou ptákovinu plán A i plán B. A pak přijde Zibura, projde si Tureckem, pěšky, bez mapy, celkem bez peněz, bez domluvených noclehů a vypadá to, že se vlastně není čeho bát! I bez těch plánů.
K tomu je vtipnej, přemýšlivej, sympatickej, chytrej, milej, nevytahuje se, nepovyšuje se, skromnej,... jsem platonicky zamilovaná. :-)
To není jen cestopis, pro mě je to nejlepší motivační kniha ever! Už jsem koupila tři a rozdávám je jako dárky (učitelkám dětí ve škole a doktorovi).
Díky, Ládíku! :-)