40 dní pěšky do Jeruzaléma

40 dní pěšky do Jeruzaléma

22letý muž jde pěšky 1400 kilometrů do Jeruzaléma. Pořád se ztrácí a je trochu nešikovný, potká ale dobrý lidi. Jak to skončí: do Jeruzaléma dojde, ale pak ho na letišti málem zabije raketa. Komu to můžeš koupit: komukoliv ve věku 14–99 let se smyslem pro humor. Seznam alergenů: obsahuje vtipy o náboženství a tlustých lidech.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/336450/40-dni-pesky-do-jeruzalema-o-pouti--kCg-336450.jpg 4.51135
Humor, Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, BizBooks

amaenium

A tak jsem dočetla první díl jako poslední.
Náramné čtení. Při čtení úplně dokáži cítit atmosféru, kterou autor popisuje a živě si představuji všechny ty milé (a pohostinné!) lidi, které na svých cestách potkal. V paměti mi rozhodně utkví policajt a avokádo. Poznala jsem ale, že se jedná o Zibiho první knihu ze série, protože až po půlce se více odvážil a odvázal se svým humorem. Těším se na další cestovatelský zážitek, který princ Ládík přinese!

Jarda72

Celou knihu jsem byl nadšený, jak autor dokáže zprostředkovat zážitky, způsobem jako by tam člověk byl. Velmi čtivé, těším se na další knihy.

Space.Junkienka

Potřebovala jsem nějakou hezkou audioknihu (vlastně ani nevím, jestli se to počítá do "přečteno"), u které by se člověk nenudil a hlavně zasmál. A nemohla jsem vybrat lépe :). I když miluji severské krimi a občas do toho vložím nějaký román, či něco z "povinné četby", tak musím uznat, že tuhle knihu jsem neslyšela naposled a další si přečtu velmi ráda.

Elea

Krásný, laskavý humor, skoro už začínám přemýšlet, kam vyrazit.

emamat

Tohle je moje první kniha od L.Zibury a musím říct, že nezklamala. Zatím jsem v polovině knihy. Jen se mi zdá líčení cesty den po dni trochu nudné , no uvidím.

LusSyNDA

Tak tato kniha je parádní. Směju se ráda a u téhle knihy to ani jinak nešlo. Chybí pouze nějaká dojemná scéna, která čtenáře dožene k slzám. Jinak má kniha všechno! Knihu budu půjčovat, aby udělala další lidi šťastné a vykouzlila úsměv na tváři :-) děkuji

kilometr

Tak mám kompletně přečteného Ziburu a jsem rád,že putování do Jeruzaléma jsem četl jako poslední.Bylo totiž nejslabší a hlavně mi tedy moc vtipné nepřišlo.Ale i přes to je Zibura borec a budu se těšit na jeho další eskapády.60%.

Ucinta

super čtení.. nebyla stránka, u které mi Ladislav svým smyslem pro humor nevykouzlil úsměv na rtu, pokud jsem se tedy nezačla smát nahlas.. doporučuji přečíst! ..ale čtení této knihy na veřejných místech (dopravní prostředky, čekárny u lékaře apod.) doporučuji už o něco míň, s ohledem na výše uvedené :o)

evask

Potřebujete zlepšit náladu? Putujte s Ládíkem do Jeruzaléma.

bizonka

Oddychovka, občas legrační, spíše k zamyšlení, obdivuji, že měl tu odvahu se vydat, já bych si jako žena na tu cest z důvodu bezpečnosti netroufla.

Véča

Moc často se nestává, že se musím u knížek smát nahlas, ale u této to jinak nešlo. Skvělý humor, popis míst a zážitky s lidmi... Taková knížka vás hned vtáhne do sebe a alespoň v myšlenkách cestujete taky. Ale ty pavouky bych ve spacáku fakt mít nechtěla!

myelka

perfektní! hned jsem prolustrovala profil Metina Üresina :D

klarikN

Skvěle napsaný. Po dočtení knihy máte chuť sbalit krosnu a jít taky vstříc dobrodružství.

Calinda

Četla jsem ji jako druhou, po Pěšky mezi buddhisty a komunisty už jsem věděla, do čeho jdu. Takhle by měly vypadat všechny cestopisy! I když mě země jako Turecko či Izrael moc neříkají, nelákají mě k návštěvě (a to ani po přečtení této knihy), i tak jsem se moc bavila, i když tak časté výbuchy smíchu, jaké byly u Pěšky mezi buddhisty..., se nekonaly. Dávám plný počet hvězd a už se těším na Arménii a Gruzii.

annamc

Skvělé, jako ostatně všechny knihy od Prince Ládíka:)))

Ruxandra

Můj první cestopis a ačkoli vím, že je trochu netradiční, byla jsem nadšená. Autorův smysl pro humor mi celkem sedl a nad mnoha jeho myšlenkami jsem se sama zamyslela. Rozhodně si přečtu i další knihy a doufám, že budou stejně oddychové a inspirativní jako tato :) Všem doporučuji!

Burák

Ladislav Zibura alias princ Ládík je hrdina mého srdce od loňského roku, kdy jsem navštívila jeho projekci o cestě po Číně a Tibetu. Ten kluk si vás prostě umí získat svým vtipem, ironií a postřehy, které dokazují, že ve skutečnosti žádný ňouma není. Naopak.

Jeho svérázný cestopis o pěší pouti z Turecka do Jeruzaléma je skvělý. Neříkám, že je to je nejlepší zdroj pro čerpání informací o cestování po těchto zemích, na to jsou Ladislavovi zážitky až příliš "nestandardní". Ale určitě se pobavíte. Je to vskutku inteligentní čtení s nenásilně vsunutými (geografickými) fakty a úvahami o životě.

dennieko

Nejprve jsem měla smíšené pocity, jelikož jsem žádný cestopis nikdy nečetla. Hned na první stránce smíšené pocity nahradila radost ze čtení. Sedí mi Ladislavův humor. :-)

Kristy78

Skvěle napsaný cestopis. Vtipně, s nadsázkou, sebeironicky i sebekriticky,...styl Ladislavova vyprávění je mi velmi blízký. Nejen, že jsem získala povědomí o místní kultuře a lidech, ale také jsem výborně pobavila :)

A235711

Ze začátku jsem se bála, jak může být zajímavá kniha, která popisuje tůru dlouhou několik set kilometrů, vždyť to musí člověka za chvíli přestat bavit. Ladislav Zibura mi ale ukázal kouzlo takové pouťe a to, že nikdy nevíte koho potkáte a co zažijete další den. Neskutečně mi vyhovoval autorův smysl pro humor a pohled na svět, rozhodně si musím přečíst knihy i o jeho dalších dobrodružstvích.

kokodaros

Popisy památek, krajiny, ani mystických zážitků od tohoto cestopisu očekávat nemůžete, ale to nebyl ani autorův cíl. Můj čtenářský přístup k této knize vlastně kopíroval Ladislavův přístup k putování. Nic neočekávat, přijímat cestu takovou, jaká je, a zážitky tak, jak přicházejí. Chůze nekonečnou a mnohdy pustou krajinou je především dřina a otestování vlastní vůle, je opakem gejzíru vjemů z poznávacích zájezdů a zážitkových agentur. Pak se přirozeně pozornost obrací k touze putujícího po odpočinku a společnosti - a tu nachází u lidí. Proto je věnována především vlídným hostitelům.

Vedle humoru a sebeironie oceňuji autorovu schopnost najít všemu rozumnou míru. Kdyby byly deníkové zápisky jen o něco delší, byly by už nudné. Řada životních mouder by od tak mladého autora mohla vyznívat jako samoúčelné floskule, ale jen o vlásek se tomu tak nestalo.

S ohledem na autorův věk a věrnost - snahu nic nepřikrášlovat, ani sama sebe - by si kniha zasloužila protekční čtyři hvězdičky, ale dávám nakonec tři. Věřím, že v dalších knihách se autor rozvine a s ním i náš čtenářský zážitek.

Jupijow

Kniha se čte dobře, ale zhruba v půlce mě už začal unavovat stále se opakující způsob (i obsah) vyprávění. Ale veškerý respekt vůči princi Ládikovi.

fons

Láďa má časy účasti A-Z kvízu dávno za sebou. Teď přichází časy, kdy on sám bude hádankou v soutěži. Jednoduše, Princ Ládík si mně dávno získal tím, že mezi mladými (rozuměj mými vrstevníky) vyčnívá svým neskutečným vtipem, nadsázkou a rozhodnutími, které většina adolescentů zpoza svých telefonů sotva někdy pokoří.
40 dní pěšky do Jeruzaléma bych, jakožto vedrem trpící zvíře už při 25 stupňích, těžko mohl jít. I na pár dní letadlem tam a zpátky by to byla pro můj organismus psina. Přesto mně ten kluk blonďatej nabádá k tomu, co píše na posledních stránkách - "To neznamená, že si teď máte balit krosnu." No, minimálně se projdu někam na konec města nebo do lesa, to snad přežiju.

Verdikt - pěkný počtení a už se těším na další knížku!

K plnému hodnocení chybí moje podezíravost, jestli on si to Ladislav v mnoha ohledech moc nepřibarvil... Prostě je neskutečný, jak ho u každých dvěří zvou lidi na čaj, jídlo a nocleh. No, kdo ví, možná se o tom budu muset jednou vážně sám přesvědčit! :-)

petrous90

první kniha se mi od Ládi líbila nejvíce :) za mě palec nahoru :)

mi-380

Další kniha pro všechny, kteří rádi cestují a poznávají. Přes občasnou monotónnost je to kniha poučná, veselá (někdy dost drsně), bortící mnohé předsudky a přinášející optimismus v pohledu na člověka jako lidský druh. Kolik dalších má odvahu k takovéto výpravě? Já tedy ne, i když cestuji a poznávám strašně rád a země, které Ladislav prošel, jsem navštívil a povrchně prozkoumal také. Třeba se někde potkáme, za dva dny vyrážím po trase Krakov, Stockholm, Londýn, Barcelona. Ale s mnohem menším batohem, místo pěšky s Ryanairem, jídlo si budu muset kupovat sám a do cizích domů se podívám jen s pomocí Airbnb: 80% (996 čtenářů vygenerovalo aktuální průměr 89%)

annasglamour034

Knížka je velmi humorného rázu, i když věřím, že ne vždy muselo být autorovi do smíchu. Na různé témata jsou v knížce i zábavné poučení formou obrázků. Už od popisu samotného autora, jsem se velmi bavila. Je skvělé že někdo píše o svých zážitcích, kontaktem s cizími lidmi a ne jen o tom co vlastně dokázal. Věřím, že se jednou opět ke knížce vrátím :)

petra4080

Vážně super. Jedna z mála knížek, které jsem poslouchala - jelikož jsem byla po operaci očí a nemohla jsem číst ani sledovat TV. Musím říct že to, že knihu namluvil sám autor je snad ještě lepší, než ji číst, jelikož přesně víte, co chce básník říci. Pokud budu někdy opět indisponována, určitě si poslechnu i další knihy které si Ládík sám namluvil.

Miliarda

Na této knize je jasně vidět, že se jedná o autorovu prvotinu. Je to sice zábavné stejně jako jeho další knihy, avšak styl psaní mi zde nesedí tak dobře jako v knihách následujících. Rozvláčné tempo střídají velice zajímavé pasáže, avšak kniha jako celek působí velmi nevyváženě. Tím rozhodně nechci říci, že by se jednalo o knihu nekvalitní, to určitě ne. Jako oddychová četba Vás totiž kniha pravděpodobně neurazí, ale narozdíl od ostatních knih Ladislava Zibury ani nenadchne. Navíc pokud jste navštívili jeho přednášku 40 dní pěšky do Jeruzaléma, tak v knize nenajdete takřka žádné nové informace jdoucí nad rámec přednášky, tudíž i z tohoto pohledu mě kniha nebavila tak moc jako další Ziburovy cestopisy. Avšak jak jsem již říkal, jako oddechové čtení to rozhodně nebyla špatná kniha, čemuž odpovídá i mé průměrné hodnocení.

Dakarianna

Prince Ládíka ráda sleduji na Facebooku i Instagramu, proto jsem se na jeho knížku velmi těšila. Ale číst jeho krátké příspěvky na sociální sítě cca dvakrát denně je trochu něco jiného, než číst celou knihu. On je ten humor totiž tak specifický, že jsem se ho vždy rychle přejedla a najednou jsem vždy byla scopná přečíst cca tři kapitoly. Ale ono je to vlastně dobře. Přestože kniha je na první pohled lehounká a naprosto nenáročná, donutila mě se trochu zamyslet, ať už o náboženství nebo třeba o životních prioritách. Milé je doplnění o krátké komiksy. Autor má můj velký obdiv a již teď se těším na jeho další knihy. Sama cestopisy obvykle nečtu, ale tuhle knihu doporučuji naprosto všem.

venora

kniha se četla dobře, autor opět (dříve jsem četla ‘Gruzii’) bourá mnoho stereotypních představ o navštívených zemích a jejich obyvatelích.