Karoley Karoley komentáře u knih

Zpověď farářky Zpověď farářky Martina Viktorie Kopecká

Farářka Martina Viktorie Kopecká dává v nebývale otevřené zpovědi nahlédnout do svého vnitřního světa.
Sbírka nadčasových úvah doplněná rozhovory s Tomášem Novotným.

Řekněme si upřímně, že mě nejvíc zajímaly pasáže týkající se jejího intimního života. Moc jí fandím, určitě nebylo lehké odhalit tolik ze svého soukromí.

28.10.2023 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Příběh o cestě, která mění lidem životy. Už více než tisíc let míří lidé ze všech koutů Evropy do Santiaga de Compostela. Ladislav Zibura tam poprvé putoval v osmnácti letech a teď se do Španělska vydává znovu – za vzpomínkami, dobrodružstvím a příběhy poutníků z celého světa.

Další skvělý cestopis mladého Larryho :)) Miluju jeho knihy, humor i postoj k životu. Přidávám mezi oblíbené a mám neskutečnou chuť vyrazit na camino!

28.10.2023 5 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Zvedá se vítr a s bouří přichází smrt

Voda, vítr.. a smrt.
Parta dětí, vražda, Sněhurka, ničivá povodeň, stařena a šelma.
Parta dospělých, covid, tornádo.
Smrt je nenasytná šelma.

Píše se rok 1997 a jižní Moravu sužují katastrofické povodně. Parta dětí najde v lese mrtvolu krásné dívky a přísahá vypátrat jejího vraha. Po dvaceti letech přichází tornádo. Zvedá se vítr, na krajinu padá temnota a kamarádi stojí tváří v tvář vlastním pochybám, přírodě i času... Na koho má spadeno smrt tentokrát?

Potěšilo propojení s předchozí knihou - Kristýna (někdejší první láska hlavního hrdiny Filipa) je manželkou Petra - hlavního hrdiny Šepotu z lesa. Podobná propojení často a ráda nalézám u Kinga. Apropó parta dětí a zlo vracející se v cyklech, nepřipomíná vám TO něco? :))

Zaujalo slovácké nářečí i zmínky o jezeru Lužák - měli jsme v Lužicích u Hodonína příbuzné a nostalgicky jsem si zavzpomínala.

Moje druhá kniha od Kateřiny Surmanové a opět parádní čtení! I když musím přiznat, že Šepot z lesa se mi líbil víc, proto "jen" 4 hvězdy. Další knihu od autorky si nenechám ujít!

28.10.2023 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Moje patnáctá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení! Tuhle sérii prostě miluju!

Inspektorka Kim Stoneová a její tým tentokrát řeší brutální vraždu muže v průmyslové zóně. Po rodině oběti se záhy slehne zem, zůstávají jen otazníky, hradba mlčení a spletité lži.

Přečteno za dva večery, déle mi žádná kniha od autorky ještě nevydržela! Zajímavá byla i druhá vyšetřovací linie v čele s novinářkou Frostovou, rozuzlení mě překvapilo víc než samotný vrah ;) Už se nemůžu dočkat až bude přeložený další díl (Stolen ones), závěr knihy mě dost navnadil!

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Temné tajemství z minulosti.
Nefunkční rodinné vztahy.
Všudypřítomné kočky.

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda, nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zastírající minulost.

Moje druhá kniha od Michaely Klevisové (Prokletý kraj, Kroky vraha), první s vyšetřovatelem Josefem Bergmanem. A bylo to prima čtení!
Docela mě ale překvapilo, jak málo prostoru bylo věnováno samotnému Bergmanovi, vše se točilo kolem Julie a jejích životních trampot. Vraha jsem neuhodla, tento motiv mě vůbec nenapadl. V dohledné době si ráda přečtu další díly ze série!

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Jeden dům, dvě rodiny, tři těla.
Pozor, koho si pustíte domů...

Londýn. Honosný dům na nábřeží a v něm kolébka s nakrmeným a spokojeným miminkem, které čeká, až ho někdo pochová. O patro níž, v kuchyni, leží tři rozkládající se mrtvá těla. Kdo se doteď o dítě staral? A kam zmizel?

Rodina Lambových a jejich milí hosté. Strašidelný dům plný tajemství. Svůj příběh nám vypráví tři osoby - Libby, Lucy a Henry, kteří postupně rozplétají klubko lží, polopravd a prapodivných rodiných vztahů.
Kdo je malá? Kdo je kdo? Kdo s kým? Potřebovala jsem nutně znát odpovědi, přečteno za dva večery. Skvělé čtení!

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pravda nebo lež?

Tajemné sídlo rodiny Crawfordových a jeho nájemníci - přitažlivý manžel Jerremy a jeho manželka Verity připoutaná na lůžko po těžké autonehodě. Do domu přichází mladá spisovatelka Lowen najatá na dopsaní Veritiny veleúspěšné knižní série.. mezi věcmi nachází i Veritinu temnou zpověď..

Moje první kniha od Coleen Hoover a jsem moc spokojená, sexu je tam opravdu dost, ale nijak mi to nevadilo, patří to tam. Pár momentů v domě bylo docela mrazivých. V samotném závěru budete přemýšlet, co byla pravda a co lež.

21.09.2023 5 z 5

Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Stanislav Rudolf

Metráček aneb nemožně tlustá holka.
Příběh o životních trampotách dospívající dívky Jitky Pažoutové, která má pár kilo navíc.

O knize jsem toho hodně slyšela, máma i babička knihu vychvalovaly, ale já se k její četbě dostala až teď v rámci Čtenářské výzvy. Moc milé čtení, dívčí román plný humorných hlášek. Královsky jsem se bavila!

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Metráček aneb nemožně tlustá holka.

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Nimomu nevěř.
Nic neříkej.
Špehové jsou všude.

Rumunsko, 1989. Režim diktátora Nicolaea Ceauşesca provází izolace a strach. Příběh sedmnáctiletého Cristiana Floresca, na kterého se zaměří tajná policie a nutí ho, aby donášel na své blízké. Když přijde čas, dychtivě se připojí k revoluci a je odhodlaný bojovat za změnu. Jaká je však cena za svobodu?

Moje první kniha od Ruty Sepetysové a jsem nadšená! Na knihu jsem se chystala delší dobu a konečně nastal její čas. Přečteno za dva večery, od příběhu se nedalo odtrhnout!
Ráda si přečtu od autorky "V šedých tónech".

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q.

Carl Mørck se stává vedoucím v nově založeném oddělení Q kodaňské kriminálky, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Mezi složkami ho zaujme případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stopy zmizela. Je možné, že je stále naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?

Moje první kniha od Adler-Olsena a rozhodně ne poslední. Komisaře Mørcka i jeho asistenta syrského původu Asada jsem si oblíbila. Ráda si přečtu další díly ze série.

Kopírák Kopírák Sam Holland

Inspiroval se nejhoršími vrahy v dějinách. A pak se rozhodl je předčit...
Má krutost nějaké hranice?

Nejdřív jsem váhala, zda vůbec knihu číst. Samotný název mi přišel pitomý, moc nepomohlo ani přirovnávání k "Hadrovému panáku".. K tomu rozporuplné recenze. Zvědavost nakonec zvítězila a rozhodně nelituju! "Nejděsivější krimi thriller roku" to sice není.. ale slušně napínavá a čtivá detektivka rozhodně!

Drobnou výtku mám k výběru jmen mužských hrdinů, která se mi docela pletla.. Nate, Noah, Nav.. Taky se mohli jmenovat jinak!
Vraha jsem si tipla správně, i když to bylo docela zamotané.. Závěr se mi líbil.

12.08.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Východní Čechy na sklonku 16. století.

Historický román s detektivní zápletkou a prvky romantiky.

Na hrad Hiršberk, kde žije Jan - poslední potomek pánů ze Zhoře, přijíždí z Francie vdova po jeho mladším bratru Vilémovi, krásná dívka Diana. Doufala, že na Jelením vršku najde nový domov, ale naráží jen na chlad a odmítání.
Příběh o lásce a zradě odehrávající se v odlehlé krajině zaváté sněhem.

Moje druhá kniha od H.M. Körnerové (Hlas kukačky, Jelení vršek) a opět parádní čtení, ještě mám na letošek nachystané Heřmánkové údolí. Závěr knihy lehce předvídatelný, ale jinak nemám co vytknout.

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Jedenáct mrazivých příběhů, kde číhá zlo... Stačí malá ŠKVÍRA.

Vítejte v příbězích, kde se chystá konec světa, kde nebezpečí věští i šum motýlích křídel, kde kopírka dokáže zázraky a kde není radno zaměňovat svou identitu či zkoumat záhadné graffiti.

Moje pátá kniha od C.J. Tudor, povídky si mi líbily, místy mě příjemně mrazilo. Už se těším na nový román Závěj, který má vyjít o prázdninách!

- Konec plavby 5* (loď, odchod na odpočinek)
- Věžák 4* (opuštěný zchátralý věžák a něco zubatého)
- Prchavé blues 5* (tlusťoch, hudební klub, krabice na klobouky)
- Finalizace 3* (realitní agent, apokalypsa)
- Lev v bráně 3* (zvláštní graffiti)
- Gloria 4* (Gloria z knihy Jáma a Alice z knihy Ti druzí)
- Já nejsem Ed 4* (elevace)
- Poslední chod 5* (temnota, profláklá pětka)
- Kopírka 3* (rozbitá váza, vyčerpané manželství)
- Prach 4* (španělský ostrov, vítr calima, prach, ztracené duše)
- Motýlí ostrov 3* (opravdu roztomilí motýlci)

14.07.2023 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Preguel k sérii detektivek s Kim Stone.

První krev je prvním případem, který vyšetřuje Kim se svými novými podřízenými - Bryantem, Dawsonem a Stacey. Případ je zavede do temného světa zneužívaných dětí a jejich trýznitelů.
Přečteno za dva večery, déle mi žádná kniha od autorky ještě nevydržela! Už se moc těším na Spletité lži, mají vyjít o prázdninách!

14.07.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Klaustrofobický thriller, který vám vezme poslední zbytky dechu.

Amelie se jednoho dne ocitne uvězněná v temné místnosti. Jejími jedinými společníky jsou mlčenliví únosci. A není si jistá odkud ji vlastně hrozí nebezpečí.
Sledujeme příběh Amelie, kde se minulost prolíná se současností.
Moje šestá kniha od B.A. Paris a zatím asi nejslabší kus. Předchozí knihy mě bavily o poznání víc.. a to jsem Vězenkyni vyhlížela několik týdnů v knihkupectví. Tak snad příště!

11.07.2023 3 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Kdosi je poblíž...

Jsou tři, i když každý sám. Probudí se na neznámém místě. Netuší kde, netuší proč. Nic si nepamatují. A něco je špatně!

Moje třetí kniha od Kateřiny Karolové (Odbočka v lesích, Jiné místo, Zítřek ti nikdo neslíbil) a opět se mi moc líbila!
Děj je tentokrát zasazen do lesů kolem Zlína a do jeho předměstské části. Julie, Viktor a Patrik se pokouší zjistit "co je špatně". První část mrazivá, rozuzlení překvapivé. Tohle mě vůbec nenapadlo! Potěšily odkazy na tematické knihy a filmy Záhada Blair Witch, Trhlina, Djatlova expedice, Hra aj.
Přečteno na jedno posezení, další knihu od autorky si nenechám ujít! Její knihy mi strašně připomínají Kariku a ten zase Kinga :))

08.07.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Pravda se ukrývá až dole v temnotě..

Kate a Tristan si otevřeli soukromou detektivní kancelář a čeká je další případ.
Před jedenácti lety se během táboření na místě zvaném Ďáblova cesta ztratil tříletý chlapeček Charlie. Co se tehdy na Ďáblově cestě uprostřed vřesovišť a bažin stalo? Byl Charlie unesen? Spadl do řeky a utopil se? Stala se nějaká nehoda nebo byl zavražděn?

Můj jedenáctý Bryndza, čtvrtá Kate Marshalová a opět velká spokojenost!
Od počátku jsem "něco" tušila a má domněnka se na konci potvrdila. Jeden z top dílů ze série s Kate Marshallovou. Přečteno za dva dny, déle mi Bryndzovy detektivky nikdy nevydrží :)

08.07.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Musíte mě zastavit, než ublížím někomu dalšímu. Nechci nikoho zabít, ale nemám na vybranou.

Vražda. Únos. Dopis. Smrtící volání.
Moje třináctá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení!

V obchodním centru se najde ztracená holčička. Její matku objeví za několik hodin zavražděnou v opuštěné budově. Kim záhy obdrží znepokojivý dopis od vraha..

09.06.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Vražda maskovaná jako sebevražda. Sekta. Kontrola. Manipulace. Vražedná mysl.

Moje dvanáctá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení!
Mladá vysokoškolačka byla nalezená doma v posteli s proříznutým hrdlem a nožem v ruce.. stopy vedou k Farmě jednoty, zdánlivě neškodném uzavřeném společenství, v němž dívka žila. Kim se pokusí do sekty nasadit svého člověka..
Druhá dějová linka je věnována starému případu Bryanta. Kupodivu mě hned napadlo, jaké bude rozuzlení.

Přečteno za dva večery, déle mi žádná kniha od autorky ještě nevydržela! Jdu na Smrtící volání!

09.06.2023 5 z 5