Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá část knihy METRÁČEK. Jitka se stále věnuje svému oblíbenému sportu - vrhání koulí a do toho studuje zdravotní školu a v nemocnici na praxi působí jako zdravotní sestra. S Honzou mají čistě kamarádský vztah, chodí spolu na tréninky i do tanečních. Vše je v pořádku až do chvíle, kdy Jitka začne mít pocit, že už ji Honza nemá tolik rád......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153256/big_metracek-2-aneb-kosti-jsou-vrzeny-kU9-153256.png 4.2133
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy

Placi
20.04.2021

Knižní pokračování Jitčiných trampot s kluky, rodinou a z praxí v nemocnici. Historky z této části nejsou součástí filmového zpracování, které mám od dětství moc rád, takže jsem si jejich pročítání užil. Ruku na srdce, kdo z nás to měl v pubertě lehké :)

georginaa
01.07.2020

Od Stanislava Rudolfa jsem přečetla všechny knihy a plno jich mám ještě doma z dětství. Mám ráda jeho pohled na mládež, dříve to bylo hlavně o sportu a mezilidských vztazích. Dnes je jiná doba a tak s nostalgií vzpomínám, jak to dřív bylo lepší.


IvetKl
12.05.2020

Milý příběh o dospívání Jitky.

IvčaB2
06.04.2020

Četla jsem kdysi na základce, teď jsem na ni narazila úplnou náhodou a díky "aneb" jsem si ji ráda přečetla znovu a splnila si položku ve výzvě . Jitka jako studentka zdravotní školy , puberta , lásky ,taneční , sport, špatná rozhodnutí, trpká přiznání - pohodové čtení.

princesse
04.03.2020

Pohodové počtení. Ačkoliv již dávno nejsem cílová skupina, tak jsem si čtení užila. První díl znám naprosto podrobně jak díky knížce, tak díky filmu a druhý jsem ani nevěděla, že existuje. Takže jsem si s chutí přečetla.

Magdalena5
12.08.2019

a zase a opět mě ten příběh dostal i po těch víc než 40 letech, nostalgické vzpomínky...

DominaCZ
15.05.2019

Dá se to, ale první díl a film byli lepší.
Tohle je spíš zdravotně-poučno-závislácko-taneční výpis, kde největší párty znamenají taneční a závody.
Moc mě tenhle díl nebaví.

haki34
23.01.2019

Pozor - možný SPOILER

První díl mě minul, v knihobudce jsem našla druhý, ale to nevadí....
Hezká knížka pro holky, (a možná i kluky), o normálním životě...o takovém, jaký se žil před 30lety...řeší se láska, škola, taneční, prostě samé běžné věci..žádné sociální sítě, mobily, šikana... a anotace myslím taky trochu zavádí - nezdá se, že by Jitka trpěla svými kily, ani to nezdůrazňuje, jen občas zmíní..více je zméněno posilování s činkami, které jako přebornice ve vrhu koulí potřebuje...
Sledujeme i Jitčinu rodinu, úspěšného bratra - promujícího inženýra, vyhlížejícího pomalu usazení se a založení rodiny s Ivankou, seznamování rodin mladých partnerů, Jitčino studium na zdravce - příhody z praxe mezi pacienty a pak také morální dilema...kam se však hrabe Jitčin efedrin na dnešní dobu jedovou, kdy se i malé děti pomalu lehce dostanou k drogám ?? kamarád Lišák a zednické melouchy :D prostě mimo jiné taky zavzpomínání na doby dávno minulé...

Dobrá vychytávka, která se autorovi povedla a jistě dala hodně práce - nad textem v záhlaví každé dvojstránky je uveden "nějaký druh" metráčku - třeba 50+50, nebo kolik cm3 dynamitu, či cm3 kararského mramoru tvoří metráček :D a tak dále a tak dále, různé kovy, materiály, matematické variace, míry z celého světa :D vynikající nápad !

1