Nebreč, Lucie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Známý autor dívčích románů vypráví o senzitivní patnáctileté Lucii, která se nechá natolik ztrémovat, že propadne při zkoušce na gymnáziu, i když v deváté třídě patřila mezi nejlepší žáky. Stane se pak hospodyňkou v domácnosti svých rodičů a chůvou malého synovce. Své postavení bez perspektivy nese velmi těžce, ztácí kontakt s přítelkyněmi, i chlapce Petra, svůj tajný idol. Ale v závěru knihy je i řešení v jejím mladém životě. Nachází odvahu znovu se pokusit o studia, bez zahořklosti obnovuje kontakt s přítelkyněmi a sbližuje se se svým obdivovatelem Zdeňkem. Zbavuje se pocitu vyřazené a poznamenané. Roční zkušenosti, kdy se od ní vyžadovala odpovědnost jako od dospělé uspíší patrně její zmoudření....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/814/nebrec-lucie-zlJ-814.jpg 4188
Žánr
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Nebreč, Lucie

Přidat komentář
Monika1717
21. května

Ach jak jsem jí rozuměla. I mě vždycky navlékli do sukně a příšerného kabátu, když jsme jeli k babičce nebo někam na návštěvu. Připadala jsem si jako ona. Je to už několik desítek let, ale ten pocit ve mně zůstane snad napořád.

RendyaDav
18. ledna

Oblíbená knížka mého dospívání ,výborné čtení ...


boeink
17. ledna

Po téměř třiceti letech znovu po x-té dočteno, tentokrát jako milá jednohubka přečtená za jeden den. Krásná vzpomínka na staré dobré časy.

Jitule17
14.09.2018

Vzpomínka na pubertu, kdy jsem knížku četla a bavila mě, nezapomenu na ty prokleté zelené šaty...

anamor.avonoz
12.08.2018

Tuhle (a ještě jednu) knížku jsem dostala v cca 12 letech od tety, co neměla děti, k Vánocům. Jen ta "moje" měla růžový obal a byl to paperback.
Knížku jsem četla možná dvacetkrát? A znova a znova a znova :).
Nebyl internet, nebyly mobily a byly knížky, nebylo to super? :).

SSTknihy
19.07.2018

Knihy Stanislava Rudolfa patřily v dospívání k mým nejoblíbenějším, už pro to, že na rozdíl od mnohých jiných neoplývaly tak moc naivním pohledem na svět a nutným morálním ponaučením. Hlavní hrdinky a hrdinové sice na konci většinou prozřou a zjistí, že ne každý je ten správný člověk na kamarádství a do života, ale vždycky to bylo napsáno věrohodně a čtivým jazykem.

Amneris
05.07.2018

Knížky od Stanislava Rudolfa mám moc ráda, ale do této knížky jsem se nějak nemohla začíst. Asi jsem čekala trošku něco jiného.

RMarkéta
22.03.2018

Moje první Rudolfovka, kterou jsem dostala od mé maminky a taky můj první referát z českého jazyka. Musím říct, že jsem byla před tabulí ztremovanější víc než Lucie v těch zelených šatech. Úplně vidím, jak byly hrozné. To mi tak utkvělo v hlavě, že když jsem byla před nějakou další zkouškou, vzpomněla jsem si právě na tuto scénu. Je opravdu zvláštní,co si člověk v hlavě zafixuje a co mu vyjede na povrch. Ráda se ke knize vracím a budu vracet.

1

Doporučujeme

Říkali mi Leni
Říkali mi Leni
Blbej fór
Blbej fór
Past na kočku
Past na kočku
Most do Země lásky
Most do Země lásky