Něžně háčkovaný čas

od:


KoupitKoupit eknihu

Tento příběh je o 15-leté Mileně, která má tatínka ve vězení. Netrpělivě čeká, kdy se vrátí. Mezitím se ale dobře baví. Má svého chlapce a partu. Několik lidí ji odsuzuje za to, že je její otec ve vězení, a to dokonce i její učitelka. Když je se třídou na brigádě, potká nového kluka. Kluk se jí snaží zavděčit, ale Milena ho nemá ráda a vůbec se jí nelíbí. On za ní jezdí a učí ji jezdit na motorce. Milena ho začne ho brát jako skvělého kamaráda.Ani jí nevadí, že její parta se rozpadá......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/815/nezne-hackovany-cas-ajx-815.jpg 3.9154
Žánr:
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
Gweny
18. září

Můj první román, který jsem asi kdy četla. Děj mi po těch letech už uniká, ale vím, že v době, kdy mi ještě nebylo ani 15 let, jsem ho přečetla jedním dechem.

SSTknihy
19. července

Další z klasických „rudolfovek“, které patřily v období dospívání k mým stálicím. Tenhle příběh je tak trochu jiný i proto, že neřeší jen vztahy a lásky, ale také to, jak lidé žijí v zajetí předsudků a kolik nepříjemností může takový přístup přinést. Moc pěkné ilustrace Otakara Čemuse (kéž by se i dnes knihy ilustrovaly!).

Damato
30.09.2017

Revize mých holčičich pokladů , kde knihy pana Rudolfa měly své pevné místo, tak krásně se u nich snilo o tom,jak jednou budu žít úplně bez jakýchkoli náznaků snobárny a budu všem říkat na rovinu co a jak...Auvajs, to bylo boulí a držkopádů a rodičovských upozorněni...hlavou zeď neprorazíš... Ale láska k panu spisovateli Rudolfovi a jeho knihách mi i po těch fackách zůstala ( bože, teď to bude znít asi pateticky ) taková čistá a přesto,že jsem ve věku,kdy i rodiče těch dívenek z knih by mě asi pustili v MHD sednout, čtu tyhle knížky k smrti ráda. Znám je zpaměti,ale je to mých krásných 15 vracím se tím do bezstarostného mládí. No ale kdo těm 15 holkám řekne, užijte si to plnými doušky, když zrovna v té době nic bezstarostného není. Ty nejkrásnější kluci nás neviděli, úzký džíny jsme musely ve škole převlíkat,protože maminkám na rodičáku nějaký trapný tělocvikář řekl,že na kyčle je to to nejhorší,co nám můžou pořídit , když už náhodou nějaký rande bylo,tak se spolužákem, který vás v kině chytí za ruku tak,že v polovině filmu máte křeče v ruce a když se rozsvítí v řadě za sebou uvidíte rodiče, kteří s větou...tohle ale není Janičkou Koubková,se kterou jsi říkala,ze jdeš...tak švihej dom...No ce je vlastně na tom mládí bezstarostného?

8130
11.04.2017

a najednou se mi vybavil i děj,a tomu klukovi na motorce říkala Chobot...

EvikU.
09.04.2017

První kniha, kterou jsem četla od tohoto autora. Hezký zážitek.

majík1
06.07.2016

Další pěkná kniha pro mladé dívky

kamila234
30.05.2016

moc mně nebavila četla jsem od Rudolfa lepší knihy než je tahle.

ARosen
30.03.2016

Je příjemné si po překládaných knihách přečíst zase českou, to je holt něco jiného. Kniha nebyla psaná souvisle, ale přesto se mi moc líbila.

TaLu
11.08.2015

Četla jsem v době dospívání několikrát.
Autor psal dívčí románky a v době totality šlo podle mne o kvalitnější knihy, než u jiných autorů té doby, píšících podobný žánr.
Zamilovanost měla něžný nádech a často se odehrávala jen v oblasti snění.
Porevoluční knihy autora mne už většinou zklamaly, přišlo mi, že se jen snaží napodobit trend moderní doby.
Možná měl zůstat u něhy a snů......

adelinka
16.09.2014

kniha bola príjemným oddychovým čítaním.....kniha o mladom dievčati, ktoré si hľadá priateľov a lásku.....žije s mamou a bratom a moc jej chýba otec, ktorý je vo väzení, preto musí bojovať aj s predsudkami iných ľudí......

Marčullkas
22.07.2013

Kniha přečtena hodně dávno v době dospívání.

kika 13
25.01.2013

Takový opravdu dívčí románek.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Stanislav Rudolf

Stanislav Rudolf
česká, 1932

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených317x
v Čtenářské výzvě6x
v Doporučených7x
v Knihotéce66x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit2x