Něžně háčkovaný čas

Něžně háčkovaný čas https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/815/bmid_nezne-hackovany-cas-ajx-815.jpg 4 266 34

Tento příběh je o 15-leté Mileně, která má tatínka ve vězení. Netrpělivě čeká, kdy se vrátí. Mezitím se ale dobře baví. Má svého chlapce a partu. Několik lidí ji odsuzuje za to, že je její otec ve vězení, a to dokonce i její učitelka. Když je se třídou na brigádě, potká nového kluka. Kluk se jí snaží zavděčit, ale Milena ho nemá ráda a vůbec se jí nelíbí. On za ní jezdí a učí ji jezdit na motorce. Milena ho začne ho brát jako skvělého kamaráda.Ani jí nevadí, že její parta se rozpadá...... celý text

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha.

milena8281
23.10.2018 3 z 5

Jeden z prvních dívčích románků, který jsem četla v době svého dospívání. Tehdy se mi to moc líbilo. Dnes, kdy je doba úplně jiná, mi příběh připadá krásně jednoduchý trochu naivní. Taková ale byla doba i my. Pan Rudolf byl v té době absolutní jednička. Ráda jsem se ke knížce vrátila a připomněla si ten něžně háčkovaný čas svého mládí.

Gweny
18.09.2018 4 z 5

Můj první román, který jsem asi kdy četla. Děj mi po těch letech už uniká, ale vím, že v době, kdy mi ještě nebylo ani 15 let, jsem ho přečetla jedním dechem.

SSTknihy
19.07.2018 4 z 5

Další z klasických „rudolfovek“, které patřily v období dospívání k mým stálicím. Tenhle příběh je tak trochu jiný i proto, že neřeší jen vztahy a lásky, ale také to, jak lidé žijí v zajetí předsudků a kolik nepříjemností může takový přístup přinést. Moc pěkné ilustrace Otakara Čemuse (kéž by se i dnes knihy ilustrovaly!).

Damato
30.09.2017 5 z 5

Revize mých holčičich pokladů , kde knihy pana Rudolfa měly své pevné místo, tak krásně se u nich snilo o tom,jak jednou budu žít úplně bez jakýchkoli náznaků snobárny a budu všem říkat na rovinu co a jak...Auvajs, to bylo boulí a držkopádů a rodičovských upozorněni...hlavou zeď neprorazíš... Ale láska k panu spisovateli Rudolfovi a jeho knihách mi i po těch fackách zůstala ( bože, teď to bude znít asi pateticky ) taková čistá a přesto,že jsem ve věku,kdy i rodiče těch dívenek z knih by mě asi pustili v MHD sednout, čtu tyhle knížky k smrti ráda. Znám je zpaměti,ale je to mých krásných 15 vracím se tím do bezstarostného mládí. No ale kdo těm 15 holkám řekne, užijte si to plnými doušky, když zrovna v té době nic bezstarostného není. Ty nejkrásnější kluci nás neviděli, úzký džíny jsme musely ve škole převlíkat,protože maminkám na rodičáku nějaký trapný tělocvikář řekl,že na kyčle je to to nejhorší,co nám můžou pořídit , když už náhodou nějaký rande bylo,tak se spolužákem, který vás v kině chytí za ruku tak,že v polovině filmu máte křeče v ruce a když se rozsvítí v řadě za sebou uvidíte rodiče, kteří s větou...tohle ale není Janičkou Koubková,se kterou jsi říkala,ze jdeš...tak švihej dom...No ce je vlastně na tom mládí bezstarostného?

8130
11.04.2017 5 z 5

a najednou se mi vybavil i děj,a tomu klukovi na motorce říkala Chobot...

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

První kniha, kterou jsem četla od tohoto autora. Hezký zážitek.

majík1
06.07.2016 5 z 5

Další pěkná kniha pro mladé dívky

kamila234
30.05.2016 1 z 5

moc mně nebavila četla jsem od Rudolfa lepší knihy než je tahle.

ARosen
30.03.2016 4 z 5

Je příjemné si po překládaných knihách přečíst zase českou, to je holt něco jiného. Kniha nebyla psaná souvisle, ale přesto se mi moc líbila.

TaLu
11.08.2015 5 z 5

Četla jsem v době dospívání několikrát.
Autor psal dívčí románky a v době totality šlo podle mne o kvalitnější knihy, než u jiných autorů té doby, píšících podobný žánr.
Zamilovanost měla něžný nádech a často se odehrávala jen v oblasti snění.
Porevoluční knihy autora mne už většinou zklamaly, přišlo mi, že se jen snaží napodobit trend moderní doby.
Možná měl zůstat u něhy a snů......

adelinka
16.09.2014 4 z 5

kniha bola príjemným oddychovým čítaním.....kniha o mladom dievčati, ktoré si hľadá priateľov a lásku.....žije s mamou a bratom a moc jej chýba otec, ktorý je vo väzení, preto musí bojovať aj s predsudkami iných ľudí......

Marčullkas
22.07.2013 4 z 5

Kniha přečtena hodně dávno v době dospívání.

kika 13
25.01.2013 3 z 5

Takový opravdu dívčí románek.