Milionová holka

od:


KoupitKoupit eknihu

V prvním vydání zajímavé knihy od jednoho z našich nejznámějších spisovatelů máme možnost si přečíst a vlastníma očima posoudit běžný každodenní život čtrnáctiletého děvčete. Hanka Kořínková, žákyně 9.A základní školy v Rybíně, má stejný život jako jiná děvčata v jejím věku. Zamilování, hádky s rodiči, problémy ve škole, nesnášenlivost s kamarády – a to všechno máte možnost se podělit v této knize s její hlavní hrdinkou. Děj začíná Hančiným udělením dvojky z chování za rezignaci na písemnou práci za matematiky . Od té doby se jí vše přestane dařit. Proto ji překvapí seznámení a později i intimnější vztah ke studentovi průmyslové školy, Petrovi. Avšak tento vztah není tak pevný, aby snesl tíhu Hančina náhlého měsíčního pobytu v nemocnici. A tak se pro Petra stává hvězdou číslo jedna plavovlasá kráska, Silva. Teprve později si Hanka uvědomuje, jak nepodstatný je pro ni takový vztah. Vždyť se nikdy nemusí cítit osamělá, má přece sama sebe a také jsou zde její přátelé, rodiče, bráška, …...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/812/milionova-holka-812.jpg 4160
Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Přidat komentář
SSTknihy
14. srpna

Hanka to vážně nemá lehké. Nejdřív jí hrozí dvojka z chování, pak jí zakážou oblíbené tréninky a nakonec onemocní. A to zrovna ve chvíli, kdy se seznámí se sympatickým Petrem. Jenomže tak už to v životě chodí a každá zkušenost je vyvážená někdy pěkně hořkým poznáním. Stanislav Rudolf prostě ví jak získat své čtenáře a díky tomu budou mít jeho knihy v mé poličce vždycky čestné místo

Damato
08. srpna

v 70-80 letech minulého století byl prostě S. Rudolf se svým Rybínem a Stříbrovicemi TOP autor nás tehdy...náctiletých. Tuhle knihu jsem si dovezla z mé dětské knihovny od rodičů a ve svých 53 letech ji přečetla na jeden zátah- infantilní? Ne - prostě jsem si zavzpomínala a udělala jsem si výlet do mládí. A najednou jsem při čtení této knihy znovu ucítila tu nervozitu z první pusy, z prvního rande na rohu naší ulice, kdy naši tutově poznali , kam se to chystám a maminka se potutelně usmívala a já blbec jsem si myslela, že jsem tajemná a nenápadná ( s pusou od první rtěnky a modré stíny jsem měla pomalu až za ušima -no děs)
Těším se, až tyhle knihy budu půjčovat vnučkám, těším se na jejich první lásky a první poznávání a první povídání o tom, jací ti kluci jsou. Zatím jsme ve fázi 7 let, kdy obdiv ke klukům začíná větou: " Babíííí ten Adam je ale blbej, tahá mě za culík". A já na to: A je ten Adam hezký kluk? a vnučka s očima na vrch hlavy odpoví..... Vůůůůbec, je blbej a včera si hrál ve družině pořád jen s Adélou ..." ... no a takhle přesně to začíná už po staletí..... že pane Rudolfe?

Chesterton
14. května

Dneska už moc na klasické holčičí čtení nejsem, ale ve správných nácti jsem si užívala dlouhé chvíle s tímto skvělým autorem.

Amneris
24. ledna

Knihu jsem četla několikrát, ráda se k ní vracím, třeba když jsem nemocná.

h0rIz0nt
28.10.2017

Z popisu mám dojem, že se jedná o výchovnou knihu.

EvikU.
09.04.2017

Četla jako holka a moc líbilo. Jeho knihy jsem hltala.

Pajina68
27.09.2016

Krásná knížka pro mladé holčiny. Četla jsem ji kdysi jako čtrnáctiletá a moc mě okouzlila. A je fakt, že od Stanislava Rudolfa jsem přečetla skoro všechno.

majík1
06.07.2016

Moc pěkná kniha pro dívky

ovpana
30.07.2015

Hezké čtení pro mladé dívky

Adliczka
08.07.2015

Vyborna cetba pro pubertacky...Zeru romany od Rudolfa.

terezaeaby
02.05.2014

Moje první kniha co jsem četla a pořád se mi líbí

kiková
30.03.2014

pekna knizka pro nactilete od dobreho spisovatele:-)

terkas2001
06.05.2013

Moje druhá knížka od Stanislava Rudolfa a musím říci, že jsem se rozhodně nezklamala. Knihu jsem hltala večer za večerem. Nikdy jsem nebyla v nemocnici a nikdy tam nechci. Mám z ní i panickou hrůzu. Ale v této knize jsem se dozvěděla, že to nemusí být až tak hrozné... Hanka si tam našla i kamarádku... Takže jedním slovem: úžasné!!!

kika 13
25.01.2013

Pěkná četba pro mladé dívky.

Selinute
04.11.2012

Oblíbená četba mojí dcery. Ale zůstala nám v knihovně. Tak nevím ....

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

pro dívky

Autor a jeho další knihy

Stanislav Rudolf

Stanislav Rudolf
česká, 1932

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených344x
v Čtenářské výzvě3x
v Doporučených4x
v Knihotéce73x
v Chystám se číst7x