Milionová holka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V prvním vydání zajímavé knihy od jednoho z našich nejznámějších spisovatelů máme možnost si přečíst a vlastníma očima posoudit běžný každodenní život čtrnáctiletého děvčete. Hanka Kořínková, žákyně 9.A základní školy v Rybíně, má stejný život jako jiná děvčata v jejím věku. Zamilování, hádky s rodiči, problémy ve škole, nesnášenlivost s kamarády – a to všechno máte možnost se podělit v této knize s její hlavní hrdinkou. Děj začíná Hančiným udělením dvojky z chování za rezignaci na písemnou práci za matematiky . Od té doby se jí vše přestane dařit. Proto ji překvapí seznámení a později i intimnější vztah ke studentovi průmyslové školy, Petrovi. Avšak tento vztah není tak pevný, aby snesl tíhu Hančina náhlého měsíčního pobytu v nemocnici. A tak se pro Petra stává hvězdou číslo jedna plavovlasá kráska, Silva. Teprve později si Hanka uvědomuje, jak nepodstatný je pro ni takový vztah. Vždyť se nikdy nemusí cítit osamělá, má přece sama sebe a také jsou zde její přátelé, rodiče, bráška, …...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/812/milionova-holka-812.jpg 4216
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Milionová holka

knihomolka1197
07. března

Jedna z knih mého dospívání. Vracela jsem se k ní opakovaně, tak se mi líbila. Dnešním holkám tohle samozřejmě nic neřekne, ale přece jen, kdyby si tohle přečetly, nic by se nestalo:-)

Arkagas
07. ledna

do třetice všeho dobrého, další kniha ze série "povinná četba mé dcery". Tentokrát dívčí román odehrávající se za hluboké totality o Hance, která musí překonávat nástrahy ve škole, doma, ale i ve volném čase. Obyčejná česká rodina, kdy otec je trochu despota, matka má svým způsobem radši mladšího sourozence a hlavně je drbna a vše se srovná a spojí až v momentě, kdy Hanka skončí v nemocnici a na nějaký čas ochrne. Jiná doba, jiná rozhodnutí (např.: že díky dvojce z chování by se Hanka nedostala na SŠ..). Kniha vcelku čtivá, ale nezáživná, nudná a pro dnešní mládež naprosto mimo dle mě. Někdo by měl ty seznamy povinné četby konečně upravit. Já jsem jí projela rychločtením a některé pasáže jsou tak ucourané, že si nedovedu představit, že by bavily 12 holky dnes.. 
Ale jako oddechové čtení naprosto chápu, že se k ní starší generace vrací.


ArwenAragorn
07.08.2020

Další z mých oblíbených dívčích knih

WendyWriter
25.07.2020

Tahle kniha se mi opravdu moc líbila,byla plná dobrodružství,napětí i lásky

georginaa
04.07.2020

Tuto knihu jsem dostala k narozeninám , když mi bylo 13 let. Viděla jsem, jak se život může změnit během jedné chvíle, jednoho rozhodnutí. Knihy mi v té době docela pomáhaly si uvědomit spoustu věcí. Jak mít dobré kamarády, čeho se vyvarovat a co udělat proto, abych byla spokojená. Stanislav Rudolf se nejednou přiblížil k tématice dospívajících dívek. Mám jeho knihy do dnes ráda a v té době opravdu pomohly vidět trochu ten svět jinýma očima.

Allla9
20.04.2020

Příběh je dívčí, i když jsem starší, tak se mi líbil.

ddkk
06.03.2020

Dívčí čtení mého mládí... první lásky, prázdniny a samozřejmě Rybín....Stanislav Rudolf byl spisovatelem (nejen) mého srdce...

RendyaDav
18.01.2020

Tuto knížku jsem četla v mládí hodněkrát ...Prostě krásný dívčí románek...

1