Milionová holka

V prvním vydání zajímavé knihy od jednoho z našich nejznámějších spisovatelů máme možnost si přečíst a vlastníma očima posoudit běžný každodenní život čtrnáctiletého děvčete. Hanka Kořínková, žákyně 9.A základní školy v Rybíně, má stejný život jako jiná děvčata v jejím věku. Zamilování, hádky s rodiči, problémy ve škole, nesnášenlivost s kamarády – a to všechno máte možnost se podělit v této knize s její hlavní hrdinkou. Děj začíná Hančiným udělením dvojky z chování za rezignaci na písemnou práci za matematiky . Od té doby se jí vše přestane dařit. Proto ji překvapí seznámení a později i intimnější vztah ke studentovi průmyslové školy, Petrovi. Avšak tento vztah není tak pevný, aby snesl tíhu Hančina náhlého měsíčního pobytu v nemocnici. A tak se pro Petra stává hvězdou číslo jedna plavovlasá kráska, Silva. Teprve později si Hanka uvědomuje, jak nepodstatný je pro ni takový vztah. Vždyť se nikdy nemusí cítit osamělá, má přece sama sebe a také jsou zde její přátelé, rodiče, bráška, …...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/812/milionova-holka-812.jpg 4242

Kniha Milionová holka

janas118
včera

Pohodová kniha s krásnými ilustracemi. :)

Lena79

Pěkná kniha o běžných starostech náctiletých. První lásky, zklamání. Odpočinkový příběh o dospívání.

Marki019

Krásná kniha mého dospívání. Pěkný příběh, který se v dnešní době už stát nemůže.

Merlinit

Asi bych měla být knihou nadšena (dívčí léta jsem prožívala v době Hančina dospívání), leč nebyla. Příběh kostrbatý, Hanka se chvílemi chovala jako pitomec...

Belanna
28.08.2022

Nejoblíbenější knížka většiny děvčat, hlavně u naší generace :)

Nofar197
04.04.2022

Další kniha mého dospívání, koncem osmdesátých let jsem se k ní mnohokrát vrátila. Pan Rudolf psal dobře, ale co se týče chlapeckých jmen, neměl právě mnoho fantazie, nezdá se vám?

Kontryhelka
21.01.2022

Krásné a milované čtení mých pubertálních let. Pan Rudolf byl na dospívající mládež opravdu mistr a perfektně dovedl ve svých knihách popsat pocity všech mladých. Ale ta doba taková byla, takové jsme byly my děvčata, toužily jsme být dospělé, chtěly lásku a být zamilované a byly jsme tak krásně pitomé. Měly svoje sny a touhy. Paráda. Protože to k mládí patří a bez toho to není ono. V knihách se každá většinou z hlavní postavou ztotožnila a prožívala příběh naplno s hrdinkou. Krásné knihy, za které panu Rudolfovi děkuji.

knihomolka1197
07.03.2021

Jedna z knih mého dospívání. Vracela jsem se k ní opakovaně, tak se mi líbila. Dnešním holkám tohle samozřejmě nic neřekne, ale přece jen, kdyby si tohle přečetly, nic by se nestalo:-)