Pusinky

Knížka nás zavádí v této době na jeden z mnoha internátů u nás. Hlavní postavu zde vytvořila Lenka, na které autor poukazuje na problémy šestnáctileté dívky.Dan patří mezi ty chlapce, kteří jsou nerozvážní a občas i zalžou.Mezi hlavními postavami (Lenkou a Danem) vznikl velice upřímný vztah. Oba si myslí, že je nic nemůže rozdělit. Mají i stejné záliby. Avšak Dan náhle zradí a Lence nezbývá nic jiného než zamyšlení nad uplynulými dny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34397/pusinky-34397.jpg 3.7173
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Mladá fronta

moničina

Výborná kniha od začiatku až po koniec.

Nartaya

Tyhle Velikonoce jsem věnovala návratům... Zatím jsem tedy vzládla jenom jeden, ale stálo to za to. Pusinky jsem četla už několikrát a vždy potěší příběh nešťastné první lásky :-)

EvikU.

Pusinky mám ve své knihovně a četla je několikrát. Za mě ANO.

Hanule77

Četla jsem ve 12-ti letech. Obálka knížky (vydání r.89) mi přišla strašně šmrncovní a dospělá :) Takže díky čtení téhle knížky jsem si taky připadala dospělá. Hlavní hrdinka řeší zamilování, zradu, učí se na cukrářku... Taky jsem se tady poprvé setkala s popisem lehce sexuálních scén (byly dvě pokud si dobře pamatuji :) Z nostalgie si někdy v létě na dece prečtu znovu...

-Annett-
11.12.2016

Tato kniha se mi vůbec nelíbila. Děj neměl žádnou zajímavou zápletku a hlavní hrdinka mi šla chvílemi hodně na nervy. Byla příliš žárlivá a nedůvěřivá. Přišlo mi to jak nějaká telenovela. Byly spolu, pak rozhádaní a pak zase spolu. Knihu jsem dočetla do konce a opravdu mohu říci, že jsem dlouho nečetla horší knihu.

Znedla
12.10.2016

Pěkná kniha pro puberťačky - i když si nejsem jistá, jestli pro ty dnešní :-).
Svého času to byl opravdu, jak se dnes říká, bestseller.

janik27
18.08.2016

můj první dívčí románek, když mi bylo 11

edith79
20.04.2016

Asi můj nejoblíbenější Rudolf. První milostné vzplanutí, pobláznění, šok, strach i zklamání. Tak to chodí.

angelice
15.02.2016

Ach jo, ,,dítě ze zkumavky" . To vymyslí opravdu jen pan Rudolf. Osobně se mi kniha líbila, nemám ráda děj s dokonalou hrdinkou s ještě dokonalejším přítelem.

vikinkasixx
09.12.2015odpad!

Abych pravdu řekla, tak tahle kniha je strašná píčovina. Lenka je naivní kráva, po celou dobu knihy se sebou nechává zametat od kluka, kterýmu nestačí jedna. Já mít takovýho kluka, nakopu ho do prdele. Ona se k němu ještě káča vrací. Daniel šíleně nesympatickej, namyšlenej, myslí si že může mít každou, takový typy kluků nesnáším. Naprosto příšerná knížka.

barteli
27.09.2015

ta to kniha je moc krásná

Pavouček2
04.03.2015

Moje první čtená kniha o lásce, která ovlivnila mou další četbu :-D

KriKri
09.04.2014

Knihu jsem četla poprvé, když mi bylo tak 12-13 let, tenkrát jsem z ní byla nadšená, i když jsem jí nedočetla. Během let jsem si na ní občas vzpomněla, ale už jsem jí nesehnala, proto jsem neodolala, když jsem jí tady na bazaru za pakatel objevila. No.. s odstupem času nechápu, co se mi na knize tak líbilo. Tentokrát jsem jí sice dočetla, ale hlavní hrdinka mi svým chováním, svojí žárlivostí a sobeckostí těžce lezla na nervy. Ale krásně jsem si na knize ověřila, jak se během let mění vkus čtenáře. Dvě hvězdy snad jen z nostalgie.

terezaeaby
15.03.2014

Hrdinka mi s tou nedůvěrou a žárlivostí šla na nervy

Marčullkas
22.07.2013

Knihu jsem četla v době puberty a byla jsem z ní nadšená, dnes bych volila jinou literaturu, ale to je logické:) Jinak doporučuji

pakoshka
22.05.2013

V pubertě jsem ji četla několikrát, mladým slečnám knihu doporučím rozhodně raději, než Lenku Lanczlovou...

terkas2001
20.04.2013

Jak se mi tato kniha líbila, nemohu ani popsat. Jsem naprosto nadšená! Hned jsem si hledala další knihy od Stanislava Rudolfa, které bych si přečetla, protože vím, že budou stejně úžasné, jako jsou Pusinky!

kika 13
25.01.2013

Přiznám se to jsem četla už vícekrát.

tygrilady
28.10.2012

Oblíbená kniha mé puberty :-)

Alisce
24.05.2012

Po dlouhé době jsem si přečetla zase nějaký ten román. Dost mě štvalo to jak Lenka pořád žárlila až přehnaně. Taková oddechová knížka. ;)

Šárka5875
08.05.2012

Četla jsem ji jako puberťačka a tenkrát jsem byla z tého knížky absolutně nadšená.

Mikiem
10.02.2012

Četla jsem ji ve 13ti když jsem byla v nemocnici,a líbilo se,doporučuju:o)

Renava
16.12.2011

V časoch môjho dospievania som túto knihu prečítala nespočetne veľa krát. Určite preto, že som s hlavnými hrdinami v tom období zdieľala rovnaké problémy - krásy a záludnosti prvej lásky. Aj keď 5 hviezdičiek z pohľadu kvality literatúry je otáznych, jednoducho ich MUSÍM prideliť za faktor "WAW", ktorý som vnímala z príbehu v období čítania.. A preto má výsostné miesto v mojej knižnici :-)