Pusinky

Koupit

Knížka nás zavádí v této době na jeden z mnoha internátů u nás. Hlavní postavu zde vytvořila Lenka, na které autor poukazuje na problémy šestnáctileté dívky. Dan patří mezi ty chlapce, kteří jsou nerozvážní a občas i zalžou. Mezi hlavními postavami (Lenkou a Danem) vznikl velice upřímný vztah. Oba si myslí, že je nic nemůže rozdělit. Mají i stejné záliby. Avšak Dan náhle zradí a Lence nezbývá nic jiného než zamyšlení nad uplynulými dny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34397/big_pusinky-a4C-34397.jpg 3.7286

Kniha Pusinky

Miška74

Tuhle knížku jsem četla jako dospívající slečna (a to už je hooodně dávno) a teď jsem se k ní díky výzvě mohla vrátit. Vybavuji si, že tenkrát se mi líbila. Dneska se mi chování Lenky vůbec nelíbí a tak mě vlastně nepřekvapilo, že vztah s Danem jí nevydržel. Knížka je i přesto čtivá a je to oddychovka, u které člověk zavzpomíná na své dospívání.

1bublina

Původně jsem chtěla dát jen 2 hvězdičky, protože to bylo fakt špatný. Ale pár dnů po přečtení jsem se přistihla, že přemýšlím, co asi dělají holky cukrářky, takže mě to asi bavilo :-) Jak už tu psali jiní, Lenka se chovala jako kráva. Našla si kluka a odkopla kamarádku. Ztratila kluka a byla hnusná na mámu i na kamarádku, která ji chtěla podržet.
ČV 2023 - Kniha, jejíž autor zemřel v roce 2022

Nofar197

Trochu bych upravila anotaci : Budoucí cukrářka Lenka nemá žádné záliby, nebo se o nich autor nezmiňuje. Natož aby měla nějaké záliby společné s Danielem, do kterého se zamiluje koncem prázdnin. A pokud nějaké měla, ve chvíli, kdy se zamilovala, je hodila za hlavu podobně jako své přátele. Lenka je ve vztahu k Danovi velice majetnicka - sama zdůrazňuje, že ho chce mít pouze pro sebe, postupně mu začne zakazovat jeho zájmy jako závodní sport, stýkat se se spolužáky - nebo spíš spoluzackami - a vlastně ho od sebe začne odhánět. Jejich vztah se nijak nerozvíjí, žádné společné zážitky nebo podněty, snad s výjimkou těch sexuálních. Když se s ní Dan nakonec rozejde, nezůstává Lence téměř nic, na čem by mohla stavět. Kniha by tedy měla být i varováním, na co si dát i ve velké zamilovanosti pozor.

guardian
27.02.2022

Je znát, že cílovou skupinou jsou v tomto případě náctiletí, a proto si nedovolím knihu hodnotit, protože skutečně cílovka nejsem. :) Chování hlavní hrdinky je děsně nesympatické a nedospělé, což na jednu stranu k osobě pubertálního věku patří, na druhou stranu staršího (a životem trochu ostřílenějšího) člověka trochu deptá. V tom ale možná je smysl knihy. Škoda, že se v knize neudál žádný úplně zajímavý zvrat, protože v kontextu současné filmové i knižní tvorby působí kniha příliš obyčejně. Je ale vhodná k lehčímu, oddychovějšímu čtení.

princesse
14.01.2022

Nevím v kolika letech jsem kdysi četla, ale určitě vím, že můj názor se rozhodně lišil od toho dnešního. Jiný věk, jiná doba, téměř nulové životní zkušenosti a zcela jistě jiný pohled na vztahy a svět kolem vůbec. Takže se teď asi hodnotit objektivně ani nedá.

JancaMia
07.01.2022

Podobně jsme uvažovali i my na intru ještě v letech 2000-2003, jen nové s mobilem . Jedna z mých oblíbených .

twigxi
10.11.2021

Skvela, odpocinkova knizka. Hlavni hrdinka mi nekdy lezla na nervy, ale na druhou stranu jsem ji i chapala. Pan Rudolf dokaze skvele vykreslit prostredi sveta dospivajicich divek z obdobi 80. - 90. let. Ted uz je to asi jine :)

Jita160
06.11.2021

Marodím a myslím že kniha Pusinky je asi ta nejlepší do postele :-D nebudu myslet,budu jenom snít.
Vzpomínky na všechna poprvé,prví láska,sex, zklamání a bolest kterou holka cítí když je po ní.Máte pocit, že pro vás skončil život:-)
Nostalgie která mě vrátila v čase.
Retro příběh Lenky a Dana který se odehrává ještě před revolucí,bože vážně jsme byly takové střeva?
Žárlivost Lenky a její nesmyslné zákazy vůči Danovy mě braly dech ,ale možná je to už tím časem který prošel.
Nejsem vůbec přesvědčená ,že by se kniha mohla líbit dnešním náctiletým dívkám....někdy si říkám,když mluvím s vlastní dcerou ,že si myslí že jsme žili v jeskyních:-D:-D:-D.
Takže diky Stanislave Rudolfe za Pusinky.