Kopretiny pro zámeckou paní

Prázdninový příběh o první lásce patnáctileté Katky, jejíž rodiče jsou průvodci na zámku.

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/816/kopretiny-pro-zameck-816.jpg 4.1360
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros

kackamy

Knižní "Kopretiny" jsou pro mě, stejně jako jejich filmové zpracování, vzpomínkou a prostředkem, díky němuž se dá rychle přenést do letní atmosféry a let, kdy většina z nás Katce ten Krabonoš neskutečně záviděla. Jeden z příběhů, který si ráda připomenu, když se mi nechce přemýšlet nad vážnými věcmi.

SSTknihy

Knihy Stanislava Rudolfa patřily vždy k mým nejoblíbenějším a tak jsem nemohla vynechat ani tuhle, i když jsem příběh díky skvělému filmu znala skoro nazpaměť. Ale knížka je přeci jenom vždycky trochu víc a nebyla jsem zklamaná ani tentokrát. Jak já jsem té krásné Kateřině Krásné záviděla – bydlení na zámku, léto i toho Petra. Skvělé čtení!

Dimas

Funguje i po tolika letech!

m.valova

Po letech jsem opět přečetla knihu a mrkla na film,obojí nezklamalo,není špatné vracet se do mladších let...

katy211

Krásná knížka i film, velká oddechovka, letní lásky, život na zámku, kdysi dávno jsem Kateřině Krásné z Krabonoše strašně zaviděla :-)

Chesterton

Svěží dětská láska holčičí!! Jakpak, že jsem na ni zapomněla. Vtáhne do života zámeckého a holčičích starostí a radostí. Nádherně strávené zasněné prázdniny:)
Kniha, která rozveselí, zaujme ač si potom kopretiny natrháš sama nebo pro někoho :)
Díky pohodový Stanislave.
Znovu spíš číst nebudu, vzpomínka je stále živá a voňavá!!

tygřík2

Tehdy jsem Kateřině záviděla bydlení na zámku. A toužila se naučit judo. Ani jedno jsem dosud nestihla. A ty kopretiny? Tak ty jsem dostala. Jednu z nich mám ještě schovanou v Atlase pravěkého člověka.

RMarkéta

Strašně moc jsem chtěla taky být kastelánovou dcerou a žít na nějakém zámku. Povídala bych si se strašidly a třeba bílou paní. Já jsem Katce záviděla až hrůza. Petr byl taky sympaťák, sice vědátor, ale jinak fajn. Tuto knížku si beru jako čtivo na dovču nebo když je venku pekelně hnusně, mrzne až praští a fičí vichr. Ta letní atmosféra v knize mi hned zlepší náladu. Mimochodem, kopretiny, ty přátelské květiny jsem si taky musela natrhat sama.

knihařka2

Tahle kniha není žádná pecka co vás zaručeně posadí na zadek ani v ní nehledejte žádnou hlubokou myšlenku. Pro některé je to krásná vzpomínka na mládí. Berte to jako lehké oddechové čtení.

Damato

O Vánocích jsem film viděla v televizi a začala se shánět po pokladech mé dívčí knihovny. Knížku jsem hned našla a hned se ponořila do jejích stránek. Jak já ve svých 13 letech záviděla Katce život na zámku, vůbec jsem se ji nedivila, když tomu zaslepenci schovala ty svícny - dokonce jsem ho tenkrát nenáviděla, za to, že Katku přehlíží a myslí si o ní, že je malá ( když ji na rozdíl ode mě bylo 15 a už vyšla základku). V běhu času jsem na knihu pozapomněla, ale když jsem ji po letech vytáhla, všechny ty - náctileté emoce jsem hned pocítila . Kdo z nás, kdo čte, nebo četl knihy pana Rudolfa se k nim po mnoha letech nevrací. I když třeba jen s tím, že za pár let budou u těchto knih sedět naše vnučky a prožívat čtené příběhy stejně jako my - před skoro 50 lety.

ivanapraha
03.12.2017

Kniha mého dospívání. Stejně jako knihy Stanislava Rudolfa, který holčičí duši studoval snad na vysoké škole:-) Jeho dívčí romány jsem četla jedním dechem a při "inventuře" přečtených knih ho nemohu vynechat. Prostě jsem na jeho knihách dospívala a bavily mě.

Atanone
31.07.2017

Kopretiny miluju od dětství..od kluka jsem žádnou nikdy nedostala,no alenikdy není pozdě,že?
Tuhle knížku jsem četla v mládí několikrát. Pan Rudolf musel být asi v některém z minulých životů žena,protože toho ví hodně o holčičích dušičkách.

11.04.2017

Kateřina Krásná, Krabonoš.... (Bouzov) a student Petr, co pro historii zapomene koukat kolem sebe...a jsou nádherný prázdniny ....

EvikU.
09.04.2017

Super vtipná kniha o film. Naprostá jednička.

moničina
09.04.2017

Pekný romantický príbeh s happy-endom, aj film bola fajn i keď kniha ma bavila viac.

HoneyBunny
03.04.2017

,,Náhle jsem zaslechla několik tónů. Už pramínek melodie. Obrátila jsem se na gauči,neboť hudba ke mně vnikala otevřeným oknem. Byla stále zřetelnější. Blížila se ke mně jako loudavý chodec. A pak se v černém obdélníku okna objevilo malé rádio, které někdo spouštěl na provázku z prvního patra. Vstala jsem a zvolna, jako bych se bála, že v okamžiku zmizí, jsem se k němu blížila. Poznala jsem je. Byl to Petrův tranzisťák!" :))

edith79
11.01.2017

Super ztřeštěný prázdninový dívčí román.

tatafa
07.01.2017

krásný romantický příběh, vřele doporučuji

Krasočíška
01.11.2016

Můj oblíbený dívčí románek...

evelýny
11.09.2016

Bylo mi zhruba dvanáct let, když jsem četla tento příběh. Samozřelmě i já jsem byla vyznavačkou romantického bydlení na hradě. Moje představa byla umocněna mojí láskou k historii.
A ještě o něčem jsem ve skrytu duše snila. O kopretinách, které by pro mě někdo natrhal jen tak. A bylo mi jedno, zda to bude Petr nebo Pavel :-). Bohužel kopretiny jsem si ještě několik let musela trhat sama, ale na třešňovce jich bylo dost, takže žádný problém.
Jak tuto knihu ohodnotit? V současnosti jsem pro mládež četla daleko lepší knihy. V době mého mládí mě tato kniha pobavila. Nebudu tak přísná, i když si nejsem jistá, zda by se kniha současným dívkám líbila.
P.S. Na hradě již bydlet netoužím, ale historii a kopretiny miluji dodnes.
P.P.S. Na kopretinové louce během let vyrostlo MEGA sídliště. Bohužel ani jedna kopretina. S nostalgií v srdci dávám čtyři hvězdy - to za ty kopretiny :-).

22.08.2016

Má velmi oblíbená kniha, když jsem patřila mezi náctileté...Pamatuji si, že jsem Katce záviděla to bydlení na hradě.Líbí se mi i filmové zpracování.

Jessica007
21.07.2016

Četla jsem jako -náctiletá, líbila se mi. Líbil se mi i film, knížku jsem ale četla dřív a líbila se mi o něco víc. Tehdy jsem četla hodně dívčích románů, ale i jiné žánry, S. Rudolf patřil k mým hodně oblíbeným autorům.

Tvefisto
16.07.2016

V pubertě jsem přečetla jen tři dívčí romány (ostatní jsem těžce bojkotovala) - Kopretiny pro zámeckou paní, Robinsonku a Saška maminkou. Kopretiny byly jednoznačně nejlepší, přišlo mi naprosto úžasné bydlet na zámku. :)

majík1
06.07.2016

Nic moc má lepší knihy

Jeanie
24.06.2016

Tahle knížka (i film) mi vždycky připomenou léto :-)

kamila234
31.05.2016

MNĚ KNIHA NEBAVILA NUDA.

SeverusSnape
17.05.2016

Klasika,tuctovka,lovestory

Lucek
24.02.2016

Bezva knížka, povedený film. Z Rudolfa asi nejlepší.

NikolaJ.
01.02.2016

je fajn

BerenikaU.
10.01.2016

Kniha je moc pěkně napsaná a i film je také moc pěkný. Podle mě spisovatel hezky a přesně vystihl chování patnáctileté dívky. Líbí se mi že to je napsané z pohledu Katky. Jediné co mi vadí je že příběh není nijak dobrodružný a záživný.
Dala bych čtyři hvězdičky.
Četla v jedenácti letech.

zfilmováno

Stanislav Rudolf