Kopretiny pro zámeckou paní

Kopretiny pro zámeckou paní

Prázdninový příběh o první lásce patnáctileté Katky, jejíž rodiče jsou průvodci na zámku.

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/816/kopretiny-pro-zameck-816.jpg 4.1309
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros

Atanone

Kopretiny miluju od dětství..od kluka jsem žádnou nikdy nedostala,no alenikdy není pozdě,že?
Tuhle knížku jsem četla v mládí několikrát. Pan Rudolf musel být asi v některém z minulých životů žena,protože toho ví hodně o holčičích dušičkách.

Kateřina Krásná, Krabonoš.... (Bouzov) a student Petr, co pro historii zapomene koukat kolem sebe...a jsou nádherný prázdniny ....

EvikU.

Super vtipná kniha o film. Naprostá jednička.

moničina

Pekný romantický príbeh s happy-endom, aj film bola fajn i keď kniha ma bavila viac.

HoneyBunny

,,Náhle jsem zaslechla několik tónů. Už pramínek melodie. Obrátila jsem se na gauči,neboť hudba ke mně vnikala otevřeným oknem. Byla stále zřetelnější. Blížila se ke mně jako loudavý chodec. A pak se v černém obdélníku okna objevilo malé rádio, které někdo spouštěl na provázku z prvního patra. Vstala jsem a zvolna, jako bych se bála, že v okamžiku zmizí, jsem se k němu blížila. Poznala jsem je. Byl to Petrův tranzisťák!" :))

edith79

Super ztřeštěný prázdninový dívčí román.

tatafa

krásný romantický příběh, vřele doporučuji

Krasočíška
01.11.2016

Můj oblíbený dívčí románek...

evelýny
11.09.2016

Bylo mi zhruba dvanáct let, když jsem četla tento příběh. Samozřelmě i já jsem byla vyznavačkou romantického bydlení na hradě. Moje představa byla umocněna mojí láskou k historii.
A ještě o něčem jsem ve skrytu duše snila. O kopretinách, které by pro mě někdo natrhal jen tak. A bylo mi jedno, zda to bude Petr nebo Pavel :-). Bohužel kopretiny jsem si ještě několik let musela trhat sama, ale na třešňovce jich bylo dost, takže žádný problém.
Jak tuto knihu ohodnotit? V současnosti jsem pro mládež četla daleko lepší knihy. V době mého mládí mě tato kniha pobavila. Nebudu tak přísná, i když si nejsem jistá, zda by se kniha současným dívkám líbila.
P.S. Na hradě již bydlet netoužím, ale historii a kopretiny miluji dodnes.
P.P.S. Na kopretinové louce během let vyrostlo MEGA sídliště. Bohužel ani jedna kopretina. S nostalgií v srdci dávám čtyři hvězdy - to za ty kopretiny :-).

22.08.2016

Má velmi oblíbená kniha, když jsem patřila mezi náctileté...Pamatuji si, že jsem Katce záviděla to bydlení na hradě.Líbí se mi i filmové zpracování.

Jessica007
21.07.2016

Četla jsem jako -náctiletá, líbila se mi. Líbil se mi i film, knížku jsem ale četla dřív a líbila se mi o něco víc. Tehdy jsem četla hodně dívčích románů, ale i jiné žánry, S. Rudolf patřil k mým hodně oblíbeným autorům.

Tvefisto
16.07.2016

V pubertě jsem přečetla jen tři dívčí romány (ostatní jsem těžce bojkotovala) - Kopretiny pro zámeckou paní, Robinsonku a Saška maminkou. Kopretiny byly jednoznačně nejlepší, přišlo mi naprosto úžasné bydlet na zámku. :)

majík1
06.07.2016

Nic moc má lepší knihy

Jeanie
24.06.2016

Tahle knížka (i film) mi vždycky připomenou léto :-)

kamila234
31.05.2016

MNĚ KNIHA NEBAVILA NUDA.

SeverusSnape
17.05.2016

Klasika,tuctovka,lovestory

Lucek
24.02.2016

Bezva knížka, povedený film. Z Rudolfa asi nejlepší.

NikolaJ.
01.02.2016

je fajn

BerenikaU.
10.01.2016

Kniha je moc pěkně napsaná a i film je také moc pěkný. Podle mě spisovatel hezky a přesně vystihl chování patnáctileté dívky. Líbí se mi že to je napsané z pohledu Katky. Jediné co mi vadí je že příběh není nijak dobrodružný a záživný.
Dala bych čtyři hvězdičky.
Četla v jedenácti letech.

Eva2412
07.12.2015

Společně s Metráčkem má nejoblíbenější rudolfovka. V létě si ji musím zase vytáhnout z knihovničky...:-)

Peleus
17.11.2015

Knihu jsem četl čistě z "vědeckých" důvodů (pokus o nalezení tématu k rozhovoru s jednou slečnou) kdysi velmi, velmi, velmi, velmi, velmi, velmi, velmi, velmi, velmi dávno. V dobách, kdy se hudba poslouchala na MC ve walkmanech, čeští restauratéři neměli přílišné povědomí o Gordonu Ramsaym, natož o Zdeňku Pohlreichovi a tvrdilo se, že virtuální realita nedává žádné šance do budoucna osobním počítačům. No, znáte to - tráva byla zelenější, slunce svítilo jasněji a život byl celkově bezstarostný!

tisha8409
07.08.2015

Tohle, ani film. Ale vúbec.

Karolína18
18.04.2015

Vážně vtipně napsaná a zajímavá kniha. Nejvíce se mi líbila ironie s jakou hlavní hrdinka popisovala osoby, které neměla ráda. Děj mě ale zklamal. Asi 140 stránek jsem stále doufala, že se mezi Katkou a Petrem něco stane. Marně. Vlastně, Katka dostala kopretiny...

ovpana
14.04.2015

Moc hezká kniha stejně jako film

Ali1960
11.03.2015

Vzpomínka na ,,když mi bylo 13'' a první kniha S. Rudolfa. To jsem ještě netušila, že existuje pojem OBLÍBENÝ AUTOR

knihamouder
16.09.2014

Krásní knížka i super zfilmování. Jedna má srdcová.

Kubejka
02.08.2014

Mám tuhle knížku přečtenou, a je to jedna s mých nejoblíbenějších. Kdo ji ještě nepřečet tak si ji určitě musí přečíst. Je to báječná kniha. :) ;)

ritz
22.07.2014

Pan Rudolf psal krásné knížky pro dívky a tato je moje nejoblíbenější.

DanielaH
26.01.2014

Jeden z prvních dívčích románů.

Marčullkas
22.07.2013

První knížka, kterou jsem od Rudolfa přečetla.

zfilmováno

Stanislav Rudolf