Kopretiny pro zámeckou paní

Koupit

Prázdninová komedie o holkách krásně praštěných. Patnáctiletá Kateřina Krásná žije se svými rodiči - kastelány na hradě Krabonoši. Je otrávená pomyšlením, že stráví svoje prázdniny v neútulné pokladně hradu. její - podle jejího názoru - nudný život na Krabonoši je narušen příchodem studenta Petra, který by měl na hradě dělat průvodce. Katka se do něj zamiluje a marně se snaží upoutat jeho pozornost a to opravdu všemi způsoby......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/816/big_kopretiny-pro-zameckou-pani-scq-816.png 4.1603

Kniha Kopretiny pro zámeckou paní

MatBla

Taková nostalgie z dob mé puberty. Jen si myslím, že já jsem nebyla tak pitomá, jako Katka. Ale nevím možná měly moje kamarádky jiný názor:)

Miška74

Knížka jsem četla v době, kdy jsem byla cílovou skupinou a teď po hodně letech jsem se k ní díky výzvě vrátila. Nějak mám pocit, že hrdinky knížek pana Stanislava Rudolfa jsou dost naivní a vlastně nemají ani žádné zájmy. Podle této knihy je natočený i film, který je s knihou skoro totožný, až na nějaké drobnosti. Knížka se čte dobře, je to taková oddechovka a člověk si při ní zavzpomíná na dobu svého dospívání.

peeetta

Dívčí román, vrátila jsem se do doby na střední škole, kdy jsem občas tyto knihy četla. Hezký čtivé.

dagmar5477

Krátký letní příběh.

Booky84

Čtivá kniha, díky níž jsem se mohla přenést do krásných letních dnů a ještě i na zámek. Katka je skvěle trhlá a praštěná a navíc ještě zamilovaná = příjemné čtení.

Fidibus

De facto jsem si chtěla ověřit, o čem je film. Celkem to sedí, je tam pár věcí navíc, třeba to že bude optička, Gustův příběh, pár dalších postav. Naopak to vyšetřování krádeže mi ve filmu policajtem - otcem kamarádky přišlo uvěřitelnější.

Knihochod

Trošku ľutujem, že som sa vo svojich čerstvých teenagerských rokoch knížkám podobného rázu vyhýbala, pretože mám pocit, že ich teraz nedokážem adekvátne ohodnotiť.

Rovnomenný film sa mi od mala veľmi páčil a aj teraz si ho rada pozriem, a tak, keď som na databáze kníh objavila knižku v elektronickej verzií, rozhodla som sa, že si ju skúsim prečítať.

Ako som už napísala, vzhľadom na môj vek mi to síce pripadalo milučké, avšak aj dosť naivnučké a už som sa akosi nedokázala stotožniť so správaním a myšlienkovými pochodmi hlavnej hrdinky. I keď viem, že v štrnástich rokoch som asi nebola priveľmi odlišná.

Príbeh je to kratučký, takže čítanie veľa času nezaberie a veru to nie je žiaden literárny skvost, ktorý by mal tendenciu posadiť ma na zadok. Vlastne môžem povedať, že je knižný dej s filmom takmer identický.

Myslím si, že pokiaľ ste videli film, knižku čítať nemusíte. Pokiaľ si ju ale chcete prečítať, určite môžete, no veľa od toho neočakávajte. I keď moje dvanásťročné ja by z toho iste bolo nadšené a aj hodnotenie by bolo vyššie.

Nofar197

Prázdninový příběh budoucí opticky Kateřiny, dcery kastelána na hradě Krabonosi, a studenta historie Petra patří dnes už ke klasice. Ve svém věku má Kateřina sice jakési právo být "prastena pavlaci", ale už by také mohla vědět, že žena se mužům zásadně nevnucuje, a pokud už tolik touží upoutat jeho pozornost, pak nějakým pozitivním výkonem. Během večeře by se mohla aktivně účastnit diskuse o historii, pozadat Petra o doporučení vhodných knih....... Jenže podle knihy se mi zdá, že Kateřinu nic nezajímá, aspoň není nikde ani zmínka, že by měla nějaké koníčky. Tento typ holek - a lidí vubec- mi leze dost na nervy.