Kopretiny pro zámeckou paní

Kopretiny pro zámeckou paní https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/816/bmid_kopretiny-pro-zameckou-pani-scq-816.png 4 855 160

Prázdninová komedie o holkách krásně praštěných. Patnáctiletá Kateřina Krásná žije se svými rodiči - kastelány na hradě Krabonoši. Je otrávená pomyšlením, že stráví svoje prázdniny v neútulné pokladně hradu. její - podle jejího názoru - nudný život na Krabonoši je narušen příchodem studenta Petra, který by měl na hradě dělat průvodce. Katka se do něj zamiluje a marně se snaží upoutat jeho pozornost a to opravdu všemi způsoby...... celý text

simona g.
14.09.2023 5 z 5

Milá knížka, krátké a opravdu milé čtení, jsem ráda, že mě k ní výzva přivedla.

jana-cisarova
14.09.2023 4 z 5

Hrdinkou je Katka, patnáctiletá dívka, která bydlí s rodiči na zámku. Není žádná zámecká paní. Rodiče zámek spravují. otec je kastelán. Působí jako průvodci pro skupiny turistů.
Katka jim musí o prázdninách pomáhat. Sedí na pokladně, kde prodává vstupenky, pohlednice a různé upomínkové předměty.
Do zámku přijíždí pomocník pro jejího otce. Je jím student historie, Petr. Nejdříve si s Katkou příliš nepadnou do oka. Petr se rychle zapracuje a pak již samostatně provází skupiny turistů.
Katka se postupem času do něho zamiluje. Nadělá sama a společně se svou kamarádkou spoustu trapasů. Petrovi se chce za jeho nevšímavost pomstít. Způsobí tím malér, který je vlastně nedorozuměním, má však nepříjemné následky. Případ musí řešit policie a Katka má z ostudy kabát. Petr se však zachová jako gentleman, neboť poznal, že dívka je do něho zamilovaná. Na usmířenou jí posílá dárek s kopretinou.

AliStejsy
06.09.2023 5 z 5

Kniha se krásně četla, vrátila jsem se do dětství, film mam strašně ráda, celý příběh je hezky napsaný.

petulkapeta
27.08.2023 2 z 5

Četla jsem v ramci vyzvy..
No jsem asi na tu knihu mlada,a nebo to bylo dobou? Stylem psani? Docela chaoticke to bylo...jedine co se mi na tom libilo byl ten hrad...

Liduka
23.08.2023 3 z 5

SPOILER: Hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická a nechápu, proč jí Petr, po tom co mu udělala ještě poslal květiny.

Forestwalker
18.08.2023 4 z 5

Příjemný dívčí román, jehož filmová podoba až na malé rozdíly věrně kopíruje předlohu. Film má silnou stránku v osobě představitelky hlavní postavy (Sylva Julinová), která ovšem později dala před herectvím přednost zubařině, na straně druhé zase kniha o dost podrobněji dokáže vykreslit charaktery jednotlivých postav a také jejich historii (např. dost ošklivé vztahy v rodině správce Gusty).

_Michelle_
27.07.2023 5 z 5

Úžasně jednoduchá a příjemná letní knížka, která mě dokázala vrátit do období dospívání. Byl to fajn návrat, který se nekoná často, i proto dávám 5 hvězdiček.

SladkaK
21.07.2023 3 z 5

Byť se mi kniha nelíbila, musím alespoň třemi hvězdami ocenit, jak autor bravurně vystihl pubertální chování. A teď otázka proč se mi vlastně kniha nelíbila? Možná proto, že nastavila zrcadlo mému dospívání?

Mandy412
20.07.2023 4 z 5

Krásná nostalgie, stejně jako jsme přemýšlely my, když nám bylo s holkama 15. Líbilo se mi zasazení děje na zámek, ukázka práce kastelánů a ostatních. Doporučuji i stejně miloučký film.

Ella_85
20.07.2023 4 z 5

Libilo se mi to stejne jako film

sajanka
16.07.2023 4 z 5

Strašně ráda jsem tuto knížku v mém mládí četla. Zaujímá mé místo v knihovně doposud.

Eva193
10.07.2023 5 z 5

Četla jsem pro čtenářskou výzvu, film jsem nikdy neviděla a v dospívání četla jen Metráčka. Musím říct, že i když v téměř 50ti nejsem cílová skupina, moc se mi to líbilo. Příběh je krásně napsaný, reálie jsou zajímavé a přirozené a co mě nejvíc překvapuje, jak pěkně je zachyceno myšlení tohoto "telecího" věku. Není idealizováno a přikrašlováno, ale ani shazováno. Jako máma puberťáka jsem si připomněla, jak přirozené vývojové stádium to je a že já nebyla jiná.

Pentlička
05.07.2023 4 z 5

Milé letní prázdninové čtení, které přiměje mysl, aby se vrátila do období dospívání.
Kniha je lehoučká, čtení nebolí a vyvolává na tváři úsměv. Navozuje klid v duši.

niki-chan
04.07.2023 3 z 5

Trochu zklamání oproti jiným příběhům. Všeho moc a zároveň moc málo.

Marcik7
29.06.2023 3 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala, protože její filmové zpracování patří k mým nejoblíbenějším. Kniha mě až tak nenadchla, ale nebyla špatná. Pan Rudolf byl klasikem dívčí četby.

Anor505
28.06.2023 2 z 5

Nečekala jsem mnoho, ale tohle bylo nemastné, neslané a ještě ke všemu kostrbatě napsané. Alespoň knížka nebyla dlouhá a bod do čtenářské výzvy je splněný.

Andrea81
28.06.2023 3 z 5

No jo, dospívání a telecí leta ;-)

Evkaha
26.06.2023 5 z 5

Nemusím dívčí romány vydány před rokem 1990, tenhle má výjimku jak v knižním, tak ve filmovém provedení.

Petra-Nela
17.06.2023 5 z 5

Knížkue doporučila sestra, moc se mi to číst nechtělo, ale moc mě to překvapilo, pěkný dívčí román.

KubaHanzelin
28.05.2023 3 z 5

Čteno na základní škole, šiklo se do čtenářské výzvy