Karoley Karoley komentáře u knih

Nůž Nůž Jo Nesbø

HH 12 - Nůž
Nůž vražen do srdce čtenáře. Nejbolestnější díl s Harrym.
Kdo cítí nenávist tak silnou, aby vraždil?

Opět krásně zamotaný příběh, tajemné náznaky, falešné stopy, napětí, mrazení v zádech, šok. Můj dvanáctý (a zatím poslední) Harry Hole, vraha jsem jako obvykle neodhalila a ten konec! Nemůžu se dočkat, jaký další osud Nesbo Harrymu nachystá.

21.09.2022 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

HH 11 - Žízeň - V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvili rande přes seznamku.. z místa činu zmizela část jejich krve.. Kdo za vším stojí? A co ta krev? Má tu někdo vražednou žízeň?
Opět krásně zamotaný příběh, tajemné náznaky, falešné stopy, napětí, mrazení v zádech, šok. Můj jedenáctý Harry Hole, jen co jsem dočetla, už žízním po dalším dílu!

31.07.2022 5 z 5

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Lže, aby se dozvěděla pravdu.

Předchozí kniha autorek "Manželka mezi námi" se mi líbila podstatně víc. Příběh Anonymní dívky byl pro mě místy těžko uvěřitelný a hlavní postavy celkem nesympatické.. ale čte se to samo, to se musí nechat.

31.07.2022 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Stačí špatná odpověď a jeho oběť zemře.

Můj osmý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující.

Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Jejich protivníkem je tentokrát nelítostný "videohovorový" vrah.
Přečteno za dva dny, déle mi žádná kniha od autora nevydržela. Vrah překvapil, tipovala jsem někoho úplně jiného :)) Jdu na další díl!

16.07.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Příběh o Kye Clarkové, opuštěné dívce vyrůstající na pobřeží Severní Karolíny uprostřed mokřadů v rozpadající se chatrči.. daleko od společenství lidí.. až tam, kde zpívají raci. Žije odkazána sama na sebe v bažině, které říká domov. Přátelí se s racky a učí se od okolní přírody. Naučí se důvěřovat lidem? A budou lidé důvěřovat jí?

Krásný, dojemný, poetický příběh o "holce z bažiny" a "chlapci s pírky". Překrásná óda na přírodu. Ke konci i slza ukápla. Řadím mezi oblíbené a jen lituji, že jsem se ke knize nedostala dřív.

29.06.2022 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Můj sedmý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující.

Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia tentokrát hledají sériového vraha, který na místě činu nechává vzkaz "Já jsem smrt".
Přečteno během jediného dne, kniha nešla dát z ruky :) Vraha a jeho motivaci jsem neodhalila, tohle by mě vůbec nenapadlo! Jdu na další díl!

24.06.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Žádné bohatství vás neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti..
Každý v téhle rodině skrývá tajemství. A někdo i smrtící. Ale kdo?

Moje šestá Lapena a opět jsem nadšená! Podezřívala jsem postupně úplně každého, nakonec jsem se v jedné osobě utvrdila.. a ta to samozřejmě nebyla :)) Další knihu od autorky si nenechám ujít!

15.06.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Odložený případ někdy ukrývá nečekané hrůzy. Jak hluboká může být propast smrti?

Třetí případ Kate Marshallové a opět velká spokojenost!
Kate a Tristan si otevřeli soukromou detektivní kancelář a čeká jich jejich první velký případ. Snaží se přijít na kloub záhadnému zmizení novinářky Joanny Duncanové, po které se před 12 lety slehla zem. Joaniny stopy je zavedou do gay komunity..

Možných podezdřelých bylo víc než dost, v druhé půlce mě ale napadlo, kdo nejspíš za vším stojí. Přečteno za dva dny, déle mi Bryndzovy detektivky nikdy nevydrží :)

Alan: "Věděla jsi, že mrtvá těla obvykle najdou lidi, co venčí psy, běžci a houbaři?"

Kate: "Houbaři? Něco takového existuje?"

02.06.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Josie Quinnová musí vyšetřit vraždu obestřenou pavučinou tajemství.

Moje čtvrtá kniha od Lisy Regan a opět velká spokojenost!
Na příjezdové cestě domu v Dentonu je nalezeno tělo mladíka s fotografií připnutou na límci.. dům patří kolegyni z Josiina týmu Gretchen Palmerové, která zmizela a nebere mobil.. Co se na místě činu stalo? Jak hluboko do minulosti sahají kořeny celého případu?

Přečteno během dvou dní, jinak to u této autorky ani nejde :) V angličtině už vyšlo dalších deset dílů, tak se máme na co těšit!

02.06.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Josie Quinnová musí vykopat hluboko pohřbená tajemství.

Matčin hrob je pro mě zatím nejlepším dílem ze série! Dozvídáme se o nelehkém dětství malé Josie, o záhadách kolem její matky.. a ten konec! Přečteno za jediný den, knihu vůbec nešlo odložit! Dávám 5 všemi 10!

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Další případ Josie Quinnové se týká uneseného miminka.. vodítkem k případu by mohla být mladá žena, která ovšem ztratila paměť.. nebo to jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo budoucí oběť?
Přečteno během soboty, knihu nešlo vůbec odložit.. a to jsem myslela, že jen tak nakouknu a přečtu pár kapitol :))

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Každá volba může mít smrtící následky.

Zakřiknutý Bernie se dovolá do ranní show Jordan Briggsové a chce si zahrát hru.. Tím okamžikem začíná šílená jízda plná akce a nečekaných zvratů, která graduje až do úplného konce! Parádní čtení, dávám 5 všemi 10!

P.S. Během čtení jsem si několikrát vzpomněla na film "Telefonní budka"... nejspíš proto, že hlavní hrdina měl taky na drátě magora, který si chtěl hrát :)

Chlapec za klíčovou dírkou Chlapec za klíčovou dírkou Stephen Giles

Co dokáže způsobit šílené podezření..

Už několik měsíců žije devítiletý Samuel sám v rozlehlém starém domě na anglickém venkově jen s hospodyní Ruth. Samuelova matka musela narychlo odjet do Ameriky a ani se s ním nerozloučila..

Proč ho maminka tak náhle opustila a skoro o sobě nedává vědět? Odjela opravdu, anebo se jí přihodilo něco hrozného? Jaké tajemství skrývá hospodyně Ruth?

Dětská kniha to tedy úplně není, jak jsem si nejdřív myslela :)) Chvílemi slušně děsivé, za nečekaný konec dávám jednu hvězdu navíc. Co se stane s králíkem mi bylo jasné od první chvíle :)

17.05.2022 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Vyšetřování jedné autonehody vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech.. Pro Roberta Huntera to bude tentokrát hodně osobní.

Můj šestý Carter a zatím nejlepší díl ze série! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující. Nahlédnutí do choré mysli zlosyna. Dávám 5 všemi 10. A těším se na další díl!

09.05.2022 5 z 5

Ela a noční světýlka Ela a noční světýlka Lucy Fleming

"Tady máš světýlko,
paprsek letmý,
co zažene strach,
když večer se setmí."

Maličká víla Ela sbírá drobečky světla, aby díky nim mohla posvítit na cestu těm, co se ve tmě ztratili. Kouzelná pohádka s nádhernými ilustracemi!

05.05.2022 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Ty se díváš. Ty hlasuješ. Oni zemřou.

Robert Hunter na stopě zvráceného sériového vraha, který vysílá online. Vítejte ve vražedné reality show, kde každý divák může přihodit svůj hlas.

Neuvěřitelně čtivé, napínavé, brutální, krvavé a ten závěr! Zkrátka další skvělá detektivka od Cartra! Už mám v knihovně objednaný další díl a nemůžu se dočkat!

02.05.2022 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Jedna z nejslavnějších detektivek všech dob. Moje druhá kniha od Agathy Christie (po Deseti malých černoušcích) a opět jsem nadšená!
Legendární vlak Orient-expres uvízne na své pravidelné cestě Balkánem ve sněhových závějích. Cestující i posádka zůstanou na několik dní odříznuti od světa. Hned první noc je jeden z cestujících zavražděn.. naneštěstí pro vraha je na palubě slavný belgický detektiv Hercule Poirot :)
Během čtení jsem se vracela ke schématu rozmístění cestujících ve vagónu a snažila se přijít celé záležitosti na kloub.. marně. Hodně překvapivý závěr, tohle by mě nenapadlo! Skvěle jsem se bavila.

28.04.2022 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Místo činu jako umělecké dílo!

Robert Hunter na stopě zvráceného sériového vraha, který zanechává na místě činu opravdu nechutný artefakt. Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle?

Neuvěřitelně čtivé, napínavé, brutální, krvavé! Zkrátka další skvělá detektivka od Cartra! Už mám v knihovně objednaný další díl a nemůžu se dočkat!

24.04.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

"Lesní brána odemčena,
skrytým monstrem otevřena,

kdo do ní vejde,
tomu hlava sejde,

ať je to TA nebo ten,
nevrátí se z lesa ven."

Kolik dívek musí zmizet, než si toho někdo všimne? První díl ze série detektivek s hlavní hrdinkou Josie Quinnovou.
Knihu jsem otevřela v sobotu ráno.. přes den četla.. a ve 4 v noci napjatě dočítala poslední stránky :)) Už mám v knihovně objednané další díly.

18.04.2022 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Příběh o prostém, osamněle žijícím pastýři ovcí, který každý den sází stromy na vyprahlém a vylidněném francouzkém venkově. Krásný, dojemný příběh o síle a odhodlání změnit svět k lepšímu... bez potřeby vděku a uznání. A k tomu překrásné obrázky Pavla Čecha, jsem okouzlená!

"Má-li charakter člověka prozradit své skutečné kvality, musíme mít to štěstí moci pozorovat jeho konání po dlouhou řadu let."

15.04.2022 5 z 5