Muž, který sázel stromy

Muž, který sázel stromy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398444/bmid_muz-ktery-sazel-stromy-Xwl-398444.jpg 5 3799 676

Bibliofilie v individuální umělecké vazbě s relíéfní výzdobou přední desky, mimořádná. Uvnitř vyzdobeno grafikami - tři suché jehly Helena Konstantinová (všechny jsou podepsané). Bibliofilská edice Ethos, sv. 2. Vydal Vladimí Beneš v nakl. Bonaventura, Praha 1998. Tištěno na ručním papíru firmy Král z Předkláštěří.

Literatura světová , Novely , Duchovní literatura

Vydáno: , Bonaventura

L’homme qui plantait des arbres , 1953

žlučníkář
žlučníkář
16.01.2024 5 z 5

Tahle malinkatá knížečka dokáže udělat radosti i mnohem více, nebo alespoň stejně, protože jsem strašně nerozhodnej, než lahvinka třešňovice na čundru v lese, prokvetlým pořádným mrazem.
Když je mi smutno ze světa ve kterým musim žít a z lidí, se kterejma se musím bavit, vytáhnu tuhle knížečku, pomalu si v ní listuju a hned se mi nálada vynoří někam nad hladinu a oči zase vidí slunce. Proto si to vždycky rád přečtu. Kolikrát bych se sebral a šel někam do pustejch hor, koukal do kraje, sázel třeba stromy a nestaral o dění ve světě.

Bohužel, jsem zhejčkanej výstřelkama a vymoženostma dnešní doby, který maj neblahý vliv na na zdraví duševní i to obyčejný. Naprosto nepolepšitelnej břídil. Potřeboval bych mít v kapse trochu rozdrobenýho tabáku, placatku se šnapsem a v chatrči zásoby na doplnění. Pak bych koukal do kraje, jak se blíží bouřka a pozoroval diskotéku na obloze.

vladimir5170
vladimir5170
15.12.2023 5 z 5

Dávám jednoznačně 5 *****. Za příběh i za formát. Doporučuji opravdu všem. Nejvíce těm, kteří "nemají čas" číst. U těch by to mohlo vyvolat několik efektů. ;-)

Allys
Allys
27.10.2023 5 z 5

Útlá knížka se silným příběhem napsaným podle skutečnosti. Mám pocit, že v současné společnosti je podobných lidí jako šafránu a tahle povídka dokáže znovu v čitateli probudit víru v dobro člověka.
Je to velmi inspirativní příběh, který jsem četla už několikrát a motivuje mě být lepší víc, než sáhodlouhé knížky o rozvoji osobnosti.
Doporučuji každému k uvědomění si, že není nutné změnit svět, stačí změnit sebe a začat dělat něco, aby byla Země lepším místem pro všechny. Kdyby se dle této filozofie řídí většina lidí, měli bychom kolem sebe hezčí svět.

Dasa1313
Dasa1313
10.10.2023 5 z 5

Krásný příběh, velmi krátký, ale o to silnější. Povídka o člověku čisté a hodné duše.

Člověk bere strašně moc věcí ve svém životě jako samozřejmost. Neměl by.

Anežka010101
Anežka010101
09.10.2023 5 z 5

Krásný, prostý příběh. Inspirativní. Není to úplně typ knihy, která by mne vtáhnula od začátku do konce. Je tak nějak vhodné si ji přečíst naráz, bez rušení vnějšími vlivy. To se mi poprvé nepodařilo. Napodruhé už jsem ji přečetla úplně naráz a v klidu. Ohromilo mě při druhém čtení poselství, které je mimořádně silné: vytrvalosti se lze naučit, dokáže to kdokoli. Stačí se odhodlat začít. Teď. Každý může přispět ke kráse krajiny, ve které žije. Každý může být Stvořitelem. Čtete-li knihu v klidu a pohodě, vyvolá Vám před očima dokonalý obraz. Četlo se vlastně lehce: jako by člověk pozoroval malíře a jeho tahy štětcem.

Zlajda95
Zlajda95
02.09.2023 4 z 5

V rámcí knižní výzvy 23 přečteno znovu k tématu "kniha, kterou nebudete číst poprvé" a zvedám hodnocení o jednu hvězdu. Asi dosti záleží v jakém životním období/věku si příběh přečtete :-)

sedw
sedw
21.08.2023 4 z 5

Velmi příjemná jednohubka s hezkým poselstvím. Velmi dobře se mi knížka četla, odsýpala, ale na plný počet mi ještě něco málo chybělo.

Kikulka97
Kikulka97
06.08.2023 5 z 5

Tohle vyprávění mám moc ráda. Tak si představuju své stáří.

Breberuše
Breberuše
02.08.2023 5 z 5

Velmi krásné poselství. Každý si v tom najde to své. Potřeba stromů (lesů), dobrých lidí a nesmyslnost byrokracie, to je to, co jsem si odnesla já. Na takto kratičký příběh je to opravdu nacpané poselstvím. Každý dobrý člověk v tom uvidí, co vidět má. Krátkozraký člověk v příběhu jen uvidí blázna, který sází stromy.

Lokomaster
Lokomaster
06.07.2023 5 z 5

Knihu jsem četl s odstupem času asi 2x nebo 3x, viděl i zfilmovanou variantu. Ani netuším, jak jsem se k ní dostal, protože podle popisu by mne určitě nezaujala tak, abych ji začal číst.

Je to netypické kouzelné dílo, které v člověku dokáže probudit emoce, dokáže vás dojmout, zpomalit a zamyslet se nad dnešní uspěchanou stresující dobou. Krásná kniha, kterou upřímně ani nedokážu dostatečně popsat slovy.. 5/5

Malinali
Malinali
28.06.2023 5 z 5

Krásné a třeba i k zamyšlení nad lidmi jací jsou

Křovák
Křovák
28.05.2023 4 z 5

Velmi krasne... skoda jen ze zcela smyslene

PeterBahn
PeterBahn
21.05.2023 4 z 5

Malá knížečka přečtená na části trasy vlakem z Brna do Prahy. Při čtení jsem narazil na pár krkolomnějších formulací, avšak krásné poselství knihy je naprosto zřejmé!

MaxíkD.
MaxíkD.
13.05.2023 5 z 5

Dojemná, krásná a trošku smutná kniha. Spoustu vět z této knihy se dá považovat za citát.

stanislava9718
stanislava9718
28.04.2023 3 z 5

Kniha přečtená před shlédnutím animovaného filmu. Vyprávění o muži, který v nehostinné a po válce neúrodné zemi v Provence, svým prostým vědomím ovčáka, se rozhodl nehostinnou tvář krajiny změnit.

Tamirai
Tamirai
15.04.2023 5 z 5

Ak váhate, prečítajte si túto knižku. Stojí za to.

Tayliee
Tayliee
12.04.2023 5 z 5

Hezký příběh, tak akorát krátký pro trochu volné chvíle. Doporučuji si po přečtení pustit krátký stejnojmenný film. Knížka naprosto pohltila i nečtenářku, která ji popsala jako dojemnou.

MoonR
MoonR
29.03.2023 5 z 5

Krásne a múdre. Ľúbim túto lásku a pokoru k prírode.

Sabushenkaxx
Sabushenkaxx
22.03.2023 4 z 5

Hledala jsem v žebříčcích na této stránce a potřebovala jsem pohladit po duši, tato kniha to dokázala. S komentáři níže mohu jen souhlasit. Tuto knihu doporučím mnoha lidem ve svém okolí, kteří podle mě také potřebují pohladit.

Allla9
Allla9
12.03.2023 5 z 5

Obdiv a pokora.

Štítky knihy

stromy francouzská literatura budoucnost lesy poselství

Autorovy další knížky

Jean Giono
francouzská, 1895 - 1970
1998  91%Muž, který sázel stromy
1995  90%Hlasy země
1934  91%Člověk z hor
1936  91%Kéž tonu v radosti
1994  76%Silné duše

Kniha Muž, který sázel stromy je v

Právě čtených13x
Přečtených5 587x