Muž, který sázel stromy

Bibliofilie v individuální umělecké vazbě s relíéfní výzdobou přední desky, mimořádná.

Uvnitř vyzdobeno grafikami - tři suché jehly Helena Konstantinová (všechny jsou podepsané).

Bibliofilská edice Ethos, sv. 2. Vydal Vladimí Beneš v nakl. Bonaventura, Praha 1998. Tištěno na ručním papíru firmy Král z Předkláštěří.

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398444/big_muz-ktery-sazel-stromy-rDS-398444.jpg 4.63301
Literatura světová, Novely, Duchovní literatura

Vydáno: , Bonaventura

L’homme qui plantait des arbres, 1953

Kniha Muž, který sázel stromy

Zuna1990
dnes

Kratučká poviedka, no o to silnejšie posolstvo na dnešnú uponáhľanú dobu, o nesebeckosti a sile, niečo dobré urobiť pre ľudstvo. Dnes, v čase klimatickej krízy, je to horúca téma, kedy ma napadá myšlienka, že aj jeden vie zmeniť svet. Treba začať od seba a ostatní sa pridajú.

666Jitka

Úžasný příběh člověka, který našel smysl svého života, vyrovnanosti, štěstí a seberealizaci v sázení stromů, přičemž ho úplně míjel pokrok a obě války. Příběh o tom, jak nesobecké konání jednotlivce ovlivnilo krajinu a životy tisíců lidí, aniž by si tuto skutečnost někdo uvědomil. Silný příběh zvlášť v této hyperaktivní a šílené době, kdy se každý za něčím honí, až sám nestíhá opravdově žít.

Waldhans

Velice milá a krátká povídka nesoucí určitá životní poselství. Doporučuji.

nhima

Kraťoučký příběh.Příjemný.Plný naděje.Hlavní myšlenkou je, že nesobecké jednání člověka, může vrátit přírodě její otěže a přinést užitek všem včetně mnoha dalších lidí.

Jenny46

( Audio - M. Eben ) v jednoduchosti je síla, krásné myšlenky, poezie pro dnešní dobu silné poselství. Několikrát jsem se vrátila ke knize, audio může působit jako terapie meditační a animovaný příběh pohladí po duši.

verciss

Moc krásný příběh

Krajina - matka : Všechno ti dám, nic nežádám, jen buď šťastný člověče. MOUDRÝ SPLYNUL S KRAJINOU. Věděl, že je mu vším, nesmírně vzácným darem. Denně děkoval svou prací za to, že může být součástí něčeho, co ho přijalo a dává jeho dnům smysl.
Neničí, nedrancuje, jen se živí pastevectvím, přirozeně hnojí půdu, sází stromy. Vrací kopcům šumění korun, vláhu, zurčení potůčků, pilné včelky a smích dětí.
Tohle je inspirace pro 21. století. Semínko povinné - doporučené literatury, ať se vytrvale sází, ve vyprahlé krajině duše.

Doubravka1975

Mini knížečka s krásným poselstvím a myšlenkou, doplněná krásnými ilustracemi Pavla Čecha ( a není to jen o sázení stromů.....)