Ela a noční světýlka

Ela a noční světýlka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491404/bmid_ela-a-nocni-svetylka-1ZL-491404.jpg 5 88 17

Půvabná obrázková knížka o noční víle jménem Ela. Podíváte-li se někdy pozorně na noční oblohu, možná koutkem oka zahlédnete drobounké zablesknutí. To je Ela. Maličká víla, která sbírá drobečky světla, aby díky nim mohla posvítit na cestu těm, co se ve tmě ztratili. Ela moc touží spatřit východ slunce, ale zdá se, že se jí sen nikdy nesplní - její křidélka jsou na to příliš křehká a paprsky by je mohly zničit. Pak se ale Elini kamarádi z lesa smluví, že víle pomohou její touhu splnit...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Ella´s Night Lights , 2020

Petrush
12.11.2023 3 z 5

Krátká kniha s pěknými ilustracemi.

Terr_y
24.10.2023 3 z 5

Ilustrace jsou opravdu kouzelné, ale příběh mi moc nesedl, přišlo mi to trochu odbyté oproti ilustracím.

klarinka9974
18.10.2023 4 z 5

Krásná kniha plná nádherných obrázků, jen jsme se těšili jak si knihu přečteme a do 5 minut už jsme byli na konci. Tak to prostě budete muset číst pořád dokola. Pro malé děti je to i trochu složité na pochopení ale zase z obrázku byly nadšení.

Grohlinka
18.09.2023 4 z 5

Pro malé děti je tahle kniha opravdovým pokladem, a ještě k tomu třpytivým. Ilustrace jsou krásné a příběh milý. Kniha je dlouhá tak akorát na večerní usínání.

potesenicist
28.08.2023 5 z 5

Krásný příběh o handikepu, laskavosti a pomoci. Mladší dcerka knihu miluje.

knihomolka239
16.01.2023 5 z 5

Ela je víla, která sbírá drobečky světla, aby s nimi svítila těm, co se ve tmě ztratili. Sama ale má tak křehká křidélka, že paprsky slunce by jí je mohly poničit a proto niky nespatřila východ slunce, i když by si to moc přála. Protože ale pomáhá všem kolem sebe, pro jednou se kamarádi rozhodnou udělat něco hezkého zase oni pro Elu.

Do rukou se vám dostane krásně ilustrovaná knížka, jejíž obálka se navíc na slunci třpytí. Příběh je kratičký, zato má ale jasné poselství - kamarádi by si měli pomáhat. Věřím, že přesně to si děti z tohoto krásného příběhu o přátelství a vzájemné pomoci odnesou.

Dospělý se v knize sice nedozví nic nového a věřím, že toto ponaučení nepotřebuje, zato si ale při čtení jistě užije pěkné ilustrace, kterých je v knize spousta. Zároveň moc hezky doplňují text a mnohdy přidávají i něco navíc, co nebylo řečeno a myslím, že se tak dají využít k dalšímu vypravování (ať už dítěte nebo dospělého).

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji Albatros Media!

blackoutzuzi
04.11.2022 5 z 5

4,5 hvězdičky

Ty ilustrace, ten příběh, to je pohlazení po duši i pro oči.. :) Moc doporučuji všem, co mají doma malé prďolky. U dětských knížek oceňuji vždy snahu o nějaký ten přesah, kdy vás donutí k zamyšlení a s většími dětmi si o tom, jaké poselství si z knihy odnášíte, můžete třeba popovídat.

MamaKnihomolka
25.10.2022 5 z 5

"Tady máš světýlko,
paprsek letmý,
co zažene strach,
když večer se setmí. "

Malá Ela má tak tenká a hebká křídélka, že nemůže na slunce, ale přitom je to její jediné přání. Každou noc letá a sbírá světlo, které pak rozdává smutným nebo vystrašeným zvířátkům.
•••
Kniha nejen že obsahuje přímo kouzelné ilustrace, na které se člověk nemůže vynadívat, ale také vyzvihuje to, jak se chováme k druhým, to se nám vrátí.

Roztomilá dětská knížka o přátelství, laskavosti, pomoci a splněných přáních.

Tip na večerní čtení pro děti, které neudrží dlouho pozornost. A obálka knihy se dokonce třpytí! DOKONALOST!

Víí
13.10.2022 5 z 5

Bylo to krásné, a na slunci to bylo ještě krásnější než v noci.

Zuzvil
20.06.2022 5 z 5

Překrásná dětská knížka, která obsahuje absolutně skvostné ilustrace. Textu je zde malinko, či-li je to knížka opravdu pro menší děti, ale i tak se nám s dcerou (8 let) velmi líbila. Je to knížka s přesahem a určitým sdělením, jak je důležité mít ty správné kamarády. Knížka vás pohladí nejen po duši, ale potěší i oko a to velmi, krásná věc před spaním, pro dětičky značka ideál. Za nás můžu určitě doporučit.

muchomurka
07.05.2022 5 z 5

Krásná a něžná knížka o přátelství. Čteme před spaním, kolikrát ne jednou. Příběh navodí snovou atmosféru, zklidní před spaním. A ty ilustrace - jedním slovem -
aaaaach.

Karoley
05.05.2022 5 z 5

"Tady máš světýlko,
paprsek letmý,
co zažene strach,
když večer se setmí."

Maličká víla Ela sbírá drobečky světla, aby díky nim mohla posvítit na cestu těm, co se ve tmě ztratili. Kouzelná pohádka s nádhernými ilustracemi!

Varjohukka
25.04.2022 5 z 5

Na ty nádherné obrázky se nemůžeme s dcerkou vynadívat a i ten příběh je kouzelný a pohladí po duši.

ElissEm333
22.04.2022 5 z 5

Krásná ilustrace!

aydam
05.04.2022 3 z 5

Pěkné ilustrace

Banni37
03.04.2022 5 z 5

Nádherný příběh, který pohladí dětskou duši, obohacen nejkouzelnějšími ilustracemi!

Ďumbierka
09.11.2020 5 z 5

Ďalšia nádherná kniha od Lucy Fleming. Táto malá kráska bude môj vianočný darček pre seba.
Opäť raz čarovný a nežný príbeh a dokonalé ilustrácie, ktoré to celé dotvárajú a dávajú knižke TO NIEČO VIAC! ❤️