Karoley Karoley komentáře u knih

Misery Misery Stephen King

Psal, aby se uživil. Teď musí psát, aby přežil.

Paul Sheldon je autorem romantických příběhů o krásné Misery. Po osudné autonehodě se ovšem dostane do odlehlého horského domova Annie Wilkesové. Annie miluje příběhy o Misery a ani trochu se jí nelíbí, jaký konec potkal její oblíbenou hrdinku v nejnovější knize. A nespokojená Annie je velmi nebezpečná Annie.

Skvělá atmosféra strachu, děsivá Annie a její nedobrovolný pacient Pavlík. Opravdu slušné psycho!

14.04.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Od lásky k nenávisti vede temná zkratka.

Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček.

Jo Nesbo je můj oblíbený autor a Žárlivost se mi hodila do Čtenářské výzvy, takže nebylo co řešit :) Nejvíc se mi líbily první dvě povídky Londýn a Žárlivost. Odpad, Přiznání a Náušnice jsou také velmi povedené. Z Fronty jsem byla mírně na rozpacích, ale zase ji hned tak nezapomenu. Nejméně mě zaujala (a trochu i nudila) povídka Odd.

06.04.2022 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Která je ta druhá?
Příběh o manželství, zradě a nebezpečných pravdách. Vanessa, Nellie, Ema, Richard a jejich milostný propletenec.. A nic není tak, jak to zprvu vypadá.

Dějový zvrat mezi první a druhou částí byl opravdu překvapivý, něco takého by mě nenapadlo. Přečteno za dva dny, od knihy se nedalo odtrhnout!
Už jsem si v knihovně objednala Anonymní dívku!

"Pravda je jediný způsob, jak se pohnout dopředu."

06.04.2022 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Co kdyby váš život závisel na cizím člověku?

Přichází bouře a provoz na letišti je ochromen. Ashley se bojí, že nestihne vlastní svatbu a na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoliv se nikdy neviděli, objednají si spolu charterový let, aby se dostali domů dřív. Jejich letadlo se ale zřítí a oni se ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu..

Dramatický boj o život v nich probudí sílu, o níž neměli tušení. Příběh o lásce a přežití. Krásné, dojemné, ke konci i slza ukápla! Taky bych chtěla mít svého Bena :)

03.04.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

V každém je místnost plná temnoty.

Alice a Leo se přestěhují do Londýna, do luxusní vily v uzavřeném obytném komplexu. Takové bydlení je jako sen.. který se ale postupně změní v noční můru. Co se stalo s předchozími majiteli domu? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Jaké temné tajemství se tu skrývá?

Moje pátá kniha od B.A. Paris (Za zavřenými dveřmi, V pasti lží, Přiveď mě zpátky, Dilema, Terapie) a musím říct, že patří k nejlepším! Společně s hlavní hrdinkou Alice jsem podezřívala snad úplně každého.. ale až ke konci mi svitlo, kdo asi za vším stojí :) Příběh je skvěle vymyšlený, chvílemi slušně mrazivý a jako obvykle neskutečně čtivý! Další knihu od B.A. Paris si nenechám ujít!

27.03.2022 5 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Historický román podle skutečných událostí, odehrávající se v první polovině 19. století v Kanadě. Mladičká služebná Grace Marksová a sluha James McDermott jsou obviněni z vraždy svých pánů Thomase Kinneara a Nancy Montgomeryové.
Po deseti letech přijíždí do věznice za Grace, trpící ztrátou paměti, mladý psychiatr Simon Jordan, aby se v ní pokusil vzkřísit pohřbené vzpomínky a zjistil, jestli zločin skutečně spáchala.. Je Grace prohnaná vražedkyně nebo nevinná oběť?

Moje druhá kniha od Margaret Atwoodové a líbila se mi snad ještě víc než Příběh služebnice. 550 stran uteklo jako voda a já se s Grace jen nerada loučím. Skvělý čtenářský zážitek!

24.03.2022 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Moje druhá detektivka od Keplerovců (po Hypnotizérovi) a opět jsem nadšená!

V ústavu pro psychicky narušené dívky dojde během jedné noci k vraždě. Na místo činu je přivolán inspektor Joona Linna. Hledí na dívku v posteli. Obličej má zakrytý rukama, jakoby si hrála na schovávanou. Celý pokoj je od krve, jen na jejím útlém těle není ani kapička.

Příběh plný napětí, nečekaných zvratů, duchařských seancí a dávných tajemství. Přes 500 stran přečteno během dvou večerů, nedalo se jinak ;) Závěr mě nalákal na další díl, takže jsem si hned objednala v knihovně Písečného muže!

"Budoucnost je vždycky odrazem minulosti."

15.03.2022 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Pravda by ji mohla zničit. Mlčení zase zničí jeho.

Livie si vzala Adama v mladí a narychlo, o to víc se teď upíná na oslavu svých čtyřicátých narozenin, která má být dokonalá. Když Adama během dne zdrtí šokující zpráva, není schopen ji Livii sdělit, než oslava skončí. Jak daleko zajde, aby své milované ženě dopřál posledních pár hodin štěstí?

Příběh o lásce, zklamání, o pocitu viny, o zlomeném srdci.. o tajemství, které vše zničí.

Moje čtvrtá kniha od B.A. Paris (Za zavřenými dveřmi, V pasti lží, Přiveď mě zpátky, Dilema) a opět skvělé čtení! Emoce by se daly ždímat.. a v jednu chvíli málem i slza ukápla. Už se moc těším na novou knihu Terapie, která má vyjít příští týden!

10.03.2022 5 z 5

Auta Auta Walt Disney

Opět začala vycházet Zlatá sbírka pohádek od Disneye.. a tentokrát už mám děti a můžeme si číst ;)) Pohádky mají krásné ilustrace (knihy bez obrázků kluky nebaví) a jsou tak akorát dlouhé - za 15 minut přečteno a může se spát.
Příběhy Bleska McQeena mají kluci moc rádi, spolu se Lvím králem zatím nejčtenější knížka.

06.03.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Nechtěla jet, ale přesvědčili ji. Prý se není čeho bát...

Parta přátel vyráží na dovolenou do zapadlé horské oblasti. Na krajinu pomalu padá tma a skupina se rozhodne jet zkratkou, kterou objeví ve staré mapě. Poznámka na okraji před zpustlou cestou varuje, přesto se všichni do hlubin lesa vydají. Netuší ale, jak děsivé tajemství se mezi stromy skrývá. Les uprostřed Beskyd se totiž jen nerad vzdává toho, co už jednou pohltil...

Moje první kniha od Kateřiny Karolové, nalákalo mě zjištění, že je to prý "něco jako Trhlina od Kariky". Odbočka v lesích je opravdu zlá kniha, hned na začátku mě sevřela ve svém mrazivém objetí a vypustila až na úplném konci.. ve 3 ráno.. a docela vyděšenou!

05.03.2022 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Ona se ztratila, on šel dál, ale zůstala spousta tajemství. Až doteď.

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubí s Laylinou sestrou Ellen. A minulost se začne probouzet.

Moje třetí kniha od B.A. Paris (Za zavřenými dveřmi, V pasti lží, Přiveď mě zpátky) a opět spokojenost. Sice jsem kolem půlky začala něco tušit.. ale až do samého konce jsem byla napnutá. Přečteno za dva dny, neuvěřitelně čtivé.
Z knihovny si nesu domů Dilema ;)

03.03.2022 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Komu můžete důvěřovat, když ani sobě ne?

Neměla to dělat, vážně neměla. Aby si během bouřky zkrátila cestu domů, vydala se Cass autem po neosvětlené, lesní cestě.. a její život od té chvíle začal připomínat zlý sen. Trápí ji výčitky svědomí, v hlavě má jen zmatek.. a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit.

Příběh o přátelství a lásce, příčetnosti a její děsivé ztrátě.

Moje druhá kniha od B.A. Paris (Za zavřenými dveřmi, V pasti lží) a opět jsem nadšená! Přečteno během jediného dne, kniha vůbec nešla dát z ruky! Závěr mě překvapil, čekala jsem něco jiného.

26.02.2022 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

O životě někde mezi nebem a zemí.

Pije rum, kouří doutníky, maluje si rty rudou rtěnkou, čte Vogue, nosí šaty od Diora, voní se Chanelem.. Kdo je to? Moderní farářka Martina Viktorie Kopecká.

Velice zajímavé nakouknutí do každodenního života husitské farářky. Akorát kázání šla trochu mimo mě, nejsem zrovna nábožensky založený člověk. Nejvíc mě pobavil výlet do Budapešti na operu.

"Nemusíš být dokonalá. Je v pořádku mít obavu, ale není v pořádku to vzdát."

"Nikdy neměj strach ze stínů, protože znamenají, že někde nablízku svítí světlo."

26.02.2022 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

I malá lež může mít velké následky...

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška.
Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela.
Celeste je věčně zasněná, vynervovaná místní kráska.
Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii..

Moje druhá kniha od L. Moriarty (Manželovo tajemství, Sedmilhářky) a opět jsem četla se zatajeným dechem až do ranních hodin, celá napnutá, kdo že to umřel a kdo že ho zabil. Výpovědi svědků mi připomněly knihu Carrie od S. Kinga. Bavilo mě to!

"Občas je správné, udělat něco nesprávného."

23.02.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2021.
Bavila jsem se od začátku do konce! Miluju chytrý, laskavý humor pana Ebena. Jedna z těch knih, co zahřejí u srdce.

"Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám."

19.02.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

On je atraktivní a bohatý. Ona má šarm a eleganci. Možná je nechcete mít rádi, ale máte. Jack a Grace jsou nerozluční, stále bláznivě zamilovaní. Je to dokonalé manželství, nebo dokonalá lež? Co se děje za zavřenými dveřmi?

Přečteno takřka jedním dechem, příběh vás chytí na první straně a vypustí ze svých spárů až na úplném konci. Hodně velké psycho! Dávám 5 všemi 10 :)

17.02.2022 5 z 5

Táta a já Táta a já Soosh

Kresby malířky Soosh zachycují momenty z každodenního života velkého tatínka a jeho malinké dcerky. Jejich láskyplný vztah mě dojal. Opravdu krásná knížka.

"Táta umí vyprávět ty nejlepší příběhy. Chrání mě před příšerami, které číhají pod postelí. S tátou se dokážu i dotknout hvězd."

16.02.2022 5 z 5

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Příběh o neplodnosti a všem, co s sebou přináší - smutek, naději, bezmoc, vztek, černý humor, izolaci, předsudky i sblížení.
Pro neplodné, aby se necítili sami. A pro plodné, aby si to dokázali alespoň trochu představit.
Velice působivá kniha o bolestném tématu, moc se mi líbil závěr.

"V určité chvíli se musíš odprostit od toho, co se podle tebe mělo stát, a smířit se s tím, co se právě děje."

"Je mnoho způsobů, jak založit rodinu."

10.02.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Co když je vaše dítě opravdu jejich?

Jednoho dne se Pete a Maddie dozvědí, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě…

Příběh o rodičovství, partnerských vztazích a morálce.
Dokážu správnou výchovou ovlivnit vrozené vlastnosti dítěte? Mohu partnerovi ve všem věřit? Mám právo chovat se k druhým, jako se oni chovají ke mně, a zlo oplácet zlem?

Moje čtvrtá kniha od J.P. Delaney (Ta přede mnou, Věř mi, Dokonalá manželka, Slušní lidé). Při četbě jsem si hned vzpomněla na seriál Kukačky, který také řeší vyměněné děti v porodnici. Přečteno za dva dny, kniha se opravdu těžko odkládá... závěr překvapil, tohle jsem nečekala! A to na začátku všichni vypadali jako "slušní lidé" ;)

07.02.2022 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Příběh o lidské touze po riziku, volnosti a čistém životě v souladu s přírodou.

Mladý dobrodruh Christopher J. McCandless (přezdívaný Alex Supertramp) se v duben 1992 vydal stopem na Aljašku. Poblíž městečka Healy se nechal vysadit a zamířil pěšky do divočiny severně od hory Denali. Usídlil se v opuštěném autobuse na stezce Stampede, poblíž řeky Sushana a chtěl žít několik měsíců jenom z toho, co mu poskytne příroda. Na konci putování ho však čekala smrt.

Před lety jsem viděla výborný film Seana Penna a nyní došlo díky Čtenářské výzvě i na knihu.
Kniha mapuje celé McCandlessovo putování po Severní Americe, dává slovo lidem, s nimiž se setkal, cituje jeho deník, dopisy či podtrhaná místa v knihách. Hledá mladíkovy motivy i důvody jeho selhání.
Po dočtení poslední kapitoly mi bylo neskutečně smutno. Našla jsem si na internetu onu poslední fotku, kde se Chris loučí se světem.. a dlouho se na ni dívala.

„Nesdílené štěstí štěstím není.“

03.02.2022 5 z 5