V pasti lží

Psychologický thriller autorky bestselleru Za zavřenými dveřmi! Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368180/v-pasti-lzi-e5n-368180.jpg 4.6102

The Breakdown (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Motto

blankaa89
včera

Z knihy Za zavřenými dveřmi jsem byla neskutečně nadšená a proto jsem se nemohla dočkat, až začnu číst tuto knihu. Sice jsem ji taky přečetla jen za jeden den, ale velmi mne zklamala. Nejenže jsem od začátku věděla, jak to všechno asi dopadne, ale taky mi připadalo, že prvních cca 160 stran bylo nudných a napsaných jako přes kopírák. Hrůůůůza. Doufám, že další kniha, kterou autorka vydá, se mi opět trefí do vkusu, protože tohle byl opravdu krok vedle :(. Škoda.

lenka666
včera

Skvělá kniha, napínavá od začátku až do konce

Sabča92
předevčírem

Jestli jsem vychvalovala až do nebes předchozí román od autorky, potom nevím, jak mám vychválit toto. V pasti lží byla velmi čtivá, napínavá, reálná a vůbec skvělá kniha. Je sice pravda, že tématem se mi více líbila první kniha, ale obě řadím k nejlepších psychothrilerům, které jsem doposud četla. Proč je u mě na druhém místě? Protože hlavní zápletka byla hned jasná - v podstatě již od anotace. Autorka je geniální, všechny púosloupnosti, které v knize popisuje jsou nesmírně trefné a neksutečně čtivé. Doporučuji všema deseti!

martina2704

Musím přiznat, že na tuhle knížku jsem se hodně těšila a trochu mě mrzí, že jsem ji četla krátce po Někdo cizí v domě. První polovina mi ji totiž hodně připomínala a trochu mi zkazila dojem, ne že by byla horší - naopak, ale zkrátka přišlo mi, že čtu podobné téma a příběh mi nepřišel tak přitažlivý. Ale všechno vynahradil konec, ten se opravdu povedl. B. A. Paris každopádně umí psát, je to čtivé, nervy drásající, dokázala jsem se vžít do pocitů hlavní postavy. Dvě hvězdy strhávám kvůli první části, ale myslím, že časem své hodnocení přehodnotím a zvýším. A moc se těším na další knihu.

Matita310

Další skvělá kniha od této spisovatelky. Tak moc jsem se na tuto knihu těšila a musím říct, že zklamaná rozhodně nejsem. Velice čtivá knížka. Skvělé vymyšlený příběh s nečekaným koncem. Doporučuji! A těším se na další!

agatha2

I když mi po prvních pár stránkách bylo jasné, kdo za tím vším stojí, rozhodně to nic neubralo na přitažlivosti děje. Autorka opět sepsala velmi čtivý kousek, který letěl rychlostí blesku, aspoň pro mě tedy rozhodně. Přiznám se, že kniha Za zavřenými dveřmi se mi líbila více, ale i toto dílko bylo dobře napsáno. Člověk musí přemýšlet nad tím, zda se dá opravdu člověka tak zmanipulovat, až začne pochybovat o sobě samém a ta představa je vskutku děsivá.

Pilarkaa

Totalni masakr

Vennde

Ze začátku jsem měl pocit,že tu knížku zavřu! Do pulky knihy se toho moc nedělo,jen prakticky to samé. To co se vyklubalo jsem ale opravdu nečekal!
Perfektní!

perpe2a

Kniha se mi líbila. Přestože byla občas trochu naivní a bystrý čtenář celkem brzy pointu odhalí, děj plynul a nechybělo napětí. Závěr byl skvělý a myslím, že tato kniha stojí za přečtení.

Skatty

Dávám plný počet hvězdiček, protože kniha byla naprosto fantastická. Skvěle napsaný psychothriller. Přečteno za jeden den. Vřele doporučuji. Těším se na další knihu do této autorky!!!!

Prateri

Zvědavá jsem byla, těšila jsem se, všichni chválíte, v knihovně nedostupná, tak jsem si knihu V pasti lží koupila, koukla do ní a byl se mnou konec. Dlouhotrvající přátelství, láska a zrada - všechno pořádně vystupňované v psychothrilleru B.A. Paris. Je fakt, že rozuzlení trochu tušíte, ale to nevadí, budete mít radost, jaký jste měli dobrý odhad.

zbožňuju_knihy

Kniha byla milá, byly chvíle, kdy už jsem vážně nevěděla, jak je to tedy :-). Závěr překvapil.
Škoda jen, že nezůstal původní název "Zhroucení".

Ankavi

Druhá kniha autorky a podle mě mnohem mnohem lepší a hlavně reálnější než prvotina Za zavřenými dveřmi. Ano, děj je lehce předvídatelný, velké překvapení se nekonalo - moc postav tam není a ještě méně jich připadá do úvahy, takže stačí si dát dvě a dvě dohromady. Ale styl psaní, rozplétání vlastní zápletky a do toho i rozuzlení, kdo je vrahem, se mně líbilo. Kapitoly nazvané podle datumu a následná synchronizace SMS těsně před vyvrcholením příběhu - to bylo geniálně vymyšleno. A jak již mnozí vypíchli - konec se opravdu povedl.

hs777

Jeden z těch thrillerů, který se jen těžko odkládá. Pohrává si s Cass a její pamětí počínající nemoc nebo někdo jiný? Ano, zběhlejší čtenáři brzy vytuší, kdo tahá za nitky, ale za ten dokonale promyšlený konec, který mě hodně potěšil, musím dát 5*.

ElenaM

Na knížku jsem se strašně těšila a asi jsem měla přehnaná očekávání. Za zavřenými dveřmi byla kniha, která ve mě vyvolala tak silné emoce jako žádná jiná. Čekala jsem, že tato kniha bude stejně dobrá, bohužel se dostavilo zklamání. Téměř od začátku jsem měla jasno v tom, kdo za vším stojí a moje podezření se nakonec potvrdilo. Je pravda, že Cass mi v první půli lezla na nervy, ale nakonec jsem ji fandila. Podle mě mohla být knížka kratší, protože spousta kapitol se mi zdála tak nějak pořád dokola to samé.... ale KONEC to nakonec zachránil. Když přišlo rozuzlení, bylo dobře napsané a propracované... což chválím a doufám, že autorka s psaním jen tak neskončí.... za mě 4*.

Illaa

Opět jako autorčina první kniha je tato velice zajímavá, s originální zápletkou. Do půlky knihy jsem byla přesvědčená, že se děj bude ubírat jiným směrem. O to větším překvapením pro mě byl závěr. Můžu doporučit.

Helisek86

Perfektně napsané.stejně jako první kniha.Těším se na další.Prostě bomba,Doporučuji

Šánka

Autorka po skvělé prvotině přišla s další výbornou psychothrillerovou peckou. A i když si myslím, že kdo má v tomto žánru něco načteno (vlastně i pokud nemá :-)), tak tentokrát se dá tipnout, a asi vám to i vyjde, kdo a proč. Ale to hraní si na pravdu a na lež, ta neskutečná čtivost, napětí, pochybnosti,.....prostě to tam je.
A závěr je výborný, takže já mám jen přání, ať B.A. Paris píše dál, mě to bavilo.

Mermaida

Kdybych nečetla autorčin debut, byla by tahle kniha dost povedená, ale jelikož jsem měla velká očekávání, neboť prvotinou nasadila laťku poměrně vysoko, tak mě nakonec kniha V pasti lží docela zklamala. Byla sice čtivá, ale bavila mě o hodně méně. Neměla jsem u ni potřebu za každou cenu číst dál a teprve necelých sto stran před koncem se konečně rozjela.
Jednoduše řečeno, čekala jsem jiný level.

Zlatinka.Emilly

Spád má tento příběh již od prvních stránek, takže se čtenář má na co těšit. Kniha vám nedá spát a nebudete ji chtít odložit, dokud neotočíte poslední stránku. Rozuzlení příběhu mě šokovalo, no ale o tom to je, uvědomit si, že nikomu do hlavy nevidíme. Kdybych měla srovnat tuto a Za zavřenými dveřmi, tak Zzd se mi líbila víc. Tak dobře, jen o trochu víc :)

Kekik

B. A. Paris to vážně dokázala. Po výborné knize Za zavřenými dveřmi napsala ještě lepší knihu- V pasti lží ! A já se tak ocitla taky v pasti- přesněji v pasti úžasně čtivé knihy, napínavého thrilleru, zajímavé zápletky a mnoho, mnoho lží. Každé odložení (samozřejmě nucené) mi rvalo ❤️.
Psychologický thriller, který stojí za to si přečíst. Doporučuji !!!
Přebal se jim náramně povedl. Je skvělý.

Ajuszka

Tak tohle bylo zase neco! Tahle pani zkratka umi udrzet ctenarovu pozornost! Jen tak dal a tesim se na dalsi knihu,doufam ze bude co nevidet:)

blonďatá.luc

Na knihu jsem se neskutečně těšila - prvotina je totiž mým nejoblíbenějším psychologickým thrillerem. Opět jsem knihu přečetla na "jeden zátah" a čtení jsem si užila. Bohužel ve mně nevyvolala tak silné pocity - netrnula jsem hrůzou, s napětím jsem nečekala na rozuzlení - a proč taky, když mi konec byl jasný už někde v polovině. I přes to dávám 5*, jelikož i když je dílo nevyvolalo silné emoce, čtení bylo chvílemi napínavé a já si jej užívala. Navíc se mi líbí autorčin styl psaní, kdy se zbytečně nezaobírá blbostmi a jede to nejdůležitější, díky čemu děj pěkně plyne. Taky se mi líbí dělení kapitol podle jednotlivých dnů, dává to tomu pěkný časový rámec. Jsem si jistá, že se ke knize opět někdy vrátím a už teď se těším na další autorčin počin, jen doufám, že bude spíše v duchu první knihy než této druhé.

Lenka40

Opět velice čtivé čtení .V pasti lží se mi líbila stejně jako Za zavřenými dveřmi.Autorka opět vymyslela příběh ,který se četl sám. A velice podobné téma ,jak si člověk dokáže pohrát s lidskou psychikou.

Sorrow

Aneb jak jsem si potvrdila, velká očekávání (na základě dle mého suprové prvotiny) mohou být snadno zklamána. Byť knize formálně nemám až tak co vyčíst - je tu tenze, dobře rozehraný příběh, prokreslené (i když rozhodně ne skvěle psychologicky zvládnuté) postavy i čtivost (a to ohromná) - ta kniha prostě nevnáší do žánru nic nového. Člověku, který hltá thrillery po kilogramech, musí být rozuzlení (alespoň částečně) jasné už tak na straně padesát, takže jo, pokud přečtete tři thrillery za rok, tohle klidně zařaďte do výběru, ale jestli hledáte mezi tou nepřebernou záplavou něco nového, sáhněte raději po autorčině prvotině, která mi vyrazila dech svou naprostou přímostí a nepotřebou skrývat před čtenářem "převratná tajemství" jako je tomu v případě tohohle kousku.
PS: Autorka je úžasná charismatická dáma se skvělým smyslem pro humor a nejkrásnější angličtinou, jakou jsem kdy slyšela, jestli máte čas se s ní vidět, využijte ho :)

Nixa

Knížka je opravdu čtivá. Přečetla jsem jí jedním dechem. Děj je tedy celkem předvídatelný, ale i tak si myslím, že to je skvělá kniha! Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická a jen jsem kroutila hlavou nad tím, jak dokáží být někteří lidé vypočitatelní a zlí.
Doufám v další autorčiny knihy :)

Na tuto knihu jsem se opravdu moc těšila, protože autorčina prvotina si mě získala hned od první stránky. Stejně tak i tato kniha, která čtenáře okamžitě vtáhne do děje a nepustí až do konce. A přitom je tak jiná než ta předchozí... Zápletka je podle mého názoru zase originální a i když je poměrně jednoduché odhalit, kdo za "tím vším" vězí, příběh je strhující a kniha čtivá. Za mne (opět) jednoznačné doporučení :-).

Danago

Cass je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci s jí přihodí na lesní cestě něco, co jí převrátí život naruby. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen?
Co napsat? Zklamání bohužel. Příběh je jako opsaný z jiné knihy, chybí tomu nápad a originalita.
Hodně je čtenáři jasné od prvních stránek....
V některých chvílích jsem nechápala z jakého důvodu nám autorka něco vysvětluje 2x. Proč ? Nedala čtenáři žádný prostor pro vlastní úsudek.
Úplný konec je vychytaný to musím uznat.
Knížka je čtivá, má spád a je krátká to je její plus. Čekala jsem víc.

zdazilek

Čtivé, napínavé co víc dodat. Mě se to moc líbilo, i více než autorčina první kniha.

piquillio

Pro mě lepší svou uměřeností, než autorčina prvotina. Napínavé, dostatečně důmyslné, postavy, které k člověku promluví a navíc Británie. Takže opravdu skvěl čtení. Vlastně je mi líto, že jsem ji během dne přečetl, rád bych v tom příběhu zůstal déle.

B.A. Paris

B.A. Paris