V pasti lží

Psychologický thriller autorky bestselleru Za zavřenými dveřmi! Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368180/v-pasti-lzi-e5n-368180.jpg 4.3637

The Breakdown (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Motto

tyna_01
dnes

Stejně jako u předchozí knihy této autorky - zajímá vás, jak příběh dopadne, děj je napínavý a nenechá vás knihu odložit. :)

Grety
včera

V průběhu čtení jsem chvíli hlavní hrdinkou pohrdala a chvíli jí litovala. Žádná silná osobnost to teda není. Kdo je pachatelem se dá vydedukovat poměrně brzy, ale konec se ještě pěkně zamotal :)

Janaves

Stejně pěkná jako předchozí autorčina kniha. Bavila mě, byla jsem zvědavá, jak dopadne. Hlavní postava mě v závěru překvapila.

Martiiiik

Kniha se mi moc líbila. I když jsem hlavního aktéra odhalila vcelku brzy, po pár stránkách, tak že to bude až takhle složité, to jsem netušila :-) Autorčiny mistrné nástrky, které mají čtenáře vyvést z přesvědčení, že už vše odhalili, jsou vynikající :-) Jiště doporučuji a autorka putuje do oblíbených :-)

lucygreen

No nevím, bylo to takové zvláštní... Ani jsem se tak moc nebála a to jsem čekala že nebudu moci spát, jelikož je to jeden z prvních thrillerů, co jsem četla. Nejvíce děsivé asi pro mě bylo to s oknem a opravář. Zápletku jsem vůbec nečekala a přišla mi taková dětská :D. Ale všechno kolem vraždy napínavé bylo, takže kniha dostává tři hvězdičky :).

tulip131

Přečetla jsem to za 3 dny. Napětí od první do poslední kapitoly. Jak několik lži a dobře načasovaných podvůdků dokáže člověka zničit. Skvěle napsané, víc není třeba dodávat.

Askarinka

Super knížka, první kniha autorky se mi líbila o trochu víc. Tady jsem už zhruba od půlky tušila jak by to mohlo všechno opravdu být. Nicméně se kniha četla dobře a já už se těším na další dílo této autorky.

saez

Abych se přiznala, trochu mě ta labilní káča s megavýčitkami svědomí pěkně štvala. A když už začala být konečně zajímavá (ačkoli za to mohla "náhoda" s mobilem), tak byl najednou zbytečně rychlý konec. Předchozí autorčina kniha byla lepší. Toto neurazilo, nenadchlo.

Matik95

Knížka se mi líbila, byla velmi čtiva ,taková oddechovka spíše.
Konec byl překvapivý ale trochu mě to zklamalo, přišlo mi ze to bylo rychle ukončeno. Mělo to rychlý spad a konec, proto dávám čtyři hvězdičky.

DommiP

Autorka zaručeně nezklamala. Příběh úžasný, napínavý, kniha mě doslova pohltila a za dva dny jsem ji stihla přečíst. Určitě bude bavit i "nečtenáře".

Zuzvil

Jůůů, a já se bála, že druhá kniha od autorky mě už nemůže určitě "dostat" jako ta první...dostala. Já jsem stylem psaní autorky absolutně nadšená a vyhovuje mi na 100%. Je to další, skvěle promyšlený a propracovaný psycho thriller, který jsem přečetla během 24 hodin, což se mi povede opravdu málokdy. Toto vše mohu konstatovat i přesto, že jsem již záhy odhalila co, kdo a jak. Teda ne úplně všechno do detailů, ale valnou většinu bohužel ano. Ani to ovšem neubírá na kvalitě knížky a dávám plný počet hvězdiček. Za mě určitě doporučuji k přečtení.

Andrea K.

Po přečtení první kapitoly jsem věděla, že tu knihu přečtu na jeden zátah :-) Téměř od začátku jsem věděla, že to co se Cass děje je na ní bouda, jen jsem nevěděla 100% od koho. S tím mobilem to byla zvláštní náhoda, ale budiž. A konec .... paráda ... opět :-) Takže za mě úplná spokojenost.

tezka_vazka

Kniha mi sice nepřipadala tak napínavá jako její předchůdkyně, ale autorka i zde předvedla, že umí, protože čtivost se knize rozhodně upřít nedá.

AnetaHr

Rychlé a pohodove čtení, kniha se mi celkově libila, ale dávám tři hvezdy proto, ze psychologický thriller to neni ani zdaleka, to její dřívější kniha Za zavrenymi dvermi byla thriller a napínavá, u této jsem bohuzel uz na začátku vedela, jak to dopadne a podotykam, ze to se mi jeste nestalo, na tohle nemam ,,čuch" nikdy.

Zuzka222

Od začátku bylo zhruba jasné, jak to asi celé bylo, ale přesto mě kniha bavila a ve finále i překvapila. Knížka je napsaná hodně čtivě, bez hluchých míst, během čtení u mě navodila přesně ty tísnivé pocity, které měla...já jsem plně spokojena.

Lenka.Vílka

Začátek knihy působí jako mix pocitů viny, přehnaných představ a výčitek ohledně možné nemoci, hlavní hrdinky. Trochu jsem měla obavy, jak to dopadne. Jak se s tím autorka popere. A jestli mě ono "co by kdyby" stále opakované dokola (které moc nemusím) hlavní hrdinkou (navíc umocňené vyprávěním první osobě, takže tam to jde prát ještě víc) moc nevycucne a potom neodradí a nezhnusí celý příběh. Tady je odpověď:

Prvních sto stran se nic neděje. Jenom ten mix emocí, které Cass nutí vytvářet šílené scénáře a zvyšují paranoiu. Ale tentokrát změna. Není to z alkoholu. Ale popojedeme. Ale kam? Do stejné situace dalších sto stran? Ano. Protože nejsnazší řešení jsou prášky. Protože jenom tohle pomůže ženě, která je přes den sama doma a hrabe jí. Jasně, veselý prášky na uklidnění, a aby měla ještě větší okna! Jupí!

Možná proto mi pointa přišla dobrá a uspokující. Protože mě už nebavilo číst "něco o ničem".

Klidně to přiznám. Kdyby to byla první knihy od nové autorky, odložím a možná ani nedočtu. Protože ono ani to tápání Cass nebylo napínavé nebo mrazivé. Rozhodně ne tolik mrazivé jako Za zavřenými dveřmi. Ale vy to čtěte, protože víte. Že autorka psát umí (opět neskutečně čtivé!) a že na vás během knihy vyrukuje s peckou a zvratem mega rozměrů. Vy to víte a čekáte. A čekáte a čekáte a ono to nakonec přijde. Jenom strašně pozdě. Takže to vydržte a autorka vás odmění něčím, co nečekáte (teda alespoň já to nečekala). Ano, v tomhle žánru jsou knihy horší i lepší. Ale taky špatné i vynikající. Ale jenom pár z nich jsem ochotná přečíst znovu. Jediné, co knihu zachránilo, byla čtivost a závěrečná pointa. Dvě věci, dvě hvězdy. Sorry, tentokrát to u mě autorka projela.

PS: škoda, nepovedeného českého překladu knihy. Asi to mělo být údernější, ale "The Breakdown" víc odpovídá obsahu knihy...

SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER
Konec byl vážně pecka, když všichni ví (Cass a čtenář). Možná kdyby to autorka do té doby tolik nepřepálila a právě tam ubrala strany, a část bitch strikes back byla trochu delší a rozepsanější, hodnotím výš.
SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER

Ivulka432

Mám pocit, že v poslední době se „roztrhl pytel“ s knížkami tohoto typu. Od začátku poměrně předvídatelné a prvních 200 stran nuda – určitě by to šlo zkrátit, aniž by to mělo vliv na děj či prokreslení postav knihy. Konec knihy lepší, ale člověk knihu přečte a znovu se k ní nikdy nevrátí. Jedna hvězda za konec.

laura

Dávám 5 hvězdiček přesto, že děj byl předvídatelný, jak už tady psali mnozí přede mnou. Příběh mi od samotného začátku hodně připomínal starý film s Ingrid Bergmanovou "Plynové lampy", takže jsem měla dojem, že čtu něco, co vlastně už znám. Přesto to bylo čtivé, napínavé, matoucí, takže jsem svoje hypotézy ohledně toho, co za tím vězí, stále přehodnocovala - i když se nakonec ukázalo, že to, co jsem si myslela už po pár stránkách, je pravda :) Protože fakt je ten, že pokud vyloučíte možnost, že Cass je opravdu cvok a dost možná i vrah, který v nepříčetnosti vraždil (a upřímně, vyloučit to šlo opravdu těžce), nabízelo se jen jediné další možné logické řešení. Ale autorka si s čtenářskou myslí zahrávala stejně, jako s tou Cassiinou :) Dobře, překvapení se nakonec nekonalo, ale to příběhu neubírá na jeho čtivosti a zajímavosti (škoda, že už na to přišel před autorkou někdo jiný). A jo, způsob, jakým se nakonec všechno dozvíme, jakým to "vyplyne na povrch" - viz mobil, je zavádějící, ale i takové náhody se stávají a náš život je plný náhod, tak proč ne?

Aileena

Přibližně v půlce knihy jsem si říkala, kdy už nastane nějaký zvrat. Trápení hlavní hrdinky mi začalo připadat dlouhé a dokola opakující. Naštěstí jsem se posléze dočkala a konec "zhltla" téměř jedním dechem.
Kritizovanou předvídatelnost nechápu. Pokud v příběhu vystupuje pět postav, není umění odhadnout, kdo v čem asi tak může mít prsty. Mě osobně stejně vždy baví, dozvědět se, jestli je to vážně tak, jak se domnívám. Nikdy mě nenapadlo ohrnovat nos s tím, že to bylo jasné apod. Kromě toho si nemyslím, že by autorka zamýšlela kdovíjak čtenáře zmást.
Za mě opět velmi čtivá a povedená kniha. Autorka nezklamala a budu se těšit na další dílo.

LadyCarousel

I když jsem věděla, že nebude vše tak, jak se zdá, nemohla jsem první půli hlavní hrdinku vystát. Tušila jsem co se děje a měla jsem dvě verze řešení, nakonec byly správné obě:D Knihu jsem nedokázala přestat číst a to je pro mě známka kvality.

loudomar

Kniha mě bavila asi ještě o malinko více než Za zavřenými dveřmi. Děj byl trochu předvídatelný ale i tak je to pěkné odpočinkové čtení třeba na dovolenou.

MOmoMO

Další knížka kdy musíte číst, protože netušíte kdo to sakra byl .. Teda takhle, myslela jsem, že vím a pak mi spadla brada.. Velmi dobré čtení, Paris nezklamala.

reňa30

knížka mne nutila číst a číst..obracet stránky a při té poslední si říct..jooo bylo to dobré a je na čase jít něco dělat :-D

Simmminek

Super knížka, kterou jsem měla přečtenou jedním dechem. Takové vyústění bych nikdy nepředpovídala. Super knížka. B. A. Paris tento žánr prostě umí. Určitě doporučuji přečíst. Jediná nevýhoda knížky je ta, že vás nenechá dělat nic jiného, než pořád číst. :-)

Anahk1

Jo tak tohle bylo zase dobrý!!! Ano, brzy trochu předvídatelné, ale mě to bavilo.. v podstatě se to četlo samo..

Rhodos

Ze začátku jsem se nemohla začíst,nějak mě to nevtáhlo,jako se stalo u knihy "Za zavřenými dveřmi".Ovšem postupně jsem se začetla a na konci jsme zůstala s otevřenou pusou.Přesvědčila mě,že není všechno tak,jak to ze začátku vypadá....

andrea4468

Ráno jsem si řekla, že knihu začnu číst, než vylezu z postele...Knihu jsem celý den nepustila z ruky a dočetla jsem jí celou!!! Kniha je fantastická a ihned vás vtáhne do děje. Žádné zdlouhavé začátky, kterými se člověk někdy musí prokousat. Jediné, co mě nyní mrzí, že jsem jí přelouskala tak rychle :) Těším se na další knihu této spisovatelky, protože její knihy jsou fantastické, napínavé a neskutečně čtivé.

J.x

Dlouho mě žádná knížka tak nepohltila. Nemohla jsem se odtrhnout. Lehce se četla. Zaujala mě víc, než další knížka autorky - Za zavřenými dveřmi. Doporučuji.

MarieH

Tak jsem dočetla, zápletka je dost obehraná, ale knížka je čtivá, nevadila mi hrdinčina naivita, vadila mi jednoduchost a povrchnost celého příběhu. Stále se opakující scény a ten konec tomu také moc nepomohl. Za mne 3 hvězdičky a z toho je jedna za hezkou obálku.

Ještě k LUKubi to není možné že jsi ani trošku netušila pointu !

SimonaP

Knížka mě moc bavila, sice jsem asi ve třetině knížky tak nějak tušila, jak to doopravdy je. Ale stejně jsem knížku přečetla jedním dechem a doporučuji. Za mě o něco lepší než Za zavřenými dveřmi.