Manželka mezi námi

Která je ta druhá? Psychologický thriller o manželství, zradě a nebezpečných pravdách. Ponořte se do příběhu Vanessy Thompsonové… Budete si myslet, že čtete o žárlivé ženě, která je posedlá snoubenkou svého bývalého muže. Bude vám připadat příšerná a pochopíte, proč ji manžel opustil a našel si náhradu. Budete si jistí, že znáte všechny jejich pohnutky i detaily tohoto milostného trojúhelníku. Jenže ať už si myslíte cokoli, mýlíte se. Dokážete číst mezi řádky a odhalit pravdu dřív, než obrátíte na poslední stránku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/375649/manzelka-mezi-nami-Q8b-375649.jpg 4188

The Wife Between Us (2017)

Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Motto

kanitsuj
předevčírem

Ačkoli čtu poměrně hodně románů podobného ražení, řadím se mezi ty, které první třetina "netrkla" a skutečně byli překvapeni zajímavou změnou perspektivy vyprávění. Vypravěč respektive vypravěčka je právě to, o čem v tomto kuse běží. Na ní příběh stojí a zároveň s ní padá. Knížka se velmi dobře a rychle čte, konec je překvapivý, ale jako by autorky potřebovaly všechno dotáhnout do absolutního rozuzlení, což s přibývajícími stránkami působí dost křečovitě a příběh ztrácí na uvěřitelnosti. O logice jednání postav raději nemluvit, to je také slabší stránka obou autorek. Knížka mne bavila, pěkně se četla, asi bych ji doporučila ke čtení, ale znovu bych ji nikdy nevyhledala.

Mermaid

Ale ano, dá se to číst, ale je to dobré? Taková "Kniha podle kuchařky". Urcité vzorce děje fungují opakovaně a i z toho mála, co jsem v rámci tohoto žánru četla, musím říct, že se autoři pořád opakuji. To je první hvězda dolů.
Ta druhá - čekala jsem trochu vyhrocenější závěr, ale co se nabízelo, autoři nakonec zazdili a pro mě už byl konec jedna velká nuda.
Že tam některé události úplně nefungují a hlavní hrdinka se chová místy nelogicky i nereálně, za to už strhávat body nebudu, jde o oddychovku a vyšší ambice snad knížka ani nemá.

Veru.Viti

Mně se knížka skutečně líbila. Pro někoho předvídatelný wow moment mě dostal. Já jsem tedy asi trubka, ale fakt jsem to nečekala. Do knížky jsem se začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Bavily mě hlavní postavy, jejih přemýšlení i konec. Já jsem za sebe opravdu spokojená. Hodnotím plným počtem a doporučuji.

Matita310

Další knížka, u které člověk musí přemýšlet. Takové knížky mám nejraději. Doporučuji.

Milky92

Obcas jsem se ztracela kdo je kdo. Knihu jsem chtela odlozit ale docetla jsem. Myslim že se k ni jiz nevratim.

Denisa.knizky

Opravdu musi byt hlavni postavou tak casto ztroskotana, zneuzivana, neplodna alkoholicka? Nemuze nekdo obcas vymyslet neco trochu originalnejsiho? Je to nekolikata detektivka za posledni rok, ktere dominuje presne tato postava.
Ke knize jako takove - urcite ctive, napinave ale uprimne to neni kniha, kterou bych nekomu koupila k narozeninam nebo doporucila jako must read. Zbytecne matouci, ac to byl zamer, ale prvni cast knihy vubec nekoresponduje stylem vypravneni se zbytkem, jako vytrzene z kontextu. Ano, na koneci se odhali par detailu ale nic zasadniho, az na ten uplne posledni a ze by z nej plynul nejaky sok to se tedy taky rict neda. Cekala jsem mnohem vic nez jen knizku o domacim nasili a .. vlastne a nic, tecka. Takze za pribeh tak dve hvezdy, za styl psani a ctivost tak tri a pul.

mone

Občas mi to přešlo překombinované až k nesmyslnosti.

Pavlnka

Mi se kniha líbila, byla napínavá, dobře se četla a ten konec

Devorah

Knihu jsem četla na dovolené a možná i to se lehce promítlo do jejího celkového hodnocení. Příběh se čte lehce, svižně ubíhá a autorskému duu nelze upřít talent pro poutavé vyprávění. Spisovatelky tu rozehrály představení á la hra na schovávanou, ve kterém bylo těžké určit, kdo jakou má roli. Manipulovaly jak hlavními hrdinkami, tak i čtenářem, kterého mátly a vytvářely tak další z mnoha iluzí.
Zkrátka a dobře, i když má příběh pár slabin a neskutečně plochých míst, i přesto se jedná o celkem dobře vypilovaný příběh, který je plný všemožných zvratů a napětí.

Ivulka432

Výborná kniha. Autoři s velkou lehkostí a jemností v jedné kapitole umějí střídat minulost s budoucností a s každou další kapitolou se knížka nechce odložit, ale člověk je nucen pokračovat ve čtení dál a dál. Bravurně a pravdivě popsáno "magnetické a přitažlivé charisma" sociopata. Super kniha - 5*

kytarka

Ve čtení knihy jsem se lehce te začátku ztrácela, pak jsem se však začetla. Bohužel jsem na knihu neměla moc čas a neskutečně moc mě to štvalo, protože je skvělá! Velmi dobře se čte a máte tendenci rychle otáčet stránky a dávat si další a další kapitolu až nakonec přečtete celou knihu. Tušila jsem asi od půlky jak to všechno je, ale vůbec ni to nevadilo k tomu abych knihu dočetla. Starostlivý Richard a jeho manželka nebo manželky? A která je která?

elisa194

Nechápu, proč má kniha tolik stránek. Zbytečně vše pořád dokola. Snad do půlky knihy jsem se ztracela v postavách. Dalo se to napsat o hodne lépe.

Peace

"Pravda je jediný způsob, jak se pohnout dopředu."

Přiznám se, že jsem čtení této knihy odkládala. Moc mě nelákal fakt, že děj přišel hodně čtenářům zmatený a překombinovaný.
Ale mé obavy byly (jako ve většině případů :o)) zbytečné, protože hned od prvních stran mě příběh chytl a opravdu mě bavil. Jasně, ne všechno bylo úplně uvěřitelné, ale celkově mi díly skládačky zapadly do sebe a všechny "wow momenty" jsem si užívala.
I když se v poslední době podobných knih vyrojilo hodně, Manželku mezi námi mohu s klidným svědomím doporučit. Myslím, že nebudete litovat! ;o)

swayno

Možná trošku zmatené. Dle recenzí jsem se těšila na konec knížky, kdy měl přijít nečekaný závěr, ale za mě teda nic moc :) Občas v knize něco nesedělo. Ale hodnotím kladně, četlo se to rychle a dobře :)

Ankavi

Dobrá kniha. Do cca poloviny jsem si myslela, že průměrná, poté že skvělá, ale závěr mě rozsekal. Opravdu hodně dobře propletené a za to přidávám hvědzičku navíc. Manipulace, lži, násilí - to vše umně zabalené do zdánlivě jednoduché dějové linie. Když se zdá, že je vše jasné - přijde ještě třešnička na dortu. A hodně mě dostala taky postava sestry zdánlivě zcela v pozadí, která ale překvapivě také sehrála podstatnou úlohu. Někdy je dobré, když zapojujeme při čtení mozkovny :-)

M1ra

Docela zmatené, což byl možná záměr, ale mám pocit, že se v tom autorky spíše plácaly a pak se nějaké detaily vzájemně vylučovaly. Také mi to přijde celkem překombinované a postava Vanessy až absurdně "geniální". Ohledně domácího násilí bych toho čekal trochu víc.
"Manželka mezi námi" za mě je lehce nadprůměrným thrillerem.

rode

V druhé části knihy byl můj výraz - jakože cože? Jak to teda všechno je?
Manželka mezi námi je nabytá plna zvraty, čte se tak lehounce, že přečtete půlku ani nevíte jak. Možná ale, že těch zvratů tam bylo trochu víc, než bylo nutné, proto za mírnou překombinovanost ubírám jednu hvězdičku.

zpevSusannah

Knížek v tomto duchu je spousta a málokterá mě zaujala natolik, abych ji hodnotila takto pozitivně.
Téma je zajímavé a strašidelně skutečné, jen je škoda, že vše je lehce prokouknutelné od samého začátku.. To knize dává malinkou jizvičku na kráse.
A co si myslíte o posledních 3 stránkách? Malé překvápko, že? :-)

pavčape

Co napsat? Další knížka na téma domácího násilí. Četla jsem jich v poslední době víc, tedy hodnotím dle toho, jak se mi líbily.
1) Sedmilhářky - líbily se mi nejvíc a ohodnotila je právem (samozřejmě dle mého soudu) pěti *
2) Poslední paní Parishová - o něco málo slabší, tedy *čtyři. Příběh měl cosi do sebe a hodnotím v komentářích
Tři *ode mě dostala B. A. Paris a její Za zavřenými dveřmi.
Ovšem po přečtení Manželky mezi námi jsem jí musela jeden bodík strhnout, protože se mi tahle kniha líbila víc. Byla více logická, lépe zpracovaná a více uvěřitelná. Pár výhrad by se našlo, ale první část dle mého soudu byla super, další o fous horší a třetí nejslabší. Nicméně si myslím, že 3*si právem zaslouží.

If_odkolka

Knihy neodkládám, takže dočteno... zvláštně zmatené -asi to byl záměr, ale pro mě krok k horšímu.
Je hodne lepších knih, ale své čtenáře si určitě najde.

reňa30

na 5 hvězdiček to není,ale bavilo mne to..

adaba

Knížka se mi líbila. První část jsem sice prokoukla po pár stránkách, ale i tak bylo zajímavé, jak se děj bude dále vyvíjet. Konec byl překvapivý, určitě stojí za přečtení.

Kaetana

Za přečtení to stojí ale je možný, že vás kniha možná hned nechytne.. Já to tak měla...nemohla jsem se v ději zorientovat.. Na začátku to bylo slabší a občas zdlouhavé...asi nejlepší byl konec..

hrabalikoval

Velmi jsem se na knížku těšila a zaujal mě hlavně název. No byla jsem po přečtení trochu sklamaná. Dnešní thrillery jsou na trošku vyšší úrovni a tak jsem to čekala i od této knížky. Bylo to zbytečně zdlouhavé a komplikované. Ano bylo tam něco co mě nutilo knížku dočíst, ale nebylo to tak silné jako u ostatních knížek tohot žánru.

aydam
06. srpnaodpad!

Přečteno 99 stran (9 kapitol) a již nepokračuji.
Za celou dobu jsem si nevypěstoval k hlavním hrdinkám jakékoli sympatie. Příběh je mrtvý, statický, bez akce. Konce kapitol nenutí čtenáře pokračovat ve čtení kapitolou další.
Četl jsem lepší psychothrillery (Balíček). Doporučit nemohu.

kaca.ka

Slepená spousta dílků z jiných knih. Všechno jelo tak nějak na půl plynu, ale přestože jsem si postavy celkem oblíbila, nevidím to na víc než 65 %.

RADOST

Při četbě mě průběžně provázel pocit zmatku (zřejmě autorský záměr- šťastný? nešťastný?) a déjà vu (kde už jsem to četla?) . Kniha mi připadala jako mozaika poskládaná ze střípků knih současné "módní" vlny. Vadilo mi to, ale zároveň nutilo číst dále a rychle se dopátrat konce. Autorkám se tak vlastně podařilo tímto způsobem svou knihu zatraktivnit. A já nyní raději zabrousím do jiných žánrů, pročistím mozek. Preventivně.

helcab

Zpočátku jsem byla trochu zmatená, ale pak jsem se zorientovala. Nakonec velmi nečekané rozuzlení.

Zlatovláska

Toto dílo provázela masivní mediální kampaň a komentáře od čtenářů byly taktéž "plusové", a proto jsem se rozhodla ke koupi.
Kniha se četla dobře; několik pro mě pěkných překvapení se odehrálo (nic není takové, jak se zdá - což oceňuji) a závěr knihy je zdařilý.
Avšak stále jsem měla pocit, že od tohoto titulu "očekávám trošku víc" (knihu v žádném případě nelze srovnávat např. s titulem Za zavřenými dveřmi... - to je mnohem vyšší level).
Kniha se mi líbila, doporučuji k přečtení všem. Musím však ubrat na celkovém hodnocení a dílo hodnotím tedy na čtyři hvězdičky. :-)

čarodějka333

Dalo by se napsat mnoho a mnoho.
Takže jen stručně :). Kniha mě uhranula již v knihkupectví, a neodtrhla jsem se od ní do posledního dechu (2 dny).
Za mne po dlouhé knížka, která nedovolí odložit a chytit dech.