Táta a já

Táta a já https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451326/bmid_tata-a-ja-Dpi-451326.jpg 4 52 12

„Táta umí vyprávět ty nejlepší příběhy. Chrání mě před příšerami, které číhají pod postelí. S tátou se dokážu i dotknout hvězd.“ Půvabná obrázková knížka zachycuje láskyplné momenty, v nichž se poznají každý tatínek a jeho dcerka.Dojemný, obrázkový příběh nás přesvědčí o tom, že otcovská láska je jedinečná a nenahraditelná. Autorkou knihy Táta a já je umělkyně známá na Instagramu pod přezdívkou Soosh.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Dad By My Side , 2018

minirock
28.09.2023 4 z 5

Útlá knížečka o pár stránkách, více na prohlížení než na čtení. Ale když se člověk u každé stránky zamyslí co chtěla autorka sdělit, to poselství najde.

Knihotyna
02.06.2023 4 z 5

Hledala jsem na internetu další knihy z kategorie "rodiče a děti" a vyjela na mě tato kniha - Táta a já - neváhala jsem a koukla do knihovny, jestli ji tam mají :) - samozřejmě měli :).
O knize jsem si předem nic víc nezjišťovala.
A tak na mě po otevření vyskočily milé obrázky obrovského tatínka a jeho malé holčičky doplněné o pár slov, které vystihují jejich vztah :).
Kresba, která znázorňuje jak malá holčička vnímá svého tatínka jako obrovského super hrdinu. A tatínek? Ten by pro svou malou princeznu udělal cokoliv :).
Knížka pro všechny rodiče a děti :). Knížka a rodičovské lásce. O lásce našich dětí a co pro ně znamená to, že jsme vedle nich a jsme tu vždy pro ně :).

Josh
01.03.2023 4 z 5

ČVd (Čtenář.Výzva dětská v knihovně) 11 přečtena za 1 den. To útlá kniha splnila lehce, jakkoliv její téma je široké, často v literatuře těžce uchopené - vztah tátů s dětmi, resp. dcerami. Tady se povedlo - příběh i kresby jasné a přístupné dětem.

Kniha zdánlivě pro menší děti. Nenechte se mýlit!! Napsaná v ukrajinském originále 2018, vydaná u nás 2020 - obojí před současnou rok trvající válkou s Rusy, kteří by si tuto knihu měli obzvláště přečíst.... Ano, to dělají tátové - hrají si s dětmi, chrání je, aby nespadli, pomáhají jim, aby se něco naučili, užívají si spolu hry a radost. Určitě by obě strany konfliktu, a nejen ony, radši četli a prožívali příběh této knihy. Tak proč jim to někdo neřekne...

Kniha lze zařadit do DK výzvy'23 - od ukr.autora, a konečně jedna co se nejen dá číst, ale má smysl. ALE proč ji tady zařadili mezi dívčí romány???

bibi.r
06.02.2023 3 z 5

Velmi hezká a taková spíš ke společnému povídání.

Ilustrace velké +.

Karoley
16.02.2022 5 z 5

Kresby malířky Soosh zachycují momenty z každodenního života velkého tatínka a jeho malinké dcerky. Jejich láskyplný vztah mě dojal. Opravdu krásná knížka.

"Táta umí vyprávět ty nejlepší příběhy. Chrání mě před příšerami, které číhají pod postelí. S tátou se dokážu i dotknout hvězd."

Škuch
15.04.2021 5 z 5

něco tak krásnýho a dojemnýho už jsem dlouho neměla v ruce!

RobertVlach
24.12.2020 4 z 5

Nejkrásnější ilustrace v dětské knize, jaké jsem letos viděl. K tomu trocha slov a není třeba nic dodávat. Krásná knížka!

TerJac
22.09.2020 5 z 5

Moc krásné. Pohladí po duši, ilustrace velmi zajímavé.

lucie3725
08.09.2020 5 z 5

Nádherný knižní dárek pro všechny tatínky a jejich holčičky. Rozhodně nemůžu souhlasit s názorem "škoda papíru" a "mělo zůstat na instagramu". Proboha! Právě naopak. Tahle knižní prvotina posunula dílo Soosh do další dimenze. Věřím, že jí za to bude mnoho rodičů i dětí ještě za deset dvacet let vděčných.

maca1245
31.08.2020 5 z 5

Upřímně si myslím, že toto mělo zůstat na instagramu. Vesměs za ty peníze dostanete obrázky a minimum textu. Nápad je to hezký. A dát takhle poctu otcům s dcerami fajn. Ale nemůžu se ubránit pocitu, že je to absolutně škoda papíru, barev a vše okolo co se týče vydání knihy. Ale jak říkám je to pěkné, ale...

muchomurka
28.08.2020 5 z 5

Naprosto boží! Tahle mě oslovila už jen názvem a obálkou. Překrásné ilustrace s nádherným poselstvím. Vzdává hold všem tatínkům, kteří jsou hrdiny pro své děti. Něžná, láskyplná, veselá. V knihovně má své čestné místo.

aydam
28.08.2020 5 z 5

Dojemná a laskavá knížka o vztahu holčičky s tatínkem.
Potěší jako vkusný dárek pro otce od dcer.

otcové a dcery rodiče a děti

Autorovy knížky

Soosh