Žárlivost a jiné povídky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující sbírka napínavých příběhů od krále severské krimi. Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček. Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu. Nebezpečný kolotoč silných emocí se dává do pohybu… a už nepůjde zastavit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477042/big_zarlivost-a-jine-povidky-aqH-477042.jpg 3.7627
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky

Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Sjalusimannen og andre fortellinger, 2021


více info...
Nahrávám...

Komentáře (167)

Kniha Žárlivost a jiné povídky

jirina4159
25. ledna

Byla jsem spokojená, příběhy ne vždy uvěřitelné a některé hůře pochopitelné (třeba povídka Odd) ale zajímavá rozuzlení.

andy_nejedla
19. ledna

Téměř všechny povídky se mi líbily, často jsem byla překvapena z jejich konce. Každopádně povídka Fronta je pro mě nepochopitelná a naprosto zbytečná, proto jen čtyři hvězdy z pěti.


ZuzanaZ83
18. ledna

Nejsem úplně povídková, ale Nesbø je pro mě skoro povinnost.
Každopádně se mi styl povídek vlastně líbil, nechybělo napětí, nadhled i humor.
Já jsem spokojená.

nikola6615
16. ledna

Mám ráda povídky, které spojuje jeden motiv. Tady byla každá jiná, některá rázná a s výraznou pointou, některé více šly do hloubky postav. Takovýto styl se mi dobře čte, člověka autor neustále udržuje v pozornosti. Určitě je to o mnoho lehčí čtení než autorovy thrillery, možná, že kdyby mi dal knížku někdo do ruky s přelepenou obálkou, ani nepoznám, že jde o jednoho a toho samého autora Sněhuláka nebo Policie.

Hakate
14. ledna

Krátké, pěkné, rázné, povídky s žárlivostí v hlavní roli. Londýn za mě TOP, z tohoto tématu bych ráda viděla další povídky.

ashburton
11. ledna

Tahle knížka bolela, četl jsem ji neobvykle dlouho a do čtení se musel nutit. Můj oblíbený autor mě hned na úvod knihy navnadil pěknou povídkou, ale pak už to šlo hodně z kopce. Bohužel, na víc než 30 % to není...

heavy66
11. ledna

Silnějšího citu na světě není, pokud se láska v nenávist změní!
Jo Nesbo je spisovatel temné strany, což v této povídkové knize potvrzuje.

Ajinka126
10. ledna

Povídky pro mě mají smysl jen tehdy, když rozvíjí zajímavé nápady, postavy nebo svět. Ale co nového se ndá říct na téma žárlivost? Něco možná ano, ale Nesbovi se to nepovedlo. Nic převratného se zde nedozvíte. Ani překvapivý pohled na problematiku. Sloh mě také nezaujal. Ojojoj. Doporučuji se tomuto vyhnout.

PS: mrzí mě, že mě kniha nezaujala. Nerada věnuji tolik času něčemu, co mě pak zklame a připraví mi to jen čtecí krizi.

1 ...