Žárlivost a jiné povídky

Strhující sbírka napínavých příběhů od krále severské krimi. Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček. Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu. Nebezpečný kolotoč silných emocí se dává do pohybu… a už nepůjde zastavit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477042/big_zarlivost-a-jine-povidky-aqH-477042.jpg 3.754
Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky

Vydáno: , Kniha Zlín

Sjalusimannen og andre fortellinger, 2021

Kniha Žárlivost a jiné povídky

kululinka

Za mě příjemná chuťovka. Každá povídka je jiná, každá vtáhne do děje a zaujme jiným způsobem. Jako vždy brilantní autorův jazyk a styl psaní, jen mi chybělo něco, na co jsem u něj tak nějak už zvyklá - prostě taková ta temnost, mrazení na zádech, které cítím při dobrém severském krimi. Ale na to kniha ani neaspirovala, takže ve výsledku, pokud se k tomu člověk správně postaví a neočekává víc, než v tom má být, celkem fajn. Autor je moje srdcová záležitost, proto dávám 4 *, jinak bych asi dala 3.

Terata

Kdyz jsem si procitala (pred ctenim) komentare na tuto knihu, slovum typu “tohle je spatny” jsem neverila, rikala jsem si, ze je to BLBOST, Nesbø pise jen dobre knihy…… opak se stal pravdou.

Z cele knihy me bavila jedna jedina povidka, a to ta prvni. Povidky Nesbømu nejdou.

Snazil se nacpat vsechno dulezite do co nejkratsiho textu, ale neslo mu to. On je mistr v detektivnim pribezich, ktere jsou detailne propracovane, dava si na vsechno cas a nic se nesnazi uspechat. Takhle kniha je opravdu spatna.

Fanousky Nesbøho, tuhle knihu vynechte.

Dve hvezdy jsem dala proto, ze autora miluju a dat mu jen jednu hvezdu by mi zlomilo srdce :D

Pavlína2019

Souhlasím, zcela něco jiného, než jindy. Mě se ale povídky líbily (přiznám, že pouze Odd- moc ne). Autor píše inteligentně a nápaditě. Také v nich střídá pohled - vypráví mluvou chytrých lidí i těch lidových. Povídky jsou tím pádem každá jiná. Hodně se mi líbil Londýn, ale i ty zbylé. Doporučuji.

Honey19

Na knížku jsem se těšila moc, ale byla jsem zklamaná. Kniha obsahuje pár povídek, které mne upřímně řečeno nebavily... ač je to útlá knížka, měla jsem problém ji dočíst.

Hana62

Úplně jiný kafe. Mě se knížka líbila. Nesbo umí psát uvěřitelně, poutavě a hlavně pokaždé jinak!!! 10 hvězdiček. Hana

ninano

Musím souhlasit s ostatními, tohle mě moc nebavilo.

Jenny46

Myslím si, že tahle kniha se autorovi nepovedla...

Sixao

Všechny autorovy detektivky jsem zhltala a teď se těším na každou novou knihu. Chápu to rozčarování spousty čtenářů, protože tento soubor povídek se délkou ani stylem nedá s Harrym srovnat. Pořád je tam ta Nesbovská zlověstnost číhající někde za rohem, rozuzlení všech příběhů je překvapivé a souhlasím, že dobře promyšlené. Bohužel děj delších povídek mě příliš neupoutal a často jsem čtení odkládala. Celkově hodnotím knihu jako průměr 3*.