Žárlivost a jiné povídky

Žárlivost a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477042/bmid_zarlivost-a-jine-povidky-aqH-477042.jpg 4 854 213

Strhující sbírka napínavých příběhů od krále severské krimi. Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček. Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu. Nebezpečný kolotoč silných emocí se dává do pohybu… a už nepůjde zastavit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kniha Zlín

Sjalusimannen og andre fortellinger , 2021

Luca86
13.04.2024 3 z 5

Ale jo, fajn povídky. Na zadek jsem si z nich ale nesedla a hned se mi vypařily z hlavy :) Nejvíce se mi líbily povídky Londýn, Fronta a Náušnice. Povídka Žárlivost byla zbytečně zdlouhavá, přitom nápad nebyl vůbec špatný.

Kepida
24.02.2024 5 z 5

Za mě ano. Mnohovrstvá emoční sonda. Spíše smutné. Žárlivost z nás dělá pěkný svině:-) K zamyšlení, některé postřehy si ponesu s sebou dál, třeba podobenstvi o balónku.

Gabika9
12.01.2024 4 z 5

Přečteno jako audiokniha a spokojenost. Příběhy teda velmi mrazivé spíš smutné až depresivní, ale překvapivě šokující, proto jedna hvězdička navíc.

Arlienen
08.01.2024 4 z 5

Jo Nesbo patří mezi mé oblíbené autory a jeho série s Harrym Holem patří mezi mé oblíbené. Řekla jsem si, že musím přečíst i jiné knihy z pera pana Nesba, tak proč ne knihu povídek?
Nesbo píše čtivě a děj rychle odsejpá. Nejvíce se mi líbily povídky Londýn, Odpad a Případ.

1bublina
03.01.2024 4 z 5

Moje první kniha od Nesba.
Povídka Londýn byla opravdu skvělá.
Povídka Žárlivost se mi taky moc líbila, i když by mohla být o něco kratší.
Fronta byla taková divná. Odpad super.
Povídka Odd se spisovatelem mě moc nebavila. Hlavně ten začátek. Náušnice super.
ČV 2024 - 9. Kniha autora z žebříčku 50 právě nejčtenějších knih na DK.

adam5955
29.12.2023 4 z 5

Musim rict, ze hned prvni povidkou mi padla celist. Ma to uzasne vyvrcholeni. Necekane. Prekvapive. Paradoxne prave povidka Zarlivost mi prijde nejslabsi. Pekne cteni, ktere rozhodne neurazi.

Alethea_k
23.12.2023 3 z 5

Kdyby to šlo, dám 2,5*. Neurazí, nenadchne. Do týdne nebudu vědět, o čem povídky byly, při poslechu mě příliš nezaujaly. Vlastně jsem se do sbírky pustila jen kvůli čtenářské výzvě. Zůstanu asi u klasického Nesba a jeho Harryho Holea.
Interpret má skvělý hlas ale ve spojitosti s těmito povídkami mi nesedl. Škoda, že se v audioknihách nepřidělují k postavám konkrétní interpreti... Nebyla by potřeba při poslechu přemýšlet, kdo z postav něco pronesl a mohl by se člověk trošku vcítit do děje. :-)

KateTheBlogger
19.12.2023 4 z 5

Moje první seznámení s tvorbou tohoto autora a ihned u první povídky jsem byla příjemně překvapená. Mám ráda povídky s nečekaným koncem a v této sbírce se mi takových příběhů dostalo hned několik.
Nejvíce mě bavily povídky Londýn, Fronta, Náušnice a Přiznání. Kupodivu povídku Žárlivost, která je v názvu sbírky, se mi jevila jako nejslabší. Byla totiž dost předvídatelná a možná až zbytečně dlouhá.

Loxias
20.11.2023 2 z 5

Mozna je to tim, ze mi povidky obecne moc nesedi. Kazdopadne mi nesedla ani nesbova zarlivost. Asi u dvou povidek sem mel pocit, ze me zajima jak to dopadne, ale zbytek mi prisel spise otravny nez zabavny.

Pe3ček
18.11.2023 5 z 5

Až na tu povídku o spisovateli mě to hodně bavilo a povídky byly skvělý. Dobře se to četlo, i
Ich forma byla u Nesba příjemná změna a počet vražd mi taky vyhovoval. :)

SilvieSisinka
15.11.2023 3 z 5

Krátké příběhy o žárlivosti.Rekla bych dobrý průměr.

viweb
12.11.2023 2 z 5

Některé slabší, jiné lepší jak už to u povídek bývá. Za mě jednou a dost.

Netae
04.11.2023 3 z 5

Nejvíc se mi líbila první a poslední povídka. Ta, po které je celá kniha pojmenovaná, tedy Žárlivost, mě moc nenadchla, zbytečně dlouhá a děj je uměle protahovaný. Není to špatná sbírka, ale taky to není nic zásadního.

mila2411
29.10.2023 5 z 5

Kupováno trošku s obavami, jaké to bude. Bez HH a v paměti podivný "Hamlet"... ale, JO, je to tak dobrý Nesbø - jak asi může bez HH jen výborný být. Hned úvodní povídka je dokonalá, další baví a hlavně ani na okamžik nenudí. Pěkné. Povídka není snadný útvar a autor ho zvládl na výbornou!

Mirek240
28.10.2023 4 z 5

Nekolik povidek na stejne tema. A mozna to byl problem u me, ze uz na konci me tolik nebavily, protoze jsem tak nejak tusil, co se asi stane. Ale celkove to byla zajimava knizka, je super jak autor meni prostredi, socialni status, misto pribehu a zaroven tam porad ta zatlivost nekde je

BaPe895
02.09.2023 2 z 5

Povídky se lišily svou úrovní. Tentokrát mě to moc nechytlo.

Nymfadora.T.
23.08.2023 2 z 5

No, trvalo dost dlouho, než jsem se prokousala do konce. Pár povídek nebylo špatných, ale převažovaly ty, které se mi nelíbily.

Kristy78
19.08.2023 4 z 5

Trochu jiné čtení od Nesbo, ale fajn. Nečekaná vyústění zaplete!k!

ještěrka38
17.07.2023 3 z 5

Vztahy, žárlivost.. Takové jsou povídky od Nesbeho. Nějak jsem se s tím trápila. První povídka mě nadchla a pak už mě to spíš nudilo. Ale kniha se mi hodí do výzvy ;-).

zsykorova
12.07.2023 4 z 5

Moje první kniha od proslulého krále detektivek. Přiznám se, že tento žánr moc nemusím, ale tyto povídky se mi celkem líbily. Nejlepší za mě byla povídka Fronta.

nevěra sebevražda vraždy smrt letadla záhady napětí norská literatura žárlivost vyšetřování

Část díla

2013  73%Netopýr
2015  91%Policie
2019  91%Nůž
2017  90%Žízeň

Kniha Žárlivost a jiné povídky je v

Přečtených1 213x