Žárlivost a jiné povídky

Žárlivost a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477042/bmid_zarlivost-a-jine-povidky-aqH-477042.jpg 4 854 214

Strhující sbírka napínavých příběhů od krále severské krimi. Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček. Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu. Nebezpečný kolotoč silných emocí se dává do pohybu… a už nepůjde zastavit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kniha Zlín

Sjalusimannen og andre fortellinger , 2021

Jenny46
17.09.2021 3 z 5

Myslím si, že tahle kniha se autorovi nepovedla...

Sixao
17.09.2021 3 z 5

Všechny autorovy detektivky jsem zhltala a teď se těším na každou novou knihu. Chápu to rozčarování spousty čtenářů, protože tento soubor povídek se délkou ani stylem nedá s Harrym srovnat. Pořád je tam ta Nesbovská zlověstnost číhající někde za rohem, rozuzlení všech příběhů je překvapivé a souhlasím, že dobře promyšlené. Bohužel děj delších povídek mě příliš neupoutal a často jsem čtení odkládala. Celkově hodnotím knihu jako průměr 3*.

vilibook
17.09.2021

Velmi slabé. To snad ani nepsal Jo Nesbo!

babyhuntre
15.09.2021 2 z 5

Strašné zklamání. Autora mám moc ráda, ale tahle kniha mi vůbec nesedla... Je mi to líto, protože jsem se na ni vážně těšila!

Didi15
13.09.2021 4 z 5

No, tak Harry to zrovna není . Nejvíc zajímavé povídky byly pro mě , Londýn , Žárlivost a Fronta . Tyto příběhy nebyly vůbec špatné , i když povídky nemám moc ráda , raději mám ucelenou knihu . Ale je to Nesbo i když trochu v menší formě než jsem zvyklá , ale méně dát nemohu :)

PetrCepek
13.09.2021 4 z 5

Úvodní povídka Londýn krásně namlsá, následující dlouhá Žárlivost má své kouzlo, třetí (naopak kratičká) Fronta pobaví a navíc vede k zamyšlení. Jenomže počínaje čtvrtým - spíše průměrným - Odpadem se kvalita povídek mění, samomluva Přiznání je divná, příběh Odd jako by spíše patřil do sedmé řady Dallasu (do té s obživlým Bobbym :-) a Náušnice je jen vycpávkou. Ale celkově řekněme 3,5* protože mám tohoto autora moc rád.

jaroiva
12.09.2021 3 z 5

První dvě povídky se mi líbily moc, ta první - Londýn - úplně nejvíc.
Postupně to mělo ale sestupnou tendenci, další povídky jsou už spíš průměrné.
Ale kvůli těm prvním dvěma to stálo za to. Takže doporučuji přečíst aspoň ty dvě.

astroweb
12.09.2021 4 z 5

Zajímavé povídky s překvapivými pointami.

klaraj093
11.09.2021 5 z 5

Za mě super! Ještě jsem od Nesba nic nečetla,ale mám to v plánu už delší dobu. Vzala jsem jen tak tyto povídky a jsem naprosto spokojená. Líbil se mi styl psaní a zvraty u každé povídky, jednoznačně skvělé!

Tyn_a
09.09.2021 5 z 5

Je to génius.
Tahle věta mi projela hlavou jakmile jsem knihu dočetla. Nesbo je můj oblíbenec už dlouho, sériovky má úžasné, mimo sériovky se mi některé líbily a některé méně, ale! tahle, to je něco víc než úžasného!

Příběhy byly neskutečně čtivé. Ponořila jsem se do nich a vnímala každý nádech, výdech, vztek nebo zklamání hlavní postavy. Samozřejmě i ta žárlivost (jak hlásá název) byla prioritním vjemem. V každém příběhu byla pojata jinak, odlišně, ale nakonec se spojila v jedno skvělé dílo.
Panejo...až teď si uvědomuji, jak moc mi autor chyběl. Píše neopakovatelně a za dobu, co čtu, jsem se nesetkala s jeho nástupcem nebo někým, kdo by ho nahradil v době jeho nepřítomnosti.

Budu netrpělivě čekat na další dílo! Už teď mám pocit, že ho nutně potřebuji. :))

Mikik
08.09.2021 3 z 5

Velmi tenká kniha na Nesba. U většiny povídek jsem už od poloviny věděla, jak se to stalo . A rozhodně si nemyslím, že by to bylo mým ohromným pozorovacím talentem, ale bohužel spíš tím, že byly opravdu hodně předvídatelné . Jako jednohubka to nebylo špatné, ale na Nesba trochu málo...

Katulinka69
07.09.2021 2 z 5

V době nudy dobré

Ajina76
06.09.2021 1 z 5

Pro mě osobně velké zklamání. Dočetla jsem do půlky. K Nesbovi mi tento styl nesedí. Asi ho mám, po přečtení všech jeho detektivek, zaškatulkovaného a nemohu si zvyknout na jeho nový styl. Ale to je můj pohled. Ostatním se třeba zalíbí i v této formě. Rozhodně knihu neodsuzuji.

Lenka.Vílka
04.09.2021 5 z 5

Asi mám ráda Nesba v jakékoliv podobě. Zde navíc může ukázat svou lehčí a vtipnější stránku, pro kterou jsem si ho zamilovala v Krev na sněhu, a potom začala závislost. Každá povídka je jiná, ale spojnice mezi nimi je. Nebudu prozrazovat, co to je, ať vám nic nevykecám, a nic nezkazim.

Sbírku otvírá lehký kousek, byť jeho téma je trochu závažnější. Tak proč jsem se tak bavila? (Londýn.) Potom následuje titulní a nejdelší povídka sbírky, o tak trochu jiném vyšetřovateli se speciálním zaměřením vyšetřování (Žárlivost). Potom takový kraťas o předbíhání (Fronta), o prchlivém popeláři (Odpad), po zpověď manžela po smrti manželky (Přiznání), o zmateném spisovateli (Odd) a nakonec o podezřívavém taxikáři (Náušnice).

Víc keciček u jednotlivých povídek  :)

Kolem a kolem velice dobrá sbírka. Doporučuji  :)

nevěra sebevražda vraždy smrt letadla záhady napětí norská literatura žárlivost vyšetřování

Část díla

2013  73%Netopýr
2015  91%Policie
2019  91%Nůž
2017  90%Žízeň

Kniha Žárlivost a jiné povídky je v

Přečtených1 215x