Odd

Povídka od: Jo Nesbø

Z knihy: Žárlivost a jiné povídky

Příběh spisovatele, kterému vychází nová kniha. Čeká se stejný úspěch jako u jeho ostatních knih. Jenže on pochybuje o tom, že je sám sebou. Že se stal tím, co po něm chtějí jeho čtenáři. Má změnit dílo, které má rozpracované a zatím stále v šuplíku? A stojí to za to? Být sám sebou a riskovat, nebo zůstat v zajetých kolejích toho, co čtenáři chtějí?

Originální název:

Odd


Rok vydání originálu: 2021

Komentáře (5)

Marketplace
13. května

Jednoznačně nejslabší povídka. Tak nějak jsem se nemohl začíst. Snad jen 1 hvězda za nečekaný závěr.

EricNor
03. ledna

Nejslabší povídka sbírky. Spíše výplň - z mého pohledu se daly zařadit i povídky s trochu odlišnou tématikou než žárlivostí. Jediná povídka, kde jsem tápal, o co tady jde.

kopeceli
21.11.2021

Moc mě nebavila. Dost z ní čouhalo, že bylo potřeba vyplnit místo, asi aby kniha nebyla tak tenká nebo obsahovala co nejvíce způsobů žárlení. V podstatě je zbytečná.

SedllY
10.11.2021

Nejslabší povídka sbírky. Pár věcí se mi ale dost líbilo, např. když si Odd myslel, že svým neustálým odmítáním bude pro všechny stále žádaným. Závěr nenadchl, ani neurazil. Průměr.

Lenka.Vílka
04.09.2021

Dost mě bavil ten paradox, který nastal, když se Odd rozhodl a stáhl ze scény. A celý příběh byl prostě nádherný. A protože nechci vykecat pointu, která je v téhle knize prostě dokonalá, byť trochu kazí mou radost během čtení, protože jsme myslela, že to bude jinak. Ale jo, ve výsledku strašně fajn ;)