Žárlivost a jiné povídky

Žárlivost a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477042/bmid_zarlivost-a-jine-povidky-aqH-477042.jpg 4 854 214

Strhující sbírka napínavých příběhů od krále severské krimi. Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček. Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu. Nebezpečný kolotoč silných emocí se dává do pohybu… a už nepůjde zastavit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kniha Zlín

Sjalusimannen og andre fortellinger , 2021

Doubravka1975
24.02.2022 5 z 5

7 skvělých povídek na téma žárlivost od mého TOP Pana Spisovatele
Od lásky k nenávisti vede temná zkratka

petronella1
14.02.2022 2 z 5

no... jsem trochu v rozpacích... povídka Londýn byla zajímavá, Žárlivost mohla být o dost kratší a ty další povídky mě teda nebavily

IvanaaJ.
08.02.2022 1 z 5

Oproti ostatních "klasických" knížek od Nesba velké zklamání. Některé příběhy až moc natahované. Sice čtivé, ale nezaujalo.

Jaruš7
07.02.2022 5 z 5

Od mistra se vždy nechám zlákat na cestu jeho náhledu, která vede ke zločinu, tentokrát je to pud žárlivosti.
Citace:" A právě mě povolávají na místo, jestliže existuje podezření, že by motivem vraždy mohla být žárlivost. Povídá se o mě, že žárlivost cítím na sto honů. To je samozřejmě omyl. Žárlivost nemá žádnou zvláštní vůni, barvu ani zvuk. Zato má svůj příběh. A právě díky tomu, že naslouchám
onomu příběhu , naslouchám slovům i mlčení, dokážu posoudit, jestli sedím proti zoufalému raněnému zvířeti. Naslouchám - a hned vím. Vím, protože naslouchám sobě, N.B.
Vím, protože jsem sám takové raněné zvíře."

Povídky v nichž je žárlivost vodící červená nit, ve variantách Deluxe.

Superčtivo. *********

Kontryhelka
06.02.2022 2 z 5

Měla jsem velké očekávání a byla zklamaná. Zřejmě mi u tohoto autora nesedí jeho styl psaní. Což je škoda, protože má velké kladné recenze a hodně knih, které bych si ráda přečetla, ale bohužel. Zkoušela jsem se začíst s odstupem času, ale nešlo to.

Metuje
03.02.2022 3 z 5

První povídka skvělá, druhá trochu dlouhá a zamotaná, ale nakonec taky pěkná, ten zbytek (až možná na naušnici) nic moc.

Mudry
01.02.2022 5 z 5

Nesbo je za mě prostě sázka na jistotu . Baví mě jeho styl psaní a je mi asi jedno o čem a pro koho píše. Vždycky mě to baví.

nai.ivka
01.02.2022 3 z 5

Není to špatné, ale raději dalšího Haryho Holeho nebo doktora Proktora.

Wladimirski
01.02.2022 3 z 5

Jo Nesbo je mým oblíbeným autorem, přečetl jsem celou sérii HH a některé další knihy. První povídkou Londýn nasadil autor opět vysokou laťku, další povídky už ale takovou míru očekávání nenaplnily a měly sestupnou tendenci. Přesto však dobrá oddychová jednohubka :-)

Karammela
27.01.2022 3 z 5

Jasně, slupla jsem to jako malinu během jednoho nebo dvou dní. Ale byly Vánoce...I tahle Nesbovka je čtivá, zkrátka on to technicky umí napsat. Ale z hlediska příběhů tady pokulhává. Je to takové nedotažené, někdy naopak přetažené. Na formát povídek jsem se moc těšila, ale po dočtení jsem dala knížku do šuplíku a řekla si jen: "Další zbytečná věc v mým bytě. Lidi mají moc věcí."

roro
25.01.2022 2 z 5

Hodnotím 50/50 ,některé povídky byly čtivé,ale ty dlouhé mě nezaujaly,víceméně jsem se při nich začala nudit.

Veve131
23.01.2022 5 z 5

Od Nesba jsem četla jenom detektivky, ale i tyto povídky se mi líbily.

dalia1769
18.01.2022 5 z 5

Moc dobré povídky, rozmanité a zajímavé náměty, i na malém prostoru krátké povídky výborně vykreslená atmosféra. Velmi čtivé.

parezmaly
17.01.2022 4 z 5

Není to ten klasický Jo Nesbo, kterého známe, i na těchto povídkách ale ukázal svou extratřídu. Není to knížka, ke které se asi vrátíte opakovaně, ty nejlepší povídky vám ale v hlavě zůstanou dlouho. Podtrženo sečteno, já vidím jejich kvalitu následovně:

1. Londýn
6. Odpad
7. Fronta

bivana009
14.01.2022

Nesbo je mým oblíbeným autorem. Ke této knize povídek jsem přistoupila s určitou nejistotou a lehkou pochybností. Ale musím uznat, že knížka naprosto předčila má očekávání. Žárlivost jako téma pro krimi povídky spojuje jednotivé příběhy mistrovským způsobem. A autor opět dokázal, že je dokonalým "stavitelem" příběhů, u většíny z nich je rozuzlení překvapivě neočekávané. Jedinou výjimkou je povídka o identických dvojčatech horolezcích, tam je rozuzlení slabší.. Celkově knihu vřele doporučuji.

martini.ce
14.01.2022 5 z 5

Protože mám ráda Nesba a HH, měla jsem trochu strach, jaká bude tato knížka. Do toho jsem zahlédla pár recenzí, které nebyly úplně nadšené, tak jsem na knížku nespěchala. Ale když mi přišla do ruky, začetla jsem se a můžu s klidným svědomím napsat, že se mi moc líbila. Různorodé prostředí, zajímavé zápletky a osudy. Yes, Nesbo je můj spisovatel!

Pumpkin
12.01.2022 4 z 5

Já mám obecně povídky ráda, je to vezmou taková rychlá oddechovka...
Od Nesba jsem zatím četla jenom knihy s HH, ale Žárlivost mně rozhodně nezklamala.

Vlaďkaa4
11.01.2022 3 z 5

Nejsem moc fanda povídek, a i tady se mi to potvrdilo.
Romány od autora jsou skvělé. Tohle se dá přečíst, první povídka mě namlsla, ale ostatní už tak dobré nebyly.

kanitsuj
10.01.2022 3 z 5

Mé první setkání s povídkovou tvorbou Jo Nesba. Některé povídky měly šmrnc, jiné byly pouze do počtu, ale v zásadě mne žádná nezklamala, všechny měly originální pointu. Souhlasím, že povídka Londýn je nejlepší, úplně z ní mrazilo, a to je také asi důvod, proč ji autor umístil hned na začátek povídkového souboru.

MirkaProk
10.01.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, každá povídka měla něco do sebe. Povídka Londýn je pro mě top.

nevěra sebevražda vraždy smrt letadla záhady napětí norská literatura žárlivost vyšetřování

Část díla

2013  73%Netopýr
2015  91%Policie
2019  91%Nůž
2017  90%Žízeň

Kniha Žárlivost a jiné povídky je v

Přečtených1 215x