Žárlivost a jiné povídky

Žárlivost a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477042/bmid_zarlivost-a-jine-povidky-aqH-477042.jpg 4 859 214

Strhující sbírka napínavých příběhů od krále severské krimi. Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček. Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu. Nebezpečný kolotoč silných emocí se dává do pohybu… a už nepůjde zastavit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kniha Zlín

Sjalusimannen og andre fortellinger , 2021

432830
09.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Mne se povidky libily moc, paradoxne tedy nejmene hlavni a nejdelsi povidka Zarlivost, ktera mi prisla trochu jako klise (zamena dvojcat). Vetsina ostatnich mela prekvapive rozuzleni.

loolee
07.01.2022 3 z 5

Povídky osvědčeného autora vysloveně nezklamaly, ale už jsem od něj četla lepší věci. Ovšem jako oddechová četba postačuje.

Makůvka
06.01.2022 3 z 5

Nebylo to špatný, i když dám asi raději přednost sérii HH než povídkám. Bylo to pohodové, rychlé čtení. Některé povídky byly fakt dobře promyšlené a konce překvapující, z toho se mi jiné zdály slabší. Ale i tak si může člověk udělat obrázek o tom, kam až může zajít žárlivost a nespokojenost ve vztahu.

VěraN25
05.01.2022 2 z 5

Kniha mě úplně nezaujala,mám radši, když se začtu do příběhu.ale některé povídky byly pěkné.

pogmanka
04.01.2022 3 z 5

Poprvé jsem od Nesba četla povídky. Předtím jsem měla čest jenom s jeho detektivkami a musím říct, že některé povídky se mi vážně moc líbily, ale některé byly slabší a tolik mě nebavily. Každopádně to byl příjemně strávený čas a já si od něj ráda přečtu něco dalšího. Nejvíc se mi líbila povídky Londýn a Přiznání. Londýn bych určila jako topku. Naopak Odpad, Fronta mě moc nezaujaly. Zbytek byl ne úplně nejlepší, ale rozhodně to bylo zajímavé.

zuzana4587
04.01.2022 5 z 5

Nesbø už nikomu nic dokazovat nemusí. Všichni víme, že psát umí. A skvěle. Ano, Harry Hole to není, ale proč by měl proboha pořád být? Povídky coby žánr nevyhledám, proto jsem o pořízení knihy ani neuvažovala. Ale dostala jsem ji a jsem za to vděčná. Čtivé, poutavé, tajemné. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Žárlivost má ode mě zasloužených 5*.

Česneksmedem
29.12.2021 4 z 5

Alespoň z mého úhlu pohledu je na jeho knihy spolehnutí jako na východ slunce.
Hned první povídka Londýn je naprosto skvělá a dokonce bych řekl, že nejlepší ze všech.

Žárlivost (druhá povídka) je naopak zbytečně dlouhá a překombinovaná.

Fronta je nejratší povídkou v knize. Přesto je to velice podařené dílko o nenávisti k předbíhání.

Odpad je o popeláři, a to včetně patřičného slovníku (prý novonorština), který vyřešil jistý problém. Holt, někdo prostě uklízet musí. Jak říká zdejší Pepa – velmi uspokojivé.

Přiznání je druhá nejkratší povídka, ale hódně dobrá. Skoro jako čokoládové bonbóny Twist.

Předposlední povídka má název ODD, což je jméno spisovatele Rimmena. Je to hodně zvláštní a vícevrstvé čtení, které jsem si velice užíval.

Závěrečná povídka se jmenuje Náušnice. Ty se občas ztrácejí a z toho může vzejít zajímavý příběh, což se zde mimořádně povedlo. Spolu s povídkou Londýn ji řadím k tomu nejlepšímu v knize.

Racík
28.12.2021 3 z 5

Povídky nejsou můj oblíbený literární druh. Raději se začtu a užívám si příběh. Některé byly lepší, jiné slabší, ale hlavně pro mě je to velká zkratka a málo příběhu. Ale věřím, že kdo má povídky oblíbené, ten si užije -:).

MartinkaSl
28.12.2021 3 z 5

Některé povídky byly skvělé, některé slabší. Ústřední povídka Žárlivost byla zbytečně zdlouhavá, ale například Odpad nebo Přiznání se mi moc líbilo. Na Nesba to bylo slabé.

studentice
28.12.2021 3 z 5

Tohle se bohužel mému oblíbenému autorovi nepovedlo. Jako bych už podobná témata četla. Povídky mi připomínaly povídky od Dahla. A povídka Žárlivost mi přišla nekonečná. Škoda, snad ta další knížka mě opět chytne:)

karolina5333
28.12.2021 3 z 5

Dost jsem bojovala s ústřední povídkou Žárlivost, do které jsem se nemohla začíst a která byla zbytečně zdlouhavá.
Všechny ostatní byly fajn,většinou s poměrně šokující koncem, který ve vás zarezonuje,byť pointu většinou očekáváte.

Miliarda
27.12.2021 4 z 5

Kdyby to nebyl Nesbo, dal bych nejvyšší možné hodnocení, nicméně takto musím jednu hvězdičku odebrat. Nesbo opět v této své povídkové knize ukazuje, že je mistr krimi žánru a v pasážích s krimi prvky si je velmi jistý, což podtrhuje jejich čtivost. Nicméně v pasážích, v níchž by si jednotlivé postavy zasloužily více prostoru k rozvinutí svých pohnutek a vykreslení svých charakterů, tahá Nesbo za lehce kratší konec, což je do jisté míry dáno i celkovou stručností jednotlivých povídek. Celkově si však Žárlivost a jiné povídky udržují vysoký standard, jen u nich zkrátka povětšinou chybí ten "wau efekt", který zahrnuje většina Nesbových kriminálek. Jako odpočinkovou četbu však mohu rozhodně doporučit.

happy-smile
25.12.2021 4 z 5

Od Nesba jsem zvyklá především na detektivky, a tato kniha mezi ně až tak nepatří. I tak mu evidentně jdou i jiné žánry a to i na kratším rozsahu. Za mě nadšení a doufám, že u nás vyjde i další jeho povídková kniha Ostrov potkanů.

Ordrin
20.12.2021 3 z 5

(SPOILER) SPOILER

U té povídky " přiznání " snědl ten bonbónů policajt nebo hlavní postava ??? Poslední odstavec sem nepochopil moc dobře . Díky

Kristulda
18.12.2021 3 z 5

Nesba mám moc ráda,ale tahle kniha mě nějak moc nezaujala. Pocity mám rozpoluplné, hrozně se mi líbila povídka Londýn,ale zbytek jsem se musela nutit.

gabriela8049
17.12.2021 4 z 5

Niektore pribehy su velmi dobre. Mna zaujali najviac Londyn, Ziarlivec- aj ked bol prilis dlhy na poviedku, Rad - tu sa mi pacilo ze Nesbo sa neboji kritizovat aj Williama a Kate a Smeti.

Boboking
10.12.2021 4 z 5

Jedním slovem, výborné. Nejsem skalní fando Nesboa, ale povídky mám rád a tady se se skutečně povedly. Jedinou slabší bych považoval tu titulní Žárlivost, zde to trochu autor překombinoval a začal jsem se v ní ztrácet a nudit. Ale všechny ostatní jsou originální, mnohdy plné černého ironického humoru, zajímavých charakterů... Doporučuji

OMBeautifulLife
09.12.2021

Geniální povídky! :-)
Je v nich vždy to nejdůležitější, co chtěl říct, podstata příběhu, žádná zbytečná omáčka okolo. Nejlepší byl Londýn, který byl drsný až na dřeň.
No ale těším se na Harryho, co si budem povídat...

vorenus
04.12.2021 5 z 5

Předkrm, než nám mistr naservíruje nového Harryho? Nesbo prostě umí, ať už se jedná o příběh rozvinutý na stovkách stran a nebo v tomhle případě v kráťoučkých povídkách. Asmosféru a příběh prostě dokáže vybudovat vždy. Užil jsem si to, i když jsou příběhy takové jednohubky, ale chutnají božský.

onyx84
30.11.2021 3 z 5

Kde je starý dobrý Jo Nesbo? Asi jak nám stárne,tak to nedělá dobrotu...kniha zajímavá,beru,že když čtu povídky,tak se prostě nezačtu...když už to přijde,tak je konec...Londýn, Odpad,Edd byly za mě opravdu povedené...ale "hlavní tahák" Žárlivost?Myšlenka ze začátku dobrá, ale úplně zbytečně moc překombinovaná,zdlouhavá,ve výsledku nezajímavá...ta mě opravdu nebavila...