Londýn

Povídka od: Jo Nesbø

Z knihy: Žárlivost a jiné povídky

Co se všechno může stát během cesty do Londýna, když si vedle vás sedne cizinec, který má tajemství? Když to tajemství máte i vy? Vítejte v Londýně!

Originální název:

London


Rok vydání originálu: 2021

Komentáře (9)

soukroma
23. července

Dobré, byť předvídatelné.

Marketplace
13. května

Docela dobrá povídka na úvod knihy. Trochu předvídatelná.

LuciLu
21. února

Wau, tak tohle bylo něco. Krátké, rychlý spád, a přestože je vám od začátku, jakou roli hrají jednotlivé postavy, tak paaani. Zajímavý plán, odvaha k rozhodnutí, které nelze vzít zpět a ten způsob provedení. Kdo by tohle nechtěl, když už by se pro to rozhodl.

EricNor
03. ledna

(+ SPOILER) Povídka začala hodně zajímavě, ale ta pointa z toho trčela od samého začátku. Ale bavilo mě to, včetně vymyšlené služby, kterou bych se neodvážil objednat. Věřím, že Nesba inspiroval i Jules Verne knihou s rozvinutějším dějem a podobným tématem (O život) - viz. Muž z Hongkongu.

kopeceli
17.11.2021

Můj první Nesbø a hned taková pecka! Však jsem se dopředu těšila.

withoutchild
11.10.2021

Pár stran, dobrá atmosféra, skvělý konec.

Liberush
29.09.2021

(+ SPOILER) Úvodní povídka mě trochu překvapila. Možná to bude mít trochu spoiler, tak nečtěte, pokud nechcete vědět předem co a jak.

Po představení obou hrdinů jsem cítila, kdo je kdo. Ale že se všechno seběhne tak rychle. Páni. Moc dobrá věc. To bych brala jako celou knihu povídek na tohle téma. Jakože firmu na sebevraždy a více různých příběhů lidí, co o jejich služby mají zájem. To by bylo žůžo. :D

jaroiva
12.09.2021

Skvělý začátek knížky, povídka mě zcela pohltila.
Ideální by to bylo jako čtení do letadla, protože byste zapomněli na to, že se vlastně bojíte létat. Protože pravděpodobnost, že se zabijete pádem z letadla, je mnohem menší než to, že třeba zemřete v letadle na infarkt, jak na začátku povídky říká autor.
Povídka mě zaujala trochu svou tajemností v průběhu a je výborně vypointovaná.

1